رفتن به مطلب

راه اندازی کراس فایر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده 2 تا r9 290 دارم . این دوتارو کراس فایر کردم ولی داخل گیم کارت دوم کار نمیکنه و تغییری تو فریم دهی ایجاد نشده نسبت به حالت تکی.

آیا تنظیماتی باید انجام بدم؟ درایورم 15.8 هستش و مادر بردم z97k asus  . در دوایس منیجر هم 2 تا کارت رو نشون میده که هردوشون نصب شدن. تشکر از توجهتون @};-  @};-

لینک به دیدگاه

فکر کنم باید اون بازیتون هم از حالت کراسفایر پشتیبانی کنه دوستان با تجربه بهتر میتونن راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

ممنون با بت  تو جهتون ولی بنده با چند ین گیم مثلا MAD MAX,WITCHER 3 ,LORD OF FALEN , PROJEC CARS ,...تست کردم ولی تو همشون کارت دوم 0% لود میکنه          

لینک به دیدگاه

اتفاقا تو تنظیمات کاتالیست هیچ گزینه ای بنام cfx پیدا نکرد م.

لینک به دیدگاه

یعنی کلا چنین بخشی نیست!؟

2b1i_svmrzqy.png

یه شات از GPUz به این شکل می زاری

6hs6_mocztfsh.png

لینک به دیدگاه

یعنی کلا چنین بخشی نیست!؟

2b1i_svmrzqy.png

یه شات از GPUz به این شکل می زاری

6hs6_mocztfsh.png

نه متاسفانه چنین گزینه ای تو  تنظیمات کاتالیست وجود  نداره. از د رایورم نمیتونه باشه چون هم ورژن 15.8 رو نصب کرد م هم 15.7 ولی نشد .

این قسمتم تو gpuz داشتم هرد ورو  عین عکسی که شما گذاشتین د اره. متاسفانه الان مغازه ام و سیستمم خونه. راستی شما 390 رو با سری 200 کراس کرد ین جواب د اد ه؟

لینک به دیدگاه

درود

مدل دقیق کارتها و عکس از GPU Z لطفا

sapphire r9290 (رفرنس) , msi r9 290 gaming.عکس هم شب میذارم

لینک به دیدگاه

نه متاسفانه چنین گزینه ای تو  تنظیمات کاتالیست وجود  نداره. از د رایورم نمیتونه باشه چون هم ورژن 15.8 رو نصب کرد م هم 15.7 ولی نشد .

این قسمتم تو gpuz داشتم هرد ورو  عین عکسی که شما گذاشتین د اره. متاسفانه الان مغازه ام و سیستمم خونه. راستی شما 390 رو با سری 200 کراس کرد ین جواب د اد ه؟

نه مثل کراس فایر 7970 HD با R9 280x مشکلی پیش نمیاد چون 390x  ریبرند 290x هست که چیپ هر دو یکی هست فقط هشت گیگ حافظه  داره و مصرف برق ترانزیستورهای جی پی یو کمی بهینه تر  شده و در نتیجه  اور بیشتری شده...

لینک به دیدگاه

پل کراس فایر رو متصل کردید ؟

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که اطلاع دارم r9 290 رفرنس پل کلاس فایرنداره و از طریق دو کابل dvi پرت های dvi کارت هارو به هم وصل میکنن

شما این کار رو انجام دادین؟

لینک به دیدگاه

sapphire r9290 (رفرنس) , msi r9 290 gaming.عکس هم شب میذارم

درود مجدد

دوست عزیز چرا از برندهای یکسان استفاده نکردید به نظر من مشکل شما مربوط به بایاسهای گرافیکها میباشد این مورد رو خودم تجربه داشتم از دو برند یکسان 4870 گیگا که بایاس اولی قدیمیتر از بایاس دومی بود و به هیچ عنوان گزینه کراس فایر در کاتالیست ظاهر نمیشد تا اخر به مراجعه به فرومهای خارجی متوجه مشکل شدم و بایاس کارت قدیمیتر رو اپدیت کردم به نظر من شما در وهله اول اگر دوست و اشنایی دارید که مین پیشرفته دارد(قابلیت کراس) تست مجددا کنید تا مطمئن شوید از مین نیست در صورت ادامه مشکل بایاس کارت گرافیکها رو اپدیت کنید

لینک به دیدگاه

سلام

من  هم همین مشکل رو با کارت sapphire R9 270x داشتم . پاور green 685 رو با raidmax vampire 800 عوض کردم مشکلم حل شد.

مال من گویا پاور جوابگو نبود.

لینک به دیدگاه

سلام

من  هم همین مشکل رو با کارت sapphire R9 270x داشتم . پاور green 685 رو با raidmax vampire 800 عوض کردم مشکلم حل شد.

لینک به دیدگاه

سلام

سلام د اداش فکر نمیکنم مشکل پاور باشه. چون پاورم 1235 گرین هستش

لینک به دیدگاه

درود مجدد

دوست عزیز چرا از برندهای یکسان استفاده نکردید به نظر من مشکل شما مربوط به بایاسهای گرافیکها میباشد این مورد رو خودم تجربه داشتم از دو برند یکسان 4870 گیگا که بایاس اولی قدیمیتر از بایاس دومی بود و به هیچ عنوان گزینه کراس فایر در کاتالیست ظاهر نمیشد تا اخر به مراجعه به فرومهای خارجی متوجه مشکل شدم و بایاس کارت قدیمیتر رو اپدیت کردم به نظر من شما در وهله اول اگر دوست و اشنایی دارید که مین پیشرفته دارد(قابلیت کراس) تست مجددا کنید تا مطمئن شوید از مین نیست در صورت ادامه مشکل بایاس کارت گرافیکها رو اپدیت کنید

همینی که دوستمون گفتن اول با یک سیستم دیگه تست کنید(ترجیحا یک مدل دیگه و مدلش بالاتر از مین شما باشه) اگه جواب داد باید بایوس مین رو آپدیت کنید اگه رو مین دیگه جواب نداد باید بایوس گرافیک رو آپدیت کنید.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز مادربورد شما یه اسلات 16x داره و یک 4X؛ ولی مشکلی برای استفاده از CFX نداره...

درضمن کارتهای سری 290 و 390 از کابل برای CrossFire استفاده نمیکنن و از تکنولوژی CFX استفاده میکنن که فوایدش احتیاجی نداشتن به هیچ اتصالی و احتیاج نداشتن به یک اندازه بودن فرکانس و مدل چیپ کارتهای گرافیک AMD هستش...

شما بایوس مادربورد رو ابتدا آپدیت کنید، اگه مشکل حل نشد، ورژن درایورتون رو عوض کنید و سعی کنید از نسخه های بتا استفاده نکنید...

در آخر اگر باز هم گزینه Crossfire برای شما Enable نشد، از سلامت اسلاتهای PCIE اطمینان حاصل کنید، میتونید با قرار دادن کارتهای گرفایک بصورت تکی روی هر اسلات این کار رو انجام بدید، اگر مشکلی وجود نداشت ببینید که برق کافی به کارتها میرسه؟؟

post-10788-0-02896000-1447338401_thumb.png

لینک به دیدگاه

عزیز مادربورد شما یه اسلات 16x داره و یک 4X؛ ولی مشکلی برای استفاده از CFX نداره...

درضمن کارتهای سری 290 و 390 از کابل برای CrossFire استفاده نمیکنن و از تکنولوژی CFX استفاده میکنن که فوایدش احتیاجی نداشتن به هیچ اتصالی و احتیاج نداشتن به یک اندازه بودن فرکانس و مدل چیپ کارتهای گرافیک AMD هستش...

شما بایوس مادربورد رو ابتدا آپدیت کنید، اگه مشکل حل نشد، ورژن درایورتون رو عوض کنید و سعی کنید از نسخه های بتا استفاده نکنید...

در آخر اگر باز هم گزینه Crossfire برای شما Enable نشد، از سلامت اسلاتهای PCIE اطمینان حاصل کنید، میتونید با قرار دادن کارتهای گرفایک بصورت تکی روی هر اسلات این کار رو انجام بدید، اگر مشکلی وجود نداشت ببینید که برق کافی به کارتها میرسه؟؟

attachicon.gifuntitled.png

ممنون بابت توضیحات کاملتون احتمالا همینطور که میفرمایین از نسخه درایور باشه. از اسلات ها مطمئنم.پاورم 1235 هستش.میمونه بایوس مادربرد. نتیجه رو اعلام میکنم @};-  @};-

لینک به دیدگاه

دوستان هرکاری کردم نشد. بایوس مادربرد و بایوس کارتها رو آپدیت کردم. اسلات هارو تست کردم هردو سالمن. از درایور های بتا و اصلی و بروز و قدیمی استفاده کردم . لطفا کمکم کنید. ممنون @};-  @};-

لینک به دیدگاه

فک کنم چون از یه برند نیستن یکم گیر داده.

من شنیده بودم برا SLI که بعضی کارت های بایوسشون جوری سفارشی سازی شده که با هم مدل خودش فقط SLI بشه.

شاید برا شما هم داستان همچی باشه.

:-?

یعنی هیچ راهی نداره؟ بیخیال بشم؟

لینک به دیدگاه

چی بگم والا تا الان نشده دیگه شدنش یکم عجیبه.

وگرنه کار سخت و پیچیده ای نیست یه کارت گرافیکه که نصب میکنی و خلاص.

شما ویندوزتون رو هم یه بار عوض کنید برید رو 8.1 مثلا.شایدم ربطی نداشته باشه ولی همین به ذهنم رسید بقیشو دوستان گفتن فک کنم.

اگه نشد به نظرم کارت تر تمیز تر و بهترشو نگه دار اون یکیش رو بفروش.

;)

الان ویندوز 10 زدم . دیروز روی 7 هم امتحان کردم نشد. آخه من نمیدونم درحالیکه 290 با 390 کراس میشه چرا 2 تا 290 من نمیشن. بنظرم باید بقول شما بیخیال شم. 3روزه اینترنت رو زیرو رو کردم راهی پیدا نکردم. بازم ممنون  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...