رفتن به مطلب

یک هارد و چند کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میخواستم ببینم آیا میشه یک هارد هم زمان به چند کامپیوتر وصل باشه؟

فرض کنید 1 کامپیوتر و 2عدد لپتاپ هست،میخواستم یه هارد باشه که بتونم از طریق 3سیستم به اون دسترسی داشته باشم.

مثلا این هارد شامل 4 درایو هست.میخواستم این 4 درایو برای این 3سیستم به یه اسم تعریف شه.مثلا D و E و F برای 3سیستم.

راه ارتباطی این هارد با سیستم ها هم با بالاترین سرعت صورت بگیره.و درصورت امکان هم ارتباط از طریق وای فای هم داشته باشه.

من با نرم افزار های(گرافیکی) کار میکنم که آدرس فایل ها روشون خیلی تاثیر گذاره

اگه آدرس ها قاطی شه،برای پروژه مشکل بوجود میاد.

بعضی وقتا مثلا کامپیوتر درگیره محاسباته (عملیات رندر) و قابل استفاده نیست میخواستم در این حین مثلا پروژه روی لپتاپ اجرا کنم و کار کنم.

و یا اینکه لپتاپ هارو درگیر عملیات رندر کنم و با سیستم روی پروژه کار کنم.

با تشکر  :)  @};-

ویرایش شده توسط pooya.king
لینک به دیدگاه

۱- روی یکی از رایانه ها که هارد اصلی نصب هست با دیسک منیجمنت ویندوز و change drive letter به هر پارتیشن حرفی رو که می‌خوای تخصیص بده (D,E,F,...). اگر نام درایوها همانی هست که می‌خوای به‌شون دست نزن.

۲- رایانه‌ها رو با یک روتر یا سوییچ با این کیس شبکه کن و درایو‌های مورد نظر رو از رایانه‌ی اصلی هم‌خوان (share) کن. دقت کن که permission ها full control باشند.

۳- روی  رایانه‌های دوم و سوم و ...  ببین اون حرف درایوی که مد نظرت هست برای پارتیشن دیگری به کار نرفته باشه. اگر مثلا روی رایانه‌ی اصلی‌ت درایو F هست و می‌خوای روی لبتاپت هم همون درایو با حرف F شناخته بشه، اگر حرف F برای درایو دیگری روی لبتاپ به کار رفته، توی دیسک منیجمنت روی همون درایو راست کلیک کن و change drive letter  رو بزن و حرف درایو رو تغییر بده.

۴. حالا از بخش سمت راست یکی از پنچره‌های فایل‌یاب ویندوز پایین computer یا this pc روی network راست کلیک کن و map network drive رو بزن. در این مرحله درایوهای رایانه‌ی اصلی که همخوان شده‌اند رو با حرف خودشون می‌تونی به رایانه‌های دوم و سوم بیافزایی.

احتمالا برای نرم‌افزارهای تدوین می‌خوای این‌کار رو بکنی. و همزمان چند نفر روی یک پروژه کار کنند. برای‌ افزایش کارایی  بهتره یک روتر گیگابیتی با وایرلس n600 داشته باشی و یا یک مودم-روتر یا سوییچ با lan گیگابیتی. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

۱- روی یکی از رایانه ها که هارد اصلی نصب هست با دیسک منیجمنت ویندوز و change drive letter به هر پارتیشن حرفی رو که می‌خوای تخصیص بده (D,E,F,...). اگر نام درایوها همانی هست که می‌خوای به‌شون دست نزن.

۲- رایانه‌ها رو با یک روتر یا سوییچ با این کیس شبکه کن و درایو‌های مورد نظر رو از رایانه‌ی اصلی هم‌خوان (share) کن. دقت کن که permission ها full control باشند.

۳- روی  رایانه‌های دوم و سوم و ...  ببین اون حرف درایوی که مد نظرت هست برای پارتیشن دیگری به کار نرفته باشه. اگر مثلا روی رایانه‌ی اصلی‌ت درایو F هست و می‌خوای روی لبتاپت هم همون درایو با حرف F شناخته بشه، اگر حرف F برای درایو دیگری روی لبتاپ به کار رفته، توی دیسک منیجمنت روی همون درایو راست کلیک کن و change drive letter  رو بزن و حرف درایو رو تغییر بده.

۴. حالا از بخش سمت راست یکی از پنچره‌های فایل‌یاب ویندوز پایین computer یا this pc روی network راست کلیک کن و map network drive رو بزن. در این مرحله درایوهای رایانه‌ی اصلی که همخوان شده‌اند رو با حرف خودشون می‌تونی به رایانه‌های دوم و سوم بیافزایی.

احتمالا برای نرم‌افزارهای تدوین می‌خوای این‌کار رو بکنی. و همزمان چند نفر روی یک پروژه کار کنند. برای‌ افزایش کارایی  بهتره یک روتر گیگابیتی با وایرلس n600 داشته باشی و یا یک مودم-روتر یا سوییچ با lan گیگابیتی. 

مرسی آقا سعید،

نه برای کار گروهی نیس.فقط خودمم،

یه سوال،بعضی مودم ها هستن که قابلیت اتصال هارد دارن،استفاده از این مودم ها چطوره؟

که یک هارد به مودم وصل کنم،بعد سیستم ها از طریق کابل لن یا وای فای به اظلاعات هارد وصل شده به مودم دسترسی داشته باشند.

مثلا این مدل:

D-Link DSL-2750U/EE Wireless ADSL Modem Router
لینک به دیدگاه

مرسی آقا سعید،

نه برای کار گروهی نیس.فقط خودمم،

یه سوال،بعضی مودم ها هستن که قابلیت اتصال هارد دارن،استفاده از این مودم ها چطوره؟

که یک هارد به مودم وصل کنم،بعد سیستم ها از طریق کابل لن یا وای فای به اظلاعات هارد وصل شده به مودم دسترسی داشته باشند.

مثلا این مدل:

D-Link DSL-2750U/EE Wireless ADSL Modem Router

خواهش

این مودمها کار رو مثل هارد شبکه انجام می‌دن ولی با توجه به اینکه درگاهش usb2 هست سرعت چندانی بهت نمی‌ده. من مدل بالاترش رو که 2770L هست دارم و با این‌که lan گیگابیتی داره سرعت usb ش خوب نیست. بیشتر به کار همخوان کردن فایلهای صوتی و تصویری برای پخش‌کننده‌های صدا و تصویر و موبایل و تبلت می‌خوره تا کار پردازش.

بهترین بازدهی رو وقتی داری که همه‌ی رایانه‌ها از طریق lan وصل باشن یا دست‌کم رایانه‌‌ای که هارد میزبان روش هست و این lan سرعت بالاتر مثلا gb/s ۱ داشته باشه. در مرحله‌ی دوم اگر لبتاپ از به طور بی‌سیم وصل باشه روتر و کارت شبکه‌ی لبتاپ هر دو سرعت بالا داشته باشن.

لینک به دیدگاه

خواهش

این مودمها کار رو مثل هارد شبکه انجام می‌دن ولی با توجه به اینکه درگاهش usb2 هست سرعت چندانی بهت نمی‌ده. من مدل بالاترش رو که 2770L هست دارم و با این‌که lan گیگابیتی داره سرعت usb ش خوب نیست. بیشتر به کار همخوان کردن فایلهای صوتی و تصویری برای پخش‌کننده‌های صدا و تصویر و موبایل و تبلت می‌خوره تا کار پردازش.

بهترین بازدهی رو وقتی داری که همه‌ی رایانه‌ها از طریق lan وصل باشن یا دست‌کم رایانه‌‌ای که هارد میزبان روش هست و این lan سرعت بالاتر مثلا gb/s ۱ داشته باشه. در مرحله‌ی دوم اگر لبتاپ از به طور بی‌سیم وصل باشه روتر و کارت شبکه‌ی لبتاپ هر دو سرعت بالا داشته باشن.

بازم مرسی  @};-  :)

لینک به دیدگاه

خواهش

نظرتون درباره این مودم چیه؟

البته خیلی گرونه

D-Link DSL-2890AL Dual Band Wireless AC1750 Gigabit Cloud ADSL2+ Modem Router

این مدل دارای پورت USB3 هس.

نمیدونم آیا با قابلیت Cloud که داره،آیا میشه از راه دور به اطلاعات هاردی که به مودم وصل هست از طریق اینترنت دسترسی داشت یا خیر.

لینک به دیدگاه

نظرتون درباره این مودم چیه؟

البته خیلی گرونه

D-Link DSL-2890AL Dual Band Wireless AC1750 Gigabit Cloud ADSL2+ Modem Router

این مدل دارای پورت USB3 هس.

نمیدونم آیا با قابلیت Cloud که داره،آیا میشه از راه دور به اطلاعات هاردی که به مودم وصل هست از طریق اینترنت دسترسی داشت یا خیر.

مودم خوبیه‌ و توی این رده‌ی قیمت مودمی با این امکانات سراغ ندارم. اگر فقط برای کاری که گفتی می‌خوای گران هست البته. از طریق اینترنت فکر نکنم بشه. معمولا هارد یا فلشی که بهش وصل می‌شه یک آیپی می‌گیره که روی شبکه‌ی محلی قابل دسترسی ه.

پ.ن- توی توضیح‌هاش نوشته که امکان کنترل از راه دور وسايلی که بش وصل‌اند هست، چطورش رو نمی‌دونم. معمولا برای این‌کار آیپی ثابت یا valid لازم هست و نمی‌دونم چنین قابلیتی رو با این‌گونه آیپی آیپی برآورده می‌کنه یا بدون آن. به علاوه باید دید برای انتقال اطلاعات از چه بستر‌ی استفاده می‌کنه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

مودم خوبیه‌ و توی این رده‌ی قیمت مودمی با این امکانات سراغ ندارم. اگر فقط برای کاری که گفتی می‌خوای گران هست البته. از طریق اینترنت فکر نکنم بشه. معمولا هارد یا فلشی که بهش وصل می‌شه یک آیپی می‌گیره که روی شبکه‌ی محلی قابل دسترسی ه.

پ.ن- توی توضیح‌هاش نوشته که امکان کنترل از راه دور وسايلی که بش وصل‌اند هست، چطورش رو نمی‌دونم. معمولا برای این‌کار آیپی ثابت یا valid لازم هست و نمی‌دونم چنین قابلیتی رو با این‌گونه آیپی آیپی برآورده می‌کنه یا بدون آن. به علاوه باید دید برای انتقال اطلاعات از چه بستر‌ی استفاده می‌کنه.

در نهایت

این مودم گرفتم:

Asus N14U-C1 Wireless N300 ADSL2+ Modem Router

http://www.digikala.com/Product/DKP-95018/Asus-N14U-C1-Wireless-N300-ADSL2--Modem-Router/مودم-روتر-بي‌سيم-اسوس-سري--ADSL2-مدل-N14U-C1

پورت هاش گیگابیتیه

پورت USB هم داره

مرسی بابت راهنماییهاتون.

راستی،برای اتصال از طریق اینترنت به کامپیوتر یه قابلیتی دارن به اسم wake one lan

خودم هنوز یادش نگرفتم

اما انگار از این طریق میشه.

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم.

همون دو تا مودم دی لینک هم پی گرفتم این قابلیت رو دارن. منتها ترافیک مصرف می کنه، فکر نکنم به صرفه باشه استفاده دائمی ش. این کارها تا جایی که می دونم فقط با آیپی ولید ممکنه.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...