رفتن به مطلب

شرکت AMD: در حال حاضر هیچ چیزی به نام "پشتیبانی کامل از DirectX 12" وجود ندارد

Recommended Posts

pcy173p3bm65nnj0rm23.jpg

آقای Robert Hallock ، مدیر بازار یابی شرکت AMD، امروز از طریق گزارشی، اعلام کرد که کارت گرافیک های شرکت nVIDIA با معماری Maxwell از واحد های محاسبه گر asynchronous محروم هستند. این واحد ها جزئی از ویژگی های DirectX 12 است که وظیفه پردازش های غیر منظم را برعهده داشته و مقدار قابل توجهی نیز به کارایی پردازنده گرافیکی اضافه می کند. با انتشار این گزارش، افرادی شروع به نقد شرکت nVIDIA کردند ولی در همین زمان، آقای Robert Hallock در سایت Reddit اعلام کردند که حتی کارت گرافیک R9 Fury X نیز از برخی ویژگی ها و قابلیت های DirectX 12 محروم است. ایشان در نهایت تیر خلاص را با گفتن جمله "در حال حاظر هیچ چیزی به اسم پشتیبانی کامل از DirectX 12 وجود ندارد." زدند.

متن سخن ایشان در پایین آمده است:

"من فکر می کنم که گیمرها درحال یادگیری یک درس مهم هستند: هیچ کارت گرافیکی در بازار وجود ندارد که از DirectX 12 بطور کامل پشتیبانی کند. متأسفانه تلاش های زیادی برای منحرف کردن ذهن مردم در مورد این قضیه انجام گرفت که بیشترین مورد آن مربوط به سطح پشتیبانی یا Future Level و ویژگی های منحصر به فرد آن و تعریف معنی کلمه -پشتیبانی- است. این موضوع بسیار گیج کننده بود، و باعث ناراحت کردن بیش از حد بسیاری از کاربران و شایعه پراکنی شد.

بگذارید یک حقیقت دست نخورده را به شما بگویم: هر معماری گرافیکی ویژگی های خاص خود را دارد و هیچ معماری همه ی این ویژگی ها را دارا نمی باشد. همچنین بعضی از این ویژگی ها از دیگر ویزگی ها بهتر و قدرتمندتر است. (مانند همین قضیه عدم وجود واحدهای محاسبه گر asynchronous در معماری nVIDIA Maxwell)

و بله، کاربران بالاخره می توانند نتایج بازی شطرنجی که با Mantel ، GCN ، DirectX 12 ، Vulkan و LiquidVR انجام شد را ببینند."

z261sai0kr69kffiji9.jpg

آقای Robert Hallock در نهایت اعلام کردند که حتی کارت گرافیک R9 Fury X نیز از برخی قابلیت ها و ویژگی های DirectX 12 محروم می باشد:

"نمایش شطرنجی و مرتب تصاویر و حف حالت شطرنجی در کارت گرافیک Fury X امکان پذیر نیست. خوشبختانه این عملیات در فریم ریت بالا قابل انجام هستند. (برای درک این مطلب، به بازی DiRT: Showdown مراجعه کنید)"

بنچمارک های اولیه منتشر شده از عملکرد کارت گرافیک ها در DirectX 12 نباید بعنوان کارایی نهایی شناخته شوند. همانطور که زمان رو به جلو می رود، توسعه دهندگان بازی ها از تمامی منابع کارت گرافیک و ویژگی های خاص آنها بیشتر و بهتر استفاده خواهند کرد و امیدوار است که با کد نویسی صحیح، به هدف خود و حتی هدف ماص که اجرای بهتر و باکیفیت تر بازی بر روی سیستم خود است، برسند. بدون در نظر گرفتن بازی هایی که در آینده با DirectX 12 منتشر می شوند، شرکت nVIDIA با معماری Pascal و شرکت AMD با معماری قطب شمال، کارایی بسیار بیشتری را رو خواهند کرد.

7u8nc15ztrw1jp7wk2y5.jpg

منبع: wccftech

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

خوشم میاد فیوچر های 12.1 که انویدیا این همه تبلیغ کرد . . . تو دموی اخری CryEngine با DX12.0 و vxgi تو بازی کوانتوم بریک ایکس1 و dirt با کارت ای ام دی به صورت نرم افزاری اجرا میشه  :laughing: =))

به نظرم انویدیا فقط با بازی هایی از گیم ورکس استفاده میکنند میتونه تو DX12 ای ام دی رو شکست بده :-?  nVIDIA drivers era is over :-t

ACE که از سال 2011 تو نسل اول GCN بوده مشخص میکنه از اون موقع برای اومدن low level api مثل DX12 برنامه داشتن :clapping:

لینک به دیدگاه

ویرایش شد... :)

لینک به دیدگاه

بروبکس amd  لطفا زیاد تند نرین پیاده شید با هم بریم

شما اول برید اون FURY X با اون قیمت فضایی تون رو درست کنید این یک

در ضمن الان که هنوز معلوم نیست نه به باره نه به داره

یه چیز دیگه شما به چیه amd دل خوش کردین تو بازی ها که فریم کمتری میده

از نظر برنامه نویسی تو بازی ها بسیار پایین هست فقط یه منتل آورده که اونم اصلا معلوم نبود چی هست

اصلا تو چندتا بازی به کار اومد الان بازی witcher III رو برو با AMD  و Nvidia با هم بازی کن تا فرق گرافیک و برنامه نویسی گرافیکی رو احساس کنی

انویدیا کلی گزینه گرافیکی تو آپشن های بازی میذاره که گرافیک بازی زمین تا آسمون با گرافیکی که AMD بهتون میده فرق داره

حالا این آقای robert hallock  اومده واسه بازار گرمی میخواسته فقط انویدیا رو خراب کنه بعد در آخر هم نگفته چرا کارتهای AMD از دایرکت 12 به طور کامل پشتیبانی نمیکنن فقط گفته کارتهای AMD هم به طور کامل پشتیبانی نمیکنن

بعد اومده یه بازی که الان نسخه چهارم هست و پشتیبانی بهتر اون از کارت AMD هست رو هم معرفی کرده که اصلا چند نفرتون بازی کردین

حالا چند نفرتون Assassin's Creed unity رو بازی کردید یا Witcher III یا Batman حالا هم که mad max و metal gear اومده

چرا نیومد مثلا یکی از این هارو بگه

آها چون همشون پشتیبانی بهتر انویدیا دارن یا اینکه این بازی ها که همشون مشکل دارن اینجاشون اینجوریه اونجاش اونجوریه و ................................

موفق باشید.. :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

یه زمانی برادران انویدیا وقتی مکسول اومد کارت های ای ام دی رو با بخاری مقایسه میکردن :D 

نوبتی باشه نوبت انویدیا هست یه خرده بخندیم :D

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif

915d_54edfcb6dcb6f9b02d5a2849cb8ab02d.jp

لینک به دیدگاه

این قسمت که ربطی به تاپیک نداره باشه کسی نمیخره شما تایتان زد 3000 دلاری بخر

تایید میشه هر بازی ممکنه نتیجه فرق بکنه کسی حرف خاصی نزد

از نظر برنامه نویسی تو بازی ها بسیار پایین هست فقط یه منتل آورده که اونم اصلا معلوم نبود چی هست

بدون شرح

ggbi_bd61_image.jpg

اصلا تو چندتا بازی به کار اومد الان بازی witcher III رو برو با AMD  و Nvidia با هم بازی کن تا فرق گرافیک و برنامه نویسی گرافیکی رو احساس کنی

انویدیا کلی گزینه گرافیکی تو آپشن های بازی میذاره که گرافیک بازی زمین تا آسمون با گرافیکی که AMD بهتون میده فرق داره

یه اسکرین شات بده که با کارت انویدیا کیفیتش بهتره . . . اگه منظورت باگ من بخشین بتمن هست که واقعا نو کامنت :دی چند تا اپشن مخصوص انویدیا همیشه داشته چیز عجیبی نیست :دی

حالا این آقای robert hallock  اومده واسه بازار گرمی میخواسته فقط انویدیا رو خراب کنه بعد در آخر هم نگفته چرا کارتهای AMD از دایرکت 12 به طور کامل پشتیبانی نمیکنن فقط گفته کارتهای AMD هم به طور کامل پشتیبانی نمیکنن

بله بازار سردی بود قضیه مموری 970 ، سری 700 رو برین نگاه کنین 780 از 960 با تنظیمات گیم ورکس جا میمونه

نمیدونم چطوری اینا رو نادیده میگیرین . . . انویدیا گفته مکسول از پردازش غیر همگام پشتیبانی میکنه ولی سازنده بازی گفته ما تعجب میکنیم در درایور چنین چیزی وجود داره ولی به صورت سخت افزاری مکسول پشتیبانی نمیکنه

دلیلش اینه این روند در DX11 شبیه سازی نرم افزاری میشده و وقتی پای DX12 به بازی باز میشه کارتای ای ام دی به صورت سخت افزاری اجرا میکنند و تو اون بازی 290x به نزدیکی 980ti میرسه !!

ولی بازم میگم بازی های انویدیا تایتل و گیم ورکسی حتما انویدیا بهتر عمل میکنه

بعد اومده یه بازی که الان نسخه چهارم هست و پشتیبانی بهتر اون از کارت AMD هست رو هم معرفی کرده که اصلا چند نفرتون بازی کردین

نسخه بتا بود :دی

حالا چند نفرتون Assassin's Creed unity رو بازی کردید یا Witcher III یا Batman حالا هم که mad max و metal gear اومده

اساسینز که انویدیا کلی پول به یوبیسافت داده بود . . . بتمن همیشه باندل انویدیا بوده همین طور ویچر ، اگر یه بنچمارک دیده بودین ار میفهمیدین کارتای ای ام دی هم عالی عمل میکنند در این بازی فقط وقتی هیرورکس فعال میشه گند میزه به عمل کرد کارت ای ام دی که مقاله قبلا در این مورد قرار گرفت باید میخوندین

آها چون همشون پشتیبانی بهتر انویدیا دارن یا اینکه این بازی ها که همشون مشکل دارن اینجاشون اینجوریه اونجاش اونجوریه و ................................

DICE + Frosbyte

CryEngine

deus ex - hitman - rise of tomb raider - star wars battlefront - . . . هم تایتل های ای ام دی هستن که در راهند این قدر ها هم وضع ساپورت ای ام دی بد نیست . . . یه زمانی اکثر بازی ها تایتل ای ام دی بودن ولی بودجه کم کار دست ای ام دی داد

خوش باشین :D :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

چه راحت میگیم این به اون پول داده اون بخاریه اون فلانه.......

هر کدوم رعایت بیشتر جیب ما رو کردن دمشون گرم.

هم موفق و هم خوش باشین. :D :D :D :D :D :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

به به چه شود. نسل بعد منتظریم. الان معماری بعد رو انویدیا میاد با 20 نانومتری حول حولکی میده بیرون....

i love u nvidia

i buy u AMD/Ati(RIP)d

لینک به دیدگاه

حق با شماست من کارت قبلی 290x بود با اون کارت ویچر را بازی کردم وقتی کارت را عوض کردم و ویچر را با تکنیک های انویدیا بازی کردم تفاوت در حد اسمان و زمین بود :eek:

ویرایش شده توسط deadlight
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما که کارت خودت ای ام دیه حتی سی پی یوت هم amd هست

جالبه فن ای ام دی بیاد طرفداری انودیا کنه

کارت فیوری از ابتدا مانورش رویه dx 12 بود و رزولوشن 4k در اکثر تستها هم کاملا معلومه در رزولوشن 4k برتری نسبی با کدوم کارته

برای حل نبود Asychronous Thread Warp طبق گفته   Robert Hallock انویدیا متوسل به دیگر تکنولوژی ابداعی amd در مکسول به نام context switching شده که باعث مدیریت ترد ها و جابه جایی اولویت انها می شود

اما این باعث فشار زیادی روی context switching و باعث کاهش بازدهی به دلیل توانایی پایین ان میشود . به جای پشتیبانی انالوگ از ترد های موازی انها مسئولیت را به بخش دیگری سپرده اند که عملا پتانسیل و حکمت اصلی ان قابلیت را از ان گرفته است

با این حساب مکسول توانایی پشتیبانی سخت افزاری از دایرکس 12 را ندارد و این مسئله به هیچ وجه توسط درایور و حقه های نرم افزار حل نخواهد شد

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

و این همان چیزی هست که متاسفانه شرکت انودیا  انرا قبول ندارد

لینک به دیدگاه

g5yz_photo_2015-07-11_03-12-23.jpg

مرگ بر ای ام دی

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

اون ویچر و بتمن که شما مقایسه میکنید با دایرکس 11 ساخته شدن و گرافیک های انودیا تو دایرکس 11 خیلی بهتر کار میکنه. اما در دایرکس 12 amd عملکرد خیلی بهتری داره چون از asynchronous که یکی از قابلیت های مهم دایرکس 12 هستش پشتیبانی میکنه اما انویدیا به طور سخت افزاری پشتیبانی نمیکنه....

درمورد gamework که دیگه خیلی از بازی ساز ها از اون استفاده نمیکنن حتی استفاده هم بکنن باز هم انویدیا نمیتونه ضعف خودشو از دایرکس 12 جبران کنه ..... .

لینک به دیدگاه

g5yz_photo_2015-07-11_03-12-23.jpg

مرگ بر ای ام دی

الان خود انویدیا هم نمیخواد قبول کنه که تو دایرکس 12 گند زده چه برسه به کسایی که محصولاتشو خریدن....
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به چه شود. نسل بعد منتظریم. الان معماری بعد رو انویدیا میاد با 20 نانومتری حول حولکی میده بیرون....

i love u nvidia

i buy u AMD/Ati(RIP)d

عزیز نسل بعدی گرافیکهای AMD و انویدیا 16 نانومتری هستن و نه 20 نانومتری...

لینک به دیدگاه

والا اگه همینجوری پیش بره بزودی میفهمیم کارتامون ساپورت DX11 رو"به صورت کامل" هم ندارن =))  :D

لینک به دیدگاه

الان خود انویدیا هم نمیخواد قبول کنه که تو دایرکس 12 گند زده چه برسه به کسایی که محصولاتشو خریدن....

دوست عزیز ففط یه بازی انویدیا خراب کرده . . . هنوز زوده برای قضاوت

به نظرم بعضی بازی ها انویدیا بهتر عمل میکنه و بعضی بازی ها هم ای ام دی ولی احتمالا بازی هایی که ای ام دی با DX12 پیروز باشه بیشتره :-?

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

حق با شماست من کارت قبلی 290x بود با اون کارت ویچر را بازی کردم وقتی کارت را عوض کردم و ویچر را با تکنیک های انویدیا بازی کردم تفاوت در حد اسمان و زمین بود :eek:

درود . عزیز به بحث هاتون اصلا کاری ندارم و دخالت هم نمیکنم.

فقط یه سوال ؟ شما اومدی همون 290x بدبخت رو با 980ti خودتون مقایسه میکنی هنوز !!! :D

ای ماشالله

ویرایش شده توسط Daniel.Hz
لینک به دیدگاه

عجب

بازم نتونستین بچه ها فن بازی در نیارین؟

آقا یکی انویدیا دوست داره حالا هر چی باشه!

یکی هم ای ام دی!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ففط یه بازی انویدیا خراب کرده . . . هنوز زوده برای قضاوت

به نظرم بعضی بازی ها انویدیا بهتر عمل میکنه و بعضی بازی ها هم ای ام دی ولی احتمالا بازی هایی که ای ام دی با DX12 پیروز باشه بیشتره :-?

یه جورایی درست میگید سعید جان

ولی خوب وقتی انویدیا از یکی از قابلیت های مهم دایرکس 12 پشتیبانی سخت افزاری نداره یعنی چی؟؟؟

درسته نمیشه یک بازی رو ملاک قرار داد. ولی وقتی پشتیبانی سخت افزاری نداره کراش تمومه دیگه ....

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه AMD اومده با یه بازی که پشتیبانی بهتر اون از کارتهای AMD هست فقط Nvidia رو خراب کنه

و گفته که کارتهای انویدیا پردازشی به نام Asynchronous Compute/Shaders رو ندارن در صورتی که من چندین مقاله,متلب ,نوشته و ... از سایتای

مختلف و معتبر رو خوندم که معماری Maxwell از این پردازش پشتیبانی میکنه

و این در صورتی است که فعلا یه بازی زدن که پشتیبانی بهتر اون از AMD هست و همچنین با توجه به اینکه پردازش Asynchronous درDX12 بر روی AMD فعال است فریم بهتری روی کارتهای AMD میده

حالا قضیه چیه ؟ قضیه اینکه این بازی این پردازش رو برای انویدیا غیر فعال کرده و وقتی شما با کارتهای AMD این بازی رو انجام بدید Asynchronous فعال است و بنابراین فریم بهتر میده و بعد میان فریم کارت R9 290X رو با GTX980Ti مقایسه میکنن میگن ببینین چقدر فریم دهی کارتای AMD تو DX12 از انویدیا بهتره

در کل بهتره فعلا نظراتمون رو برای خودمون نگه داریم تا واقعا یه بازی DX12 بیاد اونجا نتیجه گیری کنیم در حال حاضر همه چیز در حد حدس و گمان است

چون چندتا سایت اومدن گفتن انویدیا این پردازش رو نداره و چندتا سایت دیگه گفتن که انویدیا از این پردازش پشتیبانی میکنه

تا رقابت بعدی همه آماده باش....

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه AMD اومده با یه بازی که پشتیبانی بهتر اون از کارتهای AMD هست فقط Nvidia رو خراب کنه

و گفته که کارتهای انویدیا پردازشی به نام Asynchronous Compute/Shaders رو ندارن در صورتی که من چندین مقاله,متلب ,نوشته و ... از سایتای

و این در صورتی است که فعلا یه بازی زدن که پشتیبانی بهتر اون از AMD هست و همچنین با توجه به اینکه پردازش Asynchronous درDX12 بر روی AMD فعال است فریم بهتری روی کارتهای AMD میده

حالا قضیه چیه ؟ قضیه اینکه این بازی این پردازش رو برای انویدیا غیر فعال کرده و وقتی شما با کارتهای AMD این بازی رو انجام بدید Asynchronous فعال است و بنابراین فریم بهتر میده و بعد میان فریم کارت R9 290X رو با GTX980Ti مقایسه میکنن میگن ببینین چقدر فریم دهی کارتای AMD تو DX12 از انویدیا بهتره

در کل بهتره فعلا نظراتمون رو برای خودمون نگه داریم تا واقعا یه بازی DX12 بیاد اونجا نتیجه گیری کنیم در حال حاضر همه چیز در حد حدس و گمان است

چون چندتا سایت اومدن گفتن انویدیا این پردازش رو نداره و چندتا سایت دیگه گفتن که انویدیا از این پردازش پشتیبانی میکنه

میشه لینک منبعی رو بدید که بگه معماری maxwell از async پشتیبانی می کنه؟ نگید که خودِ nvidia گفته!

وقتی خودِ انویدیا میاد به شرکت oxide میگه یه چندتا گزینه در بنچمارک بازی رو غیر فعال کن تا لو نرم... یعنی رسما داره می گه من async ندارم!

لینک به دیدگاه

سلام من از این حرف هایی که دارین می گین کلا سر در نمیارم :D

فقط یه چیزی من دارم کارت گرافیک میگیرم، و بودجمم طوری هست یا میتونم 290x بگیرم یا 970 ، حالا من 970 رو انتخاب کردم ، ولی اگه میگین که پشتیبانی dx 12 نداره خب 290x بگیرم :wacko: :wacko:

گیج شدم به خدا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز اینکه یه شرکت بازی رو اسپانسر بشه که بهتر روی سخت افزار اون اجرا بشه، چیز جدید نیست، ولی واسه بنده سوال هستش که شما چرا این حرف رو در مورد بازیهایی مثل Batman و Witcher و GTAV و ... نمیزنید؟ جالب هم هستش که تو بعضی از این بازیها پرفورمنس اونقدر افتضاح هستش که فرقی بین کارتهای انویدیا و AMD نیست...

باز تو این بازی از تکنولوژی استفاده شده که قرار هستش در DX12 برای تمام بازیها استفاده بشه ولی انویدیا بیش از یک دهه هستش که کارهایی در بازی هایی که اسپانسرشون میشه، انجام میده که فقط برای ضربه زدن به حریف باشه...

مثلا؟

کلا تو تمام بازیهایی که Gameworks دخالتی داشته، اجازه کراس فایر داده نمیشه، استفاده از Phyzx رو که همه میدونیم...

درضمن منبعتون رو هم ذکر نکردید؟؟

با این حرفتون که "بهتره نظراتمون رو برای خودمون نگه داریم" خیلی موافقم...

سلام من از این حرف هایی که دارین می گین کلا سر در نمیارم :D

فقط یه چیزی من دارم کارت گرافیک میگیرم، و بودجمم طوری هست یا میتونم 290x بگیرم یا 970 ، حالا من 970 رو انتخاب کردم ، ولی اگه میگین که پشتیبانی dx 12 نداره خب 290x بگیرم :wacko: :wacko:

گیج شدم به خدا

عزیز نگران نباشید، پشتیبانی از DX12 بطور سخت افزاری وجود داره، ولی لول پشتیبانیش تا کنون پایینتر از AMD بوده و همین سطح پشتیبانیش فعلا تو تنها بازی که برای DX12 اومده، باعث شده عملکردش اصلا قابل تحمل نباشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بروبکس amd لطفا زیاد تند نرین پیاده شید با هم بریم

اصلا تو چندتا بازی به کار اومد الان بازی witcher III رو برو با AMD و Nvidia با هم بازی کن تا فرق گرافیک و برنامه نویسی گرافیکی رو احساس کنی

حالا این آقای robert hallock اومده واسه بازار گرمی میخواسته فقط انویدیا رو خراب کنه بعد در آخر هم نگفته چرا کارتهای AMD از دایرکت 12 به طور کامل پشتیبانی نمیکنن فقط گفته کارتهای AMD هم به طور کامل پشتیبانی نمیکنن

موفق باشید.. :D :D :D

همین بنچ ها و حرف هایی که devloper بازی Ashes of Singularity یعنی oxide زده جواب تمام حرف های شماس و کسی هم تند نرفته که شما عصبانی میشی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...