رفتن به مطلب

نظرتون، به ارتقا لپ تاپ هست یا فروشش؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

خسته نباشید.

خب، بعد از دو سال، دارم در مورد وضعیت لپ تاپم فکر می کنم.

خب مشصات کلی لپ تاپ بنده:

Asus N46 vm  مشکی

CPU: intel core i7 3610qm

VGA:nvidia geforce gt 630m

RAM: 6 gig

الان مشکل اصلی من، با لپ تاپم، در سرعت هارد، که واقعا واقعا واقعا اذیت می کنه.

مشکل دوم، در مقدار رم هست. طبق عکس، لپ تاپ من 4 تا اسلات رم داره (   :|، که یکم برام عجیبه ) که دو تاش استفاده شده.

موردی که می تونه بهتر بشه:

کیفیت و اندازه صفحه نمایش، قطر کلی لپ تاپ.

اما مشکل های بالا، دو تا مشکل اصلی من به حساب می یان.

خب با توجه به این که اگه بخوام رم رو زیاد می کنم، می تونم بدون، نیاز به فروختن، رم قبلی، توی دو تا اسلات جدید، هشت گیگ ( یا 4 گیگ) رم بریزم، و با تو جه به قیمت اس اس دی، به نظرتون درسته که لپ تاپ ور بفروشم که هم لپ تاپ 15 اینچ با کیفیت صفحه بالاتر و رم و اس اس دی، بگیرم، یا این که روی همین لپ تاپ تغییر ایجاد کنم.

چیزی که واقعا مرددم م یکنه، سی پی هست، چون سی پی یو لپ تاپ من، با نهایت 4720   تفاوتش واقعا کمه. می شه گفت فرقی نداره.

لپ تاپ های مد نظر من برای خرید این  ها هستن:

Lenovo Y5070 2015 - D ASUS N550 Lenovo Y5070 - G

حالا هر کدوم از مدل های این سه تا لپ تاپ که اس اس دی و رم خوبی داشته باشن.

این لپ تاپ هم هست، هر چند، توی گزنه های اولیه نیست به دلیل قیمت، اما به خاطر نازکیش، خیلی فکرم رو مشغول کرده:

ASUS N501JW

خب، با توجه، به قیمت، حدود سه و نیم ملیونی، این لپ تاپ ها، به نظر شما، خرید لپ تاپ بهتره، یا این که اس اس دی، و رم لپ تاپ رو بیفزایم؟

پ ن : مقدار رمی که لپ تاپ بنده ساپورت می کنه رو متاسفانه نتونستم، متوجه شم، می شه دوستان بگن از کجا باید متوجه شد، مادر برد، HM76 هست، تا جایی که یادمه تا 12 گیگ بود، اما می خوام مطمئن شم.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

گرافش واسه گيم افتضاحه. نظرم روى اون ايسوز هست.

لینک به دیدگاه

خوب اگه مشکلتون سرعت هارد و رم هست خرید ssd خیلی میتونه تاثیرگذار باشه و سرعت سیستم رو ببره بالا ، حتی  کارایی رم روهم افزایش میده .

لینک به دیدگاه

سلام

لپتاپ بفروش ,از اون 3 مدل بالا Lenovo Y5070 - G فول اچ دی هست بگیر.سراغ لپتاپ با صفحه نمایش 4K نرو چون گرافیک 960M اصلا بدرد این رزولشن نمیخوره .

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

سلام

لپتاپ بفروش ,از اون 3 مدل بالا Lenovo Y5070 - G فول اچ دی هست بگیر.سراغ لپتاپ با صفحه نمایش 4K نرو چون گرافیک 960M اصلا بدرد این رزولشن نمیخوره .

از نظر، کیفیت صفحه کاملا موافقم.

هنوز خیلی از برنامه ها هم برای این رزولوشن، بهینه نشدن، باید رزولوشن رو بیاری روی 1080.

آخه این رزولوشن، و این گرافیک اصلا بهم نمی خورن واقعا.

خوب اگه مشکلتون سرعت هارد و رم هست خرید ssd خیلی میتونه تاثیرگذار باشه و سرعت سیستم رو ببره بالا ، حتی  کارایی رم روهم افزایش میده .

بله، اما حدودا، هزینه، افزایش رم و خرید اس اس دی برام در حدود، یک میلیون ( یکم بالا/پایین) در می یاد.

چون اطلاعات روی هاردم رو هم باید نگه دارم، باید یه هارد اکسترنال یه ترا تهیه کنیم.

برای همین می خوام ببینم، شاید مقداری بیشتر هزینه کنم، تا کلا لپ تاپ رو بروز کنم، کار بهتریه، یا تعویض رم و ... .

برای همین می خوام دوستای دیگه هم، نظرشون رو بگن، از زوایه های مختلف،تا بتونم عقلانی ترین تصمیم رو بگیرم.

دوستان، دیگه هم نظر بدن ممنون می شم.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

پولت رو خراب نکن. با کدی (caddy) به قیمت حدود 75 هزار می تونی جای dvd drive جای هارد بیافزایی.

اس اس دی هم بین 200 تا 270 گیر می آد. رم هم نهایتش 120 خرجت می شه. اگر راهنمایی بیشتر خواستی در خدمت ام.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

عزیز میتونی یه SSHD بگیری!

به سرعت SSD نمیرسه، ولی آشکارا از HDD سریعتر هست.

در مورد رم هم، احتمالا 4 تا اسلات نداری!

چیپست شما 4 تا اسلات رو پشتیبانی میکنه (تو لپتاپ خودمم نرم افزار 4تا نشون میده، ولی در حالی که 2 تا بیشتر نیست)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوست من اگه واسه گیم میخوای باید pc بخری لپتاب به نظر من به درد گیم نمیخوره

لینک به دیدگاه

wd یه مدل هایبرید خوب داره ولی قیمتش کم نیست.

اگر از صفحه نمایش راضی هستی ارتقا بهتره.

لینک به دیدگاه

wd یه مدل هایبرید خوب داره ولی قیمتش کم نیست.

اگر از صفحه نمایش راضی هستی ارتقا بهتره.

منظور شما اینه:

post-4580-0-62672900-1442064434_thumb.png

این هایبرید نیست، Dual Drives هست!

یعنی یه هارد معمولی در کنار یه SSD معمولی هست.

مثل اینکه سیستم 2 تا پورت ساتا داره و 2 تا درایو جداگانه روی سیستم قرار گرفته.

لینک به دیدگاه

خب ممنون دوستان.

سعی می کنم، اگه بتونم با صفحه کنار اومدم، همین رو ارتقا بدم.

بازم ممنون از همه دوستان.

لینک به دیدگاه

اگه واسه گیم میخوای و یا سیستمی که بیشتر تو خونه بهش احتیاج داری به نظرم بفروش و pc بگیر

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

ویرایش شده توسط Erfanndark
لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

دوستان برای این که به ختم ماجرا برسیم و این که بنده بعد از چند ماه تازه دوباره این قسمت رو  دیدم، باید عرض کنم که بنده لپ تاپ رو نگه داشتم. یک Samsung SSD 850 EVO 500GB  سامسونگ خریدم و به شدت، تاکید می کنم بسیار به شدت از این کار راضیم. حتما این کار رو توصیه می کنم.

بلکل تجربه کاربیه شما عوض می شه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...