رفتن به مطلب

کارت گرافیک Sapphire R9 370X Toxic در چین عرضه شد + بررسی این کارت گرافیک

Recommended Posts

lfe6gnr78sh6m7nsuos1.jpg

دقیقا یک روز قبل از اینکه کارت گرافیک GTX 950 بصورت رسمی در تاریخ 20 آگوست (امروز) معرفی گردد، کارت گرافیک AMD R9 370X ، مدل غیر رفرنس آن یعنی Sapphire R9 370X Toxic در کشور چین و بدون هیچ گونه اعلامیه و سر و صدایی، معرفی شد. این کارت گرافیک در رنج کارت گرافیک های زیر 200 دلار و میانرده قرار گرفته و بصورت مستقیم با کارت گرافیک GTX 950 خواهد جنگید. این کارت توسط وب سایت چینی ZOL مورد بررسی قرار گرفت.

اولین مدل از کارت گرافیک مذکور، PowerColor Devil R9 370X بود که چند هفته پیش اطلاعاتی از آن به بیرون درز پیدا کرده بود. این مدل از برد PCB طراحی شده توسط شرکت PowerColor استفاده کرده و دارای سرعت کلاک 1180MHz است. تا الان، کارت گرافیک PowerColor Devil R9 370X بیشترین سرعت کلاک را در مقابل سایر هم تیمی های خود دارد و کارت گرافیک Sapphire R9 370X Toxic با سرعت کلاک 1150MHz هم نتوانست آنرا شکست دهد.

r34vr0itoxn0ua31c3x1.jpg

کارت گرافیک Sapphire R9 370X Toxic دارای مشخصات و کارایی تقریباََ یکسان با R9 270X و HD 7870 دارد. این کارت از هسته ی گرافیکی Trinidad XT استفاده می کند و شامل 1280 واحد پردازشی ، 80 واحد Texture Mapping و 32 واحد ROP و 2.8 میلیارد ترانزیستور می باشد. مموری آن را نیز 2 و 4 گیگابایت رم GDDR5 با کلاک مموری 1500MHz (سرعت کلاک هسته 1150MHz) و پهانی باند مموری 192.0Gb/s با باس 256 بیت تشکیل می دهند.

سیستم خنک کننده کارت گرافیک Sapphire R9 370X Toxic شامل سه فن با هیتسینک بزرگ آلومینیومی و چند لوله ی ناقل حرارت مسی متصل به GPU و مموری و مدارهای برق است تا دمای کارت گرافیک را سرد نگه دارند. روی برد PCB این کارت گرافیک 8 واحد کنترل ولتاژ نصب شده و برق خود را از یک جفت کانکتور 6 پین دریافت می کنند. در بنچمارک های زیر می توان دید که سیستم خنک کننده کارت گرافیک مذکور، اجازه بالا رفتن دما در حالت فشار زیاد (Full Load) از 61 درجه سانتی گراد را نمی دهد. این در حالی است که مصرف برق کارت گرافیک در حالت فشار بالا میان 220 تا 280 وات است.

kbcgsbvtqwyq6a4x9lo9.jpg

نکته ی قابل توجه در مورد کارت گرافیک Sapphire R9 370X این است که این کارت دارای دو کانکتور CrossFire می باشد، این در حالی است که دو کارت گرافیک HD 7950 و R9 270X و حتی PowerColor Devil R9 370X تنها یک کانکتور CrossFire می باشند. چه کسی می خواهد بیشتر از 2تا کارت گرافیک R9 370X را با هم در کی سیستم داشته باشد؟ برای مثال با خرید 3 یا 4 عدد از این کارت گرافیک و اتصال آنها به هم از طریق CrossFire تنها 3 یا 4 درصد فریم بالاتر نسبت به کارت گرافیک R9 Fury X و Fury می گیرند، ولی قیمت تمام شده به مراتب بالاتری نسبت به Fury X و Fury خواهند داشت، البته قیمت مادربردی که قابلیت پشتیبانی از 3 یا 4 کارت گرافیک را داشته باشد، را هم در نظر بگیرید.

m3n1vrb30dkd11q1yeh1.jpg

در پایین می توانید بنچمارک و مصرف این کارت گرافیک را مشاهده کنید:

micckgm80fpbdjc5639g.jpg95gyvptfltvn4orspopz.jpg

e67fm6bk44k7o2ypdvyv.jpgbl5rdaxq1dvx3boj6q4.jpg

un8he3qk0j5nziu889p9.jpggth5bdt0vyd7i6r9gtnk.jpg

y9kx61pk5cqlrfuy3q.jpg

viu51jgoxrwlogqsgtt7.jpg

xbgdrdbdmds7x2uaxf.jpg

برای مشاهده تصاویر بیشتر از کارت گرافیک Sapphire R9 370X Toxic به منبع خبر مراجعه فرمایید.

منبع: wccftech

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

فکر نکنم همچین هیتسینگ و کولری برای این کارت لازم باشه بیشتر برای القای قدرت گرافیک برای خریدار از این کولر استفاده شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوبه حداقل وضع بهتری داره نسبت به270

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر بابت خبر...

ولی فکر نمیکنم این کار درست باشه، اگه بخوایم به ارتقاع سطح فروم فکر کنیم:

post-10788-0-84010500-1440091492_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

^_^ کارت زیباییه
ولی AMD گند زده کلا با یه طراحی گرافیکی پنجاه تا کارت گرافیک دادن بیرون

ویرایش شده توسط relsi1053
لینک به دیدگاه

^_^ کارت زیباییه

ولی AMD گند زده کلا با یه طراحی گرافیکی پنجاه تا کارت گرافیک دادن بیرون

مگر Nvidia کارتهاشو با طراحی باربی یا مرد عنکبوتی میده بیرون ؟

اگر منظورتون مدلش هست که امروز nvidia هم GTX 950 رو داد بیرون

گیرهای بنی اسرائیلی میدن بعضیها :)

لینک به دیدگاه

تشکر بابت خبر...

ولی فکر نمیکنم این کار درست باشه، اگه بخوایم به ارتقاع سطح فروم فکر کنیم:

بله منم با شما موافقم، باید دراینباره با آقا حامد صحبت کنم...

لینک به دیدگاه

منتظرم ببینم 950 میبره یا 370X 

خیلی رقبای خوبی به نظر میان

لینک به دیدگاه

مگر Nvidia کارتهاشو با طراحی باربی یا مرد عنکبوتی میده بیرون ؟

اگر منظورتون مدلش هست که امروز nvidia هم GTX 950 رو داد بیرون

گیرهای بنی اسرائیلی میدن بعضیها :)

درست متوجه نشدید کامنت من رو

کارت های انویدیا از چیپست های متفاوتی بهره میبرن

ولی کارت های amd چند ساله که همونن تو نسل جدید فقط دو کارت فیوری ها طراحی جدید دارن

لینک به دیدگاه

درست متوجه نشدید کامنت من رو

کارت های انویدیا از چیپست های متفاوتی بهره میبرن

ولی کارت های amd چند ساله که همونن تو نسل جدید فقط دو کارت فیوری ها طراحی جدید دارن

بازم دمه ای ام دی گرم ک با همون چیپست داره تو این چن سال رقابت میکنه این نشون از قدرت این چیپ میده من کاری ب دما و مصرف برقش ندارم ک البته این دو فاکتور هم نشون از قدرت این چیپ داره

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

بازم دمه ای ام دی گرم ک با همون چیپست داره تو این چن سال رقابت میکنه این نشون از قدرت این چیپ میده من کاری ب دما و مصرف برقش ندارم ک البته این دو فاکتور هم نشون از قدرت این چیپ داره

رقابت رو از نظر من باخته :-?

درایور هاشم که درست حسابی نیستن جدیدارو رو قدیمیا نصب میکنی کار نمیکنن *dry#

لینک به دیدگاه

درایور هاشم که درست حسابی نیستن جدیدارو رو قدیمیا نصب میکنی کار

خب نظره شما برای خودت محترمه برادره من از نظر من اگر همین amd نبود شما باید کمارت های انودیا رو با قیمت فضایی و قدرت پردازشی کم تهیه میکردی

من 7 سال گارت ای ام دی دارم هنوزم ک هنوزه مشکل درایور نداشتم الکی جو سازی شده اخوی

لینک به دیدگاه

خب نظره شما برای خودت محترمه برادره من از نظر من اگر همین amd نبود شما باید کمارت های انودیا رو با قیمت فضایی و قدرت پردازشی کم تهیه میکردی

من 7 سال گارت ای ام دی دارم هنوزم ک هنوزه مشکل درایور نداشتم الکی جو سازی شده اخوی

منم قبلا کارت گرافیکم AMD بود الان اینتل هست جو سازی هم نمیکنم

نمیگم وجود AMD بده میگم کم کاری میکنه

دلیل حرفاتون رو متوجه نمیشم اصلا

لینک به دیدگاه

منم قبلا کارت گرافیکم AMD بود الان اینتل هست جو سازی هم نمیکنم

نمیگم وجود AMD بده میگم کم کاری میکنه

دلیل حرفاتون رو متوجه نمیشم اصلا

منظورت اینتل اچ دی هست؟

کم کاری نمیکنه انویدیا خیلی خیلی شرکت کثیفی هست اگرفکر میکنی  AMD کم کاری میکنه داش تو گوگل سرچ کنی gamework تا بعد متوجه بشی انویدیا واقعن چ شرکتی هست

دلیل حرفم اینکه الکی داش میخاید ای ام دی رو بکوبید

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

درایورش که روی دایرکت ایکس 12 خوب جواب داده. بنچماک هاش توی بازیه Ashes از Nvidia بهتر بود که.

لینک به دیدگاه

درایورش که روی دایرکت ایکس 12 خوب جواب داده. بنچماک هاش توی بازیه Ashes از Nvidia بهتر بود که.

دقیقا دادا

اونم چون انویدیا نتونسته از واسط های gamework استفاده کنه شک نکن

لینک به دیدگاه

منظورت اینتل اچ دی هست؟

کم کاری نمیکنه انویدیا خیلی خیلی شرکت کثیفی هست اگرفکر میکنی  AMD کم کاری میکنه داش تو گوگل سرچ کنی gamework تا بعد متوجه بشی انویدیا واقعن چ شرکتی هست

دلیل حرفم اینکه الکی داش میخاید ای ام دی رو بکوبید

اره به شدت اورکلاکش کردم اما جواب نمیده خخخخخ

این کوبیدن نیست اون واسط گیم ورک هم میدونم جریانش چیه حقیقتا باعث نارضایتی میشه اما اینکه AMD چیپ گرافیکی جدید طراحی نمیکنه دلیلش کثیفی انویدیاست؟

لینک به دیدگاه

بنچمارک همه کارت های AMD رو ندیدم اما بازی هنوز رلیزش الفائه

لینک به دیدگاه

درود

عزیز من خودم یکدونه 5830 دارم که تولید این سری مال 4-5 سال پیش هستش

ولی الان جدیدترین آپدیت ها روش نصب میشه !

ویرایش شده توسط Armin Zol
لینک به دیدگاه

درود

من خودم فن amd هستم

اما این کارت هم گرون هست و هم مصرف بالایی داره

به نظر من به صرفه نیست اصلا

مگر اینکه وارد کننده ها کمتر گرونش کنن تا خریدش منطقی تر باشه

توی بنچمارکم که از یه کارت ۱۵۰ دلاری nvida gtx 950 عقبتره

جای سوال و تعجب داره واقعا

البته فعلا زود قضاوت کردن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...