رفتن به مطلب

شرکت Sapphire پیش قدم شد: معرفی اولین مدل کارت گرافیک R9 Nano توسط شرکت Sapphire

Recommended Posts

mpvqh7i0yvczdpwzomkg.jpg

شرکت Sapphire اولین شریک شرکت AMD است که اقدام به اضافه کردن کارت گرافیک R9 Nano به لیست محصولات کرده است. کارت گرافیک R9 Nano دو روز پیش به همراه کارت R9 370X بصورت رسمی معرفی شد. جالب است که شرکت Sapphire در معرفی کارت گرافیک R9 370X نیز پیش دستی کرده و اولین شرکتی است که این کارت گرافیک را به محصولات خود اضافه کرده است.

کارت گرافیک R9 Nano بر پایه چیپ کامل Fiji ساخته شده است. این چیپ در کل 64 واحد محاسبه گر در خود گنجانده، هر واحد محاسبه گر نیز مشتکل از 64 واحد سایه زن، 4 واحد Texture Mapping و یک واحد Raster Operation می باشد، بنابراین این کارت گرافیک در کل 4096 واحد سایه زن، 264 واحد Texture Mapping و 64 واحد Raster Operation دارا می باشد. کارت گرافیک مذکور همچنین از 4 گیگابایت مموری پرسرعت HBM با باس 4096 بیت و کلاک هسته تا 1000MHz ، کلاک مموری 500MHz و پهنای باند 512GB/s برخوردار شده است. مصرف آن حدود 175 وات است و تنها از یک کانکتور 8 پین PCI-E تغذیه می شود.

o2qv0s2exk9fox9sg8lk.jpg

درکل، دو کارت گرافیک R9 Nano و R9 Fury X در مصرف، کلاک هسته، سیستم خنک سازی و اندازه با هم فرق دارند. بطوری که کارت Nano از نظر مصرف حدود 100 وات ، کلاک حدود 50MHz، سیستم خنک سازی هوایی و اندازه شش اینچی با Fury X فرق دارد. باید شرکت AMD را در چگونگی کاهش چمشگیر مصرف برق و اندازه کارت گرافیک و جا دادن چیپ Fiji تشویق کرد. در حال حاظر این کارت، لقب قدرتمند ترین کارت گرافیک را در بین همه ی کارت گرافیک های کوچک تولید شده در جهان را بدست آورده است.

شرکت AMD قول عدم کمبود کارت گرافیک R9 Nano در بازار را داده، همچنین اعلام کرده بعد از سه ماه، سایر شرکای آن می توانند مدل سفارشی خود را بسازند و به بازار عرضه کنند. بعد از این سه ماه، شرکت SApphire قصد معرفی کارت R9 Nano با سبک و اندازه کوچک "خودش" را دارد، و این در حالی است که سایر شرکت ها مثل Asus، می خواهند این کارت را با همین اندازه عرضه کنند. البته شرکت AMD به شرکای خود گفته که طول کارت گرافیک از 6 اینچ بیشتر نشود و تنها باید از برد PCB با سابز mini-ITX استفاده کنند، چون این دو از ویژگی های کلیدی کارت گرافیک R9 Nano بشمار می روند.

yxivhx7ihdz9ua9gjqrv.jpg

این کارت گرافیک گزینه ی بسیار ایده آلی برای سیستم های کوچک mini-TX است. از نظر ظاهری، کارت گرافیک Sapphire R9 Nano با مدل رفرنس هیچ تفاوتی ندارد، بغیر از بسته بندی و برچسب وسط فن. قیمت این کارت حدود 650 دلار است و در تاریخ هفتم ماه سپتامبر سال 2015 میلادی، مصادف با دوشنبه، 16 شهریور سال 1394 شمسی بصورت جهانی به بازار عرضه خواهد شد.

xofyaatqex0vbfcvj3hp.jpg

منبع: wccftech

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

حالا اقا اگه بخوای مثلا 650 دلار پای کارت بدی کدومو میگیری؟؟؟ x or nano ؟؟؟   :-?   :D

لینک به دیدگاه

درود

حالا اقا اگه بخوای مثلا 650 دلار پای کارت بدی کدومو میگیری؟؟؟ x or nano ؟؟؟   :-?   :D

من اگه بودم R9 Nano رو بر میداشتم، من کلاََ قطعا کوچیک رو به قطعات غول ترجیح می دم، هرچی جمع و جورتر بهتر!  ^_^

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه بودن R9 Nano رو بر میداشتم، من کلاََ قطعا کوچیک رو به قطعات غول ترجیح می دم، هرچی جمع و جورتر بهتر!  ^_^

به اندازه باشه خود x هم نسبت به بقیه کوچیکتره ها بر خلاف اسم و قدرتش...!  :D

لینک به دیدگاه

درود

980 TI

:D

ما که مشکل جا نداریم مریض نیستیم nano بگیریم :D

لینک به دیدگاه

980 TI

ما که مشکل جا نداریم مریض نیستیم nano بگیریم :D

الان یعنی هر کی نانو بخواد بخره مریضه و عاقلا میرن 980ti میخرن !

احسنتم به استدلالت :laughing:

منتظر باش پاسکال بیاد مکسول به سرنوشت کپلر دچار بشه ... اون وقت مریض میشی =))

لینک به دیدگاه

الان یعنی هر کی نانو بخواد بخره مریضه و عاقلا میرن 980ti میخرن !

احسنتم به استدلالت :laughing:

منتظر باش پاسکال بیاد مکسول به سرنوشت کپلر دچار بشه ... اون وقت مریض میشی =))

تو ایران که حتما 980 ti بهتر هست :D

لینک به دیدگاه

تو ایران که حتما 980 ti بهتر هست :D

بحث بهتر نیست

وگرنه من خودم هم بخوام یکی رو انتخاب کنم 980ti میگیرم

ایشون گفتند که مریض هست هر کی بگیره که الان فروم های خارجی رو نگاه کنین یه سری میگن ما میخواستیم بخریم قیمت ما رو منصرف کرد ... گروهی هم عشق سیستم های مینی هستند منتظرش هستن و میگن fury نیومد بازار میان رده رو بگیره ... و ای ام دی هم نگفته بود ارزونه

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

با توجه به بنچمارک ارزش خریدش معلوم میشه جا دار بودن یا نبودن که نشد ملاک خرید :D

لینک به دیدگاه

بدبختی اینجاست که فقط کابل hdmi میخوره!!!

ولی فکر کنم با تبدیل حل بشه

لینک به دیدگاه

ای ام دی از نظر نرام افزاری فاجعه هستش.آدم تو سایتش میره انگار رفته تو سایت خرید شارژ ایرانسل

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به بنچمارک ارزش خریدش معلوم میشه جا دار بودن یا نبودن که نشد ملاک خرید :D

دستت درد نکنه دیگه، یکی از فواید این کارت رو زدی ترکوندی رفت با این استدلالت...  :D

لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه دیگه، یکی از فواید این کارت رو زدی ترکوندی رفت با این استدلالت...  :D

لینک به دیدگاه

290

ای ام دی از نظر نرام افزاری فاجعه هستش.آدم تو سایتش میره انگار رفته تو سایت خرید شارژ ایرانسل

من که بعد از اخرین کارت انویدیا که داشتم یعنی fx5500 رفتم سری 4000 ati رو گفتم بعدش هم 290 هیچ مشکلی ندیدم ! بعد برادران انویدیا مشکل رو چطور تشخیص میدن ؟

بلعه به ندرت بعضی درایور ها یه سری باگ توش پیدا میشه  ولی سریع نسخه بعدیش میاد درست میشه ....فاجعه ای در کار نیست نخرین خوب :دی {وقتی درایور انویدیا فاجعه ای رو به پا کرد دوستان در جریان هستند }

در مورد بازی هم قضیه گیم ورکس انویدیا هست همه میدونند چه خبرا ولی باشه درایور مزخرف با اپتیمایز مزخرف وقتی DX12 اومد درایور نقش خاصی رو ایفا نمیکنه چون بین اجرای بازی و سخت افزار فاصله ای نمیمونه

کارت خوبی مثل nano داره میاد حالا بازم شاید ارزشش به رقیب انویدیا نرسه ولی این حرف ها رو که میشنوم هنگ میزنم از دست ملت اسلامی ایران

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

انویدیا که تو اولین بازی ساخته شده با دایرکس 12 خیلی افتضاح عمل کرد بعد میگید ....

اون gamework هم که برای خودش انحصاری کرده که کارتای amd نتونن قدرت خودشون رو نشون بدن اما amd هرچی نرم افزار داشته از انحصار خودش در اورده... واقعا amd جوانمردانه عمل کرده... من حاظر نیستم به انویدیا برای کارتاش پول بدم...

انویدیا با بهره گرفتن از جلوه های بصری و انحصاری موجود در GameWorks در ساختار بازی های جدید بازار گیم، دو هدف عمده را دنبال می کند. نخست این که کارایی کارت های گرافیک AMD را برای اجرای بازی های روز در نظر هواداران بازی های کامپیوتری خدشه دار نماید و دوم این که دارندگان کارت های گرافیک قدیمی تر خود را مجاب نماید که به محصول های جدید تر این شرکت رو بیاورند و آن ها را خریداری نمایند. امری که هیچ کمکی به پیشرفت صنعت بازی سازی بر روی پلتفرم PC نکرده و فقط به شکل بیهوده و منزجر کننده ای چوب لای چرخ گیمر های بی نوا و همچنین رقبای حاضر در میدان می کند.http://www.sakhtafzarmag.com/کارت-گرافیک/5187/نزاع-amd-و-nvidia-بر-سر-برنامه-gameworks

ویرایش شده توسط reza _boost
لینک به دیدگاه

290

من که بعد از اخرین کارت انویدیا که داشتم یعنی fx5500 رفتم سری 4000 ati رو گفتم بعدش هم 290 هیچ مشکلی ندیدم ! بعد برادران انویدیا مشکل رو چطور تشخیص میدن ؟

بلعه به ندرت بعضی درایور ها یه سری باگ توش پیدا میشه  ولی سریع نسخه بعدیش میاد درست میشه ....فاجعه ای در کار نیست نخرین خوب :دی {وقتی درایور انویدیا فاجعه ای رو به پا کرد دوستان در جریان هستند }

در مورد بازی هم قضیه گیم ورکس انویدیا هست همه میدونند چه خبرا ولی باشه درایور مزخرف با اپتیمایز مزخرف وقتی DX12 اومد درایور نقش خاصی رو ایفا نمیکنه چون بین اجرای بازی و سخت افزار فاصله ای نمیمونه

کارت خوبی مثل nano داره میاد حالا بازم شاید ارزشش به رقیب انویدیا نرسه ولی این حرف ها رو که میشنوم هنگ میزنم از دست ملت اسلامی ایران

:clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

انویدیا که تو اولین بازی ساخته شده با دایرکس 12 خیلی افتضاح عمل کرد بعد میگید ....

اون gamework هم که برای خودش انحصاری کرده که کارتای amd نتونن قدرت خودشون رو نشون بدن اما amd هرچی نرم افزار داشته از انحصار خودش در اورده... واقعا amd جوانمردانه عمل کرده... من حاظر نیستم به انویدیا برای کارتاش پول بدم...

انویدیا با بهره گرفتن از جلوه های بصری و انحصاری موجود در GameWorks در ساختار بازی های جدید بازار گیم، دو هدف عمده را دنبال می کند. نخست این که کارایی کارت های گرافیک AMD را برای اجرای بازی های روز در نظر هواداران بازی های کامپیوتری خدشه دار نماید و دوم این که دارندگان کارت های گرافیک قدیمی تر خود را مجاب نماید که به محصول های جدید تر این شرکت رو بیاورند و آن ها را خریداری نمایند. امری که هیچ کمکی به پیشرفت صنعت بازی سازی بر روی پلتفرم PC نکرده و فقط به شکل بیهوده و منزجر کننده ای چوب لای چرخ گیمر های بی نوا و همچنین رقبای حاضر در میدان می کند.http://www.sakhtafzarmag.com/کارت-گرافیک/5187/نزاع-amd-و-nvidia-بر-سر-برنامه-gameworks

ممنون از لینک. مطالب خوبی بود

لینک به دیدگاه

ممنون از لینک. مطالب خوبی بود

خواهش میکنم....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...