رفتن به مطلب

سیستم گیمینگ تا 4 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

خوندم مطالب دوستان رو ....!

یدونه ایر کولر خوب بگیرخیال خودت و سیستم رو راحت کن...  ^_^

16 گیگ رم حتما بگیر با فرکانس 2800 تا 3000 بیشتر هم شد بهتر پایین نگیر...  :-?

گرافیکم از الان بهت می گم 8 گیگ بگیری بهتره ...  :D

بعد دیگه ssd هم بردار... بعدا میبینی چقدر بکارت میاد...  :x

asus هم برند بسیار معتبری هست اگه بهتر از گیگا نباشه بدتر نیست...  ^_^

پاور هم اندازه الانت بردار نه اندازه اینگه شاید دوتا کارت بخری... خودتو گول نزن بعدا لازمت نمیشه... کارتتو فوقش عوض می کنی و بصرفه تره تا کارت دوم !  :D

لینک به دیدگاه

با گرافیک داخلی پردازنده شما گرافیک قدرتمند 5300 پردازنده رو با رابط پایه دایرکت ایکس 12.0 رو گویا گرافیک حساب نمیکنی :) @};-

سلام

علی جان فکر کنم منظور شما از گرافیک داخلی پردازنده 530 باشه و نه 5300 !

شادکام باشید :D

لینک به دیدگاه

درود

یدونه ایر کولر خوب بگیرخیال خودت و سیستم رو راحت کن... ^_^

16 گیگ رم حتما بگیر با فرکانس 2800 تا 3000 بیشتر هم شد بهتر پایین نگیر... :-?

گرافیکم از الان بهت می گم 8 گیگ بگیری بهتره ... :D

بعد دیگه ssd هم بردار... بعدا میبینی چقدر بکارت میاد... :x

asus هم برند بسیار معتبری هست اگه بهتر از گیگا نباشه بدتر نیست... ^_^

پاور هم اندازه الانت بردار نه اندازه اینگه شاید دوتا کارت بخری... خودتو گول نزن بعدا لازمت نمیشه... کارتتو فوقش عوض می کنی و بصرفه تره تا کارت دوم ! :D

داداش میشه معرفی کنی کامل پیشنهاد بدین
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو من بدون کولر فوقش تا 55 میرفت تو فول لود و دمای خطرناک واسه 4460 72 یا 74 درجه ست

شما فعلا کارت بدون کولر راه میوفته اما واسه استفاده طولانی مدت و همون طور که دوست عزیز اشاره کردن اگه میخوای بعد مدتی سی پی یوت سرحال باشه خنک نگهش دار

فعلا همین فن استوک کافیه حتی برای طولانی مدت اما بهتره یه کولر 100 الی 150 بزاری روش مثلا همین کولر امضام

بیشتر از اون به نظرم خرج اضافست چون اوور نمیکنی و سی پی یو ضریب باز به بودجت نمیخوره

لینک به دیدگاه

اقایون داداشام یعنی همه شما اساتید با سیستم اقای اتر موافق هستین الان شکتون بین همین کولد هست ؟! راستی نصب کردن اس اس دی کار تسونیه بعدا میتونم خودم نصب کنم

لینک به دیدگاه

اقای اتر و دیگر دوستان مادربرد MSI Z170A Gaming Pro چقدر از مادر برد معرفی شده ایسوز بهتر هست و چقدر تو بازی و ارتقا اینده تاثیر داره

لینک به دیدگاه

اقای اتر و دیگر دوستان مادربرد MSI Z170A Gaming Pro چقدر از مادر برد معرفی شده ایسوز بهتر هست و چقدر تو بازی و ارتقا اینده تاثیر داره

درود دوست عزیز

بگزارید یک چیزی کلی به شما بگم تا خیالتون از بابت مادربرد راحت بشه!

فرق یک مادربرد 600 تومانی با مادربرد 1600 تومانی " از یک سوکت و چیپست " در گیم نهایت 1-2 فریم هست!!!

اکثر این تفاوت قیمت ها با برد ایسوز معرفی شده در مدل های گران قیمت در ساندبرد و چوک و مدار تغذیه و ... هست که در فریم گیری در بازیها تفاوت زیادی نداره!

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

بگزارید یک چیزی کلی به شما بگم تا خیالتون از بابت مادربرد راحت بشه!

فرق یک مادربرد 600 تومانی با مادربرد 1600 تومانی " از یک سوکت و چیپست " در گیم نهایت 1-2 فریم هست!!!

اکثر این تفاوت قیمت ها با برد ایسوز معرفی شده در مدل های گران قیمت در ساندبرد و چوک و مدار تغذیه و ... هست که در فریم گیری در بازیها تفاوت زیادی نداره!

موفق باشید.

بله تفاوت نهایت 3 فریم هست ولی فناوری های مورد استفاده در یه بورد 500 تومنی با یه 1.5 تومنی   زمین تا آسمون فرق داره.

فعلا برد های MSI  در Z170  فناوری گیمینگ بیشتر و بهتری نسبت به ایسوس دارن.

------------------------

در سیستم پیشنهادی  من به کل یادم رفته بود کیس هم بگم نظرم DeepCool KENDOMEN Ti هست خودم فردا دارم میرم بخرم. قیمت 180

لینک به دیدگاه

مادربرد Z170 با سی پی یو آنلاک نشده (غیر K) بی معنیه

یا مادربرد H170 بگیرید یا سی پی یو 6600K

ویرایش شده توسط sms.moosavi
لینک به دیدگاه

درود

یدونه ایر کولر خوب بگیرخیال خودت و سیستم رو راحت کن... ^_^

16 گیگ رم حتما بگیر با فرکانس 2800 تا 3000 بیشتر هم شد بهتر پایین نگیر... :-?

گرافیکم از الان بهت می گم 8 گیگ بگیری بهتره ... :D

بعد دیگه ssd هم بردار... بعدا میبینی چقدر بکارت میاد... :x

asus هم برند بسیار معتبری هست اگه بهتر از گیگا نباشه بدتر نیست... ^_^

پاور هم اندازه الانت بردار نه اندازه اینگه شاید دوتا کارت بخری... خودتو گول نزن بعدا لازمت نمیشه... کارتتو فوقش عوض می کنی و بصرفه تره تا کارت دوم ! :D

چه عجب دیدم یک پیشنهاد درست حسابی برای پاور و گرافیک (نمی دونم چرا همه ۹۷۰ پیشنهاد میدن با وجود 3.5 +0/5 گیگ بودنش و اینکه بازیهای جدید تو فول اچدی 4گیگ براشون کمه چه برسه به 2k) ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه عجب دیدم یک پیشنهاد درست حسابی برای پاور و گرافیک (نمی دونم چرا همه ۹۷۰ پیشنهاد میدن با وجود 3.5 +0/5 گیگ بودنش و اینکه بازیهای جدید تو فول اچدی 4گیگ براشون کمه چه برسه به 2k)

درود

اخه الان بازی ها دارن به مصرف گرایی دچار میشند و به 8 گیگ رم گرافیک و 16 گیگ رم سیستم نیاز هست...مخصوصا برای کسی که می خواد سیستم ببنده و دلش نمی خواد بعد چند ماه سیستمش کم بیاره !

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر فروم درست شد.

مشکلاتی که تا الان پیش اومده لطفا توضیح بدین کامل.

1. دوستان میگن خنک کننده نیاز نیست و دمای 70 مشکلی ایجاد نمیکنه ایا با انتخاب کیس green viper میشه مشکل خنک کردن رو حل کرد

2.دوستان میگن گرافیک 4 گیگ جواب گوی بازی های فعلی جدید نیست چه میشود کرد ؟!

3.با توجه به اینکه گفتند مادربرد اورکلاکر هست اما سی پی یو خیر ایا بهتر نیست هرچند که من اورکلاک نمیکنم سریه k بگیریم

4.دوستان لطفا کامل جواب بدین و راهنماییم کنید اخه خدا وکیلی نصف پیج راجب این بحث کردن که دمای 74 درجه بوده یا 55 و من جز 1 پیشنهاد چیزی نگرفتم مرسی از همتون

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر فروم درست شد.

1. دوستان میگن خنک کننده نیاز نیست و دمای 70 مشکلی ایجاد نمیکنه ایا با انتخاب کیس green viper میشه مشکل خنک کردن رو حل کرد

3.با توجه به اینکه گفتند مادربرد اورکلاکر هست اما سی پی یو خیر ایا بهتر نیست هرچند که من اورکلاک نمیکنم سریه k بگیریم

4.دوستان لطفا کامل جواب بدین و راهنماییم کنید اخه خدا وکیلی نصف پیج راجب این بحث کردن که دمای 74 درجه بوده یا 55 و من جز 1 پیشنهاد چیزی نگرفتم مرسی از همتون

1. دوست عزیز اگر میخواد بعد از چند وقت حدودا  6 تا 12 ماه براس سی پی یو تون مشکلی پیش نیاد از خنک کننده استفاده کنید ، در کل سخت افزار هر چه خنک تر باشه عمر بیشتری خواهد داشت و احتمال خرابیش هم کم میشه.

2. بهترین پیشنهاد در رابطه با گرافیک میدونی چی هست ؟؟ ، خرید گرافیک دسته دوم تمیز و سالم ، خودم تا حالا 6 تا گرافیک از زیر دستم در شده   2 تا دسته دوم تمیز و سالم بودن  به حق میتونم بگن تفاوتی با نو نمیشود توشون دید ، من تا آخر عمرم اگر سی پی یو ، رم ، گرافیک  کسی دست دوم سالم تمیز داشته باشه اولویتم با خرید دسته دوم هست ، الان هم که گرافیک 970  دسته دومش خوب پیدا میشه. اگر میخوای نو بخری 390 این مدل  و 970 این مدل

3. اگر پولت میرسه چرا که نه؟  سی پی یو ضریب باز هم راحت تر فروش میره هم بعدا اگر روزی گرافیک خیلی قوی گرفتی گلوگاه کرد میتونی اور کنی.

4.چشم ، باز امروز لیون قطعات جدید آوره و دوباره سیستم پیشنهاد میدم.

MSI Z170A Gaming Pro قیمت  603

Intel® Core™ i5-6600K قیمت 850

WD Blue 1TB قیمت 169

Corsair Vengeance LPX 16GB 8GBx2 2400MHz CL14 قیمت 467

DeepCool KENDOMEN Ti قیمت 179

Cooler Master V650S قیمت 342

Pioneer DVD-RW 24X قیمت 52 

Deepcool IceBlade قیمت 143

گرافیک هم یا

ASUS R9 390 DCIII OC STRIX GAMING 8GB GDDR5 قیمت 1570  

یا

GALAX GTX 970 EXOC BLACK EDITION TECLAB EDITION قیمت 1279

قیمت کل با گرافیک 8 گیگ 4375

قیمت کل با گرافیک 4 گیگ  4084

مادربورد: با این قیمت قطعا نمیتونید بورد با این کارایی پیدا کنید  در خریدش شک نکنید.

سی پی یو : دیگه تعریف نمیخواد خیلی عالی هست پول تون نرسید مدل معمولی بخرید.

هارد: یک ترابایت هست خودم دارم مشکلی نداره.

رم: بعضی از دوستان گفتن بهتری هست با فرکانس بالا بخرید !! ولی نه چرا ؟  1. در پلتفرم های اینتل حجم رم از فرکانس مهم تر هست . 2. پول شما نمیرسه. 3.اصلا برای شما فرکانس بالا نیاز نیست. 4. تو بازی تایم مهم تر هست تا فرکانس.

کیس: این کیس صبح رسید دستم 2 ساعت پیش اسمبل تموم شد ، خیلی کیفیتش از X3Viper  بهتر هست ! حتی گردش هواش هم بهتر هست. 5 تا فن از قبل نصب شده (فن با کیفیت مناسب نه مثل X3 فن های مزخرف) ، تنها مشکلی که داره فضای کمش هست گرچه من سیستم رو توش جا داد مشکلی هم نداشتم از نظر زیبایی هم خیلی سر تر از X3 هست ، در خریدش شک نکن.

پاور: 650 وات برای شما کاملا کافی هست ، 750 وات هم برای آینده نگری هست ، اصلا هم سمت پاور ها ارزون و نامعتبر نرید ، منبع تعذیه اصلا چیز شوخی برداری نیست.

دیویدی: من خودم دارم صداش نصبت به بقیه خیلی کم تر هست سرعتش هم خوبه.

خنک کننده سی پی یو: همین سی پی یو شما رو کاملا محار میکنه و به بیشتر از این نیازی نیست.

این هم عکس کیس بنده ، گرچه موقتی هست تا دوباره پول دستم بیاد Master Case pro 5 بگیرم ، با عجله اسمبل کردم وگرنه میتونست بهتر باشه.

0x2r_20151115_173932.jpg

هر سوالی هم دارید بنده در خدمتم.

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر فروم درست شد.

سلام. ببينين عزيز من خوشگل من :D شما يه h170 pro gaming برداريد و اين رم با باس 2133

http://lioncomputer.ir/product/6653/F4-2133C15D-16GVR+-+رم+جی+اسکیل+ریپجاوز+وی+16+گیگ+2133+مگاهرتز/

شما که نميخوايد اور کنين پس نيازى به خريد مادر بورد z170 نيست.

رم هم به نظرم واسه شما که نميخوايد حرفه اى کار کنين همون 2133 واستون کافيه و هيچ دليلي ندارى 2800 برداريد و نيازهاتونو کاملا برطرف ميکنه. هميشه سعي کنين به جاى تجمل گراى و هزينه اضافه , کالاى رو بخريد که بتونين ازش استفاده کنين. ماىربورد هم امکانات عالي از جمله کارت صداى عالي و کنترلر شبکه خوب و تکنولوژى هاى sonic radar II و lan guard و gamefirst داره.

x3 وايپر هم ظاهر خوبي داره و هم خنک کننده گيش بد نيست ولي معايبي هم مثل ضعيف بودن استحکام بدنه و اومدن صداى کم از بدنه در حين روشن بود فن ها داره.

کارت گرافيک 4G واسه شما کافيه ( البته واسه فول اچ دى کاملا خوبه ) که نظرم روى 970 هستش تا گرافيک هاى ديگه. راجب 8 گيگ خريدن گرافيک هم اينو بگم که بعضي از بازى هايي که بهينه نيستن روى رزولوشن هاى بالا مخصوصا بيشتر از full hd بيشتر از 4 گيگ ممکنه بخوان که اون کمبود حجم رو از رم ميگيره و از اونجاى که رم شما 16 هستش مشکلي پيش نمياد. ولي چون سرعت رم سيستم يکمي کمتر از رم خود گرافيک هستش ممکنه يک تا سه چهار فرم کاهش پيدا کنه که تأثير زيادى نداره. نظرم همون 970 گلاکس هست که يکي از دوستان پيشنهاد داد که هم خوشگله و با توجه به طول زيادش فکر کنم دفع گرماش خوب باشه.

cpu هم نياز نيست سرى k برداريد و هزينه اضاف کنين.

کولر هم در دماى 74 درجه مشکلي ايجاد نميکنه اما به نظرم يه کولر 50-60 تومني واسش بگير و بيشتر واسه کولر هزينه نکن.

همه اى اين صرفه جوى ها رو که جمع کني ميتوني با اون يه ssd بخرى و دنياتو عوض کني :D

راستي پاور هم حد اقل 500 لازم دارى که به نظرم 600 وات بگر که کمتر تحت فشار باشه و عمرش بيشتر بشه. نظرم روى برند هاى evga يا cooler master يا corsair مثل CX 600 هستش.

لینک به دیدگاه

اقا میلاد کم کم داره ازت خوشم میاد لطف کن مثل اقای اتر شما هم لیست کنید و توضیح بدین.ممنون میشم

لینک به دیدگاه

اقا میلاد کم کم داره ازت خوشم میاد لطف کن مثل اقای اتر شما هم لیست کنید و توضیح بدین.ممنون میشم

منم دوست دارم

؛)

Ram: Gskill Ripjaws V 16GB 8GBx2 2133Mhz CL15 DDR4

Main: asus h170 pro gaming

cpu i5 6600

vga GALAX GTX 970 EXOC BLACK EDITION TECLAB EDITION

hard WD 1T blue

ssd 120G sumsung evo 850

case هم خودت انتخاب کن , همون وايپر فکر کنم خوب باشه.

dvd rw هم که يکى انتخاب کن

cooler Green CPU Cooler Evercool Buffalo 100 PWM

power Cooler Master V650S 80Plus Gold Power Supply

نميدونم چقدر ميشن.

لینک به دیدگاه

دوستان کس دیگه ای مشاوره نمیده ؟! مشکلاتی که الان دارم این هاس

مادر برد عالیه همین رو میخام ولی ایا 70 تومن هزینه صرف داره سی پی یو سریه کا بخرم چقدر فریم بهتری میده تو بازی اگه سی پی رو کا بگیرم خنک کننده هم نزاریم یا ارزون قیمت میشه اس اس دی گزاشت

هارد از سرس بلک چقدر گرون تر میشه

و کیس خوشکل و خنک مثل وایپر بهم معرفی کنید اینی اقای اتر گفتن میگن جاش کوچیکه وقیافشم خاص نیست.

مشکل اخر اینکه یکیتون من رو توجیح کنه اخر کدوم رم بهتره برای گیم اینی که اتر جان گفت یا بی ام من تو این هفته باید سفارش بدم لیون تو رو خدا کمک کنید ... مرسی

لینک به دیدگاه

اگه بودجه من 4.500 بود چه حرکتی میشد زد ایا میشد گرافیک رو 980 بست یا کار دیگه ای

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه بودجه من 4.500 بود چه حرکتی میشد زد ایا میشد گرافیک رو 980 بست یا کار دیگه ای

بودجت بیشتر شده

پاور 750 بگیر با گرافیک r390 8g ترجیا مدل msi

سی پی یو هم k بگیری خوبه بعدا خنک کننده اضافه میکنی اورکلاک میکنی

ssd حتما بگیر

رم هم با فرکانس بالا بگیر سعی کن تایمینگش کم باشه نسبت به بقیه مدلها

لینک به دیدگاه

ای ام دی هرگز. توبه کردم. اورکلاک هم نمیکنم تا 2 سال اینده شاید بکنم شایدم ارتقا بدم. نظرتون چیه موس ریزر وردارم موس گیمینگ خوب چی هست 1 تو رنج 250 و تو رنج 500 شوتینگ بیشتر بازی میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان کس دیگه ای مشاوره نمیده ؟! مشکلاتی که الان دارم این هاس

مادر برد عالیه همین رو میخام ولی ایا 70 تومن هزینه صرف داره سی پی یو سریه کا بخرم چقدر فریم بهتری میده تو بازی اگه سی پی رو کا بگیرم خنک کننده هم نزاریم یا ارزون قیمت میشه اس اس دی گزاشت

هارد از سرس بلک چقدر گرون تر میشه

و کیس خوشکل و خنک مثل وایپر بهم معرفی کنید اینی اقای اتر گفتن میگن جاش کوچیکه وقیافشم خاص نیست.

مشکل اخر اینکه یکیتون من رو توجیح کنه اخر کدوم رم بهتره برای گیم اینی که اتر جان گفت یا بی ام من تو این هفته باید سفارش بدم لیون تو رو خدا کمک کنید ... مرسی

رم اونقدر تو فرم دهي تأثير نداره.کلام اخر:

همون 2133 واسه شما کافيه , ssd بگير , کولر بوفالو با قيمت 65 بگير خيلي خنکه و فن اصلي به درد نميخوره , گراف رو اگه amd نميخواى 970 بردار , پاور هم حد اقل 600 بردار ترجيحا همون مدلي که گفتم و اگه از بودجت بيشتر شد يه 600-650 گرين بخر

مين هم که h170 واسه شما کافيه. cpu هم بين non k و k تفاوت خيلي زيادى تو فرم دهي نيست چون تو بنچ مارک ها ديدم که 6600 حتي ديده شده از 4770 هم بيشتر فرم داده. خنک کننده بوفالو ختما بزار , cpu هم نظرم روى بدون k هستش. ديگه خودتون ميدونينو خودتون.

لینک به دیدگاه

الان مادربرد همون اوکی شد یا نهایتا همون مدل گیگابایتش که یه کمی ارزون تره

Cpu هم مثل اینکه هیییچ گونه فرقی با هم ندارن پس معمولیش رو میگرم چون هرگز اورکلاک نمیکنم

رم هم که همونا که اتر گفت عالیه

میمونه کولر و کیس و اینکه با 500 اضافه چه کنم

کولر رو واقعا میشه با 60 تومن بست ؟!

کیسی که اتر گفت سوصدا نداره یا مشکل گرما اخه ایکس 3 وایپر چرا ازش گرون تره و بزرگ تر

و اینکه با 500 تومن به نظرتون گرافیک رو میشه کرد 980 یا باش وسایلی مثل اس اس دی و موس گیمینگ بگیرم.( کیبورد خودم دارم)

لطفا به همش یک جا پاسخ بدین.

یه چیز دیگه... اگه اس تس دی نخریدم و در اینده خریدم نصب کردنش از نظر فیزیکی و نرم افزاری کار سختیه ؟! و باز باید ویندوز عوض کنم ؟!

لینک به دیدگاه

الان که بیشتر تحقیق کردن گفتن که مادربرد سری H170 و cpu 6600 بگیرم هیچ فرقی به حالم توی گیم نداره اونم تو رزولویشن فول اچ دی و میتونم با تفاوت قیمتش اس اس دی بزارم اگه اقا اتر و میلاد تایید میکنن نادربرد رو برام عوض کنید

لینک به دیدگاه

الان مادربرد همون اوکی شد یا نهایتا همون مدل گیگابایتش که یه کمی ارزون تره

Cpu هم مثل اینکه هیییچ گونه فرقی با هم ندارن پس معمولیش رو میگرم چون هرگز اورکلاک نمیکنم

رم هم که همونا که اتر گفت عالیه

میمونه کولر و کیس و اینکه با 500 اضافه چه کنم

کولر رو واقعا میشه با 60 تومن بست ؟!

کیسی که اتر گفت سوصدا نداره یا مشکل گرما اخه ایکس 3 وایپر چرا ازش گرون تره و بزرگ تر

و اینکه با 500 تومن به نظرتون گرافیک رو میشه کرد 980 یا باش وسایلی مثل اس اس دی و موس گیمینگ بگیرم.( کیبورد خودم دارم)

لطفا به همش یک جا پاسخ بدین.

یه چیز دیگه... اگه اس تس دی نخریدم و در اینده خریدم نصب کردنش از نظر فیزیکی و نرم افزاری کار سختیه ؟! و باز باید ویندوز عوض کنم ؟!

من خودم اگر می خواستم گرافیک بهتر از 970 بگیرم 980 نمی گرفتم r9 390X می گرفتم از همون لینکی که بهتون دادم.عملکردشون در یک حدوده ولی قیمت 390X بهتره. اون طور که به نظر میاد هم پشتیبانی بهتری از DX12 خواهد داشت اگرچه هنوز دقیق مشخص نیست.

ولی در کل به نظر من هم همون طور که تقریبا همه دوستان گفتن SSD رو حتما بگیر

نصب اس اس دی هم کار بسیار راحتیه. ویندوز هم لازم نیست عوض کنی با یه نرم افزار از هاردت بکاپ می گیری می ریزی روی اس اس دی.

لینک به دیدگاه

با تشکر فراوان از شما که من رو راهنمایی میکنید اما من هیچوقت ای ام دی نمیخرم شایدم حق کاملا با شماست اما من روش حساسم و ای ام دی نمیگیرم. پس یا با این پول بیشتر موس ریزر میگیرم یا اس تس دی و یه موس گیمینگ منوسط و یا اگه اتر جان چیزی معرفی بکنه ببینیم اف پی اس چقدر ممکنه بالاتر بره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...