رفتن به مطلب

کمک برای اورکلاک رم apacer armor balck 2x8g

STRIX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دوتا رم 4 گیگ این مدل داشتم

http://us.apacer.com/products/Giant-II-DDR3-Dual-Channel-DDR3-1600

موقعی میخاستم بزارم روی فرکانس 2133 ابتدا پروفایل xmp رو فعال میکردم خودش ولتاژ رو روی 1.65 ست میکرد و با گذاشتن cl روی 11.10.11.27بدون هیچ مشکلی کار میکرد ولی رمهای جدید اینها هست

http://me.apacer.com/products/DDR3-Dual-Channel-ARMOR-DDR3-1600

Cl 11.11.11.28 هست پروفایل xmp نداره و روی 1600 با ولتاژ 1.5 ست شده حالا وقتی دستی ولتاژ میدم تا 1.7 برای فرکانس 2133 یا 1866 باز هم سیستم ریست میشه برای همین فعلا cl رو تنک کردم وگذاشتم روی cl 8.9.8.20 و مشکلی نداره سیپیو 2700k و مین هم گیگابایت z68ap-d3 هست و بیشتر از 2133 ثاپرت نمی کنه حالا سوالم از دوستان اهل فن هست که چطوری میتونم بزارم روی فرکانس 2133 کار کنه ممنون.

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

کسی نبود راهنمایی کنه راستی امکانش هست ولتاژ قفل باشه ؟ اگه قفل باشه امکان شکسن قفل هست؟

لینک به دیدگاه

قدیم الیام با این روش یه همچین حرکتی کردم   حال اکنون نمیدانم رو رم و مین شما جواب دهد یا خیر 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2271858

لینک به دیدگاه

سلام

میشه بگید پردازنده شما چیه؟ و همچنین ی تصویر از تب SPD برنامه CPU-Z بذارید. شاید بتونم کمکی کنم.

البته رسوندن تایمینگ اون رم از 11 به 8 دستاورد کمی نیس؛ فکر هم می کنم ولتاژ رم رو زیاد افزایش دادید اگر بخواید همیشگی از اون تنظیمات استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

میشه بگید پردازنده شما چیه؟ و همچنین ی تصویر از تب SPD برنامه CPU-Z بذارید. شاید بتونم کمکی کنم.

البته رسوندن تایمینگ اون رم از 11 به 8 دستاورد کمی نیس؛ فکر هم می کنم ولتاژ رم رو زیاد افزایش دادید اگر بخواید همیشگی از اون تنظیمات استفاده کنید.

پردازنده 2700k

مین گیگا z68

تو کم کردن تایمینگها که ولتاژ ندادم و رو همون 1.5 هستن.وقتی میخام رو فرکانس 1866 یا 2133 بزارم هرچی ولتاژ دادم بازم جواب نداد.

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

قدیم الیام با این روش یه همچین حرکتی کردم   حال اکنون نمیدانم رو رم و مین شما جواب دهد یا خیر 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2271858

ممنون

اگه منظور مولتی پلر رو ۱۰۰ باشه آره روی ۱۰۰ هست

لینک به دیدگاه

اگه ی عکس ازاون سربرگ  CPU-z بذارید ، بهتر میشه کمک کرد.

میتونید تایمینگ رم رو بالا ببرید، مثلا بذارید رو 13-13-13-30 بعد ولتاژ رو حداکثر ببرید روی 1/65v ، در این شرایط فرکانس رم رو افزایش بدید؛ ببینید پایداری حاصل میشه یا نه ؟ نتیجه هم بگید.

اینکه بدون افزایش ولتاژ، تایمینگ رم رو پایین اوردید، خیلی عجیبه؛ فکر کنم بدلیل اینه که پروفایل رم رو مادربورد شما شناسایی نمیکنه - اون عکسه میتونه اطلاعات خوبی بده.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

اگه ی عکس ازاون سربرگ CPU-z بذارید ، بهتر میشه کمک کرد.

میتونید تایمینگ رم رو بالا ببرید، مثلا بذارید رو 13-13-13-30 بعد ولتاژ رو حداکثر ببرید روی 1/65v ، در این شرایط فرکانس رم رو افزایش بدید؛ ببینید پایداری حاصل میشه یا نه ؟ نتیجه هم بگید.

اینکه بدون افزایش ولتاژ، تایمینگ رم رو پایین اوردید، خیلی عجیبه؛ فکر کنم بدلیل اینه که پروفایل رم رو مادربورد شما شناسایی نمیکنه - اون عکسه میتونه اطلاعات خوبی بده.

برای منم جالب بود بدون ولتاژ cl رو کم کردم منم فکر کردم مین پروفایل رو نمیشناسه ولی وقتی cl رو 7 میزارم جواب نمیده اونجا فهمیدم که درسته این عکس خدمت شما

post-10600-0-46678900-1447258771_thumb.jpg

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

درسته جالبه - ببینید میشه با افزایش ولتاژ تا حداکثر 1/65v و فرکانس 1600 به تایمینگ 7 برسید؟

برای اینکه به فرکانس بالاتر برسید، باید تایمینگ رو بالا ببرید و فکرم نکنم برای پردازنده شما حالت بهینه ای باشه.

رمتون رو با مشخصات زیر تنظیم کنید:

ولتاژ: 1/6v تایمینگ : 10/10/10/25 فرکانس: 1866 به احتمال زیاد باید پایدار بشه.

فرکانس رمتون رو تا مرز 2200 هم میتونید افزایش بدید.

خوشحال میشم، نتیجه هاتون رو هم بگید.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخ تایمینگ خود رم 11.11.11.28 هست با ولتاژ دادن تا 1.7 بدون دستکاری تایمینگ بیشتر از 1600 پایدار نیست حالا اگه بخاد با تایمینگ 12 یا 13 پایدار بشه با توجه به اینکه مین بیشتر از 2133 ثاپرت نمیکنه من فرکانس 1600 رو با تایمینگ 8 ترجیح میدم به فرکانس 2133 با تایمینگ 13 14.

خودم دو تا احتمال میدم

1.ولتاژ رم رو 1.5 قفل هست

2.موقعی میشه رمها رو بالاتر از 1600 تنظیم کرد که خود سیپیو فرکانس بالاتری رو پشتیبانی کنه ولی سیپیو من تا 1333 پشتیبانی میکنه.

بهرحال ممنون بابت وقتی که گذاشتین برای کمک.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت پاسخ تایمینگ خود رم 11.11.11.28 هست با ولتاژ دادن تا 1.7 بدون دستکاری تایمینگ بیشتر از 1600 پایدار نیست حالا اگه بخاد با تایمینگ 12 یا 13 پایدار بشه با توجه به اینکه مین بیشتر از 2133 ثاپرت نمیکنه من فرکانس 1600 رو با تایمینگ 8 ترجیح میدم به فرکانس 2133 با تایمینگ 13 14.

خودم دو تا احتمال میدم

1.ولتاژ رم رو 1.5 قفل هست

2.موقعی میشه رمها رو بالاتر از 1600 تنظیم کرد که خود سیپیو فرکانس بالاتری رو پشتیبانی کنه ولی سیپیو من تا 1333 پشتیبانی میکنه.

بهرحال ممنون بابت وقتی که گذاشتین برای کمک.

خواهش میکنم، برا خودمم نکته جالبی داشت.

مطمئنم که با اورکلاک پردازنده به فرکانس های خیلی بالاتر از 2133 می تونید برسید با همین رم

لینک به دیدگاه

سلام

من زیاد تجربه ندارم

ولی فک کنم پلتفرم sandy bridge زیاد تو افزایش فرکانس جالب نیست

یعنی در مورد چیپ های خاص ممکنه نتونین رو فرکانس های بالا استیبل بشین

مطمئن نیستم

شما هم بهتره تایمینگ رو تنگ تر کنین به نظر من

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...