رفتن به مطلب

Recommended Posts

در هم اکنون، sapphire14 گفته است :

متشکرم

خواهش میکنم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تشکر از دوستان برای تجربیات خودشون . بلخره مودم رو گرفتم مدل Asus N14U B1 و عالیه  امکاناتش حرف نداره و برای من که پینگ و پایداری برام مهم بود خیلی خوب هست و اینکه در مودم های دیگه برای تغییر ای پی و پینگ باید خاموش روشن میکردی که خودش 5 دقیقه شاید بیشتر زمان میگرفت اما این مودم در حد 3-4 ثانیه نیازه که پینگ و ای پی جدید بگیره . خواستم بگم شاید به درد یک گیمر دیگه ای بخوره عکس پینگ جدیدم رو هم میذارم با این مودم . تازه خودشم Firmware رو  اپدیت میکنه و نیاز نیست دنبالش بگردین . و اگر اپدیت جدیدی بده بهتون خبر میده . مرسی لیون که این مودم رو موجود کردی

photo_2017-12-23_11-49-32.jpg

لینک به دیدگاه

ایولا، بهترین انتخاب رو کردی و متناسب با نیازهای خودت این مودم مشتی رو خریدی

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان،
به دلیل طولانی بودن موضوع میرم سر اصل مطلب؛
یه مودم یا روتر باید بخرم که فاصله 70 متر (بدون مانع) رو خوب آنتن بده ، دوستان چی پیشنهاد می فرمایند؟
مثلا Totolink n300rh خوبه یا خیر؟

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

درود

با چه ابزاری میخواین به مودم وصل بشین؟ ( لپ‌تاپ، pc، موبایل !؟‌)

30 متر با دیوار، بدون دیوار، وضعیت ترافیک ساختمانی؟ دید چطور هست و ...

این خیلی مهم هست

میتونین از کارت‌های شبکه پرقدرت آلفا خریداری کنین و در کنار مودم ازشون استفاده کنین... (اگر برای لپ‌تاپ و pc میخواین)

ضمنا شما فرمودین تجهیزات شبکه! درج میکردین مودم خیلی بهتر می‌بود...

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

سلام.
دوست عزیز قضیه به این صورته که خونه ما فیبر نوری،
رفتم و تحقیق کردم و فهمیدم که خونه های رو به روی خونه ما همه سیم مسی هستن.
الآن با یکی از صاحبخونه های رو به رومون صحبت کردم و می خوام از خطشون اینترنت فن آوا بخرم و به خونه خودمون وصل بشم.
راستش دو تا کامپیوتر هستن. برای یکی میشه گفت فاصله 30 متره و دو لایه دیوار، برای دیگری فاصله حدودا 35 متره و 5 لایه دیوار.
نظر خودم این بود که یک مودم بخرم و سر خط سیم مسی وصل کنم و باهاش به کامپیوتر نزدیک وصل بشم ، سپس با استفاده از یک دستگاه دیگه (سوالم همینجاست) بتونم دو تا پی سی رو شیر کنم

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
دوست عزیز قضیه به این صورته که خونه ما فیبر نوری،
رفتم و تحقیق کردم و فهمیدم که خونه های رو به روی خونه ما همه سیم مسی هستن.
الآن با یکی از صاحبخونه های رو به رومون صحبت کردم و می خوام از خطشون اینترنت فن آوا بخرم و به خونه خودمون وصل بشم.
راستش دو تا کامپیوتر هستن. برای یکی میشه گفت فاصله 30 متره و دو لایه دیوار، برای دیگری فاصله حدودا 35 متره و 5 لایه دیوار.
نظر خودم این بود که یک مودم بخرم و سر خط سیم مسی وصل کنم و باهاش به کامپیوتر نزدیک وصل بشم ، سپس با استفاده از یک دستگاه دیگه (سوالم همینجاست) بتونم دو تا پی سی رو شیر کنم

از بقیه شرکت ها پرسیدین هیچ کدوم رو فیبر سرویس نمیدن؟ تانوما چک کردین؟ VDSL و ... چطور!؟

میتونین به جای استفاده از ADSL، از وایرلس یا TD-LTE و ... استفاده کنین...

یا اگه آپارتمانی هستین به وسیله مدیر ساختمان به همسایه ها بگین هر کدوم نت لازم دارن اعلام کنن اگه 5 خانواده بیشتر بشین معمولا شرکت‌ها براتون اینترنت مرکزی میارن...

همسایه شما واقعا انسان خوبی بوده چون الان شما هر کاری انجام بدین به نام ایشون ثبت میشه :)

در هر حال میتونین از کابل‌ استفاده کنین با توجه به اینکه فاصله‌تون کم هست (بهترین و ارزانترین پیشنهاد اینه)

از رادیوهای میکروتیک استفاده کنین ( خرج بالا)

همچنین کارت شبکه آلفا که باید وضعیت تون چک بشه چون بعضی از کارت‌های شبکه آلفا قابلیت هات‌اسپات دارن، چک کنین ببینین کدوم‌شون این قابلیت رو داره و اون رو تهیه کنین، با این کارت - البته مدل خوبی از این برند - بهترین آنتن‌دهی رو توی کل خونه و حتی خیابون‌های اطراف (با ترافیک ساختمانی متوسط ) خواهید داشت... ( خرج پایین یا متوسط)

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

از بقیه شرکت ها پرسیدین هیچ کدوم رو فیبر سرویس نمیدن؟ تانوما چک کردین؟ VDSL و ... چطور!؟

میتونین به جای استفاده از ADSL، از وایرلس یا TD-LTE و ... استفاده کنین...

یا اگه آپارتمانی هستین به وسیله مدیر ساختمان به همسایه ها بگین هر کدوم نت لازم دارن اعلام کنن اگه 5 خانواده بیشتر بشین معمولا شرکت‌ها براتون اینترنت مرکزی میارن...

همسایه شما واقعا انسان خوبی بوده چون الان شما هر کاری انجام بدین به نام ایشون ثبت میشه :)

در هر حال میتونین از کابل‌ استفاده کنین با توجه به اینکه فاصله‌تون کم هست (بهترین و ارزانترین پیشنهاد اینه)

از رادیوهای میکروتیک استفاده کنین ( خرج بالا)

همچنین کارت شبکه آلفا که باید وضعیت تون چک بشه چون بعضی از کارت‌های شبکه آلفا قابلیت هات‌اسپات دارن، چک کنین ببینین کدوم‌شون این قابلیت رو داره و اون رو تهیه کنین، با این کارت - البته مدل خوبی از این برند - بهترین آنتن‌دهی رو توی کل خونه و حتی خیابون‌های اطراف (با ترافیک ساختمانی متوسط ) خواهید داشت... ( خرج پایین یا متوسط)

سلام.
1. هیچ شرکتی به جز مخبرات روی فیبر نوری سرویس نمیدن ، تانوما که همون vdsl باشه به دلیل دور بودن از مرکز ممکن نیست.علاوه بر اون گرون میشه
2. گرون در میاد
3. از همسایه های ما بخاری در نمیاد
4. آشنا مون بودن
5. راستش اولش خودم می خواستم این کار رو بکنم ، ولی مشکل اینه که بین ساختمون های ما 4 لاین بولوار هست ، به نظرتون نمیشه از شهرداری اجازه گرفت روی از پشت بوم های به همدیگه سیم کشید؟
6. گرون در میاد
7. حتما چک میکنم.

ممنون

ضمنا db و گیگاهرتز به چه معنا هستن؟
مثلا 2db و 2.4 چه معنایی داره؟

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

اگه زمینی بخواین باید کابل اوت‌دور بگیرین و ببینین مجوز میدن یا نه...

شماره هاتون دقیقا نمیدونم منظور با کدوم جمله بنده بوده شرمنده...

db  بحث خاصی هست ولی شما اینجا در نظر بگیرین میزان قدرت آنتن‌دهی ...

هرتز (مگاهرتز و ...) میزان انتقال سیگنال‌ها - دیتا - بر ثانیه هست ... که این هم بحث طولانی هست توضیحش

2db یعنی آنتن‌هایی با قدرت 2 دسی‌بل روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز (ارزون‌ترین مودم‌ها از این آنتن‌ها و این فرکانس استفاده می‌کنن)

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/20, 00:11:29، EHSANRF گفته است :

اگه زمینی بخواین باید کابل اوت‌دور بگیرین و ببینین مجوز میدن یا نه...

شماره هاتون دقیقا نمیدونم منظور با کدوم جمله بنده بوده شرمنده...

db  بحث خاصی هست ولی شما اینجا در نظر بگیرین میزان قدرت آنتن‌دهی ...

هرتز (مگاهرتز و ...) میزان انتقال سیگنال‌ها - دیتا - بر ثانیه هست ... که این هم بحث طولانی هست توضیحش

2db یعنی آنتن‌هایی با قدرت 2 دسی‌بل روی فرکانس 2.4 گیگاهرتز (ارزون‌ترین مودم‌ها از این آنتن‌ها و این فرکانس استفاده می‌کنن)

سلام.
نه می خوام مودم بگیرم ، رفتم از شهرداری پرسیدم اجازه ندادن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1395/04/15, 20:56:10، ZEN R780 گفته است :

ممنون ولی بعد از چند ثانیه میزنه مودم شناسایی نشد

برنامه دیگری هم هست برای اینکار؟

تونستید فعالش کنید ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

تونستید فعالش کنید ؟

نه عزیز سرعتش پایین بود و هرلحظه قطع میشد دیگه بیخیالش شدم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

می خواستم بیام بپرسم کسی با مودم Tenda D301v2 ADSL2 Plus Modem Router  کار کرده و چطور مودمیه ولی کلا منصرف شدم. دیشب توی سبد کالام قیمتش 77 تومن بود. امروز صبح دیدم شده 199.9 تومن!!!! 

tenda.JPG

آپدیت 1: الان زنگ زدم به مسئولشون خیلی با خون سردی گفتن قیمتا به روز و آپدیته و درسته.گفتم آخه از ساعت 1 شب که من اینو گذاشتم توی سبد کالام تا صبح که می خواستم تاییدش کنم بیاد چطوری شده 199.9؟ دوباره گفتن نه این قیمتا درسته!

آپدیت 2: الان ناموجود شد...
5a7ac15b41194_tenda1.thumb.JPG.ee7ac6ae31aa95e1b7f420189a7cb11f.JPG

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود
دوستان کسی هست که به من کمک کنه؟
میخام ای پی گوشیم بدم به مودم که فقط گوشی خودم به نت وصل کنه اما بلد نیستم
مدل مودمم smc هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

من درحال حاظر این سوییچ رو دارم :

D-Link DES-1016A 16-Port Unmanaged 10/100Mbp/s Switch

و کابل ها هم همه CAT 6 هستن.

و کارت شبکه تمام سیستم ها هم 1000 هستش :

Main Giga H81M-S2PV

و میخوام این مدل رو از یکی از دوستان به صورت دست دوم بخرم:

D-Link DGS-1024D 24-Port Gigabit Unmanaged 10/100/1000Gigabit Switch

کاربری هم برای گیم نت هستش  و بازی ها  به صورت شبکه هم فقط Counter -Warcraft -CallofDuty

تعداد سیستم ها با احتساب سرور 16 عدد و مغازه هم کشش تعداد بیشتر رو نداره.

به غیر از انتقال فایل از یک سیستم به سیستم که میدونم سرعت 10 برابر هستش که این مورد برای بنده مهم نیست.

آیا تفاوتی هم توی  اجرای بازی ها  بینشون هستش؟

چون تعدادی از همکاران هستن که تعداد 30 عدد سیستم رو با دو عدد سوییچ 16 پورت مدل 100 مگابیتی با هم شبکه کردن و مشکلی ندارن.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت  همه اساتید  

من 1 مودم  

D link DSL-2877AL  

دارم  که دوتا  پورت usb داره از  هردوتاش  به کمک  فعال  کردن سامبا به راحتی  برای  اتصال  فلش یا هارد اکسترنال  میتونم استفاده کنم 

اما  پرینترم و به  هیچ روشی  نتونستم  بهش متصل  کنم 

اگر  ممکنه راهنمایی  کنید  

نوع  پرینترم 

canon  LBP 3010B

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان سال نوی همگی پیشاپیش مبارک 
داخل کیس کامپیوتر من این این آداپتور وایرلس نصب هست که از خود لیون خریدم چند سال پیش
https://lioncomputer.ir/تجهیزات-شبکه-و-ارتباطات/تجهیزات-ارتباطی/کارت-و-آداپتور-شبکه/17138/d-link-dwa-525-wireless-adaptor-31.html
الان آنتن دهیش بسیار بد شده و زمانی که جلوی سیستم میشینم سیگنال اصلا به سیستم نمیرسه سرعتش هم کلا تعریفی نداره مودم از سیستم حداکثر 20 متر فاصله داره میخواستم ببینم قطعه بهتری پیشنهاد میدید برای خرید یا بهتر هست یه تقویت کننده برای Wi-Fi تهیه کنیم
ممنون

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز

بنده قصد خرید مودم دارم البته مودمی که میخوام بگیرم هم ADSL  باشه هم قابلیت ساپورت دانگل 4g و 3G رو داشته باشه .حالا از دوستان عزیز میخوام مواردی رو که سراغ دارن با ذکر مدل بفرمایند.

یک سوال دیگه هم داشتم : اینکه آیا مودمی وجود داره که هم ADSL  رو ساپورت کنه و هم سیمکارت خور باشه و 4G ساپورت باشه؟ اگه موجوده ممنون میشم مدلش رو ذکر بفرمایند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، UnhappY گفته است :

سلام دوست بزرگوار

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی و پاسخگوییتون ولی بنظر میاد این مدل تنها قابلیت ساپورت سیمکارت رو داشته باشه و برای ADSL  قابل استفاده نیست.

لینک به دیدگاه

بنده بعنوان نمونه یه همچین مدلی مدنظرمه.حالا میخوام بدونم آیا اصلا مودمی وجوده داره که قابلیت ساپورت ADSL و 4G  رو یکجا داشته باشه؟

https://www.tp-link.com/lk/products/details/cat-4691_TL-MR3420.html

ویرایش شده توسط mohammad.amin89
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من میگم برید سایت تی پی لینک یا دیلینک

اونجا رو جستجو کنید ببینید اصلا چنین مودمی هست

من یکی که تا حالا ندیدم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...