رفتن به مطلب

کدام برند رو برای کارت گرافیک پیشنهاد میکنید

(  iman  )
 اشتراک گذاری

547 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام برند رو برای کارت گرافیکATI RADEON پیشنهاد میکنید

• Zotac
      5
    • XFX
      19
    • Asus
      141
    • Gigabyte
      44
    • MSI
      86
    • HIS
      30
    • Sapphire
      181
    • PowerColor
      9
    • EVGA
      16
    • PNY
      0
    • ATI
      8
    • FORCE D3
      0
    • Club 3D
      2
    • Inno 3D
      1
    • Connect3D
      1
    • BFG
      1
    • GALAXY
      1
    • Gainward
      2
  2. 2. کدام برند رو برای کارت گرافیک NVIDIA GEFORCE پیشنهاد میکنید

• Zotac
      35
    • XFX
      10
    • Asus
      172
    • Gigabyte
      70
    • MSI
      81
    • HIS
      3
    • Sapphire
      5
    • PowerColor
      3
    • EVGA
      125
    • PNY
      1
    • ATI
      0
    • FORCE D3
      1
    • Club 3D
      0
    • Inno 3D
      14
    • Connect3D
      0
    • BFG
      6
    • GALAXY
      7
    • Gainward
      8
    • pool
      2
    • leadtek
      4

Recommended Posts

• ارسال 124
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

راستش تقریباً همه برندها خوب هستند

مثلاً همین اوائل که کارت گرافیکی 5870 اومده بود چه گیگابایت ، چه سافایر و چه ایسوز و ... کارتهایی مشابه دادن بیرون که تنها راه تشخیص این بود که ببینی وسط فن کارت برچسب ایسوزه یا گیگابایت یا سافایر و ...

اولین و مهمترین مورد، کیفیت و مدت زمان شرکت گارانت کننده هست که بنظر من برند گیگابایت و شرکت گارانتی آواژنگ از بهترینهاست

دوم هم یک سری مزایا مثل آنلاک بودن بایوس هست که به اورکلاکرها امکان میده تا به راحتی ولتاژ رو دستکاری کنن و کارتشون رو اورکلاک کنن که از این سری میشه به شرکت ایسوز اشاره کرد ( اما همینم یه سری ایراد داره که ممکنه شخصی ناشیانه ولتاژ بده و کارت رو بسوزونه )

در کل در مورد کارتهای ati نظر من روی برند گیگابایته

در مورد انویدیا نظری ندارم

لینک به دیدگاه

به نظرم اینم

به توقع کاربر بستگی داره

مثلا یکی گارانتی واسش مهمه یکی قیمت و ..

به نظرم تو گارانتی گیگا از همه بهتره

البته این روبهتره کسانی که تو کار بازارن نظر بدن

و تو قیمت club و xfx شاید ارزون تر از همه باشن

ولی در کل در ati من گیگا و در انویدیا xfx رو انتخاب کردم I%20Do%20not%20Know.gif

در ضمن خودم هم نیاز به راهنمایی تو این موضوع دارم

به نظرتون 5770 رو کدوم کمپانی بهتر عرضه می کنه ؟

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

سلام.

از ezrail2 به خاطر پست خوبشون تشکر می کنم .

بنده ASUS رو در ATI و BFG رو در Nvidia انتخاب کردم و معیارم فقط و فقط کیفیت ساخت کالا بوده . البته اگه بخوایم فاکتورهای دیگه مثل قیمت ، قدرت کارتها(که البته در اکثر موارد تفاوت چندانی با هم ندارند) ، گارانتی و خدمات پس از فروش رو هم در نظر بگیریم ، تصمیم گیری بسیار سخت می شه و نتایج تفاوت می کنه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

به نظر من در کارتهای رفرنس چه در ای تی ای چه در انویدیا باید سراغ برند با کیفیت و خوش قیمت رفت ... ولی در غیر رفرنس های ATI به شدت نظرم روی ASUS هست و در کارتهای انویدیا هم با ASUS - EVGA شدیدا موافقم !

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

دوستان تقریبا به تمام موارد اشاره کردن و چیزی برای من نموند که بگم . من شخصا به تجربه و سابقه تولید یک تولید کننده خیلی اهمیت میدم. برای همین از بین کارتهای رادئون به sapphire رای دادم.البته اسوس هم خوبه ولی قدمت و تجربه sapphire رو نداره.

برای انویدیا هم BFG و EVGA رو اتنخاب میکنم.

در مورد انتخاب ازبین مدلهای رفرنس برای رادئون sapphire پیشنهاد میکنم و برای non-reference اسوس و MSI. تو انویدیا هم برای reference همون EVGA و BFG و برای non-reference اسوس و MSI.

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

نمیشه انقدر کلی و یک جانبه نظر داد

ای کاش به صورت جدا high end , mid rang , low prifile ها رو جدا میکردی

یک برند توی low profile خوب کار میکنه club

یک برند هم توی mid rang مثل power coler

و یک جا هم توی High end ها Asus با کارت Ares خودش قدت نمایی میکنه

در اینویدا هم همچنین

استفاده از کولر های Artrc cooling بر روی کارت های داغ 480...470 و استفاده از خازن های ژاپنی و 8 یا 10 فاز بودن کارت ها قابلیت اور کلاک و ... برای خیلی ها مهم نیست

برای حرفه ای ها بله .. کسانی که سیستم خود رو با دقت زیاد اسمبل میکنند بله..

به نظر من بیشتر کسانی که خرید میکنند اول یک مدل رو انتخاب میکنند و بعد هم به پیشنهاد فروشنده و خیلی دلایل دیگه به دنبال برند

در انویدیا هم جای leadtek خالی هست

و در اخر ای کاش دلیل خودتون رو از این پست می فرمودین

یا حداقل معیاری برای مقایسه

ویرایش شده توسط sepehrlp
لینک به دیدگاه

اگر به عنوان تاپیک توجه شه منظور از پیشنهاد اینه که در حال حاضری معتبرترین و بهترین برند رو اتنخاب کنیم به همراه دلایل. اینجا تاپیک بحث این برند یا ان برند نیست و نیازی نیست خیلی دقیق بشیم و کلی تقسیم بندی کنیم .....این تاپیک صرفا میتونه به عنوان راهنمای خرید برای دوستان باشه که مختصر و مفید دلایل برتر بودن ان چند تا برند رو میگه و خواننده را هم گیج نمیکنه . بیشتر از 90% دوستانی که اینجا میان کاربران معمولی هستن و فقط میخوان بدونن الان چی بخرن بهتره و چرا بخرن ؟؟ تا حالا دوستان جوابهای بسیار مفید و در عین حال کوتاهی رو دادند که کافیه به نظر من.

اگر قرار باشه خیلی دقیق و از هر برند مدلهای مختلف رو بحث کنیم من فکر میکنم جاش اینجا نیست و تاپیک جدا میخواهد. پیشنهاد میکنم این تاپیک رو به عنوان یک راهنمای کلی و کوتاه به همین صورت حفظ کنیم و ادامه بدیم . برای بحث تخصصیتر اگر نیاز بود بعدا تاپیک جدا میزاریم :|

در ضمن من هم موافقم که برند leadtek به pool انویدیا اضافه بشه.

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با اجازه دوستان من هم اگه بخوام ATI رو بردارم برند مورد نظرم سافایر هست و در انویدیا هم اول XFX بعدش هم EVGA البته از لحاظ قیمتی هم نکته خیلی مهمی هست و من همیشه دنبال GPU هستم تا دنبال برند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خوندن همین نظرات دوستان باعث تغییر دیدگاه نسبت به برندها میشه.الان دیگه مثل قدیم نیست مثلا الایت گروپ آشغال باشه اسوس خدا.... ;)

بردهای ریفرنس از لحاظ کیفیت .خنک کننده و خروجی ها مشابه یکدیگرند.ولی

اسوس و گیگا و MSI واقعا بیمورد گرونتر هستن.حتی در بوردهای ریفرنس از بقیه کارتها گرونتر هستن و گارانتی هم نمینونه این تفاوت رو توجیه کنه.

در کل سافایر برای AMD Radeon(لطفا اصلاحش کنید چون دیگه ATI نداریم)

و EVGA برای انویدیا.

موید باشید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوستان ؛ EVGA ، کارت AMD هم میزنه ؟ من بار اوله میشنوم ! اگه برند های غیر هم نوع مثلا EVGA برای AMD و Sapphire برای nVIDIA هست ؛ اصلاح کنید .

من یه اخلاق بدی دارم ؛ دوست دارم پول زیاد بدم ولی بهترین جنسو بگیرم .

از nVIDIA ، برند EVGA خیلی حال میکنم ؛ چون گرونترین ، بهترین ، کار درست ترین و قول ترین برند هست . فکرم میکنم آمریکایی باشه . ها ؟

از AMD استفاده نمیکنم ، با این وجود برند HIS رو ترجیه میدم ؛ برای کسی هم بخوام سیستم معرفی کنم 90% AMD نمیگم ، اگر هم بگم از Sapphire میگم . چون فکر میکنم بهترین باشه . بهترینه ها ، بهترترین نیست !

راستی ؛ به نظر من ، برند KFA2 هم بعد از EVGA قول ترین برند برای nVIDIA محصوب میشه ! شنیده بودن اصلا KFA2 رو ؟

لینک به دیدگاه

با سلام

خوندن همین نظرات دوستان باعث تغییر دیدگاه نسبت به برندها میشه.الان دیگه مثل قدیم نیست مثلا الایت گروپ آشغال باشه اسوس خدا.... ;)

بردهای ریفرنس از لحاظ کیفیت .خنک کننده و خروجی ها مشابه یکدیگرند.ولی

اسوس و گیگا و MSI واقعا بیمورد گرونتر هستن.حتی در بوردهای ریفرنس از بقیه کارتها گرونتر هستن و گارانتی هم نمینونه این تفاوت رو توجیه کنه.

در کل سافایر برای AMD Radeon(لطفا اصلاحش کنید چون دیگه ATI نداریم)

و EVGA برای انویدیا.

موید باشید.

دوست عزیز شاید برد و فرکانس و خنک کننده رفرنس باشه

اما اطمینان داشته باشید کنترلر ولتاژ خازنها مافستها و مدار تغذیه هیچ وقت یکسان نیست همچنین PCB برد رفرنس هم تفاوت داره فقط بعضی شرکتها از برد های 2 انسی مس استفاده میکنند همین باعث میشه حتی 2 برد رفرنس ار 2 شرکت مختلف اورکلاک پذیری مختلف و خنکی متفاوتی داشته باشند

زمانی که 2 مدل یکسان از 2 شرکت رو که هر 2 رفرنس هستند مغایسه کنیم آنوقت تف6اوت مشهود است :

لینک به دیدگاه

اكثر كارتهايي كه وارد ايران مي‌شن مدل‌هاي رفرنس هستن و مدلهاي رفرنس هم هيچ فرقي با هم ندارن. از مدار رگولاتور ولتاژ بگير تا چيپ‌هاي حافظه و... مشابه هم هستن. بنابراين تفاوتي بين برندها نيست.

غير رفرنس از ATi من MSI رو ترجيح مي‌دم. از انويديا هم ZOTAC

ویرایش شده توسط LORD5
لینک به دیدگاه

حرفهای آقای Hex کاملا درست و منطقیه.در ضمن BFG دیگه کارت گرافیک تولید نمی کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من بهترین برند برای amd برند ساپفایر هست چون نواوریهاش در خنک کننده هاش کاملا مشهوده الان هم انویدیا نتونست برای 480 کولینگ مناسب طراحی کنه بنا بر این برای 580 مجبور شد به طرح vapor-x از ساپفایر رو بیاره تا بتونه دمای 580 رو پایین بیاره تا صدای مشتریاش در نیاد;)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

SAPPHIRE TECH ONLY FOR AMD GRAPHIC CART

لینک به دیدگاه

دوستان ؛ EVGA ، کارت AMD هم میزنه ؟ من بار اوله میشنوم ! اگه برند های غیر هم نوع مثلا EVGA برای AMD و Sapphire برای nVIDIA هست ؛ اصلاح کنید .

من یه اخلاق بدی دارم ؛ دوست دارم پول زیاد بدم ولی بهترین جنسو بگیرم .

از nVIDIA ، برند EVGA خیلی حال میکنم ؛ چون گرونترین ، بهترین ، کار درست ترین و قول ترین برند هست . فکرم میکنم آمریکایی باشه . ها ؟

از AMD استفاده نمیکنم ، با این وجود برند HIS رو ترجیه میدم ؛ برای کسی هم بخوام سیستم معرفی کنم 90% AMD نمیگم ، اگر هم بگم از Sapphire میگم . چون فکر میکنم بهترین باشه . بهترینه ها ، بهترترین نیست !

راستی ؛ به نظر من ، برند KFA2 هم بعد از EVGA قول ترین برند برای nVIDIA محصوب میشه ! شنیده بودن اصلا KFA2 رو ؟

سلام به همه اساتید .

ابتدا پیرو فرمایشات جناب Devileytion بایستی عرض کنم که به نظر بنده برند ASUS از نظر قیمتی توی بعضی از کارت ها گرون تر از EVGA هستش .

والا من یاد گرفتم که بی طرف باشم ، ولی تا حدودی Nvidia رو به AMD ترجیح می دم .

اون زمانی که BFG تولید می شد من BFG رو به بقیه برندها ترجیح می دادم ولی حالی در زمینه کیفیت می شه گفت حدوداً همه برندها توی یک سطح هستند ولی باز ASUS کمی برتری داره به بقیه .

البته همه اینها برای زمانی هستش که فاکتور قیمت رو در نظر نگیریم . اگه واقعاً قیمت براتون مطرح نیست اسوس محصولاتی مثل ARES , MARS , Matrix و جدیداً DirectCU II رو برای علاقمندانی مثل شما ارائه کرده که فکر نمی کنم کسی منکر قدرت و کیفیت ساخت اونها بشه .

@};-

لینک به دیدگاه

سلام . تو کارتهای ATI من سافایر رو ترجیح میدم . چون هم کیفیت خوبی داره و هم نسبت به برندهایی مثل ایسوس ، گیگا و MSI قیمت مناسبتری داره . بین کارتهای انویدیا هم EVGA انتخاب منه . کیفیت کارهاش عالیه و قیمتهای مناسبی هم داره . یادمه تو کارتهای سری 8 جزو گرونترین برندها بود . ولی الان متعادلتر شده . در ضمن پرفروشترین برند کارت گرافیک انویدیا تو آمریکاست . یک نکته دیگه هم اینه که هر دوی این شرکتها دارن تخصصی روی یک سری کارت کار میکنن . سافایر تو ATI و EVGA تو انویدیا .

لینک به دیدگاه

سلام

بنظرم Asus چه در Nvidia چه در AMD RADEON کارتهاش از نظر کیفیت خوبه و البته گرونتر از بقیه... انحصاری Nvidia برند EVGA رو انتخاب میکنم چون هم کیفیت خوبی داره و هم قیمت خوب...برای AMD RADEON هم کارت های Sapphire گزینه های خوبی هستند...کارتهای گیگابایت هم خوب هستند با گارانتی آواژنگ ولی خیلی الکی گرونند.... برند Gainward هم زیاد کیفیت قطعات بردش تعریف نداره( به گفته ی یکی از دوستان تعمیر کار)

ویرایش شده توسط AMD MAN
لینک به دیدگاه

100% ایشون اقدام به تعمیر گرافیکهای low-end این برند کردن.من 9600gt از این برند دارم حرف نداره وقتی من اینو 196 خریدم inno3d 250 بود xfx 270 ولی نسبت به بقیه خیلی سر تره.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

من XFX تو ATI و EVGA تو انویدیا رو قبول دارم چون کارایی این دو برند رو دیدم ( خودم XFX دارم با صدای کم و حرارت پایین کارش عالیه )

EVGA هم تخصصش انویدیاست اگه واسه بازی میخواین ،حتما یه GTX 560 از این برند رو بگیرید کارش عالیه

واسه هردو ASUS که دیگه شاه هرچی کارت گرافیکه و نمیشه نادیدش گرفت -_- . ولی به این خاطر گفتم EVGA چون که از نظر کیفیت مشابه ASUS هست و قیمتش از اون پایین تره

لینک به دیدگاه

دوستان تقریبا به تمام موارد اشاره کردن و چیزی برای من نموند که بگم . من شخصا به تجربه و سابقه تولید یک تولید کننده خیلی اهمیت میدم. برای همین از بین کارتهای رادئون به sapphire رای دادم.البته اسوس هم خوبه ولی قدمت و تجربه sapphire رو نداره.

برای انویدیا هم BFG و EVGA رو اتنخاب میکنم.

در مورد انتخاب ازبین مدلهای رفرنس برای رادئون sapphire پیشنهاد میکنم و برای non-reference اسوس و MSI. تو انویدیا هم برای reference همون EVGA و BFG و برای non-reference اسوس و MSI.

با احترام به نظر همه دوستان با نظر آقای سالار کاملا موافقم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان bgf که دیگه کارت تولید نمیکنه که!

عزیزم BGF نیست . اشتباه نوشتی. BFG درسته!

bfg-nvidia-geforce-9600-gt-g94.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...