رفتن به مطلب

تایتان Z یا x برای رند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان، من سیتم زیر رو دارم و برای رندر در نرم افزار های مختلف استفاده میکنم

به کودا نیاز دارم

راهنمایی کنید کدوم کارت برای رندر سریع تر به کارم میاد؟

z87 oc force

i7 4790

16Gb gskills trident 2400

gtx 690

تایتان z بهتره یا x برای کار من؟

لینک به دیدگاه

titan x که قطعا از z بهتره 

ولی اگر 12 گیگ مموری نیاز نداری، حتما 980ti  بگیر 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان، من سیتم زیر رو دارم و برای رندر در نرم افزار های مختلف استفاده میکنم

به کودا نیاز دارم

راهنمایی کنید کدوم کارت برای رندر سریع تر به کارم میاد؟

z87 oc force

i7 4790

16Gb gskills trident 2400

gtx 690

تایتان z بهتره یا x برای کار من؟

برای رندر که کسی اصلا سری geforce بر نمیداره شما باید برید دنبال سری quadro عزیز

بیشتر منظورم هم به 980ti بود

چون اصلا این کارت ها برای بازی هستن حالا تا یه حدی هم رندر میدن ولی نه به اندازه کافی

خود من یک سیستم دارم که تا حدود 3 هفته پیش روش 980 سری HOF بود برای رندر استفاده میشد ( افترافکت - Maya - Cinema4d )

اما الان یک Quadro K4200 4gb روش هست و میشه گفت بسیار بسیار بهتر شده وضعیت رندر سیستم از سرعت تا ...

ولی بگم با سری quadro اصلا نمیشه بازی کرد ( فریم افتضاح )

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

تا جایی که من میدونم سری Quadro برتری خیلی زیادی در قدرت پردازش در مقابل GeForce نداره!

حتی در بیشتر تست هایی که تو اینترنت دیدم، معمولا کارت های رده بالای GeForce کارت های Quadro رو شکست میدن.

تفاوت در نوع پردازش هست و نتیجه ای که در خروجی دیده میشه!

برای مثال تصویر زیر:

post-4580-0-98285800-1442250164_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

تا جایی که من میدونم سرعت این دو سری تفاوت زیادی نداره اما دقتشون...!

اگر به طور حرفه ای کار می‌کنید کوآدرو بگیرید. اگرم تفننی بازی می کنید جیفورس بگیرید.

لینک به دیدگاه

تا جایی که من میدونم سرعت این دو سری تفاوت زیادی نداره اما دقتشون...!

اگر به طور حرفه ای کار می‌کنید کوآدرو بگیرید. اگرم تفننی بازی می کنید جیفورس بگیرید.

دقیقا ! اگر کاربری حرفه ای دارید و میخوایید تصویر تمیز تر و با نویز کمتر داشته باشید، قطعا کوادرو 

اما با توجه به اینکه برای ما ایرانی ها این کارت ها هم از لحاظ اقتصادی و هم از کاربری خیلی توجیه ندارد ، سری جیفورس و مخصوصا کارت 980ti توصیه میشه ...

لینک به دیدگاه

والا از نظر سایت User Benchmark کارت GTX 980 Ti حدود 204% بهتر از Quadro K4200 هستش( اساس کار این سایت جمع بندی Benchmark های کاربرها و تجربیاتشون هستش) ضمن اینکه Quadro K4200 امتیاز Passmark 4417 رو داره و GTX 980 Ti امتیاز 11458.علاوه بر اینها هم K4200 قیمت 2.970.000 رو داره که این خودش 170 هزار تومن از بهترین GTX 980 Ti موجود در بازار بیشتره.در جوابتون هم باید بگم اگر چه TITAN X تعداد بیشتری Cuda داره اما به دلیل Core Clock خیلی بالاتر GTX 980 Ti تعداد Cuda کمترش رو جبران می کنه ضمن اینکه قیمت تایتان خیلی بالاتره نسبت به GTX 980 ti.

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-Quadro-K4200-vs-Nvidia-GTX-980-Ti/2838vs3439

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

تا جایی که من میدونم سری Quadro برتری خیلی زیادی در قدرت پردازش در مقابل GeForce نداره!

حتی در بیشتر تست هایی که تو اینترنت دیدم، معمولا کارت های رده بالای GeForce کارت های Quadro رو شکست میدن.

تفاوت در نوع پردازش هست و نتیجه ای که در خروجی دیده میشه!

برای مثال تصویر زیر:

attachicon.gifgeforce-into-quadro.jpg

من با نظر دوست عزیزمون موافقم و بهتره بری سراغ کارت های تک هسته ای مانند   980ti

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...