رفتن به مطلب

شایعه: قیمت تمام شده HBM برای سری میان رده پاسکال به صرفه نیست! GDDR5X جایگزین میشود!

SaeedPCM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

طبق شایعه ای که در سایت های سخت افزاری پیچیده دست انویدیا از HBM کوتاه مانده !

و انویدیا به تکنولوژی ساخت شده توسط AMD و SK Hynix دست پیدا نخواهد کرد و به دنبال GDDR5X میرود

قرار بود که سامسونگ HBM در اختیار انویدیا قرار بده ، ولی انویدیا شکایتی علیه سامسونگ انجام میدهد که انویدیا مخترع جی پی یو مدرن بوده و سامسونگ از ان استفاده کرده ! که سامسونگ مدارکی ارائه میده که این ادعای انویدیا کاملا شکست میخورد!!

قبلا هم بحث و شکایت هایی بین این دو شرکت اتفاق افتاده بود ولی مانع  همکاری این دو شرکت نشده بود ولی ظاهرا این دفعه سامسونگ تصمیم گرفته HBM در اختیار انویدیا نگزارد !!

نگاهی دوباره به قدرت HBM1 و HBM2

7ggf_hbm-memory-gddr5-comparison_2_thumb

07hb_hxqce8n_thumb.jpg

6oe_hbm_9_comparison_thumb.png

zkmn_amd-radeon-r9-fury-x-hbm-memory-sli

GDDR5X در کجای کار قرار میگیرد ؟!

این حافظه 256-bit بوده و دارای پهنای باند 448GB/sec میباشد

HBM2 دارای 4096bit  memory bus بوده و پهنای باند ان 1TB/sec خواهد بود

ولی شایعه ی دیگری وجود داره که HBM برای انویدیا از لحاظ قیمت تمام شده به صرفه نبوده و این کمپانی قدرتمند تصمیم گرفته که برای چیپ GP104 از حافظه ی GDDR5X استفاده کند و برای چیپ GP100 که در تایتان و TI های اند استفاده خواهد شد از HBM2 استفاده کند!

ولی بازم باید منتظر خبر های رسمی ماند و شایعات رو به راحتی باور نکرد @};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

موندم ناراحت یا خوشحال بشم؟؟؟  :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا وقتی قضیه پول وسط باشه دو تا دشمن خونی هم با هم کار می کنن اینا که دیگه دو تا شرکت به این بزرگی هستن احتمالا سود فیمابین تامین نشده =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا وقتی قضیه پول وسط باشه دو تا دشمن خونی هم با هم کار می کنن اینا که دیگه دو تا شرکت به این بزرگی هستن احتمالا سود فیمابین تامین نشده =)) =)) =)) =))

همین دیگه طرف گردن گلفته تکنولوژی روز دستشه درسته به دشمن خونیش هم می فروشه اما بقولی گفتنی سر معامله دیگه بهت تخفیف نمیده هیچ شاید گرون تر هم باهات حساب کنه...  ^_^

اون موقع هست که میگی نه پامیشی میری یه دور میزنی چیزی به این خوبی گیرت نمیاد و میری بنجل فروشی خرید می کنی یا سرخم می کنی بر میگردی می گی باشه با همون قیمت بهم بده چهارتا فحشم تو دلت بهش میدی...  :laughing:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا راستی از jim keller چه خبر؟ قرار بود با zen کولاک کنه که پس چی شد؟ Phil Rogers اینم تو زرد از آب در اومد داره از پنجره شرکت انویدیا برای شما ها دست تکون میده :دی؟ Asynchronous هم که با یک درایور کلا محو شده؟ :D DirectX 12 و AMD یکه تازی می کنند؟ :clapping:

پاسکل با gddr5 به اندازه کافی سریع هست hbm نبود که نبود هزینه ساخت گرافیک پایین تر میاد از لحاظ قیمتی برای مصرف کننده بهتره :)

سریع برید 970 ها رو بفروشید 390 8 گیگی بخرید که بقیه ملت منتظر هستند :D

حالا من با کلیت موضوع کار ندارم ولی از نظر من بعد یک سال 4 گیگ به کارت گرافیک اضافه کنند بگن بیا بگیر ببر عجب کارت گرافیکه خیلی جالبه برام خخ

والله وقتی نگاه کنیم به یوزر جدیدی که فقط برای زدن این پست درست شده، به خیلی چیزها میشه پی برد...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطلب کامل رو میتونید در این لینک ببینید :http://wccftech.com/nvidia-pascal-gpus-rumored-feature-gddr5x-memory-focused-entrylevel-options-hbm2-mainstream-performance-highend-cards/

که البته با تیتر تاپیک متفاوته و گفته که ظاهرا قراره هردو شرکت nvidia و amd در مدل های ضعیفتر و متوسط کارتهای جدیدشون که افزایش کارایی چندانی در اثر استفاده از hbm2 نخواهند داشت برای کاهش هزینه از GDDR5X استفاده بکنند. و مثل کارت های 390x و 390 که به جای استفاده از hbm از همون GDDR5 ولی با حجم بالاتر استفاده کردند, در کارتهای Entry level برای کاهش هزینه این کار رو انجام بدند. ولی در مدل های قوی و performance oriented از HBM2 استفاده خواهند کرد.

ضمن این که طبق گفته همین منبع , GDDR5X در شرایط یکسان بیت و فرکانس , دو برابر پهنای باند GDDR5 رو خواهد داشت!

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها صاحبش اومد :دی

شما فعلا به جملات بالایی پی ببر و پست منم نقل قول نکن پسر خوب :)

اسپم هم نکن منم مجبور به دادن اسپم کنی تاپیک رو به بیراهه میبری

کسی که شهامت نداره و پستی رو این شکلی با یه یوزر اینجوری میزنه، ارزش جواب دادن نداره...

برای اینکه قافیه هم خالی نمونه، یه زمانی خود AMD یه درایور واسه کارتهای گرافیکیش داده بود که امتیازات عجیبی در 3DMark میگرفت، تا بازی به چشم نرسیده و نظر کامل در موردش ندادن هم نمیشه استناد کرد به این اعداد جدیدی که بیرون اومده، همون موقع هم تفاوت بنچمارکها زیاد نبود، و کارتهای AMD با تفاوت کمی سرتر بودن، ولی بحث افزایش عملکرد در DX12 بود که برای کارتهای انویدیا تقریبا نزدیک 3-2 درصد بود و برای AMD بالای 20 درصد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

آقا راستی از jim keller چه خبر؟ قرار بود با zen کولاک کنه که پس چی شد؟ Phil Rogers اینم تو زرد از آب در اومد داره از پنجره شرکت انویدیا برای شما ها دست تکون میده :دی؟ Asynchronous هم که با یک درایور کلا محو شده؟ :D DirectX 12 و AMD یکه تازی می کنند؟ :clapping:

NVIDIA-and-AMD-Ashes-of-the-Singularity-

پاسکل با gddr5 به اندازه کافی سریع هست hbm نبود که نبود هزینه ساخت گرافیک پایین تر میاد از لحاظ قیمتی برای مصرف کننده بهتره :)

سریع برید 970 ها رو بفروشید 390 8 گیگی بخرید که بقیه ملت منتظر هستند :D

حالا من با کلیت موضوع کار ندارم ولی از نظر من بعد یک سال 4 گیگ به کارت گرافیک اضافه کنند بگن بیا بگیر ببر عجب کارت گرافیکه خیلی جالبه برام خخ

گزارش مالی جدید ای ام دی منتشر شده نمیدونم چرا سایت ها از عبارت loss greater than expectation استفاده می کنند :)

به این میگن یک noob واقعی.
لینک به دیدگاه

مطلب کامل رو میتونید در این لینک ببینید :http://wccftech.com/nvidia-pascal-gpus-rumored-feature-gddr5x-memory-focused-entrylevel-options-hbm2-mainstream-performance-highend-cards/

که البته با تیتر تاپیک متفاوته و گفته که ظاهرا قراره هردو شرکت nvidia و amd در مدل های ضعیفتر و متوسط کارتهای جدیدشون که افزایش کارایی چندانی در اثر استفاده از hbm2 نخواهند داشت برای کاهش هزینه از GDDR5X استفاده بکنند. و مثل کارت های 390x و 390 که به جای استفاده از hbm از همون GDDR5 ولی با حجم بالاتر استفاده کردند, در کارتهای Entry level برای کاهش هزینه این کار رو انجام بدند. ولی در مدل های قوی و performance oriented از HBM2 استفاده خواهند کرد.

اول این که منبع من این لینک نبود

و بعد هم دو تا شایعه بود که گفتم ... اول گفتن کلا HBM خبری نیست ... بعدا گفتن فقط برای رده بالا HBM2 به کار میبرن

این که انویدیا بگه نه HBM برای میان رده فایده نداره ، هزینه برای مصرف کننده رو بیاریم پایین برداشت شما دوست عزیز هست

"ولی شایعه ی دیگری وجود داره که HBM برای انویدیا از لحاظ قیمت تمام شده به صرفه نبوده و این کمپانی قدرتمند تصمیم گرفته که برای چیپ GP104 از حافظه ی GDDR5X استفاده کند و برای چیپ GP100 که در تایتان و TI های اند استفاده خواهد شد از HBM2 استفاده کند!"

همینو گفتم :) @};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول این که منبع من این لینک نبود

و بعد هم دو تا شایعه بود که گفتم ... اول گفتن کلا HBM خبری نیست ... بعدا گفتن فقط برای رده بالا HBM2 به کار میبرن

این که انویدیا بگه نه HBM برای میان رده فایده نداره ، هزینه برای مصرف کننده رو بیاریم پایین برداشت شما دوست عزیز هست

"ولی شایعه ی دیگری وجود داره که HBM برای انویدیا از لحاظ قیمت تمام شده به صرفه نبوده و این کمپانی قدرتمند تصمیم گرفته که برای چیپ GP104 از حافظه ی GDDR5X استفاده کند و برای چیپ GP100 که در تایتان و TI های اند استفاده خواهد شد از HBM2 استفاده کند!"

همینو گفتم :) @};-

اتفاقا من برداشت خودم رو ننوشتم و عین مطلبی که ذکر شده بود رو ترجمه کردم. در هر صورت بحث کوتاه شدن دست انویدیا از HBM کاملا بی اساسه و اتفاقا انویدیا از هر دو منبع SK hynix و SAMSUNG برای تامین چیپ های HBM2 استفاده خواهد کرد. در صورتی که AMD فقط از hynix استفاده خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

اتفاقا من برداشت خودم رو ننوشتم و عین مطلبی که ذکر شده بود رو ترجمه کردم. در هر صورت بحث کوتاه شدن دست انویدیا از HBM کاملا بی اساسه و اتفاقا انویدیا از هر دو منبع SK hynix و SAMSUNG برای تامین چیپ های HBM2 استفاده خواهد کرد. در صورتی که AMD فقط از hynix استفاده خواهد کرد.

یه جا خونده بودم انویدیا فقط از سامسونگ HBM میگیره :دی

در رابطه با کوتاه شدن دست ، یعنی به دست نمیگیره چیز خاصی نگفتم استاد بهمن ، و اولشم نوشتم شایعه @};-

ولی وقتی SK hynix مموریش بهتره چرا سامسونگ ؟ حتما به فکر مصرف کننده هستن هزینه اش پایین بیاد{شوخی} :D  :-?

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

هر دو شرکت خوب هستن

هر شرکتی هم مشکلات خودشو داره .

اگه دوتا شرکت باهم شریک باشن(انجوری که من حساب کردم 1000 سال دیگه هم نمیشه :-? ) کارت تولید کنن میتونن کمر اینتل هم نابود کنن چه برسه به یک بشر. :D

حالا نمیخواییم الان دوست شن دست به یکی کنن کارت ها رو با هر قیمتی خواستن بدن. بیشتر بشر کارت ای ام دی دارن  به خاطر قیمتشه  دوشواری هم وجود نداره =)) .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا اوایل که تست های ash آف نمیدونم چی چی منتشر شده بود همه Asynchronous Asynchronous دایرکس 12 12 می کردید الان که اوضاع یکم فرق کرده قضیه شده تا بازی به چشم نرسیده و نظر کامل در موردش ندادن هم نمیشه استناد کرد

فقط لول همین :D

راستی در انحراف بردن تاپیک استادی ها واسه خودت فکر کنم اون تعداد مثبت ها هم به خاطر همین شجاعتت گرفتی :دی

شما بهتر هستش به این تاپیک سر بزنید:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=47813&page=1

post-10788-0-55608700-1445018395_thumb.png

اگه میخواید پیشرفت کنید در زندگیتون، بهتر هستش که روشی رو که در پیش گرفتید، عوض کنید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

تیتر اصلاح شده خبر:

" الهی دست انویدیا را کوتاه بگردان از hbm" 

متن اصلاح شده خبر:

"آمین!"

لینک به دیدگاه

باشه بابا !

یعنی یه تیتر " شایعه: دست انویدیا  به HBM نرسید" این قدر اذیت میکنه ؟! :|

تیتر اصلاح شد!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

باشه بابا !

تیتر اصلاح شد!

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

باشه بابا !

تیتر اصلاح شد!

:D  :D  =))  =))

لینک به دیدگاه

این که بیای یه حرف بدی بزنی ... حالا محتوای بد .... یا با بیان بد و ناپسند .... حقته منفی بگیری

ولی وقتی میای یه خبر رو میزاری فقط جهت اطلاع رسانی چرا یک انساس باید بیاد منفی بده ؟؟؟ :)

دوست محترم مرد که هستی ؟ بیا بگو به این دلیل منفی دادم ، من بهت مثبت میدم ... فقط میخوام بدونم چرا :)

لینک به دیدگاه

این که بیای یه حرف بدی بزنی ... حالا محتوای بد .... یا با بیان بد و ناپسند .... حقته منفی بگیری

ولی وقتی میای یه خبر رو میزاری فقط جهت اطلاع رسانی چرا یک انساس باید بیاد منفی بده ؟؟؟ :)

دوست محترم مرد که هستی ؟ بیا بگو به این دلیل منفی دادم ، من بهت مثبت میدم ... فقط میخوام بدونم چرا :)

فقط میشه برای یکسر فن های متعصب افسوس خورد چندتا یوزر میسازه که بیاد فحش بده و مطلب کذب بزار الان برای فن های amd هم کاری نداره یه یوزر بسازن به اسم nvDIOT و بیاین اسپم بدن و مطلب کذب منتشر کنن ولی...

البته در اینجا یادی کنیم از ادب و شعور خانوادگی یکسری از افراد که که از رفتارشون میشه سطح فرهنگ و خانواده شون متوجه شد.

شماهم دوست عزیز نگران منفی ها نباش مهم اینه که بقیه میدونن شما فقط جهت اگاهی بقیه این خبر قرار دادین موفق باشین.

لینک به دیدگاه

اتفاقا جهت روشن شدن اون تفکر مسمومت میگم که من به ایشون منفی ندادم انجام این کارا به بچه های هم سن سال خودت میخوره

در ضمن بنده به کسی توهین نکردم فقط تعدادی واقعیت بیان کردم که هضمش برای امثال شما خیلی سخت بوده اگر مطالب کذب بود که Why so serious? :D

اولا که نمیخوام تاپیک منحرف نشه پس جوابی بهت نمیدم

دوما اصلا در حدی نیستی که بخوام بت جواب بدم ‎:D حالا برو خوش باش

ادب هم خوب چیزیه متاسفانه خیلی ها خانوادگی ندارن ‎:D

لینک به دیدگاه

انصافا از فن بازی حالم به هم میخوره ، ولی بیاید واقعه بین باشیم ، HBM یا GDDR5X مهم تر هست یا  کارایی؟ 

همین الان انویدیا با GDDR5 تونسته HBM رو شکست بده (منظورم Fury X و GTX 980 TI هست)

درصورتی که بخوایم GTX 980TI با خنک کننده کاستوم بخریم خیلی کاراییش از مدل رفرنس بالا تر هست در صورتی که Fury X قابلیت اور کمی داره.

به شخصه اصلا برام مهم نیست HBM2 باشه GDDR5 باشه یا هر چیز دیگه ای برای من در مرحله اول *قیمت نسبت به کارایی در مدل های کاستوم* و در مرحله دوم *مصرف نسبت به کارایی* هست.

اگر در نسل آینده انویدا از AMD شکست بخوره برام مهم نیست میرم AMD میگیرم  اگر هم Nvidia کارت های بهتری بزنه میرم میخرم.

به جای فن بودن بهتر هست به فکر جیب خودمون باشیم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ناراحت نباش . اکثر کاربرهای لیون از جمله خود من بسیار خوشحالیم که شما در فروم هستید و فعالیت میکنید .

البته منظورم هیچ کدوم از دوستان لیونی نیست و امیدوارم اون دوستمون هم ناراحت نشه اما یه تعدادی از آدم های این دوره رو نمیشه راضی ( یا توجیه ) کرد چون نمیخوان راضی ( یا توجیه ) بشن .

شما به فعالیتت ادامه بده اطمینان داشته باش که تلاش هات بی اثر نیست . ممنون از تو دوست خوب .

لینک به دیدگاه

فقط میشه برای یکسر فن های متعصب افسوس خورد چندتا یوزر میسازه که بیاد فحش بده و مطلب کذب بزار الان برای فن های amd هم کاری نداره یه یوزر بسازن به اسم nvDIOT و بیاین اسپم بدن و مطلب کذب منتشر کنن ولی...

البته در اینجا یادی کنیم از ادب و شعور خانوادگی یکسری از افراد که که از رفتارشون میشه سطح فرهنگ و خانواده شون متوجه شد.

شماهم دوست عزیز نگران منفی ها نباش مهم اینه که بقیه میدونن شما فقط جهت اگاهی بقیه این خبر قرار دادین موفق باشین.

داداش منفی مثبت نمیگم مهمه ولی بی ارزشم نیست :دی بالاخره یه خبری گزاشتی مثبت بگیری یه سر سوزن هم شده خوشحال میشی استقبال شده و مفید بوده .... :D

ولی از این خوشم نمیاد نمیتونم بفهمم کی بهم منفی داده ... چرا داده ... خوب بگه قرار نیست برم بگردم پست هاش رو پیدا کنم به همه اش منفی بدم rolling%20on%20the%20floor.gif

@};-

دوست عزیز ناراحت نباش . اکثر کاربرهای لیون از جمله خود من بسیار خوشحالیم که شما در فروم هستید و فعالیت میکنید .

البته منظورم هیچ کدوم از دوستان لیونی نیست و امیدوارم اون دوستمون هم ناراحت نشه اما یه تعدادی از آدم های این دوره رو نمیشه راضی ( یا توجیه ) کرد چون نمیخوان راضی ( یا توجیه ) بشن .

شما به فعالیتت ادامه بده اطمینان داشته باش که تلاش هات بی اثر نیست . ممنون از تو دوست خوب .

ممنونم نظر لطف شماست :)  @};-

این قدر اساتید زیادن تو لیون که کاربرایی کم تجربه حتی بی تجربه در مواردی :D  ، مثل من گم هستند :Dو خلاصه عددی نیستیم و هیچ ادعایی ندارم و جایی حرف اشتباهی زدم استاید اصلاح کنند

فقط لیون و کاربراش و اساتیدش و جوِ ش رو دوست دارم و سعی میکنم حضور داشته باشم به عنوان یک گیمر :)  خبر مناسبی ببینم میزارم :)بحث و یا سوالی باشه { به نظر خودم } جواب رو بدونم پاسخ میدم تا بلکه مفید باشه

این خبر هم استاد بهمن عزیز گفتند که به گونه دیگه هست اصلش ، منبع بنده متنش فرق داشت و برداشت بنده هم طبیعتا فرق میکنه ......و همه اش شایعه هست تا در نهایت خبر رسمی بیاد! ولی صحبت های ایشون بعد از ویرایش منطقی تر به نظر میاد ولی بازم نمیشه گفت 390 و 390x قرار بوده از hbm آستفاده کنند ، یه اسلاید ای ام دی فکر میکنم بود که گفته بود GCN1.2 برای استفاده از HBM بهینه شده ، و همین جوری فکر نمیکنم باشه همون کارت رو مموریش رو عوض کنند به این سادگی :)

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

انصافا از فن بازی حالم به هم میخوره ، ولی بیاید واقعه بین باشیم ، HBM یا GDDR5X مهم تر هست یا  کارایی؟ 

همین الان انویدیا با GDDR5 تونسته HBM رو شکست بده (منظورم Fury X و GTX 980 TI هست)

درصورتی که بخوایم GTX 980TI با خنک کننده کاستوم بخریم خیلی کاراییش از مدل رفرنس بالا تر هست در صورتی که Fury X قابلیت اور کمی داره.

به شخصه اصلا برام مهم نیست HBM2 باشه GDDR5 باشه یا هر چیز دیگه ای برای من در مرحله اول *قیمت نسبت به کارایی در مدل های کاستوم* و در مرحله دوم *مصرف نسبت به کارایی* هست.

اگر در نسل آینده انویدا از AMD شکست بخوره برام مهم نیست میرم AMD میگیرم  اگر هم Nvidia کارت های بهتری بزنه میرم میخرم.

به جای فن بودن بهتر هست به فکر جیب خودمون باشیم.

یعنی حرف حساب.بغیر از دو سه تا پست فقط همین پست حرف منطقی و عاقلانه هست.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...