رفتن به مطلب

اولین بنچمارکهای رسمی از اولین بازی طراحی شده با DX12

اشتراک گذاری

Recommended Posts

انویدیا رو از لحاظ نرم افزار دست کم نگیرید

تقریبا همه میدونن که منتل همون DX12 هستش که AMD چند ساله داره روش کار میکنه و برای کارتهای خودش بهینه کرده

دیگه اینقدر رابطه AMD و ماکروسافت خوبه که زمزمه خریدAMD توسط ماکرو همه جا پیچیده شده بود

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

انویدیا رو از لحاظ نرم افزار دست کم نگیرید

تقریبا همه میدونن که منتل همون DX12 هستش که AMD چند ساله داره روش کار میکنه و برای کارتهای خودش بهینه کرده

دیگه اینقدر رابطه AMD و ماکروسافت خوبه که زمزمه خریدAMD توسط ماکرو همه جا پیچیده شده بود

البته AMD منتل رو فقط برای بشریت ساخته  :D چون روی کارتهای Nvidia هم غوغا کرد و مثل ماست فریم میداد

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

برای موتور گرافیکی تو بازی جریان با نرم افزار بنچمارک DX12 فرق میکنه. تو بازی علاوه بر تعداد بالای هسته CPU، کلاک بالاتر کارت گرافیک و تعداد هسته های پردازشی (Titan X: 3072 Fury:3584) هم نقش مهمی داره برای همین نتایج تست با 3DMark کلی فرق میکنه و کارتهای AMD افزایش چشمگیرتری داشتن.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

درود
من همیشه گفتم به amd کم لطفی میکنن و فقط یه سری افراد گول تبلیغات میخورن و زود باورند
سریع رفتین سیستم خودتون با nvida بستین
تا مدتی دیگه که بازیهای رسمی dx 12  بیاد اونوقت از کرده خودتون پشیمون میبشید

تصور کنین fx-8350 +mantel+dx12+r7 370 4gb در کنار هم چه تحولی در بازی ایجاد میکنه :)
مدت ها صبر کردم وو بازم صبر خواهم کرد  که  فقط تفاوت واقعی amd و nvida در dx 12 ببینم و بعد اقدام به خرید ;کارت کنم

اولین بازی dx 12  به طور رسمی بیاد ویندوز و کارت با هم عوض میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم صرفا با یه بازی نمیشه به این بنجمارک ها استناد کرد جو گیر شد بگیم مثلا کارت های AMDخوب جواب داد Nvidiaافت کارایی داشته

باید منتظر بود چند تا بازی با دایرکس 12 بیاد بعد دربارشون قضاوت کرد.

البته که نتایج در بازیهای مختلف(موتورهای مختلف) ممکن هستش که فرق کنه، فقط کافیه که انویدیا Gameworks رو در بازی وارد کنه تا دیگه اون بازی برای کارتهای AMD حتی اجرا هم نشه...(البته این تنظیمات روی کارتهای انویدیا هم نتایج جالبی نداره)

نمیدونم که دوستان بتمن رو اجرا کردن با کارتهای AMD یا نه، ولی ساپورت نکردن CF و دسترسی نداشتن به خیلی از تنظیمات گرافیکی در بازیها، خیلی ...

post-10788-0-91625000-1439881643_thumb.jpg

در بازیهای قبلی انویدیا این تنظیمات رو در دسترس قرار داد، جالب بود که در خیلی از بازیها روی کارتهای گرافیک AMD عملکرد بهتری داشتن تا خود کارتهای انویدیا، ولی الان...

البته 100 درصد در آینده این تنظیمات قابل دسترس میشه بوسیله کرکر و هکرها تا برای کارتهای AMD هم در دسترس باشه، اما استفاده از همچین تکنیکهای واقعا کثیف خیلی جای تامل داره...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

البته که نتایج در بازیهای مختلف(موتورهای مختلف) ممکن هستش که فرق کنه، فقط کافیه که انویدیا Gameworks رو در بازی وارد کنه تا دیگه اون بازی برای کارتهای AMD حتی اجرا هم نشه...(البته این تنظیمات روی کارتهای انویدیا هم نتایج جالبی نداره)

نمیدونم که دوستان بتمن رو اجرا کردن با کارتهای AMD یا نه، ولی ساپورت نکردن CF و دسترسی نداشتن به خیلی از تنظیمات گرافیکی در بازیها، خیلی ...

attachicon.gifBatman-Arkham-Knight-Settings.jpg

در بازیهای قبلی انویدیا این تنظیمات رو در دسترس قرار داد، جالب بود که در خیلی از بازیها روی کارتهای گرافیک AMD عملکرد بهتری داشتن تا خود کارتهای انویدیا، ولی الان...

البته 100 درصد در آینده این تنظیمات قابل دسترس میشه بوسیله کرکر و هکرها تا برای کارتهای AMD هم در دسترس باشه، اما استفاده از همچین تکنیکهای واقعا کثیف خیلی جای تامل داره...

بله دقیقا درسته

nvida  با سیاست های کثیف خودش هم  طرفدار pc  درگیر کرده و هم بازار رقیب خراب کرده

و واقعا تنها تفاوت nvida و amd در میزان فریم دهی همون gamework هست

و فقط باعث افت شدید فریم میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

بله دقیقا درسته

nvida  با سیاست های کثیف خودش هم  طرفدار pc  درگیر کرده و هم بازار رقیب خراب کرده

و واقعا تنها تفاوت nvida و amd در میزان فریم دهی همون gamework هست

و فقط باعث افت شدید فریم میشه

یه چیزیو یادت رفت بگی .

اینکه روی کارتهای خودش هم با افت فریم شدید مواجه میشه

لینک به دیدگاه

حکایت بحث این دوتا مارک مثل بحث اندروید و ای او اس هست ... ممکنه سخت افزار اسمی انویدیا پایینتر باشه ولی با نرم افزار و فریمورهاش خودشو بالا میکشه همیشه . 

بنظر من باید صبر کرد  :d . هنوز زوده .

لینک به دیدگاه

یه چیزیو یادت رفت بگی .

اینکه روی کارتهای خودش هم با افت فریم شدید مواجه میشه

دقیقا همینطوره و این کار باعث میشه که گیمر ها مجبور به خرید کارت قویتر بشن

و جالب اینجاست game work چیز خاصی نیست فقط یه سری  آتاآشغال به محیط بازی اضافه میکنه مثل گرد غبار بیشتر و مه و دود و از این جور جزییات  و به خاطر همین 10 فریم کمتر میشه

من همیشه hbao + غیر فعال میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و درود

گفته نشده از چه نسخه درایوری در این بنچمارک ها استفاده شده؟ درضمن اینو هم بگم nVIDIA همین 3 روز پیش یه آپدیت درایور مخصوص بازی Ashes داد

درود، چند ساعتی هستش که دارم متنهارو میخونم که ورژن دقیق درایورهارو بدست بیارم، ولی ... *dry#

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/DX12-GPU-and-CPU-Performance-Tested-Ashes-Singularity-Benchmark

خوب مشکل اینجاست که انویدیا میگه این بازی مشکل داره برای DX12 ولی درایور واسش میده؟؟؟ خنده دار هستش...

ولی فکر میکنم این مطلب تمام بحث هارو در مورد حرفای انویدیا مربوط به اینکه این بازی نمونه درستی واسه DX12 نیست رو جواب بده:

http://oxidegames.com/2015/08/16/the-birth-of-a-new-api/

همونطور که میدونید این بازی توسط Oxide طراحی شده و طبق حرفاشون این بازی در حدود 1 سال هستش که در اختیار AMD و انویدیا و مایکروسافت قرار گرفته و مورد تایید همه شرکتها برای DX12 قرار گرفته و شایعاتی که انویدیا مطرح کرده مربوط به MSAA و باگی که در اون وجود داره، نادرست هستش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نتایج خیلی جالبی دیده میشه. و نشون میده که کارتهای AMD تا چه حد زیادی توسط DX11 در این بازی محدود میشن و با DX12 میتونن قدرت واقعیشون رو نمایش بدن.

ولی نکته عجیب اینجاست که کارتهای Nvidia با DX12 نه تها افزایش کارایی نداشتن بلکه کاهش هم داشتن و این خیلی عجیبه و به احتمال بسیار زیاد مشکل نرم افزاری و درایور میتونه علت این رفتار عجیب کارتهای Nvidia در این بنچمارک باشه. و فکر میکنم به زودی حل بشه

شاید هم دلیلش کارایی فوق العاده کارتهای Nvidia در DX11 در مقایسه با AMD باشه که تفاوت نتیجه DX11 و DX12 رو در Nvidia خیلی کم کرده!

post-6808-0-98717000-1439884466_thumb.png

همینطور که در این تصویر میبینیم در رزولوشن 2560x1600 و حالت Heavy و تنظیمات High که سنگین ترین تنظیمات ممکن برای این بازی هستش ، با یک CPU ی Core i3 هر دو کارت در حالت DX12 یک فریم دادند ولی در حالت DX11 کارت 980 انویدیا 1.5 برابر 390X فریم داده که تفاوت خیلی زیادیه

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

جالبه دو هسته ایی اینتل 8 هسته اییهای amd رو به خاکو خون کشیده!!

وعجیب تر از اون وضعیت فریم دهی دو هسته اییهای اینتلی تو تست دوم روی dx11 از هشت هسته ایی های amd روی dx 12 بیشتره!!

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

دفت کرده باشید میزان فریم دهی R9 390X با تنظیمات low با DX12 خیلی بیشتر از DX11 میشه. دلیلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

جالبه دو هسته ایی اینتل 8 هسته اییهای amd رو به خاکو خون کشیده!!

وعجیب تر از اون وضعیت فریم دهی دو هسته اییهای اینتلی روی dx11 از هشت هسته ایی های amd روی dx 12 بیشتره!!

به خاک و خون کشیده رو خوب اومدی :D

والا برای من هم که طرفدار AMD هستم جای تعجبه که 2 هسته ایه intel از 8 هسته ایه AMD توی این بازی بیشتر فریم داده(البته الان که دیدم نوشته بود  2Cores 4Threads). احتمالا به خاطره برنامه نویسیه بازی باشه چون توی بازیهای دیگه حتی با DX11 دیده شده که fx8350 فریم در حد  i7 4770 داده و حتی minimum فریم AMD بیشتر هم بوده و Maximum فریم با اختلاف 2 فریم i7 4770 بیشتر شده.

از این حرف ها گزشته دوستان اینقدر Nvidia رو نکوبید . شاید توی بازیهای بعدی Nvidia سر باشه . یا حداقل فاصلش رو خیلی کمتر کنه

سی پی یو های Intel هم که کماکان قدرت نمایی میکنن الارقم اینکه مهندس های AMD گفته بودن سی پی یو های AMD با DX12 کارایه دوبرابر پیدا میکنن . گرچه بحث سی پی یو از جی پی یو سواست

باید دید توی بازیه Mankind Divided چی پیش میاد

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به خاک و خون کشیده رو خوب اومدی :D

والا برای من هم که طرفدار AMD هستم جای تعجبه که 2 هسته ایه intel از 8 هسته ایه AMD توی این بازی بیشتر فریم داده(البته الان که دیدم نوشته بود  2Cores 4Threads). احتمالا به خاطره برنامه نویسیه بازی باشه چون توی بازیهای دیگه حتی با DX11 دیده شده که fx8350 فریم در حد  i7 4770 داده و حتی minimum فریم AMD بیشتر هم بوده و Maximum فریم با اختلاف 2 فریم i7 4770 بیشتر شده.

از این حرف ها گزشته دوستان اینقدر Nvidia رو نکوبید . شاید توی بازیهای بعدی Nvidia سر باشه . یا حداقل فاصلش رو خیلی کمتر کنه

سی پی یو های Intel هم که کماکان قدرت نمایی میکنن الارقم اینکه مهندس های AMD گفته بودن سی پی یو های AMD با DX12 کارایه دوبرابر پیدا میکنن . گرچه بحث سی پی یو از جی پی یو سواست

باید دید توی بازیه Mankind Divided چی پیش میاد

کسی انویدیا رو نکوبیده عزیز، بنده این تاپیک رو زدم برای اطلاع رسانی از عملکرد DX12 ولی باز هم فن بازی منحرفش کرد...(خود بنده هم مقصر هستم)

ولی بیشتر از هر چیزی شما ادبیات فارسی رو به خاک و خون کشیدی... :-?  :-?

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دلیلش مشخصه چرا nvida در این بازی حرفی برای گفتن نداشت
چون در ساخت بازی دخالتی نداشته و نتونسته gamework کثیف خودشو وارد بازی کنه
که اگر میکرد دوباره همون داستان بود

نگران نباشید بازی بعدیو از ترس آبروش gamework واردش میکنه و یه سری چیزای اضافی که که فقط رو کارت  های خودشون  درست کار میکنه

دوباره نظر کاربرا عوض میشه

ولی حقیقت اینه که تفاوت واقعی nvida و amd در کارت های هم رده خودشون و در شرایط کاملا یکسان فقط1 تا 2 فریم هست نه 10 فریم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

کسی انویدیا رو نکوبیده عزیز، بنده این تاپیک رو زدم برای اطلاع رسانی از عملکرد DX12 ولی باز هم فن بازی منحرفش کرد...(خود بنده هم مقصر هستم)

البته اگه شما این تاپیک رو نمیزدی خودم میزدم چون تا اومدم به خودم بجنبم و کامنت رو آماده کنم دیدم شما نتایج رو گزاشتین دیگه بیخیال شدم دستت خیلی فَسته

لینک به دیدگاه

حالا چیز دیگه ای نبود گیر بدی بهش؟ =))

قلت املایی جوض ادبیاط فارصی حصاب نمیشح :D

لینک به دیدگاه

290 دارم با 980 تعویض سر میگیرم..... =))  =))  =))  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

290 دارم با 980 تعویض سر میگیرم..... =))  =))  =))  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

منم :D

لینک به دیدگاه

اینو خیلی خوب اومدی

مرگ بر سیاست های کثیف nvida

لینک به دیدگاه

حالا چیز دیگه ای نبود گیر بدی بهش؟ =))

قلت املایی جوض ادبیاط فارصی حصاب نمیشح :D

منظورت از املایی، عملایی هست؟ :D

لینک به دیدگاه

منظورت از املایی، عملایی هست؟ :D

منظورت حثط بود دیگه ؟ :D

اون حصاب هم هصاب هست :D

شما که از من اینکاره ترین  :D

بیاید یه مسابقه راه بندازیم هرکی غلط بیشتر داشت برنده میشه rolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...