رفتن به مطلب

لطفا کمک کنید!(ایا GTX 960 بر H61M DS2 نصب میشود؟)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان یه سوالی داشتم و واقعا دچار شک شده ام،من قصد خرید یک عدد کارت گرافیک ZOTAC GTX 960 رو دارم ولی بهم گفته شده که روی مین تو نصب نمیشه و یا اگه نصب بشه از تمام قدرتش استفاده نمیکنه و یا ممکنه در اینده گرافیک به دلیل فشار خراب بشه

مدل مین برد H61M DS2

میخواستم بدونم نظر شما چیه و ایا این گفته درسته؟لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

نصب میشه ولی بگو سی پیوت چیه .

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

درود بر شما

لطفا اول قطعات دیگر سیستمتون رو ذکر کنید؛ مادربرد از لحاظ ساپورت مشکلی نداره و میتونه "تقریبا" از تمام قدرت کارت استفاده کنه، به شرطی که از طرف پردازنده گلوگاه ایجاد نشه.

پاور هم حداقل 500 یا 550 توصیه میشه.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با CPU CORE I3 3240

در واقع قصد ارتقاع سیستم رو دارم قرار یه ZOTAC GTX 960 و یه سی پی یو 3240 و در اخر 4 گیگ رم در کنار رم های قبلی در مجموع 8 گیگ رو استفاده کنم(گفتن یه پاور 500 یا یه 550)

خب خواستم دیگه  خرید کنم که یکی از فروشنده ها گفت مین تو از قدرت تمام این کارت نمیتونه استفاده کنه و شاید در اینده با مشکل هم مواجه بشی و یا ممکنه اصلا نصب نشه در کل گفت این گرافیک رو بر روی مین ت نصب نکن

برای همین کمی ترسیدم و گفتم قبل از خرید با شما در میون بگذارم(H61M DS2)

لینک به دیدگاه

واقعا گیر کردم و نمیدونم چون فروشنده واقعا نظرمو در خریدش سرد کرد

لینک به دیدگاه

خو نخر مجبورت نکردن.

:mellow:

میخوام سیستم رو  ارتقاع بدم!

لینک به دیدگاه

مادربرد هیچ صدمه ای به کارت نمیزنه و حتی تاثیری روی کاراییش نمیزاره ( در بدترین حالت 5 درصد تو کارایی تاثیر میزاره ) ، چیزی که باعث گلوگاه سیستم میتونه بشه اول پردازنده هست و بعد رم و...

اگه پاور کافی باشه و بقیه قطعات سالم باشن هیچ صدمه ای به کارت گرافیک نمیرسه ، مطمئن باشید . پرسیدین فروشنده منظورشون چی بوده ؟ شاید گفتن مادربردتون عیب داره ؟ چون اگه سالم باشه هیچ آسیبی به قطعات نمیرسونه .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

درود

من هم چیزی رو تازه دارم میشنوم.که گرافیک PCI 3.0 روی مادربرد اسلات PCI 2 نصب نمیشه و یا اگر نصب بشه دچار مشکل میشه.فروشنده ظاهرا تازه کاره.

من دیدم رو این مادربرد طرف i5 و گرافیک 670 نصب کرد و الان داره 4 ساله کار میکنه و مشکلی نداره.

تفاوت سرعت Pci 3.0 با PCI 2.0 توبهترین شرایط و گرانترین  مادربرد اگه اشتباه نکنم 3 درصد هست.و این تفاوت اصلا ارزش ارتقا مادربرد را ندارد.

همه چیز درباره‌ی PCI Express 3.0 و 2.0، چه تفاوتی در سرعت کارت گرافیک ایجاد می‌شود؟

ویرایش شده توسط D҉A҉N҉I҉E҉L҉
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هیچ مشکلی نباید داشته باشید اصلا ربطی به برد نداره ...!  :-?

لینک به دیدگاه

مادربرد هیچ صدمه ای به کارت نمیزنه و حتی تاثیری روی کاراییش نمیزاره ( در بدترین حالت 5 درصد تو کارایی تاثیر میزاره ) ، چیزی که باعث گلوگاه سیستم میتونه بشه اول پردازنده هست و بعد رم و...

اگه پاور کافی باشه و بقیه قطعات سالم باشن هیچ صدمه ای به کارت گرافیک نمیرسه ، مطمئن باشید . پرسیدین فروشنده منظورشون چی بوده ؟ شاید گفتن مادربردتون عیب داره ؟ چون اگه سالم باشه هیچ آسیبی به قطعات نمیرسونه .

نه دوست عزیز اصلا مین رو نشونشون هم ندادم

میخواستم سیستم رو ارتقاع بدم که یکی از فروشنده ها پرسید مدل مین رو بگو من گفت که فلانه در اخر گفت نصب نکن

تشکر از پاسخ شما

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان یه سوالی داشتم و واقعا دچار شک شده ام،من قصد خرید یک عدد کارت گرافیک ZOTAC GTX 960 رو دارم ولی بهم گفته شده که روی مین تو نصب نمیشه و یا اگه نصب بشه از تمام قدرتش استفاده نمیکنه و یا ممکنه در اینده گرافیک به دلیل فشار خراب بشه

مدل مین برد H61M DS2

میخواستم بدونم نظر شما چیه و ایا این گفته درسته؟لطفا کمک کنید

این مزخرفات رو خدایی من موندم از کجاشون در میارن 

او کلاش خواسته یه مین هم بهت بندازه داداشم 

نصب میشه خیلی خوب هم نصب میشه 

من 970 رو روی مین  G41 775  هم دیدم 

ایشون از بیسوادی و کلاشیش بوده 

منظورش گلوگاه بوده که این ربطی به مینبورد شما نداره 

شما میتونی همین سیستم رو ببندی و در آینده پول درست اومد یه 4 گیگ رم اضافه کنی و یه سی پی یو بهتر بخری همین 

این مزخرفات رو هم گوش نکن

ویرایش شده توسط ramair
لینک به دیدگاه

اقا با خیال راحت ارتقا بده ولی رم رو مثل همون قبلی بگیر مخصوصا cl یکی باشه. پاورتم قوی کن که مشکل بر نخوری.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

متاسفانه در ا....ن فروشندها از بی اطلاعی مشتری حداکثر سواستفاده رو میکنه و مربوط به صنف خاصی نمیشه همه جا همیشه همیجوری هست.

لینک به دیدگاه

دوستان الان که یه سرچی کوچیکی کردم شنیدم البته بعضی ها گفتن مادربورد کوچیکه و ساتا با کارت تداخل داره میخواستم بدونم جریان این چیه؟

شرمنده اینقدر سوال میپرسم

ویرایش شده توسط ALINOORALIZADEH
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت pcie3 روی pcie1 هم نصب می شود و به خوبی کار می کند، اصلاً این حرفها نیست. در مورد اینکه از تمام قدرت کارت استفاده نشه هم اختلاف pcie3 و pcie2 تنها در کارت های خیلی رده بالا مثل 980 و 290 در حد کمتر از 10 درصد ممکنه خودشو نشون بده و در مورد 960 مشکلی وجود ندارد. CPU شما هم قدرتش کاملاٌ در حد کارت شماست.

لینک به دیدگاه

دوستان الان که یه سرچی کوچیکی کردم شنیدم البته بعضی ها گفتن مادربورد کوچیکه و ساتا با کارت تداخل داره میخواستم بدونم جریان این چیه؟

شرمنده اینقدر سوال میپرسم

یه عکس کاملا مشابه از مادربردتون از تو نت پیدا کنید و بزارید اینجا تا نظرم رو بگم . چندتا از مادبردهایی که از این نوع دیدم ساتاشون خیلی نزدیک pcie بودن که باز احتمالا بشه مشکل رو به راحتی با تغییر اتصال کابل ها درست کرد . دقت داشته باشین کارت گرافیک سایزش باید به کیس شما بخوره البته 960 کارت کوچیکی هست ولی به هر حال . شما عکس دقیق از مادربردتون رو بزارید تا نظر بدم .

لینک به دیدگاه

کدوم یکی این ها ؟! این ها عکس سه نوع مادربرد متفاوت هست ،

دوتا اولی به نظر میرسه کارت با پورت ساتاها مشکل پیدا میکنه ولی عکس سومی میشه به دوتا از پورت ها کابل ساتا وصل کرد که مشکلی با کارت نداشته باشن .

لینک به دیدگاه

فکر میکنم 3 تا یکی باشه

ولی اگرم نه شماره 2 رو مطمئنم اخه جعبه کارت هم پیشه و مطمئنه

بقیه هم انگار خودشونه

لینک به دیدگاه

دقت بیشتری بکنید میبیند تفاوتهایی دارن در محل قرارگیری پورت های ساتا یا خازن های اطراف سوکت پردازنده و ...

اگه میگید مادربردتون شبیه برد دومی هست پس مشکل هست چون کارت گرافیک روی کل پورت های ساتای بالایی و فکر کنم حدود نصف پورت های ساتای پایینی رو میپوشونه که نمیشه بهشون کابل وصل کرد .

کارت های 960 به همراه هیتسینک تا قسمت بالایی پورت PCIEx1 دومی ادامه دارن و طولشون هم از عرض مادربرد بیشتر هست یا نهایتا مساوی عرض برد .

فکر کنم بهتره برد رو تعویض کنید به قیمت ناچیز یه برد مناسب تر پیدا کنید ( البته فقط به خاطر پورت های ساتا میگم که مزاحم کارت میشن ) .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

درست عرض کردند به مشکل میخورید

گرافیک کی شما قصد خریدشو دارید از نسل پی سی آی 3(PCi Exp3) استفاده میکنه ولی سی پی یو شما از پی سی آی 2 ساپورد میکنه که باعث میشه گرافیک تا پهنای باند محدودی استفاده شه. شما باید سی پی یو مدل  3450 i5  به بالا خرید کنید  که در این مورد هم فاز بندی مادبورد مشکل داره و ضعیفه.

ولی می تونید با خیال راحت خرید کنید در آینده هم مین سی پی یو مناسب تهیه کنید. امید وارم کمک کرده باشیم به شما عزیز

لینک به دیدگاه

درست عرض کردند به مشکل میخورید

گرافیک کی شما قصد خریدشو دارید از نسل پی سی آی 3(PCi Exp3) استفاده میکنه ولی سی پی یو شما از پی سی آی 2 ساپورد میکنه که باعث میشه گرافیک تا پهنای باند محدودی استفاده شه. شما باید سی پی یو مدل  3450 i5  به بالا خرید کنید  که در این مورد هم فاز بندی مادبورد مشکل داره و ضعیفه.

ولی می تونید با خیال راحت خرید کنید در آینده هم مین سی پی یو مناسب تهیه کنید. امید وارم کمک کرده باشیم به شما عزیز

واقعا گیج شدم

حالا در اخر ارزش خرید و هزینه داره؟

ویرایش شده توسط ALINOORALIZADEH
لینک به دیدگاه

شما با مقدارکمی هزینه اول مادربردتون رو عوض کنید و مدلی بگیرید که جای کافی برای نصب کارت گرافیک های طولانی داشته باشته و نگران مبحث PCIE هم نباشین هیچ اهمیتی ندارن برای کارت های میان رده .

مادربردتون PCIE 2 هم باشه هیچ مشکلی نیست اصلا ، مهم پردازنده و رم سیستموتن هست . الان چه پردازنده ای روی سیستمتون هست ؟ چقدر بودجه دارین ؟ قصد تعویض چه قطعاتی رو دارید ؟

اگه کل قطعات سیستم روهم که بگین چه بهتر، خیلی بهتر میشه راهنمایی کرد .

به هیچ عنوان هم لازم نیست مضطرب بشین .

لینک به دیدگاه

سلامی مجدد

مشخصات سیستم فعلی

giga h61m ds2

cpu intel g620 2.60GHz

ram 4 bass 1333

radeon hd6450 2gb ddr3

خب همون طور که پیش تر هم گفتم قصد ارتقاع دارم،بودجه ی زیادی هم ندارم برای همین قصد دارم از همون مین قبلی استفاده کنم بودجه حداکثر 1 تا 1 میلیون و 200 هستش میخوام گرافیک رو یه 960 سی پی یو هم ای 3 و 4 گیگ رم جمعا 8 گیگ و در اخر یه پاور مناسب خریداری کنم

الانم چند تا عکس از خود سیستم اپلود کردم که فکر کنم بهتر بتونید مشاوره بدین برای مشکلم

http://8pic.ir/images/qiiqtkklrqtni8ue5jrg.jpg

http://8pic.ir/images/pcqkz1c56ghs3otz26h2.jpg

http://8pic.ir/images/hb9qlzxr0blc3k2crjnm.jpg

http://8pic.ir/images/mufuqi5ha22t9a7r1r02.jpg

http://8pic.ir/images/xzj35acxirihe1m674b2.jpg

لینک به دیدگاه

داداش گلم مین شما PCI E 3.0 هستش و با کارت هیچ مشکلی نداره فقط برای اینکه گلوگاه نشه باید پردازنده خوبی باهاش داشته باشید تا فریم خوبی به شما بده - از دید فنی هیچ چیزی مانع شما نیست و بحث فریم بیشتر میشه و اگه میتونید پردازندتون رو ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...