رفتن به مطلب

Recommended Posts

خبات جان من برای یکی از آشناها یک ماه پیش گرفتم و داره باش کار می کنه. خونه شون هم نسبتا بزرگه و چند نفر بش وصل می شن (البته خودشون نه، بلکه وسیله هاشون) و تاکنون هم مشکلی گزارش نکرده اند.تنها نکته ی منفی ش سرعت بی سیم 150 هست که بستگی به کاربردت داره. اگر عجله نداری فردا بش خواهم زنگید برای بازجویی مشروح.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام خبات داداشم

مودم خوبیه فقط ایرادش اینکه کارت شبکه اش 100 هستش - از دیده قدرت بُرد هم متوسطه چون آنتن 8dbi استفاده شده میتونی آنتن براش بگیری حتی من Cisco n120 دارم (http://support.linksys.com/en-mea/support/gateways/WAG120N) که این مودم بی آنتن خارجی گذاشتمش زیر زمین تا 3 طبقه بی مشکل جواب میده فقط نکتش اینکه براش کولر درست کردم و متوجه شدم وقتی مودم ها گرم میشن کارایشون از دست میدن چون هیچ سیستم تهویه و حتی یک هتسینگ روی چیپ پردازندشون نیست

150Mbs سرعت انتقال داده اس نه اینکه مثل 5 کاربر بهش وصل بشه سرعت پایین می یاد این سرعت بیشتر برای موقه ی که شما از مودم به عنوان AP استفاده کنی - ما با این مودم 3 سیستم و Smart Phon 6 بهش وصل میشم و تازه به عنوان AP هم ازش استفاده میکنم و هیچ شکلی نداره برای بٌرد بهترین فرکانس کانال 9 و 11 و رنج N هستش

این ایده خودمه از جای دستمال کاغذی درست کردم

post-17517-0-02242100-1426187830_thumb.jpgpost-17517-0-89396700-1426187841_thumb.jpg

اینم آنتن ها و آنتن های Point to Point انتخاب نکن داداش گلم

http://support.linksys.com/en-mea/support/gateways/WAG120N

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،ممنون از توجه تون

بهمنیان عزیز لطف کردی پس مشکلی نداره چون انتظار آنچنانی ازش ندارم.

مسعود عزیز هم زحمت کشیدی،اتفاقا منم برا مودم فعلی/قبلی حرارت گیر روی پردازنده چسبوندم.

با توضیحات شما عزیزان همین گزینه خوبیه @};-

لینک به دیدگاه

سلام عزیز......

من 2730u داشتم تو یه ساختمون 4 طبقه . که طبقه چهارم رو خیلی بد پوشش می داد . یا بهتر بگم نمی داد .

الان 2770L دارم که کل ساختمونو جواب میده . محل قرار گیری مودم هم  طبقه دومه .

اما دوستم یه کلک رشتی زده و بهتر از من  تو خونشون wifi داره . خونشون دقیقا مثل خونه ماست.

یه مودم 2730u  داره + یه روتر dir 615 که قیمت جفتش نصف 2770L  میشه  ولی پوشش خیلی 

بیشتری نسبت به مودم من داره !!!!!

لینک به دیدگاه

من هم 2770 دارم ولی کاربردش برام لن گیگابیتی ش هست. تو این محدوده ی قیمت مودم با لن 1000 گیر نمی آد اصلا. اگر هدف پوشش بی سیم بهتر باشه گزینه های بهتر زیاد هست که بشه با آنتن اضافی کاراییش رو هم افزایش داد. به هر حال اگر برد هم مهم باشه با اختلاف جزیی می شه مودم بهتری گرفت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://www.digikala.com/Product/DKP-5289/D-Link-DSL-2750U-New-N300-ADSL2--Wireless-Router/%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D9%8A%E2%80%8C%D8%B3%D9%8A%D9%85--ADSL2-%D8%AF%D9%8A-%D9%84%D9%8A%D9%86%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D9%84-DSL-2750U-New

این رو بگیر

کیفیش خوبه و مشکل هنگ کردن نداره البته با این نویزی که تو خطوط ایران هست بایدم هنگ کنه

لینک به دیدگاه

سلام خبات داداشم

مودم خوبیه فقط ایرادش اینکه کارت شبکه اش 100 هستش - از دیده قدرت بُرد هم متوسطه چون آنتن 8dbi استفاده شده میتونی آنتن براش بگیری حتی من Cisco n120 دارم (http://support.linksys.com/en-mea/support/gateways/WAG120N) که این مودم بی آنتن خارجی گذاشتمش زیر زمین تا 3 طبقه بی مشکل جواب میده فقط نکتش اینکه براش کولر درست کردم و متوجه شدم وقتی مودم ها گرم میشن کارایشون از دست میدن چون هیچ سیستم تهویه و حتی یک هتسینگ روی چیپ پردازندشون نیست

150Mbs سرعت انتقال داده اس نه اینکه مثل 5 کاربر بهش وصل بشه سرعت پایین می یاد این سرعت بیشتر برای موقه ی که شما از مودم به عنوان AP استفاده کنی - ما با این مودم 3 سیستم و Smart Phon 6 بهش وصل میشم و تازه به عنوان AP هم ازش استفاده میکنم و هیچ شکلی نداره برای بٌرد بهترین فرکانس کانال 9 و 11 و رنج N هستش

این ایده خودمه از جای دستمال کاغذی درست کردم

attachicon.gif20150312_224054.jpgattachicon.gif20150312_224103.jpg

اینم آنتن ها و آنتن های Point to Point انتخاب نکن داداش گلم

http://support.linksys.com/en-mea/support/gateways/WAG120N

کارت شبکه ی عمده ی مودمهای تو بازار 100 هستش. زیر چهارصد تومن جز همون 2770l من چیزی ندیده ام تاکنون.

لینک به دیدگاه

کارت شبکه ی عمده ی مودمهای تو بازار 100 هستش. زیر چهارصد تومن جز همون 2770l من چیزی ندیده ام تاکنون.

سلام دادش گلم بله کاملا صحیح سری D-Link و TP-Link  همشون به غیر سری بالاشون 100 هستش اما Cicso تقریبا همشون 1000 هستن

http://www.linksys.com/en-eu/products/gateways/WAG120N

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان دم عیدی نیاز به خرید یه مودم پیدا کردم. خونه ی ما نسبتا بزرگ هستش و دیوارهای ضخیمی داره. می خوام یه مودمی بخرم مناسب برای خونه های دو طبقه . ینی هم در طبقه اصلی آنتن داشته باشه . هم طبقه بالای خونه و هم پایین. ینی می خوام بگم حتما برد مناسبی داشته باشه. ضمنا قطعی نداشته باشه و بشه بدون درد سر استفاده کرد. نمی خوام زیاد هزینه کنم . یه مدم تا سقف 100 ، یه مدم تا سقف 200 و یه مدم تا سقف 300 تومن. هر چقدر هزینه ی کمتری بکنم بهتره ، اما نمی خوام هزینه کم باعث بشه نتیجه بدی بگیرم. دوستانی که اطلاع دارند . لطفا بنده رو راهنمایی کنن.

لینک به دیدگاه

عزیزم باید مودم-روتر بگیری چون مودم خالی جواب کارت رو نمیده ... مودم-روتر های لیسوس که عالین ...قیمتاش کمی از بودجت بالاتره ...

میتونی مودم معمولی بگیری با یه یا دوتا آنتن تقویتی ...

لینک به دیدگاه

عزیزم باید مودم-روتر بگیری چون مودم خالی جواب کارت رو نمیده ... مودم-روتر های لیسوس که عالین ...قیمتاش کمی از بودجت بالاتره ...

میتونی مودم معمولی بگیری با یه یا دوتا آنتن تقویتی ...

عزیز یکم بیشتر توضیح بدید. مودم و مودم-روتر چه فرقی داره .چندتا مودم با لینک و قیمت بذارید و معایب و مزایاش رو بگید. میشه گرون ترینش رو انتخاب کرد که منطقی نیست . بهینه ترین مودمی که میشه با این قیمتا خرید چی هست؟

لینک به دیدگاه

عزیز یکم بیشتر توضیح بدید. مودم و مودم-روتر چه فرقی داره .چندتا مودم با لینک و قیمت بذارید و معایب و مزایاش رو بگید. میشه گرون ترینش رو انتخاب کرد که منطقی نیست . بهینه ترین مودمی که میشه با این قیمتا خرید چی هست؟

گیج نشو. مودمهای چهارپورتی که بی‌سیم دارن درواقع روترهم هستند.

لینک به دیدگاه

گیج نشو. مودمهای چهارپورتی که بی‌سیم دارن درواقع روترهم هستند.

آخه برای چی گیج بشم. تا اونجا که میدونم اکثر مودم ها من جمله مودم الان خودم که کیفیت خوبی نداره علاوه بر مودم adsl روتر هم هستند. حالا جدا از این حرفا که دردی رو دوا نمیکنه. لطفا مودمی رو که نسبت به قیمت به کارایی در بهینه ترین وضعیت هستش معرفی کنید تا تهیه اش کنم. خیلی راحت میشه گرون ترین مودم رو خرید که منطقی نیست. میخوام تا جایی که میشه در هزینه صرفه جویی کنم.

لینک به دیدگاه

آخه برای چی گیج بشم. تا اونجا که میدونم اکثر مودم ها من جمله مودم الان خودم که کیفیت خوبی نداره علاوه بر مودم adsl روتر هم هستند. حالا جدا از این حرفا که دردی رو دوا نمیکنه. لطفا مودمی رو که نسبت به قیمت به کارایی در بهینه ترین وضعیت هستش معرفی کنید تا تهیه اش کنم. خیلی راحت میشه گرون ترین مودم رو خرید که منطقی نیست. میخوام تا جایی که میشه در هزینه صرفه جویی کنم.

بهترین کار اینه که مودمی‌ بگیری که جای آنتن اضافی داشته باشه. 

یک سر به این لینک بزن:

http://asarayan.com/18-مودم-ای-دی-اس-ال-adsl-modem-قیمت-فروش-مودم-وایرلس-باسیم

می‌تونی بزنگی به آقای شکاری توی همین فروشگاه راهنمایی‌ش به دردت خواهد خورد.

لینک به دیدگاه

سعید جان خودتون چه مودمی استفاده می کنید تعریف مدومی رو نشنید . دوست دارم دوستان بیان و نظر بدن که چه مدمی رو بگیرم به صرفه تره . تو چه محدود فرکانس باشه. 2.4 یا 5 گیگاهرتز. می دونم هرچه قدر فرکانس پایین تر باشه برد بیشتر میشه. اما سرعت انتقال میاد پایین تر که زیاد جالب نیست چون خیلی وقتا تصاویر بسیار با کیفیت رو بین دستگاه ها منتقل می کنم که نمی خوام مثلا وقتی یه ویدیو با کیفیت رو با استفاده از DLNA بخوام بندازم رو تلوزیون با مشکل فریز شدن رو به رو بشم.

لینک به دیدگاه

سعید جان خودتون چه مودمی استفاده می کنید تعریف مدومی رو نشنید . دوست دارم دوستان بیان و نظر بدن که چه مدمی رو بگیرم به صرفه تره . تو چه محدود فرکانس باشه. 2.4 یا 5 گیگاهرتز. می دونم هرچه قدر فرکانس پایین تر باشه برد بیشتر میشه. اما سرعت انتقال میاد پایین تر که زیاد جالب نیست چون خیلی وقتا تصاویر بسیار با کیفیت رو بین دستگاه ها منتقل می کنم که نمی خوام مثلا وقتی یه ویدیو با کیفیت رو با استفاده از DLNA بخوام بندازم رو تلوزیون با مشکل فریز شدن رو به رو بشم.

من برای تلویزیون تجربه ندارم. مودم محل کار دیلینک 2770L هست که مزیتش لن گیگابیتی هست و برای نیاز تو مناسب نیست.توی خونه هم دیلینک 2750 دارم که بدک نیست ولی بهتره مودمی بگیری که آنتن خارجی بش بخوره. اگر چند تا دستگاه همزمان بخوان بخوان بش وص شن بهتره n300 باشه و یا n600. برای برد هم فقط فرکانس موثر نیست توان آنتن هم مهمه. زایکسل و لینک سیس شهرت و قیمت بیشتری دارن ولی نباید گول تبلیغات رو خورد. خرابی توشون زیاد دیده ام.

اینها کلیاتی بود که به ذهنم می رسه. اما این قدر توی ین مقوله مسلط نیستم که بگم کدام دستگاه و چه مدلی ش این قابلیتها رو داره.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

من برای تلویزیون تجربه ندارم. مودم محل کار دیلینک 2770L هست که مزیتش لن گیگابیتی هست و برای نیاز تو مناسب نیست.توی خونه هم دیلینک 2750 دارم که بدک نیست ولی بهتره مودمی بگیری که آنتن خارجی بش بخوره. اگر چند تا دستگاه همزمان بخوان بخوان بش وص شن بهتره n300 باشه و یا n600. برای برد هم فقط فرکانس موثر نیست توان آنتن هم مهمه. زایکسل و لینک سیس شهرت و قیمت بیشتری دارن ولی نباید گول تبلیغات رو خورد. خرابی توشون زیاد دیده ام.

اینها کلیاتی بود که به ذهنم می رسه. اما این قدر توی ین مقوله مسلط نیستم که بگم کدام دستگاه و چه مدلی ش این قابلیتها رو داره.

عزیز ممنون از راهنمایی تون . خودم می خوام دل رو به دریا بزنم و این مودم رو بگیرم TP-LINK TD-W8980 رو بگیرم قال قضیه رو بکنم. اما به هر حال نمی خوام الکی پول خرج کنم. بله تنها فرکانس نیست . اما خوب معمولا قدرت آنتن مودم ها تا اون جایی که دیدم. 5db هستش که اینجوری برد در فرکانس 2.4 گیگاهرتز بیشتر میشه. از جهتی سرعت انتقال میاد پایین.

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

Dlink 2740u

يا مدل هاي ديگر dlink فقط مودم معرفى شده چراغ هاش كم رنگ هستن تو روز اصلا ديده نمى شن

لینک به دیدگاه

اگر محدودیت بودجه نداری واقعا بی انصافیه مودم های معمولی زیر 150تومن بگیری

مودم سیسکو بگیر عالیه از همشون بهتره کلیک کنید

لینک به دیدگاه

Dlink DSL-2730U دارم شب و روز روشنه

دست دومشم با قیمت خوب میتونید پیدا کنید.مودم خوبیه

لینک به دیدگاه

سلا هر کدو از دوستان نظری دارن اما به نظر من هر منطقه یه مودم خوب جواب میده و تحقیق کنین اطرافیان چی استفاده میکنن تا اینکه اینجا به دنبال مودم باشین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...