رفتن به مطلب

راهنمایی جهت ارتقا سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان ...

چند تا عکس از وضعیت و مشخصات فعلی سیستمم میذارم لطفا راهنمایی بفرمایید با بودجه 1 میلیون تا 1 میلیون و 500 تومان چه گلی به سرم بگیرم که بتونم این بازی های جدید رو حالا روی گرافیک متوسط هم که شده بازی کنم 

اولویت هم بازی فیفا 16 هست چون عشق فوتبال هستم البته یکی دو سال از گیم دور بودم حالا دوباره به سرم زده برگردم و اگر بشه یه ناخونک هم به بقیه بازی ها بزنم و تجربه شون کنم اما متاسفانه بودجه ام محدوده

عاجزانه منتطر نظرات ارزشمند دوستان اهل فن هستم

بی نهایت سپاسگذارم

post-21450-0-78678300-1443161111_thumb.jpg

post-21450-0-84167500-1443161117_thumb.jpg

post-21450-0-71099000-1443161122_thumb.jpg

post-21450-0-18964200-1443161130_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

مادربرد ,پردازنده.رم خیلی قدیمی شدند .کل سیستم باید ارتقا بدی.

مادربرد  ASRock P81 Pro3 LGA1150 H81 Mainboard

پردازنده  Intel® Core™ i3-4170 Haswell Processor

رم  KINGMAX 8GB 1600MHz DDR3 Ram

گرافیک  GIGABYTE GTX 950 OC 2GB GDDR5

پاور Corsair VS550 Power Supply

مجموع  1573

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما میتونی همینارو نگه داری و یه رم 4 گیگ دیگه بندازی بغل بقیه رمها که بشه 8 گیگ

و گرافیکتو بفروشی حدود 50 تومنی شاید فروش بره

و یه gtx 960 حدود 820 تومن برند زوتاک

البته باید پاورتون بکشه که حداقل 500 وات میخوای

یه کار دیگه هم میتونی اینکه سیستم فعلی به جز هارد بفروشی (نمیدونم چقدر پول دستتو میگیره) و سیستم نو ببندی

با این سیستم میتونی تو رزولیشین فول اچ دی با صورت high بازی کنی

اگه هم از بودجتون زد بالا گرافیگ 950 زوتاک و پاور 450 بردارین البته اگه پاور خودتون بکشه نیازی به تعویضش نیست

2.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

شما میتونی همینارو نگه داری و یه رم 4 گیگ دیگه بندازی بغل بقیه رمها که بشه 8 گیگ

و گرافیکتو بفروشی حدود 50 تومنی شاید فروش بره

و یه gtx 960 حدود 820 تومن برند زوتاک

البته باید پاورتون بکشه که حداقل 500 وات میخوای

یه کار دیگه هم میتونی اینکه سیستم فعلی به جز هارد بفروشی (نمیدونم چقدر پول دستتو میگیره) و سیستم نو ببندی

با این سیستم میتونی تو رزولیشین فول اچ دی با صورت high بازی کنی

اگه هم از بودجتون زد بالا گرافیگ 950 زوتاک و پاور 450 بردارین البته اگه پاور خودتون بکشه نیازی به تعویضش نیست

2.jpg

بنده هم تایید میکنم

لینک به دیدگاه

از همه دوستان ممنونم بابت راهنمایی هاشون

دو تا مطلب یادم رفت بگم

یکی پاور سیستمم که مدلش acbel 750w هست البته مدلش این هست ولی روی پاور زده 675 ماکسیمم

دوم اینکه کیسم مدلش گرین tuniq 3 هست

حالا سوال هام :

1- مدل سی پی یو من نمیدونم کدوم نسله فک کنم آیوی بریج باشه اگر اشتباه نکنم حالا مهم نیست مساله اینه که اگر یه سی پی یو از نسل هازول بگیرم تفاوت توی خروجی که بهم میده مخصوصا گیم زیاده یا نه منظورم اینه که اینقدر محسوس هست که توجیه اقتصادی برای تعویضش وجود داشته باشه

2- سی پی یو i3 4170 توی بازی ها چطوریه ؟؟ سوالم رو یه طور دیگه می پرسم  توی بنچ مارک ها چقدر از سی پی یو فعلی خودم سره؟؟

3-توی مادربردهای سری 1150 تفاوت مدل های p و h و z چی هستش؟

خب باتوجه به توضیحات اضافی که الان دادم ممنون میشم دوباره راهنمایی بفرمایید که چکار کنم چون قبل از این که بیام توی این انجمن سوالم رو بپرسم فک می کردم با یه گرافیک و یه رم مسئله حل شدنیه حالا دیدم مثل اینکه خیلی اوضاع باید تغییر کنه

لینک به دیدگاه

:D  معماری پردازنده شما ایوی بریج نیست ,  lynnfield هست واسه 7 سال پیشه .و حداکثر از رم فرکانس 1333 پشتیبانی میکنه.

رم 4 گیگ شما هم فرکانسش 666 هست و دیگه بدرد بازی نمیخوره همون رم 8 گیگ رو بگیر زیاد قیمت نداره.

پاور شما خوبه و گمان میکنم نیاز به تعویض ندارید.و پول پاور رو بزار رو گرافیک ,960 بگیر.

ویرایش شده توسط Intel 
لینک به دیدگاه

:D  معماری پردازنده شما ایوی بریج نیست ,  lynnfield هست واسه 7 سال پیشه .

رم 4 گیگ شما هم فرکانسش 666 هست و دیگه بدرد بازی نمیخوره همون رم 8 گیگ رو بگیر زیاد قیمت نداره.

پاور شما خوبه و گمان میکنم نیاز به تعویض ندارید.و پول پاور رو بزار رو گرافیک ,960 بگیر.

ممنون دوست عزیز

من فک کنم یه مشکل توی مادربوردم باشه چون رو رم هام نوشته 1600 هست اما توی بایوس که میرم کمتر از اون برام فعاله حتی بایوس رو هم  اپدیت کردم ولی درست نشد

خب راجع به بقیه موارد چی شما هم مثل دوستان دیگه میگید که برد و سی پی یو رو عوض کنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

من فک کنم یه مشکل توی مادربوردم باشه چون رو رم هام نوشته 1600 هست اما توی بایوس که میرم کمتر از اون برام فعاله حتی بایوس رو هم  اپدیت کردم ولی درست نشد

خب راجع به بقیه موارد چی شما هم مثل دوستان دیگه میگید که برد و سی پی یو رو عوض کنم؟؟؟

بله همون سیستمی که تو پست شماره 2 بهتون پیشنهاد دادم رو تهیه کنید فقط پاور رو از لیست خط بزنید و گرافیک بجای 950 ,960 زوتاک بردارید.

خب اگه مطمعن هستید رم 4 گیگتون فرکانسش 1600 هست یه رم 4 گیگ گیمگ مکس یا کینک استون بگیر.

لینک به دیدگاه

2- سی پی یو i3 4170 توی بازی ها چطوریه ؟؟ سوالم رو یه طور دیگه می پرسم  توی بنچ مارک ها چقدر از سی پی یو فعلی خودم سره؟؟

3-توی مادربردهای سری 1150 تفاوت مدل های p و h و z چی هستش؟

یکی از دوستان به این دو تا سوال هم پاسخ بده ممنون میشم

لینک به دیدگاه

البته میتونید فعلا گرافیک + رم رو تهیه کنید، و برای باقی قطعات بعدا اقدام کنید.

چون اگه قرار باشه مادربورد/پردازنده همراه با گرافیک تهیه بشه، بودجه شما رو شدیدا محدود میکنه.

حالا همون GTX960 رو بردارید، و بعدا حداقل با یه پردازنده i5 از هاسول تعویض کنید( مثلا i5-4460)

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان به این دو تا سوال هم پاسخ بده ممنون میشم

پردازنده i3-4170 فکر کنم حدود 30% قویتر از مال خودتونه.

که بنظر من ارزش تعویض رو نداره (حداقل به i5-4460 باید فکر کنید)

مادربورد P فقط اسم هست!

ولی Z و H ها 2 رده مختلف از چیپ های اینتل هست.

برد های Z87 و Z97 امکانات بیشتری دارد، مثل قابلیت اورکلاک!

برد های H هم 3 نوع هستند، H81 و H87 و H97 که H81 ارزونترین چیپ هست و تقریبا امکانات حداقلی داره.

برد های H87 و H97 بدرد کسایی میخوره که زیاد با سیستم ورنمیرن و یک بار اسمبل میکنن و 1 سال ازش استفاده میکنند!

و چند تا تفاوت دیگه...

*در کل بنظر من ، عموما ارزش خرید H87 و H97 بیشتر هست!(البته H87 از رده خارج و با H97 جایگزین شده)

لینک به دیدگاه

ممنون از همگی

باتوجه به مطالب دوستان این قطعات چطورند؟؟

مادربورد : gigabyte GA-H81-D3 که 260 تومنه

سی پی یو : i3 4170 که 380 تومنه

گرافیک : EVGA GTX 960 Supersc acx  که 830 تومنه

رم : Corsair XMS3 8GB Single 1600Mhz C11 که 170 تومنه

پاور : پاور acbel 750w که مال خودمه

کیس : green tuniq3 که مال خودمه

لطفا هر جاش قابل تغییر هست یا مدل مشابه بهتری وجود داره اصلاح کنید

3 تا سوال هم داره ؟؟؟

1- بین این دو تا رم چه تفاوتی وجود داره:

http://lioncomputer.ir/product/6085/KINGMAX+8GB+1600MHz+DDR3+Ram/

http://lioncomputer.ir/product/3248/Corsair+XMS3+8GB+Single+1600Mhz+C11+DDR3/

2- برای این قطعاتی که من نوشتم cooling و این جور چیزا که دیگه لازم نیست درسته ؟؟؟چون واقعا دیگه پول ندارم ..!!!

3- اگر به جای i3 4170 یه دونه i5 4460 که تفاوتش 200 تومنه بزارم تفاوت توی بازدهی نهایی چقدره اینقدرها محسوس هست که بیارزه 200 تومن بیشتر بدم

ممنون

ویرایش شده توسط salizadeh
لینک به دیدگاه

ممنون از همگی

باتوجه به مطالب دوستان این قطعات چطورند؟؟

مادربورد : gigabyte GA-H81-D3 که 260 تومنه

سی پی یو : i3 4170 که 380 تومنه

گرافیک : EVGA GTX 960 Supersc acx  که 830 تومنه

رم : Corsair XMS3 8GB Single 1600Mhz C11 که 170 تومنه

پاور : پاور acbel 750w که مال خودمه

کیس : green tuniq3 که مال خودمه

لطفا هر جاش قابل تغییر هست یا مدل مشابه بهتری وجود داره اصلاح کنید

3 تا سوال هم داره ؟؟؟

1- بین این دو تا رم چه تفاوتی وجود داره:

http://lioncomputer.ir/product/6085/KINGMAX+8GB+1600MHz+DDR3+Ram/

http://lioncomputer.ir/product/3248/Corsair+XMS3+8GB+Single+1600Mhz+C11+DDR3/

2- برای این قطعاتی که من نوشتم cooling و این جور چیزا که دیگه لازم نیست درسته ؟؟؟چون واقعا دیگه پول ندارم ..!!!

3- اگر به جای i3 4170 یه دونه i5 4460 که تفاوتش 200 تومنه بزارم تفاوت توی بازدهی نهایی چقدره اینقدرها محسوس هست که بیارزه 200 تومن بیشتر بدم

ممنون

جواب سوال 1 - هیچ فرقی ندارند فرکانس و تایمینگ رم ها برابر هست.فقط مدل کورسایر بخاطر هت سینک و مارک گرانتر هست.

جوب سوال 2 -خیر. فنی که تو باکس پردازنده هست کافی هست.

جواب سوال 3 - فکر نمیکنم تاثیر زیادی داشته باشه چون من پردازنده 3770k داشتم  90 درصد بازی ها فقط از 2 هسته استفاده میشد . توی بازی بیشترین فشار روی گرافیک هست.

لینک به دیدگاه

درود

پردازنده فعليتون درسته i5 هستش اما چون قديميه و فرکانسش کمه از نظر پرفورمنس و فرمدهي در حد يه i3 ivy هست. اگه پاورتون 675 ريل باشه خوبه ولي چون مدت زمان زيادى استفاده کرده در مرور زمان ضعيف ميشه و مشکل پيش بياره. اگه نظر منو ميخواى مين و cpu و گراف خودتو در حد 400 بفروش. حالا يکم بالا پاين. بزار رو پولت حدود 1900 تغريبا ميشه.

يه مين i5 4460 در حد 600 تومن بخر. ميمونه 1300 که يه مين در حد 300 تومن سوکت 1150 بخر تو سايت ليون هست يه سرچي بکن.

ميمونه 1000 ديگه که يه پاور 550 کورسير بخر با قيمت 180 . ميمونه 820 که باهاش ميتوني يه 960 بخرى. پاور خودتم بفروش يه رم 4 بگير و بقيه پولتو بده يه ssd 64G ارزون در حد 170 بخر. ممکنه يکم کم بيارى که ميتوني cpu رو کارکرده بخرى.

پس با فروش main cpu power vga در حد 500-600 و اضاف کردن 1500 به بودجت حدود 2 تومن جمع کني و يه cpu i5 4460 کارکرده حدود 500 که با نوش فرقي نداره

power 550 corsare 180t

vga gtx 960 zotak 820t

main در حد 300 تومن مثل h81 يا h87

ssd 64G حدود 170

ram 4

بهترين کار همينه که هم i5 داشته باشي و هم ssd و هم 960

ويندوزت و برنامه هات رو ssd نصب کن

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

درود

پردازنده فعليتون درسته i5 هستش اما چون قديميه و فرکانسش کمه از نظر پرفورمنس و فرمدهي در حد يه i3 ivy هست. اگه پاورتون 675 ريل باشه خوبه ولي چون مدت زمان زيادى استفاده کرده در مرور زمان ضعيف ميشه و مشکل پيش بياره. اگه نظر منو ميخواى مين و cpu و گراف خودتو در حد 400 بفروش. حالا يکم بالا پاين. بزار رو پولت حدود 1900 تغريبا ميشه.

يه مين i5 4460 در حد 600 تومن بخر. ميمونه 1300 که يه مين در حد 300 تومن سوکت 1150 بخر تو سايت ليون هست يه سرچي بکن.

ميمونه 1000 ديگه که يه پاور 550 کورسير بخر با قيمت 180 . ميمونه 820 که باهاش ميتوني يه 960 بخرى. پاور خودتم بفروش يه رم 4 بگير و بقيه پولتو بده يه ssd 64G ارزون در حد 170 بخر. ممکنه يکم کم بيارى که ميتوني cpu رو کارکرده بخرى.

پس با فروش main cpu power vga در حد 500-600 و اضاف کردن 1500 به بودجت حدود 2 تومن جمع کني و يه cpu i5 4460 کارکرده حدود 500 که با نوش فرقي نداره

power 550 corsare 180t

vga gtx 960 zotak 820t

main در حد 300 تومن مثل h81 يا h87

ssd 64G حدود 170

ram 4

بهترين کار همينه که هم i5 داشته باشي و هم ssd و هم 960

ويندوزت و برنامه هات رو ssd نصب کن

ممنون دوست عزیز بابت راهنمایی تون

چند تا سوال برام پیش اومد

نکته ای که شما در مورد پاور اشاره کردید فک کنم بجا باشه چون این سیستم سال 88 بسته شده و حالا درسته خونگی بوده ولی فک کنم دیگه مستهلک شده و از قدرتش کم شده

ولی این پاوری که شما فرمودید کافیه برای این سیستم؟؟

در مورد گرافیک هم بین برند Zotac  و EVGA مردد هستم چون توی بنچمارک ها دیدم EVGA سرتر بود یه مقدار به نظرتون کدوم راضی کننده تر هستش؟؟

در خصوص رم دوست عزیزمون گفتند که هیچ فرقی بین کینگ مکس و کورسیر نیست یعنی واقعا این هت سینک تاثیری توی بازدهی رم نداره؟؟

در مورد اس اس دی من اصلا اطلاعاتی ندارم میشه یکی دو مدل 64 گیگی که بدرد بخور باشند رو بهم معرفی کنید ؟؟در کل بین 64 گیگی ها کدوم برند بهتر از بقیه هست؟؟

و در آخر فردا میخوام برم اول قطعات خودم رو آب کنم دوستانی که خودشون دستشون تو کاره و مغازه دارند بفرمایند قطعات من تقریبا چند قیمت می خورند که فردا رفتم بازار سرم کلاه نره؟!! مشخصات قطعات هم توی پست اول با عکس ضمیمه کردم

متشکرم از همه دوستان

لینک به دیدگاه

تو بازار که خیلی پایین تر از چیزی که میخوای تو فروم بفروشی ازت میخرن، اگه بتونی تو فروم بفروشی که خیلی بهتره. در مورد SSD هم یا نگیر یا اگه میگیری زیر 120 گیگ نگیر. فکر کنم یکی از دوستان تو فاروم SSD های کارکرده با گارانتی 1 سال تعویض 128 گیگ رو حدود 180 تومان میده، مدل EVO سامسونگ هم بود که فکر نکنم مدل بدی باشه. در مورد سر تر بودن EVGA و زوتاک هم خیلی سخت نگیر، نهایت باشه 5 فریم هست که اون هم اصلا به چشم نمیاد، اون نمودار ها و بنچمارکا خیلی هاش واسه مارکتینگ هست و کارت رو فکر کنم تا خرخره توشون اور میکنن. هر کدوم که ارزونتر بود بود بگیر که ارزش خرید بالاتری هم داره. در مورد پاور هم دقیق نمی دونم ولی فکر نکنم مشکلی براتون پیش بیاد. البته اگر یه 530 گرین یا 550 کورسیر یا حتی وات ها بالاتر دست دو با گارانتی البته، بتونی بگیری که چه بهتر.

لینک به دیدگاه

پاورتون نمیدونم ریله یا نه اگه هم باشه کافیه ولی به نظرم یه نو جوندار و سرحال بخری بهتره گرین دوتا داشمتم بعد 5 سال سوخت قطعاتمم سوزوند. این همه خرج میکنی یه پاورم عوض کنی خیالت راحت میشه. گراف هم فرقی نمیکنه. evga احتمالا اون مدلا سوپر کلاکد بوده و اور کارخونه شده که فرق زیادی نمیکنه. رم هم الکی خرج نکن یه 4 گیگ کینگ استون بخر خیلی هم کار میدن.ssd هم کینگ استون ارزون هست 170 حدودی خوبم هست 64 البته. فکر نکنم پولت برسه 128 بخری. 64 بیشتر واسه نصب ویندوزو بر نامه ها میخوره

مینو گراف و پاور و cpu رو حدود 500 احتمالا میخرن همینجا همه رو با هم تو قصمت بازار چه توخرید و فروش چند قطعه با هم با رعایت کامل قوانین خرید و فروش بفروش.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز بابت پاسخگویی

راجع به خرید قطعه دسته دوم کلا من یه خورده بد دل هستم همیشه دوست دارم وسایلی که میخرم نو و آک باشند به یاد ندارم وسیله دسته دومی تا بحال خریده باشم

راجع به اس اس دی هم فک نکنم 64 با 128 فرق آنچنانی داشته باشند چون بالاخره با وضعیت بازی های جدیدی که توی بازار هست و حجم های عجیب و غریبشون کسی نمییتونه اونا رو روی اس اس دی نصب کنه بنابراین همون 64 برای ویندوز و نصب نرم افزار ها  فکر کنم کافی باشه

در کل ممنون از توضیحاتتون ... یه عکس از کانفیگ مد نظرم با توجه به راهنمایی های دوستان میذارم ممنون میشم اگر باز جایی ایراد داره اصلاح بفرمایید

متشکرم

post-21450-0-81418100-1443193416_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از دوستان عزیز بابت پاسخگویی

راجع به خرید قطعه دسته دوم کلا من یه خورده بد دل هستم همیشه دوست دارم وسایلی که میخرم نو و آک باشند به یاد ندارم وسیله دسته دومی تا بحال خریده باشم

راجع به اس اس دی هم فک نکنم 64 با 128 فرق آنچنانی داشته باشند چون بالاخره با وضعیت بازی های جدیدی که توی بازار هست و حجم های عجیب و غریبشون کسی نمییتونه اونا رو روی اس اس دی نصب کنه بنابراین همون 64 برای ویندوز و نصب نرم افزار ها  فکر کنم کافی باشه

در کل ممنون از توضیحاتتون ... یه عکس از کانفیگ مد نظرم با توجه به راهنمایی های دوستان میذارم ممنون میشم اگر باز جایی ایراد داره اصلاح بفرمایید

متشکرم

در کل خیلی خوبه

فقط ssd 120 بردارید چون اختلاف قیمت با 60 گیگ نداره . 60 گیگ هم به نظرم ارزش پول دادن نداره

این مدل پیشنهادیه که یکی از بهترین ssd هاست در خریدش شک نکنید

http://lioncomputer.ir/product/4912/Samsung+850+EVO+120GB+SATA3+SSD/

لینک به دیدگاه

ممنون بقیه قطعات چطورند ؟

منظورم از بابت مچ بودن هست مثلا نیازی نیست قطعات از یه برند باشند یا ...

در کل میخوام سیستم نهایی مشکلی چیزی نداشته باشه و همه چیز سوار برهم باشند چون من اطلاعات سخت افزاریم خوب نیست چون توی یه تاپیک دیگه دیدم یکی از دوستان نوشته بود این سی پی یو با مادربورد گیگابایت مشکل داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...