رفتن به مطلب

مشکل تصویر کارت sapphire 7950

m0h4mm4d
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. کارت sapphire 7950‌من یه مشکلی پیدا کرده، یک سری خطوط رنگی یا سفید در صفحه به وجود اومده. این خطوط از ابتدای روشن شدن سیستم یعنی از زمان نمایش لوگوی مادر برد نشون داده میشن و باعث بالا نیومدن ویندوز میشن. لوگوی ویندوز نشون داده میشه و تا قبل از صفحه welcome ویندوز هم بالا میاد بعدش یا ریست میشه یا صفحه سیاه میشه یا صفحه بهم میریزه. این مشکل اوائل گاهی مواقع پیش میومد اما الان دبگه کلا اینجوری شده. کارت گرافیک هم گارانتی نداره. ممنون میشم راهنمایی کنید یا در صورت نیاز به تعمیر سخت افزاری یک تعمیر کار مناسب بهم معرفی کنید. 

دوستان راهنمایی کردن گفتن مشکل از رمِ کارت گرافیکه. آیا قابل تعمیر هست؟

تصویر موقع بالا اومدن:

post-15097-0-88344900-1444038185_thumb.jpg

post-15097-0-91531300-1444038194_thumb.jpg

تصویر ویندوز موقعی که قاطی میکنه:

post-15097-0-91795900-1444038204_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متاسفانه چیپ گرافیکتون دچار مشکل شده من اینطور مشکلات رو توی گرافیک هایی که دچار قلع مردگی(لحیم سرد) شدن بیشتر دیدم معمولا یا هیت میگیرن گرما میدن اما یه مسکن موقتی هستش و بعد از یه مدتی دوباره همینطوری میشن یه روشی هست به اسم ریبال کردن که چیپ رو کاملا جدا میکنن و دوباره پایه هاش رو لحیم کاری میکنن از تعمیرکار که پرسیدم میگفت اینجا انجام نمیدیم و باید بفرستیم تهران که اون هم در حدود 150 تومن هزینه تعمیرش میشه و در صورتی هستش که کارت ارزش این هزینه کردن رو داشته باشه اما دیگه مطمئن نیستم بعد از ریبال کردن یا حالا روش های دیگه 100% درست میشه یا بعد از یه مدت دوباره مشکل برمیگرده این رو باید اساتید انجمن جواب بدن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز متاسفانه چیپ گرافیکتون دچار مشکل شده من اینطور مشکلات رو توی گرافیک هایی که دچار قلع مردگی(لحیم سرد) شدن بیشتر دیدم معمولا یا هیت میگیرن گرما میدن اما یه مسکن موقتی هستش و بعد از یه مدتی دوباره همینطوری میشن یه روشی هست به اسم ریبال کردن که چیپ رو کاملا جدا میکنن و دوباره پایه هاش رو لحیم کاری میکنن از تعمیرکار که پرسیدم میگفت اینجا انجام نمیدیم و باید بفرستیم تهران که اون هم در حدود 150 تومن هزینه تعمیرش میشه و در صورتی هستش که کارت ارزش این هزینه کردن رو داشته باشه اما دیگه مطمئن نیستم بعد از ریبال کردن یا حالا روش های دیگه 100% درست میشه یا بعد از یه مدت دوباره مشکل برمیگرده این رو باید اساتید انجمن جواب بدن.

سلام مهندس. بسیار متشکرم از راهنماییهاتون. کارتم همونطور که گفتم 7950 هست چون اکبندش الان پیدا نمیشه قیمت هم رده هاش مثل R9 280 یا GTX 960‌ در حدود ۸۵۰ تومنه. پس قاعدتا ۱۵۰ تومن می ارزه به ۸۰۰ تومن ضرر واسه خرید یه کارت دیگه!!!حالا شما کسی رو می‌شناسید که این کار رو انجام بده؟

ویرایش شده توسط m0h4mm4d
لینک به دیدگاه

سلام به شما البته بنده پیش اساتید سایت شاگرد محسوب میشم :)  این از لطف شماست، حقیقت من تا حالا واسم پیش نیومده که تا اونجا پیش برم اکثر این کارت هایی رو که گفتم کارت های پایین رده مثل 8500 و 4670 و یکی دوتا مادربورد ساده بوده که دیگه ارزش تعمیر کردن نداشتن همونطور که خدمتتون عرض کردم توی شهر من این خدمات رو نمیدن میگفت دستگاه هاش گرونه و واسه ما نمیصرفه اگر بخوای این هارو جمع میکنیم میفرستیم تهران یه مراکزی هستن که کارشون تعمیرات همین موارد هستش اما به شخصه چون واسم پیش نیومده نمیدونم آدرس و مرکزشون کجاهاست البته مطمئن نیستم خیلی وقت پیش یکی از دوستان میگفت شرکت هایی مثل سازگار ارقام هم اینطور کارها و تعمیرات رو انجام میدن اما واسه پرسیدن ادرس و مراکزش باید اساتید سایت راهنماییتون کنن، علتش هم معمولا بخاطر حرارت زیاد چیپ پیش میاد که چون روی کارت های ارزون قیمت خنک کننده مناسبی نیست ممکن به این مشکل برخورد کنن اما کارت شما با توجه به اینکه دوتا فن واسه خنک شدن داره این یه خورده عجیبه البته اور کردن و ولتاژ دادن غیر اصولی هم میتونه به چیپ و قطعات دیگه صدمه بزنه حالا باید دید چیکارش کردی که به این روز افتاده :D @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

چیپ گرافیکدچار مشکل شده

واحتمال درست شدنش اگر با دستگاه واصولی باشه هست ولی قطعی نیست و ریسک داره

درضمن قیمت یک 7950 نهایتا 500 هست البته نهایتا!

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیکهای زیادی درلیون که به این مشکل برخوردن وجود داره

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=33826&hl=

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=39306

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به شما البته بنده پیش اساتید سایت شاگرد محسوب میشم :)  این از لطف شماست، حقیقت من تا حالا واسم پیش نیومده که تا اونجا پیش برم اکثر این کارت هایی رو که گفتم کارت های پایین رده مثل 8500 و 4670 و یکی دوتا مادربورد ساده بوده که دیگه ارزش تعمیر کردن نداشتن همونطور که خدمتتون عرض کردم توی شهر من این خدمات رو نمیدن میگفت دستگاه هاش گرونه و واسه ما نمیصرفه اگر بخوای این هارو جمع میکنیم میفرستیم تهران یه مراکزی هستن که کارشون تعمیرات همین موارد هستش اما به شخصه چون واسم پیش نیومده نمیدونم آدرس و مرکزشون کجاهاست البته مطمئن نیستم خیلی وقت پیش یکی از دوستان میگفت شرکت هایی مثل سازگار ارقام هم اینطور کارها و تعمیرات رو انجام میدن اما واسه پرسیدن ادرس و مراکزش باید اساتید سایت راهنماییتون کنن، علتش هم معمولا بخاطر حرارت زیاد چیپ پیش میاد که چون روی کارت های ارزون قیمت خنک کننده مناسبی نیست ممکن به این مشکل برخورد کنن اما کارت شما با توجه به اینکه دوتا فن واسه خنک شدن داره این یه خورده عجیبه البته اور کردن و ولتاژ دادن غیر اصولی هم میتونه به چیپ و قطعات دیگه صدمه بزنه حالا باید دید چیکارش کردی که به این روز افتاده :D @};-

با سلام نظر شما درمورد خرابی گرافیک کاملا درست دوست گرامی ولی جهت اطلاع خدمتتون عرض کنم شرکت های گارانتی حتی مثل سازگار  و ماتریکس . ... اازاینکارا نمیکنن !

لینک به دیدگاه

عزیز ارزش تعمیر نداره بهت قول میدم 

فقط همون 150 که میخوای هزینه ی تعمیرش کنی روش 350 هم بزار یکی دیگه بگیر 

یا اینکه اکیند power colore r9 280x دوروبر 700 تومنه یدونه بگیر خودتو راحت کن

ویرایش شده توسط dmcmasoud
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.  من منظورم از اون ۸۰۰ تومن قیمت اکبند بود ! البته اشاره هم کردم که اکبندش پیدا نمیشه و با توجه به اینکه همرده R9 280 و GTX 960‌هست تقریبا میشه گفت این قیمته. بله از قیمت دست دوم اطلاع دارم.

آقای فردوسی عزیز این کارت همون کارتی هست که از شما خریدم. همون اوایل هم این مشکل یکی دوبار براش پیش اومد. باور کنید همون روزای اول که از شما خریدم هنوز خونه نبرده بودمش توی شرکت دوبار اینجوری شد. و البته چون یکی دوبار بود من جدی نگرفتمش و نمیدونستم مشکل از چی میتونه باشه. به هر حال بگذریم چون من تست کردم و گفتم مشکلی نداره الان هم قصد ندارم بگم تقصیر شماست. حالا هم لطفا بجای پیشنهاد فروش یک تعمیر کار مناسب بهم معرفی کنید. متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.  من منظورم از اون ۸۰۰ تومن قیمت اکبند بود ! البته اشاره هم کردم که اکبندش پیدا نمیشه و با توجه به اینکه همرده R9 280 و GTX 960‌هست تقریبا میشه گفت این قیمته. بله از قیمت دست دوم اطلاع دارم.

آقای فردوسی عزیز این کارت همون کارتی هست که از شما خریدم. همون اوایل هم این مشکل یکی دوبار براش پیش اومد. باور کنید همون روزای اول که از شما خریدم هنوز خونه نبرده بودمش توی شرکت دوبار اینجوری شد. و البته چون یکی دوبار بود من جدی نگرفتمش و نمیدونستم مشکل از چی میتونه باشه. به هر حال بگذریم چون من تست کردم و گفتم مشکلی نداره الان هم قصد ندارم بگم تقصیر شماست. حالا هم لطفا بجای پیشنهاد فروش یک تعمیر کار مناسب بهم معرفی کنید. متشکرم

سلام

درمورد قیمت  ببخشید من درست متوجه نشدم

بله خاطرم هست ولی خدمتتون عرض کردم فقط  مشکل فن داشت و بارها تست کرده بودم و مطمن بودم هیچ مشکلی نداره و دستکاری هم نشده (بنده روی این مسایل الحمداله حساس هستم)  که البته اگر بازم درمهلت تست  مشکل داشت و میفرمودید مرجوع میکردید مشکلی نبود البته کارتم چند ماهه پیش ارسال شد!

درمورد تعمیرکارم  پ خ شد . @};-

هرچند توضیحش کلیش اینکه در صورت استفاده از دستگاه و مجرب بودن تعمیرکار بازم تضمین صد در صد نیست

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باتوجه به صحبتی که شد یه مطلب کلی  خدمت دوستان و استارتر عزیز عرض کنم خالی از لطف نیست

بنده دراین فروم کارت معیوب از دوستان خریداری کردم که بعضیهاش درست شده و بعضیهاش نه که خب ضررم زیا د دادم!

بگذریم

درمورد تعمیر:

ولی مطلب اصلی اینه که واقعا پذیرفتن کارت برا  تعمیر  دردسرها کمی نداره

چون اکثرا باتوجه به هزینه که میکنن هرچند کم باشه  توقع دارن حتما درست بشه و تازه  کارت تا چندین سال کار کنه و مشکلی براش پیش نیاد درحالیکه کارت فابریک کارخونه بعد یکی دوسال اینطور مشکلدار شده!

واینه که صد درصد نیست و احتمال درست نشدن و  حتی مرخص شدن کارت هم هست! (حتی تعمیرکار مجرب با دستگاههای مجهز و خیلی مهمتر بصورت اصولی) و جسارتا باید صاحب کارت ظرفیت پذیرفتن این واقعیت رو هم  داشته باشه

ولی اگر بصورت معیوب بفروشه شاید دیگه نگرانی اینکه هزینه کرده دوباره اینطور بشه یا اصلا  درعین تعمیر جواب نده و مرخص بشه وارزشش خیلی کمتربشه رو نداره و به بالاترین قیمت ممکن فروخته و خلاص

اینکه  پذیرفتن کارت برای تعمیر  (حتی مجرب باشی  و اصولی کارکنی  ) واقعا سخت میشه  و  مگر طرفتو واقعا بشناسی همه جوره ومهمتر طرفم درمورد موارد بالا توجیه باشه!

انشاا.. دلایل منطقی و قانع کننده  باشه واگربه دوستان درخواست خریدکارت معیوبشونو میدم سوتفاهم نباشه(تابحال دوستانی که فروختن خداروشکر راضی بودن) فقط بخاطرهمین دلایل هست  وگرنه  اصلا ارزششو نداره

کاری ازدستم بربیاد برا دوستان لیونی  هیچ  دریغ ندارم @};-

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من تعمیر میکنم .ولی تضمین نمیدم تا کی کار کنه . شاید ۵ سال شاید ۵ ماه شاید ۵ روز . در خدمتم .پخ دهید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...