رفتن به مطلب

ارتقا به 6700k

Recommended Posts

سلام دوستان. به تازگی پردازنده های skylake اومدن بازار . من یه cpu 2700k دارم که تا 4.5GHz اورکلاک کردم. می خواستم از حضورتون بپرسم ارتقا به 6700k برای من منطقی هست یا نه. کاربردهای من 50 درصد گیمینگ و 50 درصد کارهای دیگه با کامپیوتر هست .

cpu 2700 k

Ram 16Gb ddr3

vga 980 ti

power 1000 watt corsair

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

پردازنده شما برای گیم تا 2 سال دیگه جوابگو هست با اومدن دایرکت ایکس 12 فشار روی پردازنده کم تر میشه. اون پنجاه درصد استفادتون از سیستم  رو بگید تا دوستان شما رو بهتر راهنمایی کنند.

لینک به دیدگاه

با سلام. برای 50 درصدش میتونم عرض کنم با ارتقا چیزی بدست نخواهید آورد.50 درصد باقی مانده بستگی به نوع استفاده و سطح کاربری داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا این کار رو نکن

چونکه رمهای ddr4  قیمت بالایی دارن

به نظر من چند ماهی صبر کن تا قیمت مادربردها و پردازنده و همینطور رمها متعادل تر بشه

لینک به دیدگاه

وقتی پولشو داری بخر حالشو ببر...به روز بودن همیشه حال میده...اصلا لامصب این قیافه های مین های 1151 آدمو از راه به در میکنه :D

لینک به دیدگاه

وقتی پولشو داری بخر حالشو ببر...به روز بودن همیشه حال میده...اصلا لامصب این قیافه های مین های 1151 آدمو از راه به در میکنه :D

صورت زیبای ظاهر هیچ نیست               ای برادر سیرت زیبا بیار  :)

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

صورت زیبای ظاهر هیچ نیست               ای برادر سیرت زیبا بیار  :)

سیرت؟؟؟چی هست؟؟از لوازم منزله؟ :D آخ آخ قیافه این مین های MSI رو دیدی؟؟؟؟خیلیییییی خوبن :D

لینک به دیدگاه

البته همش هم صورت نیست و کمی سیرت هم هست .به عنوان مثال حتی در فرکانس پایینتر 6700k نسبت به 4790k هم میتونه کارایی بهتری داشته باشه در برخی کاربری ها اما در هرحال تفاوت آنقدری نیست که ارتقا رو برای ایشون منطقی کنه بخصوص از دید اقتصادی.درمورد بازی ها هم که تفاوت بسیار ناچیز هست. بخصوص که ایشون تا 4.5 ghz هم اورکلاک کردن و بیشتر هم امکان پذیر هست برای اون پردازنده.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

پردازنده کاملا پاسخو هست بزارید نسل بعدی بیاد بعد ارتقا بدین .بزارین رمهای ddr4 جابیفتن هم از نظر قیمت هم تایمینگ‌ چون تایمینگهاش خیلی گشاد هست بعد اقدام به ارتقا بکنین.

لینک به دیدگاه

بنچمارک 4 نسل i7 با کلاک 4.4 با Titan X اورکلاک شده :

yfkb_capture4.png

منبع

ممنون جالب بود تا حالا سایتی ندیده بودم اینجوری مقایسه کنن بنظرم ۴ تا ۵ فریم ارزش ارتقا نداره.
لینک به دیدگاه

yfkb_capture4.png

منبع

و

بنچمارک های پردازنده i7 6700kوi5 6600k در بازی ها
لینک به دیدگاه

صد البته به نوع بازی هم ربط داره.

برخی از بازی ها cpu intensive هستن و تاثیر نسبتا زیاد.

کلا برای ارتقا وقت خوبی هست.

لینک به دیدگاه

ممنون جالب بود تا حالا سایتی ندیده بودم اینجوری مقایسه کنن بنظرم ۴ تا ۵ فریم ارزش ارتقا نداره.

درسته

تازه این بنچمارک ها با رزولوشن 1080p انجام شده تا اختلاف قدرت cpu ها, خودشو نشون بده

وگرنه اختلافشون در رزولوشن 1440p یا 4k از این خیلی خیلی کمتره

و فکر نمیکنم کسی Titan X یا 980Ti رو برای رزولوشن 1080p استفاده کنه (مگه اینکه مانیتور 120-144Hz باشه)

پس ارتقاء Cpu برای استفاده گیمینگ توجیهی نداره (برای جناب استارتر :))

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

سلام دوستان. به تازگی پردازنده های skylake اومدن بازار . من یه cpu 2700k دارم که تا 4.5GHz اورکلاک کردم. می خواستم از حضورتون بپرسم ارتقا به 6700k برای من منطقی هست یا نه. کاربردهای من 50 درصد گیمینگ و 50 درصد کارهای دیگه با کامپیوتر هست .

cpu 2700 k

Ram 16Gb ddr3

vga 980 ti

power 1000 watt corsair

سلام دوست خوبم،

ارتقای سیستم معمولا" هر 2 نسل یک بار توصیه میشه. با توجه به اینکه پلتفورم فعلی شما متعلق به 5 نسل قبل اینتل است، ارتقای سیستمتون صد در صد توصیه میشه (Highly Recommended).

لینک به دیدگاه

من هم قست ارتقاع دارم اما با اومدن چیپ z170 نمیدونم چرا قیمت ram ها افزایش پیدا کرد به خاطر همین یکم دست نگه داشتم که قیمت رم ها متعادل بشه .

لینک به دیدگاه

yfkb_capture4.png

منبع

تصدیق تصویری نظر ایشون

البته به بازی بستگی داره ، بعضی بازی ها خیلی به پردازنده متکی هستند مثل فارکرای 4

http://www.aparat.com/v/OrFRe

لینک به دیدگاه

من هم قست ارتقاع دارم اما با اومدن چیپ z170 نمیدونم چرا قیمت ram ها افزایش پیدا کرد به خاطر همین یکم دست نگه داشتم که قیمت رم ها متعادل بشه .

با سلام.

ارتقا برای شما با توجه به سیستمتون کاملا توجیه داره.قیمت رم ها هم متعادل خواهد شد اگه دوستان دست اندر کار کمی منطقی فکرکنند.جای نگرانی نیست و تا اینجا صبوری کردین اندکی دیگر هم صبوری کنین. البته GSkill Ripjaws 4  2×8GB=16GB DDR4 2400MHz CL15 : 580,000 تومان هست و میشه گفت زیاد نامناسب نیست

لینک به دیدگاه

با سلام.

ارتقا برای شما با توجه به سیستمتون کاملا توجیه داره.قیمت رم ها هم متعادل خواهد شد اگه دوستان دست اندر کار کمی منطقی فکرکنند.جای نگرانی نیست و تا اینجا صبوری کردین اندکی دیگر هم صبوری کنین. البته GSkill Ripjaws 4  2×8GB=16GB DDR4 2400MHz CL15 : 580,000 تومان هست و میشه گفت زیاد نامناسب نیست

سلام.

تا حدود 15-20 روز پیش تقریبا با همین قیمت میشد این پک رو تهیه کرد 

http://lioncomputer.ir/product/5235/F4-3000C15Q-16GRBB+-+l+Ripjaws+4+16GB+4GBx4+3000Mhz+CL15+Blue/

به همین دلیل میگم قیمت ها افزایش داشته 

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

سلام.

تا حدود 15-20 روز پیش تقریبا با همین قیمت میشد این پک رو تهیه کرد 

http://lioncomputer.ir/product/5235/F4-3000C15Q-16GRBB+-+l+Ripjaws+4+16GB+4GBx4+3000Mhz+CL15+Blue/

به همین دلیل میگم قیمت ها افزایش داشته 

بله دوست عزیز

افزایش قیمتا به خاطره اینه که دلار از 20 روز پیش تا الان چیزی نزدیک به 200 تومان گرونتر شده 

ویرایش شده توسط ramair
لینک به دیدگاه

سلام،

به سيستمت دست نزن، اگه نداري ssd ، يكي بگير و رمت رو هم تا بالاترين فركانسي كه مينت جواب ميده ارتقا بده،

من الان به windows 10 , 2600 k و 690gtx , بازي crysis 3 رو تست كردم، ميتونم بگم بازي پرواز ميكرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...