رفتن به مطلب

مطالب شنیدنی و آموزنده

MoHaMaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با درود:

صافی

شخصی نزد همسایه اش رفت و گفت: گوش کن ! می خواهم چیزی برایت تعریف کنم ، دوستی به تازگی در مورد تو می گفت....

همسایه حرف او را قطع کرد و گفت: قبل از اینکه تعریف کنی ، بگو آیا حرفت را از میان سه صافی گذرانده ای یا نه ؟

- کدام سه صافی ؟

- اول از میان صافی واقعیت ، آیا مطمئنی چیزی که تعریف می کنی واقعیت دارد ؟

- نه ، من فقط آن را شنیده ام ، شخصی آن را برایم تعریف کرده است.

همسایه سری تکان داد و گفت:پس حتما آن را از میان صافی دوم یعنی خوشحالی گذرانده ای ، مسلما چیزی که می خواهی تعریف کنی ، حتی اگر واقعیت نداشته باشد ، باعث خوشحالی ام می شود.

شخص جواب داد: دوست عزیز، فکر نکنم تو را خوشحال کند.

- بسیار خوب ، پس اگر مرا خوشحال نمی کند ، حتما از صافی سوم ، یعنی فایده ، رد شده است ، آیا چیزی را که می خواهی تعریف کنی ، برایم مفید است و به دردم می خورد؟

- نه به هیچ وجه!

همسایه گفت: پس اگر این حرف ، نه واقعیت دارد ، نه خوشحال کننده است و نه مفید ، آن را پیش خود نگه دار و سعی کن خودت هم زود فراموشش کنی.

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

پسر كوچكي وارد مغازه اي شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد و بر روي جعبه رفت تا دستش به دكمه هاي تلفن برسد و شروع كرد به گرفتن شماره.

مغازه دار متوجه پسر بود و به مكالماتش گوش مي داد.

پسرك پرسيد: خانم، مي توانم خواهش كنم كوتاه كردن چمن هاي حياط خانه تان را به من بسپاريد؟

زن پاسخ داد: كسي هست كه اين كار را برايم انجام مي دهد !

پسرك گفت: خانم، من اين كار را با نصف قيمتي كه او مي دهد انجام خواهم داد!

زن در جوابش گفت كه از كار اين فرد كاملا راضي است.

پسرك بيشتر اصرار كرد و پيشنهاد داد: خانم، من پياده رو و جدول جلوي خانه را هم برايتان جارو مي كنم. در اين صورت شما در يكشنبه زيباترين چمن را در كل شهر خواهيد داشت.

مجددا زن پاسخش منفي بود.

پسرك در حالي كه لبخندي بر لب داشت، گوشي را گذاشت.

مغازه دار كه به صحبت هاي او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: پسر...، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اينكه روحيه خاص و خوبي داري دوست دارم كاري به تو بدهم.

پسر جواب داد: نه ممنون، من فقط داشتم عملكردم را مي سنجيدم. من همان كسي هستم كه براي اين خانم كار مي كند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روزی یک مرد ثروتمند ،

پسر بچه کوچکش را به یک ده برد تا به او نشان دهد مردمی که در آن جا زندگی می کنند ،

چقدر فقیر هستند.

آنها یک روز یک شب را در خانه محقر یک روستایی به سر بردند.

در راه بازگشت و در پایان سفر ، مرد از پسرش پرسید :

نظرت درباره مسافرتمان چه بود؟

پسر پاسخ داد: عالی بود پدر …

پدر پرسید: آیا به زندگی آنها توجه کردی؟

پسر پاسخ داد: فکر کنم.

پدر پرسید : چه چیز از این سفر یاد گرفتی؟

پسر کمی اندیشید و بعد به آرامی گفت :

فهمیدم که ما در خانه ، یک سگ داریم و آنها ۴ تا .

ما در حیاط مان فانوس های تزیینی داریم و آنها ستارگان را دارند.

حیاط ما به دیوارهایش محدود می شود اما باغ آنها بی نهایت است.

در پایان حرف های پسر زبان مرد بند آمده بود ،

پسر اضافه کرد:

متشکرم پدر که به من نشان دادی ما واقعا چقدر فقیر هستیم…

لینک به دیدگاه

وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم

لینک به دیدگاه

خیلی خلاصه درخصوص فرهنگ کار تیمی، بازی بهترین آموزشه

در مهد کودکهای ایران 9 صندلی میکذارند وبه 10 بچه میگویند هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره " گرگه" باید سر بذاره وادامه بازی.

در مهد کودکهای ژاپن 9 صندلی میذارن وبه 10 بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختین.لذا بچه ها نهایت سعی خودشونو میکنن وهمدیگر رو طوری بغل میکنن که كل تيم 10 نفره روي 9 تا صندلي جا بشن و كسي بي صندلي نمونه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

کوچکترین ارتش دنیا ، متعلق به جزایر " آنتیگوا و باربودا " است ، پرسنل کادر این ارتش 170 نفر و پرسنل ذخیره آن 75 نفر می باشند.

در حال حاضر ، 24 کشور در دنیا وجود دارند ، که دارای هیچ نیروی نظامی نیستند.

در " جنگ 1973 " اعراب و اسرائیل ، ناوچه های موشک انداز مصر و سوریه بیش از 50 تیر موشک " استایکس " به سوی شناورهای اسرائیلی شلیک کردند ، که هیچ کدام از آنها به هدف اصابت نکرد.

منبع ( ماهنامه جنگ افزار )

لینک به دیدگاه

یاد خوشی های امروز تلخ ترین غمی ست که فردا خواهي داشت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

هنر آن چیزی نیست که شما می بینید ، هنر چیزی است که دیگران را به دیدن آن وا می دارید. ( دگاس )

هر انسانی شجاعت را در خود نهفته دارد ، سرخوردگی ما از این روست ، که شجاعت دیگران را در خود جستجو می کنیم. ( امرسن )

همیشه به دنبال راه حل ساده تر بگردید.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

گناهی که پشیمانی بیاورد ٬ بهتر از عبادتی است که غرور بیاورد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

در " جنگ 1973 " اعراب و اسرائیل ناوچه های موشک انداز اسرائیل در حدود 70 تیر موشک " گابریل " به سوی شناورهای مصر و سوریه شلیک کردند و توانستند 14 فروند کشتی اعراب را غرق کنند.

اولین نبرد هوایی جنگنده " میگ 29 " در جنگ ایران و عراق اتفاق افتاد ، در طی این جنگ یک فروند " میگ 29 " عراقی به اشتباه یک فروند " میگ 29 " خودی را هدف قرار داد و سرنگون کرد.

اولین جت جنگنده ما فوق صوت ، هواپیمای " اف 100 سوپرسابر " بود که پرواز آزمایشی خود را در سال 1956انجام داد.

دوستان عزیز می توانند ، خلاصۀ زندگی نامۀ ( برترین تک تیرانداز زن تاریخ ) را از لینک زیر مشاهده کنند.(همراه عکس )

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?/topic/5591-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%DA%A9-%D8%AA%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE/page__pid__56952#entry56952

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

آن زمانها کز نگاه خسته مرغان دريايي

وز سکوت ظلمت شبهاي تنهايي

و هنگامي که بي او جان من چون موجي از اندوه ميشد

قطره اشکي دواي درد من بود

اين زمان آن اشک هم پايان گرفته

وان دواي درد بي درمان هم

ماتمي ديگر گرفته

آسمان ميگريد امشب

ساز من مينالد امشب

او خبر دارد که ديگر اشک من ماتم گرفته

او خبر دارد که ديگر ناله ام پايان گرفته

او خبر دارد که ديگر ناله ام پايان گرفته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

آدم تبهکار می رود ، ولی شر او باقی می ماند. ( شکسپیر )

انسان اگر ناخوش باشد و کار کند ،بهتر از این است که سالم باشد و بی کار بنشیند. (کازوبون )

علمی که تو را اصلاح نکند ، گمراهی است ، و مالی که تو را سود ندهد ، وبال است. ( ضرب المثل چینی )

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

ایالات متحده ، روسیه ، هند ، فرانسه ، و پرو تنها کشورهایی هستند که هنوز از رزمناو استفاده میکنند.

در " جنگ 1971 " هند و پاکستان ، نیروی دریایی هند 13 تیر موشک " استایکس "به سوی ناوهای پاکستانی شلیک کرد ، که 12 تیر از آنها به هدف اصابت کردند.

در زمان حضور شوروی سابق در افغانستان ، یک فروند " میگ 29 " روسی یک فروند " سوخو 20 " افغانی را که قصد فرار از افغانستان را داشت ، سرنگون کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

موفق کسی است ، که با آجرهایی که بطرفش پرتاب می شود ، یک بنای محکم بسازد.

وقتی کبوتری شروع به معاشرت با کلاغ ها می کند ، پرهایش سفید می ماند ، ولی قلبش سیاه می شود.

اختلاف زن و مرد در این است ، که مردان همیشه آینده را می نگرند ، و زنان گذشته را به خاطر می آورند.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

نگاه ساکت باران به روی صورتم دزدانه میلغزد

ولی باران نمی داند که من دریـــــــایی از دردم

به ظاهـــــــــــــــر گــــــر چه می خــــــــــندم

ولی انــدر ســـــــکـوتی تـلخ می گــِــــــــــریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

از زندگی ، هر آنچه لیاقتش را داریم ، به ما می رسد ، نه آنچه آرزویش را داریم.

انسانهای موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند ، بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند.

بازنده ها در هر جوابی مشکلی را می بینند ، ولی برنده ها در هر مشکلی ، جوابی را . سعی کنید مثل برنده ها فکر کنید.

دوستان عزیز می توانند ، خلاصۀ زندگی نامۀ ( برترین تک تیرانداز زن تاریخ ) را از لینک زیر مشاهده کنند.(همراه عکس )

http://lioncomputer....6952#entry56952

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

باید به این اصل توجه داشته باشیم ، که ما با یکدیگر متفاوتیم و بر مبنای همین اصل که باید به نیاز ، احساس و منش های دیگران احترام بگذاریم.

اگر فردی شبیه ما باشد ، احترام گذاشتن به او کار دشواری نیست ؛ مهم احترام گذاشتن به آنهایی است که نسبت به ما دارای دیدگاه های متفاوتی هستند.

بخاطر داشته باشیم که انتقاد نابجا فقط موجب اختلافات بیشتر خواهد شد ، ولی بخشش و گذشت ، آرامش و شادی به دنبال خواهد داشت.

دوستان عزیز می توانند Crack برنامۀ 3DMark 11 را از لینک زیر دانلود کنند.

http://lioncomputer....7299#entry57299

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک پیرمرد آمریکایی مسلمان همراه با نوه کوچکش در یک مزرعه در کوههای شرقی کنتاکی زندگی می کرد. هرروز صبح پدربزرگ پشت میز آشپزخانه می نشست و قرآن می خواند. نوه اش هر بار مانند او می نشست و سعی می کرد فقط بتواند از او تقلید کند. یه روز نوه اش پرسید : پدربزرگ من هر دفعه سعی می‌کنم مانند شما قرآن بخوانم ، اما آن را نمی‌فهمم و چیزی را که نفهمم زود فراموش می‌کنم و کتاب را می‌بندم ! خواندن قرآن چه فایده‌ای دارد؟

پدر بزرگ به آرامی زغالی را داخل بخاری گذاشت و پاسخ داد: این سبد زغال را بگیر و برو از رودخانه برای من یک سبد آب بیاور. پسر بچه گفت: اما قبل از اینکه من به خانه برگردم تمام آب از سوراخهای سبد بیرون می ریزد!؟ پدر بزرگ خندید و گفت : " آن وقت تو مجبور خواهی بود دفعه بعد کمی سریعتر حرکت کنی." و او را با سبد به رودخانه فرستاد تا سعی خود را بکند .

پسر سبد را آب کرد و سریع دوید، اما سبد خالی بود قبل از اینکه او به خانه برگردد. در حالی که نفس نفس می‌زد به پدربزرگش گفت که حمل کردن آب در یک سبد غیر ممکن بود و رفت که در عوض یک سطل بردارد .

پیرمرد گفت : "من یک سطل آب نمی‌خواهم، من یک سبد آب می‌خواهم، تو فقط به اندازه کافی سعی خود را نکردی ." و او از در خارج شد تا تلاش دوباره پسر را تماشا کند. این بار پسر می‌دانست که این کار غیر ممکن است، اما خواست به پدر بزرگش نشان دهد که اگر هم او بتواند سریعتر بدود باز قبل از اینکه به خانه باز گردد آبی در سبد وجود نخواهد داشت. پسر دوباره سبد را در رود خانه فرو برد و سخت دوید، اما وقت که به پدربزرگش رسید سبد دوباره خالی بود. نفس نفس زنان گفت: "ببین! پدربزرگ، بی فایده است. پیرمرد گفت: "باز هم فکر می‌کنی که بی‌فایده است؟ به سبد نگاه کن." پسر به سبد نگاه کرد و برای اولین بار فهمید که سبد فرق کرده بود، سبد زغال کهنه و کثیف حالا به یک سبد تمیز تبدیل شده بود؛ داخل و بیرون آن.

«پسرم، چه اتفاقی می‌افتد وقتی که تو قرآن می‌خوانی. تو ممکن است چیزی را نفهمی یا به خاطر نسپاری، اما وقتی که آن را می خوانی تو تغییر خواهی کرد؛ باطن و ظاهر تو و این کار الله است در زندگی ما...

لینک به دیدگاه

اگر برده ي عادات خود شوي، اگر هميشه از يک راه تکراري بروي...

اگر روزمرگي را تغيير ندهي

اگر رنگهاي متفاوت به تن نکني، يا اگر با افراد ناشناس صحبت نکني.

تو به آرامي آغاز به مردن ميکني

اگر هنگامي که با شغلت، با عشقت شاد نيستي،آن را عوض نکني، اگربراي مطمئن در نامطمئن خطر نکني

اگر وراي روياها نروي، اگر به خودت اجازه ندهي که حداقل يک بار در تمام زندگي ات وراي مصلحت انديشي بروي

...

امروز زندگي را آغاز کن!

امروز مخاطره کن!

امروز کاري کن!

نگذار که به آرامي بميري

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

بیشتر مردم به آزادی علاقه چندانی ندارند ، چون آزادی مستلزم و متضمن مسئولیت است ، و بیشتر مردم هم از مسئولیت واهمه دارند. ( زیگموند فروید )

مشکلات خود را بر ماسه ها بنویسید ، و موفقیت هایتان را بر سنگ مرمر. ( پرمودا باترا )

انسان همچون رودخانه است ؛ هر چه عمیق تر باشد ، آرامتر و متواضع تر است. ( منتسکیو )

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

هيچوقت نمی‌توانيد با مشت گره‌کرده دست کسی را به گرمی بفشاريد..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

در روز 21 ژوئن 1978 ، چهار فروند " شینوک " ایرانی ، وارد حریم هوایی شوروی سابق شدند ، دو فروند از آنها توسط یک فروند " میگ 23 " در خاک شوروی ساقط شدند و دو فروند دیگر به ایران باز گشتند. 4 خدمۀ ایرانی نجات یافته و 1 فروند شینوک آسیب دیده کمی بعد به ایران بازگردانده شدند.

بین ماه های آوریل تا نوابر سال 1974 ، عراق در درگیریهای مرزی با رژیم شاه حداقل 4 فروند " میگ 23 " خود را از دست داد ، این هواپیماها به وسیله موشکهای زمین به هوا ساقط شدند.

حداقل یک فروند از " میگ 23 " هایی که در روز اول تهاجم عراق به فرودگاه مهرآباد ، حمله کرده بودند ، توسط " فانتوم " های ایرانی سرنگون شدند ، خلبان هواپیما بیرون پرید و اسیر شد ، بنابر گزارشها خلبان این هواپیما با ملیت مصری بوده است.

لینک به دیدگاه

در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

دل که آیینه شاهیست غباری دارد از خدا می​طلبم صحبت روشن رایی

کرده​ام توبه به دست صنم باده فروش که دگر می نخورم بی رخ بزم آرایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

وقتی خدا بخواهد برای شما هدیه ای بفرستد ، آن را در مشکلی می پیچد ، هر چه مشکل بزرگتر باشد ، هدیه هم بزرگتراست.

اگر امروز خواستی و نتوانستی که معذوری ، ولی اگر روزی توانستی و نخواستی ، منتظر روزی باش که بخواهی و نتوانی. ( نیچه )

با نگرانی ، فقط انرژی تان را هدر می دهید.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

سلام . واقعا خوشحالم که میبینم اینقدر خوب از این تاپیک استقبال شده !

امروز یه مطلب توی روزنامه خوندم که واقعا به نظرم جالب اومد ! یخورده شاید زیاد باشه ولی واقعا زیباست ! حتما بخونیدش !

-------------------------------------------------

قديم به همه فرزندان خوب عالم

برسد به دست فرزندم

فرزند عزيزم!

ايام پيري، دورانيست كه خواهي نخواهي فرامي رسد و برسر انسان سايه مي اندازد. برف پيري كه بر سر نشست، آدمي را از نعمت هاي خداداد محروم كرده و به ناتواني هاي دوران كودكي مي برد. پيري، همان بهانه گيري ها، غرزدن ها، گريه كردن ها و ناتواني هاي ايام كودكي است با كوهي از تجربه هاي تلخ و شيرين! در حقيقت، پيري نوعي كودكي است درانتهاي راه زندگي! پس امروز كه مرا در ايام پيري مي بيني سعي كن كمي صبور باشي و مرا درك كني.

اگر درهنگام صحبت كردن با تو مطلبي را هزار بار تكرار مي كنم، حرفم را قطع نكن و به من گوش بده هنگامي كه تو خردسال بودي من يك داستان را هزار بار برايت مي خواندم تا تو به خواب بروي. اگر گاهي بهانه مي گيرم و بي قراري مي كنم. بدان، ترس از رسيدن به آخر خط و شايد احتياج به توجه تو، به خودم باعث اين كار مي شود. يادت نرود در كودكي ات چقدر بهانه مي گرفتي و من با چه حوصله اي تو را تحمل مي كردم!

اگر هنگام غذا خوردن. لباس هايم را كثيف مي كنم يا نمي توانم خودم لباس هايم را بپوشم عصباني نشو و به من پرخاش نكن. زماني را به ياد بياور كه من ساعت ها وقت صرف آموزش همين موارد به تو مي كردم.

هنگامي كه مايل به استحمام نيستم مرا خجالت نده و به من غر نزن. زماني را به ياد بياور كه من براي حمام بردن تو، به هزار كلك و ترفند متوسل مي شدم!

زماني كه ضعف مرا در استفاده از تكنولوژي هاي جديد مي بيني. به من فرصت فراگيري آن ها را بده و با لبخند تمسخرآميز به من نگاه نكن.

من به تو چيزهاي زيادي آموختم. چگونه بخوري؟ چگونه بپوشي؟ چگونه انساني باشي؟ و چگونه با زندگي مواجه شوي. هنگامي كه حين صحبت، موضوع بحث را از ياد بردم به من فرصت كافي بده تا به ياد بياورم واگر نتوانستم از من عصباني نشو. اطمينان داشته باش آنچه براي من مهم است . با تو بودن و با تو سخن گفتن است نه موضوع بحث.

هنگامي كه پاهاي خسته ام به من اجازه راه رفتن نمي دهند. دستانت را به من بده، همانگونه كه در ايام كودكي اولين گام هايت را به كمك من برمي داشتي.

تو نبايد از اين كه مرا در كنار خود مي بيني. احساس شرمساري، غم يا خشم و ناراحتي كني. تو بايد دركنار من باشي و مرا درك كني و ياري دهي. همانگونه كه من تو را ياري مي كردم تا زندگي ات را آغاز كني.

و اگر روزي به تو گفتم كه نمي خواهم بيش از اين زنده باشم و دوست دارم. بميرم، عصباني نشو. روزي خواهي فهميد كه من چه مي گويم.

يقين بدان در زندگي ام هيچ عشقي بالاتر از تو نداشتم و تمام خوبي هاي عالم را بخاطر تو و براي تو مي خواستم. چه شب هايي بيدار ماندم تا تو راحت بخوابي. وقتي بيمار و رنجور مي شدي. تا خوب شوي آرام و قرارنداشتم. وقتي به مدرسه مي رفتي تا برمي گشتي.

هزار بار مي مردم و زنده مي شدم و از پنجره به بيرون نگاه مي كردم تا مبادا برايت اتفاقي بيفتد. بارها و بارها خودم را به سيري زدم تا تو به غذا و نوشابه و بستني مورد علاقه ات برسي! پس تو هم مرا ياري كن در راه رفتن. مرا با عشق و صبوري ياري ده تا راه طولاني زندگي ام را با شادي به پايان ببرم. من نيز پاداش تو را با لبخند و عشقي كه همواره به تو داشته ام خواهم داد.

فرزندم !

تا ابد دوستت دارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...