رفتن به مطلب

راهنمایی مهم برای نوشتن پروپوزال یا طرح توجیهی

Farhad3614
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام،

دوستان عزیز نمیدونم جای این مطلب من کجا هستش، اگر جای مناسبی دارد لطفا منتقل نمایید...

یه پیشنهاد کاری در یک مجموعه کاری به بنده داده شده با موضوع فعالیت IT .. این بخش در این مجموعه در حال حاضر وجود ندارد و تصمیم مدیریت برای ایجاد این بخش گرفته شده است.

از من خواسته شده تا طرح توجیهی یا پروپوزالی تهیه کنم که مشخص کنم با چه تعداد نیرو و تجهیزاتی و چه مبلغ سرمایه اولیه ای میتوانیم این بخش را ایجاد کنیم و درامد زایی را هم بیان کنیم.

فعالیت محدودیتی ندارد و میتواند شامل برنامه نویسی تحت وب - ویندوز و فروش و واردات قطعات سخت افزار و شبکه باشد.

آیا در این خصوص میتوانید مرا راهنمایی نمایید؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمنی پروپوزال ؟ شاید پرفرما منظور شما هست 

چون پورورپزال برای کار تحقیقاتی استفاده میشه 

خلاصه برای کار شما بنظرم تهیه فسیبلیتی بهتر باشه 

برای طرح توجیه اقتصادی یا کارافرینی شما اول باید پلن رو مشخص کنید حالا نمیدونم مدیر شما به تمیز و مرتب بودن اهمیت میده یا نه ولی اگه نمیده شما صفحه اول و دوم پلن رو توضیح بدید پلن هم یعنی اساس کار و کاریی که قرار هست انجام بشه

بعد هم نیروی کار باید مشخص کنید و بعد هم با توجه به پرفرما و بودجه باید یک لیست تهیه کنید در اخر هم هزینه ها و سود و درامد رو مشخص کنید بعد از انجام یک خلاصه گیری درمورد توجیه اقتصادی انجام بدید

حالا اگه براتون مهم هست نرخ تورم یا ... رو هم مشخص کنید و ... شما انجام بده سوالی داشته من درخدمتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به کاري که شما ميخواهيد انجام بديد امکان سنجي ميگن.

بايد يه مطالعه اي روي امکان سنجي داشته باشيد.

گوگل کنيد/

فکر کنم يه چيزي مثل بيزينس پلن هم به کارتون بياد!

گوگل کنيد زياد پيدا ميشه. @};-

لینک به دیدگاه

سلام،

ممنونم از راهنمایی شما دوستان عزیز

تقریبا مواردی را آماده کردم و در دست تکمیل هستش

یک سوال:

در مورد اینکه امکان واردات در زمینه IT هم وجود دارد، به نظر و پیشنهاد شما، بر روی چه قطعه و یا قطعاتی (در حد 2 قطعه) میشه سرمایه گذاری برای واردات و فروش انجام داد؟ و با چه مبلغ سرمایه ای ؟ در این زمینه چطور میتونم اطلاعات کسب کنم؟

موضوع جدی و در حال پایه ریزی هستش.

متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام،

ممنونم از راهنمایی شما دوستان عزیز

تقریبا مواردی را آماده کردم و در دست تکمیل هستش

یک سوال:

در مورد اینکه امکان واردات در زمینه IT هم وجود دارد، به نظر و پیشنهاد شما، بر روی چه قطعه و یا قطعاتی (در حد 2 قطعه) میشه سرمایه گذاری برای واردات و فروش انجام داد؟ و با چه مبلغ سرمایه ای ؟ در این زمینه چطور میتونم اطلاعات کسب کنم؟

موضوع جدی و در حال پایه ریزی هستش.

متشکرم

عزیز واردات قطعات کامپیتوری ممنوع هست و شما نمیتونید چیزی وارد کنید 

فقط نمایندگان رسمی مجاز به واردات هستند مگر اینکه از راه های غیر قانونی وارد کنید یا مسافری یا مثلا تعداد کم در حدود 4-5 به عنوان سمپل

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...