رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کوله پشتی کوهنوردی

Nima2007
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

جدیدا با یعدده کوهنورد (معمولی نه کوهنوردی حرفه ای) که معمولا میرن اطراف تو کوه ها قدم میزنن چندین ساعت بر می گردن بصورت هفته ای، آشنا شدم قرار شده ما هم بریم چند سری همراهشون ببنیم چی پیش میاد...!  ^_^

قصد خرید کوله کردم .. نمی دونم چی بخرم تو اینترنت یه چندتا سرچ زدم کوله ها خیلی خفنی بود که بنظر بکار من نمیاد برا اونایی هست که میرن یهفته تو کوه می خوابن... ما نهایت صبح بریم غروب برگردیم...  :D

یه کوله درست حسابی در حد 200 تومن حالا کم و زیاد تا نهایت 300 اگه لازم باشه مهم نیست خرج می کنم اگه بدونم عمری هست ... بهم معرفی کنید یه توضیحی هم بدین ممنون میشم که چیا توش میشه گذاشت و غیره !

خودم یه سایت پیدا کردم نمیدونم قیمتاش چجوریه جنسا چجورین اگه تجربه دارید در این رابطه هم راهنمایی کنید ...!

http://www.koohgard.com/backpack-mountaineering-buy-sell-price/10-ac-lite-22.html

با تشکر منتظر نظرات و پیشنهاداتون هستم  :daydreaming:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نبود؟؟؟  :-?

کسی خرید کرده از این سایت و ایا میشه به جنس هاش و اصل بودنش و قیمتش اعتماد کرد؟؟؟  :-?

لینک به دیدگاه

با سلام.

چون برای برنامه های نسبتا سبک 1 روزه و ارتفاع کمتر از 4000 متر میخواین پیشنهاد بنده اینه که کوله ی eye mountaineer adventure 35L تهیه بفرمایین که خودم هم داشتم و نسبت به قیمتش بسیار خوب هست و کوله های بیشتر از 40 لیتری با این سطح کار مورد نیازتون نمیشه و بشدت پیشنهاد میکنم که بودجه ی اضافی رو برای تهیه ی کفش مناسب کنار بگذارین و همچنین از اونجایی که رو به فصل سرما میریم حتما یک کیسه خواب هم تهیه بفرمایین برای برنامه هایی که در مناطق سردسیر میگذارین .البته توجه داشته باشین درصورتی که کیسه خواب درونش قرار بدین فضای کمی باقی میمونه و برای برنامه های بیشتر از 1 روز پیشنهاد نمیکنم هرچند شخصا با همین کوله علم کوه که 4848 متر هست بدون مشکل صعود کردم.اما درنظر داشته باشین همونطور که عرض کردم درصورتی که کیسه خواب رو درون کوله قرار بدین فضای کمی برای سایر ملزومات میمونه و برای برنامه های سنگین تر حتما پیشنهاد میکنم کوله ی بالای 40 لیتر تهیه بفرمایین.نکته ی دیگه پیشنهاد میکنم در یکی از گروه های کوهنوردی شهرتون ثبت نام بفرمایین برای صعود امن و ایمن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

چون برای برنامه های نسبتا سبک 1 روزه و ارتفاع کمتر از 4000 متر میخواین پیشنهاد بنده اینه که کوله ی eye mountaineer adventure 35L تهیه بفرمایین که خودم هم داشتم و نسبت به قیمتش بسیار خوب هست و کوله های بیشتر از 40 لیتری با این سطح کار مورد نیازتون نمیشه و بشدت پیشنهاد میکنم که بودجه ی اضافی رو برای تهیه ی کفش مناسب کنار بگذارین و همچنین از اونجایی که رو به فصل سرما میریم حتما یک کیسه خواب هم تهیه بفرمایین برای برنامه هایی که در مناطق سردسیر میگذارین .البته توجه داشته باشین درصورتی که کیسه خواب درونش قرار بدین فضای کمی باقی میمونه و برای برنامه های بیشتر از 1 روز پیشنهاد نمیکنم هرچند شخصا با همین کوله علم کوه که 4848 متر هست بدون مشکل صعود کردم.اما درنظر داشته باشین همونطور که عرض کردم درصورتی که کیسه خواب رو درون کوله قرار بدین فضای کمی برای سایر ملزومات میمونه و برای برنامه های سنگین تر حتما پیشنهاد میکنم کوله ی بالای 40 لیتر تهیه بفرمایین.نکته ی دیگه پیشنهاد میکنم در یکی از گروه های کوهنوردی شهرتون ثبت نام بفرمایین برای صعود امن و ایمن.

ممنون، بله اینام چهل پنجاه نفری میرن کوه نوردی گروه بزرگی هست و مطمعن و با سابقه کوهنوردی و کوهشناسی منطقه، و اینا برای ورزش میرن کوه و تفریح دسته جمعی نه صعود تا این حد و خودمم از پرتگاه می ترسم و پرسیدم صخره نوردی و اینجوری نمیرن البته چندتاشون گاهی با گروه دیگری که جمع میشن برای فتح قله ها میرن که کار من یکی نیست، حداقل این یکی دو سال اول...  :D

اینا فعلا 7-8 ساعت تو دامنه ها ول میگردن بر میگردن یه چشمه ای چیزی میشینن ناهار میخورن چهارتا عکس میگیرین میان در واقع صبح زود میریم شب نشده بر می گردیم... اینی که من قراره باهاشون باشم برنامش اینجوریه، تو هفته هم یک نوبت دیگه هم میرن که 3 میرن تا 7-8 بر می گردن !  :D (تو اون گروه با کوله مدرسه ای بچه هاشون یا بچگیا خودشون هم بعضی ها میارن بجا کوله، اما راحت نیست این کیفا بیشتر می خوام اون حالت ارگونومیک کوله ها داشته باشه ک.له و فضای تنفس داشته باشه پشتم که اذیت نشم.)

کفشم دقیقا خیلی مهمه یه نیم بوت نازک خوب دارم باهاش رفتم خوب بود راحت بودم.

ممنون از توجهت  :big hug:  @};-

.......................

دیگر دوستان نظری ندارن !!!

هم کوله ای که خودم دیدم هم کوله ای که دوستمون گفت رو نظرتون رو بگین ممنون میشم، من که زیاد سر در نمیارم از کوله که باید چی باشه یخورده مبتدی هستیم و بقولی تازه کار، کوله ای دیگه هم مد نظرتون هست بگید البته با کمی اینده نگری و کوه گردی چند روزه هم شاید برم تا ساله دیگه اگه زنده بودیم  ^_^، البته صعود نه عمرا برم دراینده حتی...  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیوتر 22 لیتری اورجینال گرفتم خیلی عالیه... ختم تاپیک! ممنون از همه  :big hug:

لینک به دیدگاه

کوله ای که پیشنهاد کردم تمامی امکانات یک کوله ی حرفه ای رو داره با قیمتی بسیار کمتر از چیزی که مدنظر دارین البته توجه داشته باشین کالاهای کوه نوردی در کشور متاسفانه هیچ نظارتی ندارن و هرکس هر قیمتی بخواد روشون میگذاره. در هرحال اگه فکر میکنین 35 لیتری برای شروع کمه میتونین 50 لیتری تهیه بفرمایین که برای هر برنامه ای با شرایط شما کفایت میکنه و همون برند هم داره. اگه محدودیت بودجه ندارین بهترین کوله ها رو برند deuter داره که البته متاسفانه قیمت هاش هم در برخی فروشگاه ها غیر منطقی هست. کفش هم اگه تهیه میکنین توجه داشته باشین کف vibram باشه که بهترین استاندارد کفی رو داره . باتوجه به اینکه فرمودین فعلا برنامه سبک هست نیازی به کفش goretex ندارین اما حداقل کفشی که تهیه میکنین کفی مناسبی داشته باشه که ضربه به پاتون وارد نشه و در آخر پیشنهاد میکنم اگه جایی مثل تهران یا مشهد هستین بصورت حضوری لوازم رو تهیه بفرمایین و قیمت ها رو مقایسه کنین.

موفق باشین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کوله ای که پیشنهاد کردم تمامی امکانات یک کوله ی حرفه ای رو داره با قیمتی بسیار کمتر از چیزی که مدنظر دارین البته توجه داشته باشین کالاهای کوه نوردی در کشور متاسفانه هیچ نظارتی ندارن و هرکس هر قیمتی بخواد روشون میگذاره. در هرحال اگه فکر میکنین 35 لیتری برای شروع کمه میتونین 50 لیتری تهیه بفرمایین که برای هر برنامه ای با شرایط شما کفایت میکنه و همون برند هم داره. اگه محدودیت بودجه ندارین بهترین کوله ها رو برند deuter داره که البته متاسفانه قیمت هاش هم در برخی فروشگاه ها غیر منطقی هست. کفش هم اگه تهیه میکنین توجه داشته باشین کف vibram باشه که بهترین استاندارد کفی رو داره . باتوجه به اینکه فرمودین فعلا برنامه سبک هست نیازی به کفش goretex ندارین اما حداقل کفشی که تهیه میکنین کفی مناسبی داشته باشه که ضربه به پاتون وارد نشه و در آخر پیشنهاد میکنم اگه جایی مثل تهران یا مشهد هستین بصورت حضوری لوازم رو تهیه بفرمایین و قیمت ها رو مقایسه کنین.

موفق باشین.

با تشکر از شما این مارک که شما گفتین رو گیر نیاوردم یه مقایسه بکنم متاسفانه، اما دیوتر داشت یمدل بود بزرگترمی گفت 400 تومن یه نگاه به جیبم کردم یه نگاه به کارایی موردنیازم  :D به این نتیجه رسیدم اون 230 تومنی 22 لیتریش فعلا بسه :laughing: خلاصه گرفتم، واقعا جنسش عالیه ...  ^_^ اما قیمت ها واقعا بالاست رو هر چی دست میزاری بخری جنس خوب رو دوبله میندازن به مردم...  *dry#

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...