رفتن به مطلب

تست 12عدد DVD Writer موجود در بازار ایران توسط لیون کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان ، من موندم حالا کدوم رو انتخاب کنم ! همیشه به همه LiteOn رو پیشنهاد میکردم ، چون از یکی از دوستام که تو کار سخت افزار بود شنیده بودم ؛ اما با این تست فهمیدم که از LiteOn بهتر هم هست !! از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن .

منم خودم کارم بیشتر خوندن دیسک هست تا نوشتنشون ، سالی شاید 10 دیسک هم رایت نکنم تازه این 10 تارم با 4x رایت میکنم ؛ اما چون کارم گیمینگ هست و هر روز بازی های جدید میاد که دیگه الان همه 3 دیسک و 4 دیسک و بالاتر هستن اونم نه CD بلکه DVD شاید روزی بیشتر از 5 تا بازی نصب میکنم ، و چون این دیسک ها دست به دست میشن تا به ما میرسن ( به لطف قانون کپی کن رایت نکن کشور مون ) یه مقدار توی خوندن به مشکل بر میخورم .

حالا یه چزیزی میخوام که : سریع بخونه ، دقیق بخونه ، سرعت خوندنش زیاد باشه ، معیوب هارو بهتر از بقیه درایو ها بخونه ، لرزش و نویز کمتری داشته باشه ، عمرشم زیر دوسال نباشه دوسال هم بود بود --- ساتا نداشت هم نداشت ، گارانتی نداشت هم نداشت ، زیبایی هم نداشته نداشت ، سرعت رایتشم پایین بود هیچ مساله ای نداره ( حتی اگه 4 بود ) ؛ با این حساب دوستا چیو پیشنهاد میکنن ؟

درضمن قیمت هم اصلا مهم نیست ، اصلا !!!

داداش اگه قیمت واست مهم نیست

دیگه جای سوال نمی مونه که

برو plextor بخر

لینک به دیدگاه

داداش اگه قیمت واست مهم نیست

دیگه جای سوال نمی مونه که

برو plextor بخر

ممنون که پاسخ دادی دوست عزیز .

آخه نسبت به قیمتش ، خیلی کارایی بدی داره .

لینک به دیدگاه

ممنون که پاسخ دادی دوست عزیز .

آخه نسبت به قیمتش ، خیلی کارایی بدی داره .

دوست عزیز کی گفته کارایی بدی داره ؟؟!!!!!!!!!!! @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کی گفته کارایی بدی داره ؟؟!!!!!!!!!!! @};-

عزیز ، نسبت به قیمتش ؛ گفتم که .

50 تومان ، اونم با یه اختلاف ناچیز از بقیه خیلی بده .

لینک به دیدگاه

عزیز ، نسبت به قیمتش ؛ گفتم که .

50 تومان ، اونم با یه اختلاف ناچیز از بقیه خیلی بده .

درود

قيمتش به حدودا 40 تومان رسيده

لینک به دیدگاه

درود

قيمتش به حدودا 40 تومان رسيده

ممنون آقای حسینی .

حالا باز میشه تحملش کرد .

مدل ساتاش که تو تست هاتون هم بود ، موجود دارین تو دستو بالتون ؟

لینک به دیدگاه

ممنون آقای حسینی .

حالا باز میشه تحملش کرد .

مدل ساتاش که تو تست هاتون هم بود ، موجود دارین تو دستو بالتون ؟

خواهش ميكنم عزيز

ميشه تهيه كرد

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام به همگی @};-

تست خوبی بود منتها یه سری ایراد داشت , اولا رایترها با سرعت های یکسان انتخاب نشده بودن یعنی بعضی هاشون 22X و بعضی 24X بودن که طبیعتا در سرعت رایت و دسترسی سریعتر بی تاثیر نخواهد بود ( پس تا اینجا کل این مقایسه به نظر بنده زیر سوال میره , گفتم به نظر بنده تا اساتید به دل نگیرن و ناراحت نشن و فقط یه نظر شخصیه ) , دوما امتیازات در برخی موارد از 12 و برخی مواقع با وجود ذکر امتیاز از 12 , از 6 منظور شده به عنوان مثال Buffered read که با وجود اینکه رایتر ال جی بهتر از بقیه عمل کرده امتیاز 6 داده شده ( بجای 12 ) و باعث سقوط 2 پله ای این رایتر شده , قیمت هم از 12 بوده که اینبار با تعجب از 5 منظور شده

امیدوارم بابت حرفایی که زدم کسی دلخور نشده باشه , با تشکر ;) :-j

لینک به دیدگاه

با سلام به همگی @};-

تست خوبی بود منتها یه سری ایراد داشت , اولا رایترها با سرعت های یکسان انتخاب نشده بودن یعنی بعضی هاشون 22X و بعضی 24X بودن که طبیعتا در سرعت رایت و دسترسی سریعتر بی تاثیر نخواهد بود ( پس تا اینجا کل این مقایسه به نظر بنده زیر سوال میره , گفتم به نظر بنده تا اساتید به دل نگیرن و ناراحت نشن و فقط یه نظر شخصیه ) , دوما امتیازات در برخی موارد از 12 و برخی مواقع با وجود ذکر امتیاز از 12 , از 6 منظور شده به عنوان مثال Buffered read که با وجود اینکه رایتر ال جی بهتر از بقیه عمل کرده امتیاز 6 داده شده ( بجای 12 ) و باعث سقوط 2 پله ای این رایتر شده , قیمت هم از 12 بوده که اینبار با تعجب از 5 منظور شده

امیدوارم بابت حرفایی که زدم کسی دلخور نشده باشه , با تشکر :o ;)

درود و تشکر بخاطر انتقاد بجای شما .

دوست من اگه موضوع بنچمارک رو یک بار دیگه بخونید متوجه می شید . تست 12 عدد DVD Writer موجود در بازار . و این مطلب باعث می شه مشتری حداقل فرق بین 22x و 24x رو بدونه و اینکه مدل و برندی با سرعت پایین تر و یا بالاتر عرضه می شه مسئولیت فروش اون کالا به عهده توضیع کننده اون کالاست و ما مسئول این مطلب نیستیم که مثلاً فلان برند مدل 22x توی بازار هست و ما فقط این تست رو انجام دادیم . مطمئناً اگه می خواستیم بر طبق سرعت یک تعدادی رو تست کنیم تستمون دیگه جامع نبود .

اما در رابطه با امتیاز دهی ، همونطور که توی متن مقاله هم اشاره کردم ، این امتیازات فقط بخاطر رسیدن به یک نتیجه ثابت بود و ما از معیار خودمون استفاده کردیم و ممکن هستش فاکتور قیمت برای شما با اهمیت تر باشه ، شما توی اون مورد امتیازات خودت رو بده و با معیار خودت تصمیم گیری کن . مثلاً ما گفتیم زیبایی اهمیت کمتری داره امتیاز کمتری هم اختصاص دادیم اصلاً امکان داره از نظر بنده یکی که زیباترین هستش ، از دیدگاه شما اصلاً زیبا نباشه ...

امتیازات هم به سبک کمتر از کمترین اتخاذ شده . یعنی پایین ترین امتیاز که 1 هست به بدترین عملکرد داده می شه ، اگه دو دستگاه عملکرد مشابهی رو در مرحله بعدی داشته باشند به هر دوی اونها امتیاز 2 داده می شه و اینجوری (از نظر من عدالت رعایت می شه)ممکن هست دستگاهی به امتیاز 12 نرسه (طبق ترکیب اصل ترتیب و عکس قضیه لانه کبوتر).

شما اگر خواستار این هستید که از بین اینها یکی رو انتخاب کنید ، کل مقاله رو بخونید اون وقت بدون توجه به امتیازات داده شده تصمیم گیری کنید .

دوستان لطفاً اگر کسی انتقادی رو مطرح می کنه ، منفی ندید . اینجوری جلوی پیشرفت رو می گیرید .

با تشکر... :-j

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده همون اول عرض کردم نظر شخصیمه ولی انگار به شما برخورده , در مورد اینکه سرعت اینها برابر نیست و چیزی که تو بازار موجوده , اون وقت یکی میاد میزنه مقایسه کارت گرافیک های موجود در بازار و مثلا میاد یه 470 رو با 7300gs مقایسه میکنه و میگه بله اینا موجود در بازار بوده و ما تست کردیم و با هم مقایسه کردیم ( این مورد اول ) .

در مورد امتیاز دهی هم بنده اصلا جنبه زیبایی رو مطرح نکردم و سرعت بافر رایتر هارو مثال زدم و گفتم رایتر الجی با اون اختلاف فاحش , قطعا 12 رو کسب میکرد در حالی که شما 6 دادی ( این دومیش )

انتقاد یعنی نقد یه چیزی هم از جنبه های مثبت و هم منفی , حالا شما خیلی دوست داری ملت بیان و فقط جنبه مثبت رو بگن ؟ ( آقا عالی بود , ایرادی نداشت , معتبرترین تستی بود که تو عمرم دیده بودم و ..., امیدوارم راضی شده باشین ) ( اینم سومیش)

در کل بازم میگم , به نظر من میشد بهتر از این عمل کرد ولی با این وجود با اشاره به موضوعاتی مثل میزان صدای تولیدی و لرزش , دسترسی به دیسک آسیب دیده , محتویات عرضه شده در بسته بندی و ... راهنمایی جامعی برای دوستان بود ( اینم جنبه های مثبت مقاله) .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده همون اول عرض کردم نظر شخصیمه ولی انگار به شما برخورده , در مورد اینکه سرعت اینها برابر نیست و چیزی که تو بازار موجوده , اون وقت یکی میاد میزنه مقایسه کارت گرافیک های موجود در بازار و مثلا میاد یه 470 رو با 7300gs مقایسه میکنه و میگه بله اینا موجود در بازار بوده و ما تست کردیم و با هم مقایسه کردیم ( این مورد اول ) .

در مورد امتیاز دهی هم بنده اصلا جنبه زیبایی رو مطرح نکردم و سرعت بافر رایتر هارو مثال زدم و گفتم رایتر الجی با اون اختلاف فاحش , قطعا 12 رو کسب میکرد در حالی که شما 6 دادی ( این دومیش )

انتقاد یعنی نقد یه چیزی هم از جنبه های مثبت و هم منفی , حالا شما خیلی دوست داری ملت بیان و فقط جنبه مثبت رو بگن ؟ ( آقا عالی بود , ایرادی نداشت , معتبرترین تستی بود که تو عمرم دیده بودم و ..., امیدوارم راضی شده باشین ) ( اینم سومیش)

در کل بازم میگم , به نظر من میشد بهتر از این عمل کرد ولی با این وجود با اشاره به موضوعاتی مثل میزان صدای تولیدی و لرزش , دسترسی به دیسک آسیب دیده , محتویات عرضه شده در بسته بندی و ... راهنمایی جامعی برای دوستان بود ( اینم جنبه های مثبت مقاله) .

درود

دوست عزيز ممنون از انتقادتون . اينكه ميفرماييد ميشه بهتر عمل كرد ،جمله جديدي نيستش ، خوب تو اينكه شكي توش نيستش و هر كاري رو ميشه بهتر انجام داد.

DVD RW ها اكثرا در رده 22 تا 40 تومان هستن و اكثرا مشابه همن و با كارت گرافيك كاملا متفاوت هستن . DVD RW هايي كه تو بازارن در اكثر مواقع مشتري به سرعتش توجه نميكنه 22 با 24 زياد تفاوتي نداره و براي هر برندي چند تا سرعت وجود نداره ؟. مثلا DVD RW samsung 24X تو بازار وقتي موجود بشه و اگر كسي بخواد بره بازار خريد كنه كسي بهش 22x نميده چون فقط مدل 24 تو بازار هستش و پخش شده در بازار . براي بعضي از كالاها مثل همين DVD RW ها فقط موجوديه بازار مهمه و نه چيز ديگه .

در كل انتقاد بهترين راه پيشرفت هستش و از همون اول هم خيلي از ضعفهاي اين تست رو ميدونستيم ولي بيشتر سعي كرديم به مسائلي اشاره كنيم كه عموميت داره عزيز

با تشكر

لینک به دیدگاه

ممنون آقای حسینی , مخصوصا به خاطر جمله آخرتون در باره انتقاد :) @};-

لینک به دیدگاه

درود. دوست عزیز من اصلاً از فرمایشات شما ناراحت نشدم که هیچ ، خوشحالم شدم و از اینکه انتقاد کردید خوشنودم چون حداقلش این هست که شما مطلب بنده رو خوندید . یک بار دیگه پست بنده رو بخونید ، ادبیات بنده خیلی دوستانه بوده .

در رابطه با مورد اول : همه تفاوت 470 و 7300 GS رو می دونند ولی آیا همه تفاوت 22x و 24x رو می دونند ؟ تفاوت قیمتی کارت هایی که فرمودید خیلی زیاد هست ولی این درایوهای نوری تقریباً در یک رنج قیمتی هستند .حال من سوالی مشابه سوال خودتون رو مطرح می کنم "آیا می شه کارت های گرافیکی رو که فقط میزان CoreClock اونها فقط 650Mhz هست رو با یکدیگر مقایسه کرد؟ آیا اگه یک کارت 650Mhz رو با یک کارت 700Mhz مقایسه کنند این تست اشتباه هست؟". اگر ما فقط 22x ها یا فقط 24x ها رو تست می کردیم مطمئناً دوستان دیگه در فروم از این مطلب خوشنود نمی شدند .

در رابطه با مورد دوم : توی پست قبلی نحوه امتیازدهی رو به طور کامل شرح دادم . توی این روش که یکی از روش های آماری هستش ممکن هست دستگاهی به حداکثر امتیاز ممکن نرسه (برای اطلاعات بیشتر پست قبلی رو مطالعه کنید)

در رابطه با مورد سوم : @};- دوست من این فروم سیستم امتیازدهی داره که شما می تونید به هر پست مفیدی یک مثبت و هر پست غیرمفید (یا مخرب) یک منفی بدید (گوشه ، پایین سمت چپ هر پست) . روی سخن بنده توی پست قبلی به اون دوستی بود که به پست شما منفی (-) داده بود و بنده به شما یک مثبت (+) دادم و از بقیه دوستان خواهش کردم اگه کسی اومد اینجا و در رابطه با مقالات انتقادی داشت خواهشاً به پست اونها منفی ندهند. من جسارت نکردم و نگفتم شما راجع به ما منفی صحیت نکنید . فروم لیون کاملاً برای انتقاد آزاد هست .

در رابطه با مورد چهارم : 100% می شد بهتر از اینها این تست انجام بشه و ما هیچ ادعایی بر مبنای اینکه ما بهترین تست ها رو انجام می دیم نداریم و بخاطر جنبه های مثبت و منفی که فرمودید و اینکه مطلب بنده حقیر رو مطالعه کردید ازتون بازهم تشکر می کنم .

بازهم اگر مطلبی بود بنده در خدمتتون هستم.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

تست بسیار مفیدی بود ممنون !

و اما انتقاد بنده :

عزیزه دل برادری که متن مقاله رو نوشته ای چند سالته عمو جان ؟! یعنی شما همه صداهایی که نوشتی رو شنیدی ؟ ( بمب افکن و ای کی 47 و ... ) الان من که مقاله رو می خونم چطور بفمم صدای سماور در حال جوش بیشتره یا سشوار 2 صرعته ؟

ممکنه در برنامه های خارجی این الفاظ به کار بره اما اون برنامه شامل صدا و تصویر هستند که بینند از روی صدا متوجه می شه خودش و مجری هم همچین صحبت هایی می کنه برای جالب تر شدن برنامه..

بهتر نبود از یک دستگاه دسیبل میتر استفاده می کردید ؟! و یا حداقل یک برنامه جاوا روی گوشیتون نصب می کردید و با استفاده از میکروفون گوشیتون میزان نویز ایجاد شده رو می نوشتید ؟

لیون یه سایت حرفه ای هست دوست ندارم مثل یه بلاگ تو بلاگفا بشه..

با تشکر از آقای حسینی گل.

ویرایش شده توسط rezidentevilone
لینک به دیدگاه

تست بسیار مفیدی بود ممنون !

و اما انتقاد بنده :

عزیزه دل برادری که متن مقاله رو نوشته ای چند سالته عمو جان ؟! یعنی شما همه صداهایی که نوشتی رو شنیدی ؟ ( بمب افکن و ای کی 47 و ... ) الان من که مقاله رو می خونم چطور بفمم صدای سماور در حال جوش بیشتره یا سشوار 2 صرعته ؟

درود

کاربر rezidentevilone این مقاله خیلی خوب رو آقای شعبانی مدیر ارشد انجمن نوشتند و فکر نمیکنم به کار بردن اون اصطلاحات داخل مقاله خدشه ای به اصل زحمتی که ایشون کشیدند وارد کنه و ایشون هم مطمعن باشید سنشون انقدری هست که بدونند چطوری مقالشون رو بنویسند.این کار شما توهین به مدیریت تلقی میشه و بار آخرتون باشه همچین نوشتاری ازتون میبینیم در این فروم وگرنه دسترسیتون برای همیشه از انجمن قطع میشه @};-

لینک به دیدگاه

درود

کاربر rezidentevilone این مقاله خیلی خوب رو آقای شعبانی مدیر ارشد انجمن نوشتند و فکر نمیکنم به کار بردن اون اصطلاحات داخل مقاله خدشه ای به اصل زحمتی که ایشون کشیدند وارد کنه و ایشون هم مطمعن باشید سنشون انقدری هست که بدونند چطوری مقالشون رو بنویسند.این کار شما توهین به مدیریت تلقی میشه و بار آخرتون باشه همچین نوشتاری ازتون میبینیم در این فروم وگرنه دسترسیتون برای همیشه از انجمن قطع میشه @};-

به نظر بنده که کاملا اون اصلاحات مزحک و مسخره بودند و آدم احساس می کنه داره یه پست توی یکی از وبلاگ های دره پیت بلاگفا رو می خونه و به نظر میاد یه نوجوان دبیرستانی نوشته باشدش !

با وجود آقا رضا فلاح فک نمی کنم گیر آوردن دسیبل میتر انقدر سخت بود که صدا ها رو با سماور مقایسه کنه !

یاد آور می شم که خود بنچ و کار و زحمتی که لیون می کشه ستودنی هست..

بهتره این بنچ رو با زمانی که آقای حسینی رو دور بنچ بود و از در و ریوار بنچ می گرفت مقایسه بکنید! اون موقع متوجه می شید که چقدر این آخری ضایع هست ( متنش )

یادش بخیر همون موقع ها تست های آقای حسینی رو به همراه سایت های بزرگی مثل تچپاورآپ توی انجمن های تخصصی مثل پی سی ورلد مقایسه می کردیم !

دوستم داشتی دست رسی رو قطع کن ! من مدلم همینطوره! صریح انتقادم رو می گم! :(

ویرایش شده توسط rezidentevilone
لینک به دیدگاه

به نظر بنده که کاملا اون اصلاحات مزحک و مسخره بودند و آدم احساس می کنه داره یه پست توی یکی از وبلاگ های دره پیت بلاگفا رو می خونه و به نظر میاد یه نوجوان دبیرستانی نوشته باشدش !

با وجود آقا رضا فلاح فک نمی کنم گیر آوردن دسیبل میتر انقدر سخت بود که صدا ها رو با سماور مقایسه کنه !

بهتره این بنچ رو با زمانی که آقای حسینی رو دور بنچ بود و از در و ریوار بنچ می گرفت مقایسه بکنید! اون موقع متوجه می شید که چقدر این آخری ضایع هست ( متنش )

یادش بخیر همون موقع ها تست های آقای حسینی رو به همراه سایت های بزرگی مثل تچپاورآپ توی انجمن های تخصصی مثل پی سی ورلد مقایسه می کردیم !

دوستم داشتی دست رسی رو قطع کن ! من مدلم همینطوره! صریح انتقادم رو می گم! @};-

تست های قدیم لیون هم خیلی هاش کار آقای شعبانی بود و احتمالا شما بی اطلاع بودید.چون شما مدلتون اینطوریه که بدون فکر کردن هر چی به ذهنتون رسید بیان کنید و مهم نیست که این نوشتارتون توحین باشه یا نه مدل ما هم به این صورتش هست که کاربر خاطی رو با قطع دسترسیش به انجمن مجازات میکنیم و اجازه فعالیت غلط رو بهش در انجمن نمیدیم و شما هم برای همیشه از فروم اخراج شدید :(

لینک به دیدگاه

رایتر ایسوز هم تست کردم IDE درش خراب شد زود و باید حتماً دیسک توش باشه و یا با ضربه محکم درش رو باز کنید

رایتر ایسوز ساتا هم تست کردم بعد از چند هزار تا دیسک خوندن هدش ضعیف تر شده البته نه اینکه نخونه خوب هم می خونه ولی اندکی زمان بر هست اش و یه کم حوصله می خواهد تا دیسک رو بخونه ولی همچنان کار می کرد

درایور لایتون دو نمونه دارم یکی بدون گارانتی بدون جعبه که دربش دیر باز می شه و جلوی دربش هم مارک لایتون نیست

یک نمونه لایتون دارم گارانتی سازگار فکر می کنم باشه و روی دربش نام liton هست و دربش سریع باز می شه فعلا دارم باهاشون کار می کنم تا ببینم چقدر جواب می گیرم ولی در کل از لایتون خیلی راضی هستم اونهم برای خوندن دیسک

برای رایت کردن فقط LG ساتا رو قبول دارم

لینک به دیدگاه

دوستم داشتی دست رسی رو قطع کن ! من مدلم همینطوره! صریح انتقادم رو می گم! :(

درود .

متاسفانه نرسیدم زودتر پست بدم .

دوست من بنده اصلاً از صحبت های شما دلگیر و ناراحت نشدم و خوشحالم که از بنده انتقاد می کنید .

من سعی می کنم نحوه نوشتارم رو تصحیح کنم و قول می دم که ریویو های بعدی بهتر بشن . دلیل اصلی نحوه نوشتار من این هستش که متن رو از حالت یک روندی در بیارم و با اصطلاحات غیر متعارف خوانند رو تا آخر مقالم حفظ کنم . مسلم هستش که صدای یک ODD مثل یک بمب افکن نیست . اگر محبت کنید و برای تست های ما یک دسی بل سنج تهیه کنید ازتون ممنون می شم ...

جناب خسروی شما استاد بنده هستید ، لطفاً اگر کسی از بنده ، (و نه از لیون) انتقاد کردند باهاشون تند برخورد نکنید . @};-

لینک به دیدگاه

درود .

جناب خسروی ، لطفاً اگر کسی از بنده ، (و نه از لیون) انتقاد کردند باهاشون تند برخورد نکنید . @};-

درود

پوریا جان اگر از پست اول ایشون هم که مخاطبش شما بودید بنده بگذرم ، ایشون در پست دوم خودشون در این قسمت که نوشتند دوستم داشتی دست رسی رو قطع کن ! من مدلم همینطوره! این نوشتارشون به نوعی توهین به مدیریت کلی فروم و در درجه بعدی روی سخنشون با بنده هست که به این معنی تعبیر میشه که برای من قوانین فروم یا اخطار مهم نیست و هر طور بخام رفتار میکنم که متاسفانه بنده نمیتونم اجازه فعالیت چنین شخص خاطی رو در فروم بدم

نهایتا به احترام شما تنها کاری که میتونم انجام بدم اینه که ای پی های ایشون در پنل مدیریتی رو باز کنم تا اگر خواستند با ثبت نام مجدد و اصلاح رفتار قبلیشون و احترام به قوانین فروم به فعالیت در فروم بپردازند

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...

سلام
اگر امکانش هست به روز رسانی انجام بدین تو این تست.
سپاس

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Omid_Boy گفته است :

سلام
اگر امکانش هست به روز رسانی انجام بدین تو این تست.
سپاس

امیدجان سلام دوست من

متاسفانه دیگه کمتر کسی DVD RW میخره :)

لینک به دیدگاه

DVD RW  بنده تو این حدودا  شش ماهه یه ایسوس گرفتم یه پایونیر از   ایسوس راضی تر هستم:12_slight_smile:

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

درود

لینک مقاله باز نمیشه (لینک پست اول) لطفا اصلاح کنید تا استفاده کنیم

هرچند الان باید بلوری‌ها و نسل جدیدتر رو تست کنیم...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اقا ما اخر یه چیزو نفهمیدیم. رایتر های بلوری رو کپی dvd توی کامپیوتر تاثیر میزاره؟ من نهایت 20 مگ میگیرم با رایترم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...