رفتن به مطلب

خرید هارد 3Tb ضروری

DPSYS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اینم نتیجه سایت فوق الذکر از بررسی هارد های Seageate SSHD :

Conclusion

The Seagate Desktop SSHD is the first desktop 3.5" form factor hybrid HDD, with prior offerings being sold in the 2.5" form factor for mobile users. The SSHD gives users "SSD speed" for increased system performance and faster bootups combined with HDD storage space. The Adaptive Memory Technology learns your most frequently used programs and writes them in the SSD speeding up system performance over time. At the time of this writing the maximum size is 2 TB. And having mechanical parts in the HDD side will leave the SSHD Hybrid susceptible to the same wear and tear as regular HDD. However, if the SSHD predominantly reads from the SSD and writes to the HDD you could potentially increase the life of the drive.

In terms of performance, we found the SSHD to offer a boost in performance across all workload-types in a "cached" setting with a 5GB hot data zone. Limiting current Desktop SSHDs to only 8GB of NAND flash does limit how many applications will fit inside cache, although increasing the amount of NAND would undoubtedly increase the cost and nudge users to consider a full SSD instead. Comparing raw performance, cached versus uncached offered 2-3x gains, giving users the performance of a 10K HDD for cached items. This falls quite a bit short of full SSD performance which is orders of magnitude higher, but still measureable gains.

The real problem for the hybrid concept in the desktop is that the space constraints that notebook users face just aren't there in the desktop space and neither are many of the compromises. Take a typical desktop user who wants a faster machine. Buying a sub $100 boot SSD and moving the current HDD to bulk storage will accelerate the system more than inserting a hybrid hard drive. Newer systems are also taking advantage of mSATA slots to tie in with the OS to accelerate hard drives. If we accept for a moment that some people may want a single drive to reduce complexity and management, then even in that case the cache is so small (0.4% in the 2TB model) that users will likely find aggregate performance to be closer to that of the base hard drive, outside of certain tasks like booting and other highly repetitive activities. In the end, the idea of what hybrid can deliver is exciting, but products of this nature should really be compared only to other like-size HDDs, where they can extend performance within the category. Just don't expect the oft marketed "SSD Performance" claim to be very accurate as again it is not in this case. 

Pros

• 2-3x performance gains over standard 7,200RPM HDDs when measuring 5GB hot data
  • Adaptive Memory Technology showed gains for all workload types
  • Priced to compete directly with standard 7,200RPM hard drives

Cons

• Currently tops out at 2TB capacity
  • Only 8GB NAND cache
  • Cached performance is well under recent generation budget SSDs

The Bottom Line

The Seagate Desktop SSHD Hybrid is a way to give hard drive users a modest bump in speed, but don't be sidetracked by SSD claims. Hybrid technology today certainly extends hard drive performance, but comes nowhere close to the "SSD Performance" purported by Seagate.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان فقط شرمنده که ترجمه نشده گذاشتم چون وقتم کمه و ترجمه باید دقیق باشه و اگه دوستان کسی بتونه زحمتش رو بکشه و برای استفاده همه اینجا قرار بده خیر دنیا و آخرت رو نصیب خودش کرده!

اگه هم کسی انجام نداد خودم در فرصت مناسب زحمتش رو میکشم. با تشکر از همه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

sshd تفاوت کمی با هارد معمولی داره و بهتره از فکرش خارج بشید.یکی از دوستان انجمن هم که خریده بود اینجا تست هاشو گذاشته بود تفاوت کمی داشتند.

اگر کمی صبر کنید میتوانید وسترن بلو مدل 3ترا را تهیه کنید که قیمت مناسب و سرعت خوبی دارد.لیون زده به بزودی،چند وقت دیگه موجود میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

sshd تفاوت کمی با هارد معمولی داره و بهتره از فکرش خارج بشید.یکی از دوستان انجمن هم که خریده بود اینجا تست هاشو گذاشته بود تفاوت کمی داشتند.

اگر کمی صبر کنید میتوانید وسترن بلو مدل 3ترا را تهیه کنید که قیمت مناسب و سرعت خوبی دارد.لیون زده به بزودی،چند وقت دیگه موجود میشه.

ممنون دوست عزیز اگه امکان داره لینک اون تست ها رو بزارید با تشکر.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز اگه امکان داره لینک اون تست ها رو بزارید با تشکر.

سلام

خدمت شما:

1

2

3

4

لینک به دیدگاه

سلام

خدمت شما:

1

2

3

4

تشکر... @};-

از یاری شما دوست عزیز بسیار ممنون و سپاسگذارم چون باعث شد دیگه خیالم راحت بشه.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

تشکر... @};-

خواهش میکنم بازم سوالی بود بپرسین @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

پیرو لینک هایی که دوست عزیزمون گذاشتن و برای تکمیل کردن و بالا بردن سطح اطلاعات تاپیک که اگه یکی چنین موردی برای خرید براش پیش اومده بود دیگه سر در گم نشه و با خوندن این تاپیک بتونه تصمیم عاقلانه ای بگیره بنده هم چندین لینک قرار میدم که امیدوارم مفید واقع بشن:

http://forum.pars-e.com/index.php?/topic/108-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-ssdhdd-%D9%88-sshd/

http://forum.pars-e.com/index.php?/topic/75-sshd-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F/

http://www.pcgameware.co.uk/reviews/storage-hddssd/seagate-2tb-sshd-review/

http://www.ocinside.de/review/seagate_st2000dx001_2tb_sshd/3/

http://www.hardwaresecrets.com/seagate-desktop-sshd-2-tb-hard-drive-review/3/

و چند تا لینک مفید دیگه:

مقایسه Seagate 4TB vs Western Digital 4TB :

http://www.hardwaresecrets.com/seagate-desktop-hdd-4-tb-vs-western-digital-wd-black-4-tb-hard-drive-review/

بررسی هارد درایوهای نظارتی Western Digital و Seagate از Toms HardWareبه زبان فارسی :

و ...
http://forum.pars-e.com/index.php?/topic/56-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-seagate/

http://forum.pars-e.com/index.php?/topic/55-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-acutrac-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-seagate/

http://forum.pars-e.com/index.php?/topic/88-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-ssd-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DB%B6-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

اطلاعات نهایی خرید رو انشاءالله فردا اضافه میکنم....

هر چند خیلی وقت شما دوستان عزیز و خودم رو گرفتم ولی به نظر خودم ارزشش رو داشت ...

ارادتمند همه دوستان هم هستیم....

با تشکرات بسیار بسیار فراواننننننننننننننن...... @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

با عرض سلام به کلیه دوستان و اساتید ارجمند

بنده یک عدد هارد سیگیت هیبریدی 2 ترابایت خریداری کردم که تازه بدستم رسیده و هنوز هم بازش نکردم چون سرم خیلی شلوغه و با اینکه فضای کمی دارم برای اطلاعات متاسفانه فعلا وقت برای نصب و راه اندازیش ندارم ودر چند روزه آینده انشاءالله بعد از باز کردن و نصب و راه اندازی و شروع به کار اطلاعات مربوطه رو همین جا اعلام و اطلاع رسانی خواهم کرد. با تشکر از همه شما عزیزان. @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز

تاخیر بنده رو به خاطر ادامه بپذیرید دوستان ولی باید به اطلاع برسانم بازم بر خلاف اینکه فضای بسیار کمی برای اطلاعات دارم هنوز نتونستم اقدام به نصب هارد خریداری شده بکنم و همونطور آکبند مونده دوستان؟؟؟؟!!

و اما دلیل این امر اینه که دوستان بنده چند روز پیش برای یکی از دوستان فلشی حاوی چند فایل کاری بردم و بعد از برگشتن و زدن فلش بر روی سیسستم و انجام کارهام و آخر ساعت کاری سیستم رو خاموش کردم و رفتم و فردا صبح که اومدم و سیستم رو روشن کردم از شدت تعجب و حیرت ماتم زد و واقعا هنگ کردم؟؟؟!!! حالا چرا؟؟؟!!! دقیقا هیچ کدام از برنامه های کاری که با هاشون کار میکنم رو نداشتم و سیستم به حالتی در اومده بود که انگار همین الآن ویندوز رو نصب کرده باشی و چند تا از نرم افزارهای غیر ضروری فقط روش بودن و خبری از بقیه نبود؟؟؟!!!

واقعا داشتم میترکیدم :crying: از شدت عصبانیت و اعصاب خوردی نمیدونستم چیکار کنم مخصوصا برای نرم افزارهای طراحیم که تمام تنظیمات و پروفایل هایی که طی چندین سال ساخته بودم و متاسفانه به دلیل سهل انگاری و پشت گوش انداختن بکآپ کاملی ازشون ندارم و همچنین دیگر نرم افزار ها مثل همین فایرفاکس که بوک مارک هایی که داشتم همه ناپدید شدن؟؟!!! در ضمن هر بار که سیستم رو روشن میکنم مجبورم کی برد فارسیش رو دوباره از اول نصب کنم ویه سری تنظیمات خود به خود ریست میشن و همچنین سیستم ری استور هم قفل شده و اصلا کار نمیکنه؟!!!

پس از بررسی به این نتیجه رسیدم که حالتی که اتفاق افتاده برای سیستممم به این صورته که اکانت اصلی سیستمم که با اون وارد سیستم میشم انگار قفل شده و با یه اکانت دیگه که فقط بعضی از برنامه ها روش نصب شدن جابه جا شده و من با این اکانت وارد میشم که هیچی نداره؟؟؟!! و وقتی از طریق پوشه یوزر در درایو C به سراغ اکانت اصلی میرم همه چیزش سر جاشه ولی خب لود نمیشه؟؟؟!!این فکر کنم یه ویروس جدید باشه که این بلا رو سرم آورده چون آنتی ویروس NOD اون رو شناسایی و حذف کرد ولی دوباره مشکل رفع نشد و شایدم پاک نشد!!یکی از دوستان پیشنهاد داد آنتی ویروس شید رو نصب کن که لازمش حذف NOD بود که با حذف اون و اقدام به نصب شید متاسفانه شید نصب شد و حتی پشتیبانی شید هم نتونست کاری بکنه و رفتم سراغ دیسک نجات کسپراسکای که تو بوت بالا اومد ولی بعد از بالا اومدن موس و کی برد قفل میشن و کار نمیکنن و حالا فقط دیسک نجات  NOD مونده که اونم باید امتحان کنم ولی دوستان اصل اینه که اون اکانتم درست بشه و خودش بالا بیاد نه چیز دیگه تا بتونم از تنظیمات نرم افزارهام  بکاپ بگیرم؟!!

حالا اگه از دوستان نکسی چنین مشکلی براش پیش اومده و یا راه حلی میدونه راهنمایی کنه که واقعا خیلی گیرم و با دردسر تونستم بیام اینجا و کامنت بذارم  لطفا کمک کنید خدا خیرتون بده دوستان عزیز.... @};-

لینک به دیدگاه

دوستان تا یادم نرفته این رو هم بپرسم ؟

لطفا یه نرم افزار خوب برای چک کردن سلامت هارد و ... معرفی کنید؟

با تشکر از همه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اطلاع رسانی!

سلام به همه دوستان با عرض پوزش بابت تاخیر باید به اطلاع برسونم که هنوز موفق به استفاده از هارد خریداری شده از لیون جان نشده ام و در حال حاضر درگیر مشکلی هستم که برای سیستم به وجود اومده و الآنم دارم با یه سیستم دیگه تو انجمن پست میدم ولی دیگه اگه خدا بخواد دارم درستش میکنم و البته این تاخیر در درست شدن سیستمم اول به خاطر مشغله کاری و بعد به خاطر بالا بودن حجم داده های روی سیستم علی الخصوص داده های نرم افزاری هستش که دارم اونارو بیرون میکشم و نمی خوام از دست برن!!

با تشکر فراوان از همه دوستان @};- @};- @};- ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...