رفتن به مطلب

ویندوز 10 از اجرای نرم افزارها و بازی های کرک شده جلوگیری می کند

Recommended Posts

jqhpmkm0tmfsnfkxujpu.jpg

فکر کنم بیشتر (99%) کاربرانی که اقدام به نصب ویندوز 10 کرده اند و هم اکنون از این ویندوز نوپا استفاده می کنند، هیچ توجهی به "تأییدیه توافقنامه نهایی" نکرده و فقط تند تند روی دو گزینه I Agree و Next کلیک کرده اند. اگر شما جزء آن 1% از کاربران آگاه هستید، پس باید از قانون 7b این توافقنامه باخبر باشید. طبق این قانون، ویندوز 10 بصورت خودکار می تواند تمامی نرم افزارها، بازی ها و سخت افزارهای غیرقانونی یا به اصطلاح خودمان "کرک شده" را شناسایی و جلوی اجرای آن(ها) را بگیرد.

بهتر است یک نگاه بسیار کوتاه به این قانون بیندازیم:

"بعضی مواقع شما برای ادامه استفاده از ویندوز 10 مجبور به دریافت جدیدترین آپدیت ها برای نرم افزارهای خود شوید. ممکن است ما بصورت خودکار، نسخه ی نرم افزار شما را چک کرده و در صورت نیاز، اقدام به آپدیت آن کنیم. این کار حتی شامل تمامی نرم افزارها و بازی های تقلبی [کرکی] و سخت افزارهای غیر مجاز می باشد.  "

این قانون نه تنها به ویندوز 10، بلکه به دیگر نرم افزارها و سرویس های این شرکت، نظیر Office 365 ، Skype و Xbox Live و غیره را نیز اجازه این کار را می دهد. به گفته ی آقای Alphr Myce ، این قانون، یک قانون جدید است و با آپدیت شدن EULA (همان End User License Agreement) به آن اضافه شده است. اما همچنان بخشی از این قانون مبهم است. مقداری از بخش جلوگیری ویندوز 10 از نرم افزارها و بازی های غیر قانونی قابل فهم است، اما آنها چگونه می توانند از اجرای نرم افزارهای کرکی همچون Photoshop جلوگیری کنند، یا منظور اصلی آنها از "سخت افزارهای غیر قانونی" چیست؟ ممکن است منظور آنها از این گونه سخت افزارها، گیمپد های غیر اصل Xbox one که توسط سایر شرکت های به اصطلاح "چینی" یا حتی شرکت های اصیلی نظیر Razer و Logitech باشد.

چه می شود، اگر ویندوز 10 یک نرم افزار/بازی غیر قانونی را شناسایی کند و از شما بخواهد که آنرا اجرا نکنید؟ هنوز معلوم نشده، شاید یک اعلامیه ظاهر شود، یا شاید هم مثل نرم افزار های نا مشروع آنرا Block کند.

منبع: maximumpc

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

به نظرم فقط ویروس یاب خود ویندوز  کرک بازی ها رو پاک میکنه که با غیر فعال کردن اون مشکل حل میشه....

یک مشکل دیگه هم که داره. استفاده بسیار زیاد از حجم اینترنت هستش..... 

لینک به دیدگاه

يعني چي ميشه dx12 براي وين 8.1 بياد؟

اصلا وين 10 نخواستيم

لینک به دیدگاه

به نظرم فقط ویروس یاب خود ویندوز  کرک بازی ها رو پاک میکنه که با غیر فعال کردن اون مشکل حل میشه....

یک مشکل دیگه هم که داره. استفاده بسیار زیاد از حجم اینترنت هستش..... 

ویندوز 10 می تونه نسخه جدیدتر نرم افزار یا بازی رو پیدا و اونو آپدیت کنه. بدین ترتیب خاصیت کرک هم از بین میره. این فرآیند اصلا ربطی به آنتی ویروس ویندوز 10 نداره! (تا جایی که خبر دارم)

لینک به دیدگاه

يعني چي ميشه dx12 براي وين 8.1 بياد؟

اصلا وين 10 نخواستيم

نه عزیز DX12 انحصاریه ویندوز 10 و ماکروساف برنامه ریزش رو قبلا کرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان یعنی بدبخت شدیم؟  :D

بازیها به جهنم...

office ,

IDM 

برنامه های adobe شامل photoshop و illus ولایتروم و....

یا اصلا ساده ترین برنامه ای که روزی 1000 بار ازش استفاده میکنمwinrar

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان خود ویندوز رو دارن کرک میکنن!!!!!! :D

لینک به دیدگاه

درود

امیدوارم برادران ه*ک*ر گمنام جبه خط مقدم نگذارند اینطور بشه و اگر نه ........ پنجره ده بخوره تو سر بیل گیتس!

لینک به دیدگاه

نه همه نرم افزار ها 

فقط محصولات خودش مثل Office و gear of war:utimate

:)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من ویندوز 10 رو با کرک ویندوز 8 کرک کردم اگه دنبال این چیزها بودن اکتیوشین ویندوز 10 رو تغییر میدادن که به این راحتیا کرک نشه یک بایپس ساده ویندوز 7-8 کافی بود 

پس نتیجه میگیریم ویندوز دنبال اهداف بالاتری هست تا فروش لایسنس ( جاسوسی ) همه هم اینو میدونن !!

لینک به دیدگاه

بنده هر بار ابدیت جدید میاد ابدیت میکنم تا حالا تنها ابدیت هایی که مشاهده کردم بصورت خودکار انجام شده نرم افزار های بودن که خود مایکروسافت اونارو ساخته مثل افیس

ویه نکته دیگه اونم اینکه میشه ابدیت خودکارشو غیر فعال کرد اموزشش توی سایت لیون هست البته روش دومش 100 درصد کار میکنه

لینک به دیدگاه

آقایون خود مایکروسافت اعلام کرد که چنین کاری نمیکنه یعنی قدرتشو داره ولی نمیخواد بدبختمون کنه :D

لینک به دیدگاه

تا اونجا که من خبرشو یادمه فقط نرم افزارها و گیم های ساخت مایکروسافت رو در صورت غیرقانونی بودن بلاک میکنه . البته هنوز این کارو هم نکرده.

لینک به دیدگاه

من ویندوز 10 رو با کرک ویندوز 8 کرک کردم اگه دنبال این چیزها بودن اکتیوشین ویندوز 10 رو تغییر میدادن که به این راحتیا کرک نشه یک بایپس ساده ویندوز 7-8 کافی بود 

پس نتیجه میگیریم ویندوز دنبال اهداف بالاتری هست تا فروش لایسنس ( جاسوسی ) همه هم اینو میدونن !!

:| آخه چرا شما انقدر توهم جاسوسی دارید:|

لینک به دیدگاه

بابا هی میگین نرم افزارایی که ساخت مایکرو هس خب الان 90 درصد نرم افزارا مال مایکرو هس دیگه ! لامصب همه جارو خریده 

لینک به دیدگاه

اقایون نمیدونم چرا بعضیا با ویندوز 10 مشکل دارن و همش ویندوز ده رو میکوبن و همش دنبال این هستن که بگن ویندوز بدرد نخوریه!

والا در ویندوز 8.1 هم همین برنامه ها بود

مثلا گیر داده بودن ب استارت ویندوز این درحالی بود که با نصب ی برنامه پنج مگابایتی میشد استارت رو برگردوند!

حالا هم قضیه ویندوز 10 شده همین

بعضیا میگن مرور گرش سوتی داره خب عزیز دلم این همه مرور گر تو دنیا هست نه اینکه نسخه های قبلی مرور گر هاشون حرف نداشت!!!!!

یا بعضیا میگن حجم اینترنت میخوره! خب ابدیتشو غیر فعال کنید دستو پاتونو که نبستن!

یا بعضیام گیر دادن ب مدیا پلیرش! نه اینکه شماها قبلا برا نمایش فیلم و زیر نویسش از مدیا پلیر خود ویندوز در ویندوز هفت و هشت استفاده کردین!؟

معمولا با نصب چندتا نرم افزار مشکلات حل میشن نمیشه اسمشونم مشکل گذاشت

این هم از قضیه کرک که بنده حداقل 40 گیگ برنامه نصب کردم که همشون کرک دارن و ابدیت خودکارمم فعاله و تا حالا ب مشکل بر نخوردم

لینک به دیدگاه

اقایون نمیدونم چرا بعضیا با ویندوز 10 مشکل دارن و همش ویندوز ده رو میکوبن و همش دنبال این هستن که بگن ویندوز بدرد نخوریه!

مثلا گیر داده بودن ب استارت ویندوز این درحالی بود که با نصب ی برنامه پنج مگابایتی میشد استارت رو برگردوند!

بعضیا میگن مرور گرش سوتی داره خب عزیز دلم این همه مرور گر تو دنیا هست نه اینکه نسخه های قبلی مرور گر هاشون حرف نداشت!!!!!

یا بعضیا میگن حجم اینترنت میخوره! خب ابدیتشو غیر فعال کنید دستو پاتونو که نبستن!

یا بعضیام گیر دادن ب مدیا پلیرش! نه اینکه شماها قبلا برا نمایش فیلم و زیر نویسش از مدیا پلیر خود ویندوز در ویندوز هفت و هشت استفاده کردین!؟

این هم از قضیه کرک که بنده حداقل 40 گیگ برنامه نصب کردم که همشون کرک دارن و ابدیت خودکارمم فعاله و تا حالا ب مشکل بر نخوردم

والا.

بلد نیستن باهاش کار کنند هی بهونه میارند

لینک به دیدگاه

ویندوزشم خیلی خوبه منم مشکلی نداشتم اتفاقا مدیا پلیرش واسه آهنگ های صوتی جلوه های خیلی قشنگی داره

لینک به دیدگاه

ویندوزی که نیمتونه از خودش در برابر کرک واستفاده غیر قانونی  محافظت کنه و بیاد از نرم افزار های دیگه محافظت کنه ؟؟؟

این حرف جوک نیست ؟؟

اصلا گیریم این حرف درست  اونوقت به نظرتون برادران روس بیکار میشینن ؟ همین الان Host ویندوز رو داخل فایروال کارت شبکه انداختم موقع آپدیت ارور میده نمیتونه آپدیت کنه   :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک بحث سیستم عامل‌های آزاد اینه که کامپیوتر من باید تحت کنترل من باشه نه تحت کنترل یک شرکت. درست مثل خودرویی که من از کارخونه می خرم و با اینکه تنظیمات کارخونه روشه اما در نهایت من هستم که کنترلش می کنم و بدون اینکه بخوام با پارس خودرو چک کنم، به ال.۹۰. در پیتم دستور می دم کجا بره و اونم لازم نمی بینه که وقتی منو رسوند استخر، به پارس خودرو اعلام کنه که امروز کجاها رفتم.

اما ظاهرا مایکروسافت و ویندوز ده هنوز اینو نفهمیدن. محققین امنیتی آرس تکنیکا می‌گن که حتی بعد از غیرفعال کردن بینگ، کورتانا و فعال کردن بالاترین سطح پرایوسی در ویندوز ۱۰، این سیستم عامل هنوز اطلاعاتی رو به سرویس‌های مختلف مایکروسافت می‌فرسته که شماره شناسایی کاربر رو هم به همراه دارن. این مساله بعد از جریان زیر نظر گرفتن کودکان به شکل پیش فرض باعث شده بحث‌های پرایوسی دوباره داغ بشه. درسته که ممکنه من به خیلی از این سرویس‌ها احتیاج داشته باشم و ذاتا بد نباشن ولی ۱) باید در پیاده سازی‌شون حریم خصوصی من رعایت بشه و وقتی لازم نیست اطلاعات من روی شبکه منتقل نشه و ۲) این امکانات باید تحت کنترل من باشن تا اگر خواستم اونها رو روشن نکنم نه اینکه به شکل پیش فرض روشن باشن و من فقط اگر درک و سواد کافی داشتم بتونم خاموششون کنم.

مایکروسافت در این مورد که چرا علیرغم تنظیمات پرایوسی، بازهم اطلاعات رو منتقل می کنه توضیحی نداده ولی به احتمال زیاد مانند ماجرایی که چند وقت پیش برای ابونتو افتاد، برخی از تنظیمات رو تغییر خواهد داد تا جلوی گسترش این سبک از انتقادها به سیستم عامل جدیدش رو بگیره.

این هفته یک بحث پرایوسی مفصل درگرفته. بعضی افرادی گزارش می کنن که وقتی توی ویندوز ده برای بچه‌شون اکانت ساختن که اکانت‌هاشون با هم قاطی نشه، ویندوز شروع کرده به شکل هفتگی یک ریپورت از فعالیت‌های فرزند رو برای پدر یا مادر فرستادن! مثلا اینکه «بچه‌تون حسن این هفته به این سایت ها سر زده، اینقدر با کامپیوتر کار کرده و فلان دقیقه با این برنامه و بهمان دقیقه با اون برنامه کار کرده».

یکسری بحث اینجاست که آیا پدر و مادرها حق دارن روی فرزندان کنترل داشته باشن؟ مثلا اونطوری که دولت معتقده باید روی ما کنترل داشته باشه که یکهو سایت‌های خطرناکی مثل جادی.نت رو نخونیم (: اینجا دو سه نظر مختلف روی بحث‌ها هست و مثلا مخالفین می گن همونقدر که لازم نمی دونن دوچرخه یا کارت کتابخونه یک پسر ۱۶ ساله رو کنترل کنن، در اینترنت هم نباید اونو زیر نظر بگیرن و به جاش باید آموزش کافی بدن و اعتماد مشورت کردن رو به وجود بیارن.

ولی اصل نارضایتی اونجا بوده که آدم ها مدعی هستن این زیرنظر گرفتن بدون مجوز اونها بوده و حتی اگر مایکروسافت فیچری برای زیر نظر گرفتن دیگران فراهم کرده، نباید اون رو بدون رضایت والدین روشن کنه یا به شکل پیش فرض فعالش بذاره و فقط باید اطلاع بده که اگر کسی خواست، سراغش بره.

در قسمت اول شاید بشه بحث بیشتری کرد ولی در قسمت دوم به نظر من صد در صد حق با والدین است و من باید صاحب کامپیوتر خودم باشم. کامپیوتر من باید زیر نظر من کار کنه نه من زیر نظر کامپیوترم.

نکته: اگر از کامپیوتری استفاده می کنین که ویندوز ده داره و پدر و مادرتون براتون به عنوان «فرزند» اکانت مستقل درست کردن، احتمالا ایمیل های هفتگی کارهای شما رو به پدر و مادر اطلاع می ده (:

jadi,net

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه(خوشبختانه) تنها نمونه ای که از این قضیه روی ویندوز 10 تا حالا دیدم در مورد کرک های بازیهای بوده که جدیدا کرک شدن(فیفا، بتلفیلد و بتمن) که بیشتر اوقات متوجه شدم که Windows Defender کرک بازیهارو بعنوان ویروس شناسایی میکنه و اجازه اجرا نمیده، اما جالبترینشون در مورد فیفا هستش که بعد حدودا 1 دقیقه به بازی وارد میشم از بازی خارج میشه و باید دوباره کرک بازی رو کپی کنم...

لینک به دیدگاه

دوستان یه ذره همچین ویندوز 10 مشکوک میزنه حق انتخاب نداری و به اجبار باید به 10 کوچ کنی و به اجبار از امکاناتی که به کار ما نمیاد باید استفاده کنی چون کنترلی روشون نداری و کنترل میشی ...
نه نظر شما سیاست خارج از شرکت وارد این بحث میکروسافت نشده؟؟؟

چون درحال حاضر میکروسافت یکه تازه و رقیبی نداره !

یا به نظر شما میکروسافت این سیاست رو پیش گرفته تا با حذف حق انتخاب ویندوز 7 رو شکست بده؟!

به نظر بنده اگه با آپدیت ویندوز 7 و dx12 برای 7 و اجازه حق انتخاب سالهای سال ویندوز 7 سیستم عامل یکه تاز خواهد بود...

لینک به دیدگاه

من که کوبونتو دارم

یکم اذیت میکنه اما بهتر از ویندوزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که کوبونتو دارم

یکم اذیت میکنه اما بهتر از ویندوزه

دقیقا چه اذیتی میکنه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...