رفتن به مطلب

لاجیتک z5500 یا z906

king_of_pop
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 47 دقیقه قبل، bbs گفته است :

بازم ممنون از راهنماییتون...

5500 تو ذوقم نزد،منظورم اینه که سریع جمعش کردم که کارت صدا بگیرم و الا غولیه برا خودش.فقط نخواستم صدا رو با اعوجاج و به ریختی تو بیس گوش بدم

تو پیج دیجی کالا اگه یادتون باشه در مورد 5500 حرف میزدیم قبل از اینکه هردومون بخریم و هردو دنبالش بودیم.شهرام حقیقی هستم،اگه یادتون بیاد

پس  کارت ایکس فای تیتانیوم 7.1  رو میگردم دنبالش و تهیه میکنم

کارت اکسترنال اکثرا میگن مثل اینترنال نیست و ضعیفه.منم همون اینترنال میگیرم

کارت اکسترنال ایکس فای 5.1  هم پیدا کردم با 100 تومن ولی خوشم نمیاد

یه سوال دیگه که اگه کارت ایکس فای تیتانیوم 7.1 خریدم،اوونوقت تنظیمات خروجیه اسپیکر کامپیوتر رو همون 5.1 باشه یا 7.1 و تو وضعیت صدا تاثیری داره؟

خواهش میکنم.بله بجا آوردم..

همون 7.1 رو بگیرید و با 5500 روی 5.1 ست کنید کارت خیلی خوبیه

درسته اینترنالها بهترن اما اون مدل اکسترنالم کارت خوبیه و من روی 623 و 5500 تست کردم نتیجه ی خوبی داد.  فرق خاصی ندارن این 2 کارت و فقط تفاوت توی خروجی و جامد شدن خازنها هست ک در اچ دی خازن جامد هست ک عمر بیشتری دارن 

هرکدوم بگیری پشیمون نمیشی نگران نباش 

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ممنون ازتون آقای مهاجری نیا از راهنمایی و پاسخگوئیتون

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان به اسم 005  یه تاپیک داد که دارم میخونمش و از شما نقل قول شده،از تجربیاتتون تو خرید ایفایر و رسیدن به غول لاجیتک z5500

میخواستم بدونم مغازه چی دارین و آدرس مغازتون کجاست که مزاحم شم برای استفاده از تجربیاتتون.چون خودم عاشق صدام،مخصوصا بیسهای عمیق

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، bbs گفته است :

یکی از دوستان به اسم 005  یه تاپیک داد که دارم میخونمش و از شما نقل قول شده،از تجربیاتتون تو خرید ایفایر و رسیدن به غول لاجیتک z5500

میخواستم بدونم مغازه چی دارین و آدرس مغازتون کجاست که مزاحم شم برای استفاده از تجربیاتتون.چون خودم عاشق صدام،مخصوصا بیسهای عمیق

سلامت باشید دوست من
خدمات کامپیوتری دارم - سخت افزار و نرم افزار
قم هستم . بلوار شهید صدوقی - ابتدای خیابان 20 متری اما حسین(ع) - پارسا کامپیوتر
در خدمتم

لینک به دیدگاه

تفاوت 5500 و 906 فقط در سابه که اونم در ولوم های پایین اصلا فرقی نداره. تو اتاق از 3% نمی شه بالاتر برد

اما کیفیت صدای ستلایت 906 بالاتره

در مورد کارت صدای سری زد کریتیو نمی دونم این شایعه از کجا اومده، صدای کاملا صاف و شفاف و رنگ نشده ای داره

کار کردن با نرم افزارشم به حدی ساده ست که یه بچه 10 ساله هم می تونه، کلا 2 تا تیک لازم داره و اگه کسی خواست تنظیم اکولایزر. تمام

یه حالت هم داره که می شه با زدن یک دکمه، خروجی رو به هدفون تغییر داد، یعنی لازم نیست دائم هدفون جدا و وصل بشه

با خودش یه میکروفون استریو هم داره که واقعا کیفیت بالایی داره

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام به  همه دوستان و اساتید

اینم ست اسپیکرهای بنده بعد از چند ماه سر نزدن به انجمن

از پایین که مشخصه غول لاجیتک  z55000  که قدرت خروجی 505 وات ساب 10 اینچ و قدرت خود ساب 188

دومی از پایین z2300 که اینم کمیابه و خدایی غولیه واسه خودش  که قدرت خروجی 200 وات،ساب 8 اینچ و قدرت خود ساب 120

سومی از پایین هم z623 که بچه غول به تمام معنا که فلفل نبین چه ریزست.قدرت خروجی 200 وات ،ساب 7 اینچ و قدرت خود ساب 130 

چهارمی از پایین اسپیکر F&D مدل W330 که بلوتوث دار.قدرت خروجی56 وات ، ساب 6 اینچ وقدرت خود ساب 28

پنجمی از پایین اسپیکر قدیمیه خودم تا قبل خرید ایناکه اسمش Super bork   مدل D1500 که قدرت خروجی 70 وات ،ساب 6 اینچ و قدرت خود ساب 35

همینکه میبینمشون لذت میبرم و یه جور علاقست.

البته Z623 و F&D مال برادرمه ولی من بیشتر 2300 و 5500 گوش میدم و اگه بخوام اونارو روشن کنم که فایده نداره و گم میشه صداشون

حتی صدای 2300 تو 5500 گم میشه چه برسه به اوون یکیا

امیدروارم خوشتون اوومده باشه....

All Speakers 1.jpg

All Speakers 2.jpg

All Speakers 3.jpg

All Speakers 4.jpg

All Speakers 5.jpg

All Speakers 6.jpg

All Speakers 7.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1395/11/22, 19:38:49، bbs گفته است :

از پایین که مشخصه غول لاجیتک  z55000  که قدرت خروجی 505 وات ساب 10 اینچ و قدرت خود ساب 188

دومی از پایین z2300 که اینم کمیابه و خدایی غولیه واسه خودش  که قدرت خروجی 200 وات،ساب 8 اینچ و قدرت خود ساب 120

سومی از پایین هم z623 که بچه غول به تمام معنا که فلفل نبین چه ریزست.قدرت خروجی 200 وات ،ساب 7 اینچ و قدرت خود ساب 130 

چهارمی از پایین اسپیکر F&D مدل W330 که بلوتوث دار.قدرت خروجی56 وات ، ساب 6 اینچ وقدرت خود ساب 28

پنجمی از پایین اسپیکر قدیمیه خودم تا قبل خرید ایناکه اسمش Super bork   مدل D1500 که قدرت خروجی 70 وات ،ساب 6 اینچ و قدرت خود ساب 35

البته Z623 و F&D مال برادرمه ولی من بیشتر 2300 و 5500 گوش میدم و اگه بخوام اونارو روشن کنم که فایده نداره و گم میشه صداشون

All Speakers 1.jpg

All Speakers 2.jpg

All Speakers 3.jpg

All Speakers 4.jpg

All Speakers 5.jpg

All Speakers 6.jpg

All Speakers 7.jpg

سلام دوست عزیز
فقط میتونم بگم ایول داری که اینارو جمع کردی
البته لاجیتکا رو بیشتر عشق است
5500 و 2300 زلزله به معنای واقعی هستن و بعدشم 623 صدای قشنگ و بیس نرمی داره ...
خیرشو ببینی یه عمری باهاش صفا کنی
منم هنوز 5500 دارم عشق داره این اسپیکرا باید اهلش باشی تا درک کنی چی هستن
یه 2300 تمیز هم به تازگی برای دوستم خریدم > کولاکه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1395/11/22, 19:38:49، bbs گفته است :

All Speakers 1.jpg

All Speakers 2.jpg

All Speakers 3.jpg

All Speakers 4.jpg

All Speakers 5.jpg

All Speakers 6.jpg

All Speakers 7.jpg

سلام 

آقا اگه براسیستمتون نیاز به اسپیکر  حرفه ای داشتید  خبر بدید !

ماشااله  

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون آقا علیرضا دمت گرم

آره خدایی باید عشق داشته باشی که بدونی چی هستن.منکه میام خونه حتما یه بیسی میگیرم ازشون و واقعا از ته دل لذت میبرم ازشون ولی زیاد نمیشه گوش کرد چون همسایه ها شاکی میشن و اولین شاکی خود خانواده

آره 5500 یه چیزه دیگست و عمرا کم نمیاره و خدایی خدایی وقتی با 2300 روشنشون میکنم و صدارو میبرن بالا یه زلزله میشن و همه چی به تکون خوردن میفتن

و شما هم قدر 5500 رو بدونی و یه وقت نفروشیش ،نگهش داری و میدونم شما هم علاقه داری به سیستم....

فقط مونده z906 رو تست کنم،همین و الا میدونم همین 2300 رو میشه باهاش کل انداخت چه برسه به 5500

دیگه تکمیلم  آقای فردوسی،فکر نمیکنم دیگه چیزی بخوام

لینک به دیدگاه

راستی آقا علیرضا،اسپیکر 2300 رو چند خریدید برا دوستتون؟ و اینکه به شدت کمیابه این اسپیکر

لینک به دیدگاه

سلام من c3 دارم سابش با اینکه 8 اینچه 30 واته حالا واقعا z623 سابش 130واته؟ ؟؟!!!

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، saeid33 گفته است :

سلام من c3 دارم سابش با اینکه 8 اینچه 30 واته حالا واقعا z623 سابش 130واته؟ ؟؟!!!

سلام دوست من.

اینچ چه ربطی به وات داره؟؟

همیشه یادتون باشه وات بیشتر به معنی صدای بیشتر نیست.

صفحه بزرگتر(اینچ بیشتر) به معنی فرکانس پایینتر و عمیق تره (ویبریشن بیشتر) نه صدای بیشتر البته از 8 اینچ به بالا.
معیار سنجش بلندی صدا db هست و با پارامتر sensitivity مشخص میشه. و  سابی که سنسیتیویتی 100db داره و 30 واته صداش بلند تر از سابیه که سنسیتیویتی 90db داره و 300 واته.

اسپیکری که شما دارید بی نهایت بهتر از لاجیتک عمل میکنه تو بحث موزیک قبلتر هم گفتم بازم میگم لاجیتک توی دیتیل صدا مشکل داره و نمیتونه اون ها رو تازه و دست نخورده تحویل بده برعکس ادیفایر و تا حدودی کریتیو.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در در 1395/11/28, 21:22:38، bbs گفته است :

راستی آقا علیرضا،اسپیکر 2300 رو چند خریدید برا دوستتون؟ و اینکه به شدت کمیابه این اسپیکر

قربانت برادر
بله فکر میکنم دیگه تمیز و سالمش گیر نیاد !
اسپیکر بسیار خوبیه و کاملا از تمام مدلهای ادیفایر به جز 730 و 550 و 760 که جدید اومده و اپتیک میخوره کاملا سرتر هست.... اولین شاخصه برتری من قدرت کلی هست ولی شاید در تفکیک صدا تو ولوم های خیلی بالا ادیفایر کمی بهتر عمل میکنه و در مجموع پرفورمنس بنده لاجیتک رو اسپیکر بهتری نسبت به ادیفایر میدونم . واقعا ووفرهاشو هیچ اسپیکری نداره . هم تو قدرت هم تو کیفیت ساخت و هم کیفیت قطعات داخلی و ماندگاری و طول عمر .... اما تو ساخت ستلایتاش میتونست بهتر عمل کنه و به نظرم کم گذاشته و اگر از بدنه ام دی اف مثل ادیفایر استفاده میکرد دیگه بی رقیب میشد
خودم چندین مدل ادیفایر داشتم . مدلهای بالا و خوبش مثل 501 و اس 5.1 و دوستان هم 530 و 750 و ... دارن

2300 رو 500 خریدم به تازگی

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، saeid33 گفته است :

سلام
همینطور که دوستمون کامنت پایین توضیح دادن هیچ ربطی به هم ندارن
شاید لاجیتک وات اسپیکرهاشو یه کم غیر واقعی بزنه اما در مقایسه سی 3 و 623 بنده هر 2 رو تست کردم و ساب 623 کاملا قویتر از سی 3 عمل میکنه و بیس بسیار زیباتری به شما میده
اما در تفکیک صدا و جزییات و صرفا برای موزیک سی 3 بهتر عمل میکنه ولی نه در حدی که شما کلا بیخیال اسپیکر خوبی مثل 623 بشی . هر اسپیکری نقاط ضعف و قوت داره و نمیشه بگیم فلان اسپیکر برتری کامل داره نسبت به دیگری...... حتما هم برای این اسپیکرا باید کارت صوت خوب استفاده کنی تا کیفیت واقعی خودشو نشون بده
در مقایسه کلی من 623 رو ترجیح میدم (موزیک-گیم-فیلم)
البته از حرفام برداشت بد نشه . سی 3 و کلا برند ادیفایر بسیار دوست داشتنی و باکیفیت هست ولی در انتخاب اسپیکر سلیقه ی شخصی هست مثل انتخاب خواننده ای که دوست داریم

سپاس

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

اینچ چه ربطی به وات داره؟؟

همیشه یادتون باشه وات بیشتر به معنی صدای بیشتر نیست.

صفحه بزرگتر(اینچ بیشتر) به معنی فرکانس پایینتر و عمیق تره (ویبریشن بیشتر) نه صدای بیشتر البته از 8 اینچ به بالا.
معیار سنجش بلندی صدا db هست و با پارامتر sensitivity مشخص میشه. و  سابی که سنسیتیویتی 100db داره و 30 واته صداش بلند تر از سابیه که سنسیتیویتی 90db داره و 300 واته.

اسپیکری که شما دارید بی نهایت بهتر از لاجیتک عمل میکنه تو بحث موزیک قبلتر هم گفتم بازم میگم لاجیتک توی دیتیل صدا مشکل داره و نمیتونه اون ها رو تازه و دست نخورده تحویل بده برعکس ادیفایر و تا حدودی کریتیو.

موفق باشید.

با سلام خدمت شما
با کمال احترام با بخشی از حرفای شما مخالفم !
در مورد اینچ کاملا درست میفرمایید و اینم قبول دارم که rms اسپیکرای لاجیتک کمی غیر واقعی هست وبیشتر از اون چیزی که درج میشه و یه جورایی بحث تبلیغاتی داره اما اسپیکرا و حتی لوازم دیگش اونقدری خوب و با کیفیت هست که خط بطلان بکشه به بخشی ازعرایض شما !
شما به هیچ عنوان نمیتونی این رو ثابت کنی که ادیفایر بی نهایت بهتر از لاجیتکه ! گوش و سلیقه ی شنوایی هرکسی تو انتخاب اسپیکر تایین میکنه که چه سیستمی رو میپسنده....اعداد و ارقام روی کاغذ هرچقدر هم درست باشه نمیتونه ملاک برتری باشه و باید صدای هر سیستم رو شنید و تازه در صورتی که شما بگی مثلا این سیستم صدای بهتری میده نظر من متفاوت باشه و به گوشم یه سیستم دیگه صدای زیباتری داشته باشه. اگه کاملا نظر شما همین باشه که ادیفایر تحت هر شرایطی بهترین اسپیکر هست  باید بگم دارید جانبدارانه و غرض ورزانه نظر میدید و شاید از فنهای متعصب ادیفایر هستید . منم چندین مدل ادیفایر داشتم و اینجوری نیست که آشنایی نداشته باشم با این برند و خدای نکرده هیچوقت از روی عمد و تو انتخاب یه قطعه الکترونیکی بدشو نمیگم . بر اساس تجربه میگم مدلهای خوبی مثل r351-r501-r401 -s 5.1 -x 750 رو داشتم و چون دوستم نمایندگی ادیفایر داشت همش تو مغازش تست صدا میگرفتم از اسپیکرای خیلی خوب و مدلهای بالا مثل 730 و 550 که اون موقع های اند های ادیفایر بود و الان 760d جدیدترین مدلش هست که اپتیکال هم میخوره ...... در مجموع طبق تجربه ای که داشتم به نظرم تفکیک صدای ادیفایر کمی بهتر هست به خاطر اینچ بیشتر میدرنجها و ام دی اف بودن ستلایتها که تو ولوم بالا صدای با کیفیت تری به شما میده و صدا پرتاب نمیشه اما از ووفرهای بهتر و باکیفیت تر لاجیتک هم نمیشه به سادگی گذشت و بیس بسیار زیباتری نسبت به ادیفایر به شما میده . امیدوارم بیس 5500 لاجیتک رو مثلا با سی 3 یا سی 6 یا da5000 پرو که جزء اسپیکرهای خوب ادیفایر هست مقایسه کنید تا متوجه برتری کامل 5500 بشید . حتی در مقایسه با 730 و 550 هم که هر 3 اسپیکر ساب 10 اینچی دارن 5500 بیس بهتری به شما میده و بخاطر پورت بودن قدرت خیلی بیشتری داره
بنده به شخصه بین هر 3 برند دوست داشتنی و با کیفیت کریتیو و ادیفایر و لاجیتک . لاجیتک روانتخاب میکنم و بعد کریتیو و گزینه آخر ادیفایر و هیچ برندی رو غیر این 3 مورد قبول ندارم .  اینم بگم که موضوع بحث ما بین این 3 برند که تو کشور قابل دسترسی هست و برندهای عالی و درجه 1 مثل harman - klipsch و ... رو فاکتور میگیریم 
البته در لاجیتک مدلهای خاص و رده بالا منظورم هست که کاملا ارزش خرید داره مثل 623-2300-5500-906-5300-5450

موفق باشید

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، alirezamrl گفته است :

با سلام خدمت شما
با کمال احترام با بخشی از حرفای شما مخالفم !
در مورد اینچ کاملا درست میفرمایید و اینم قبول دارم که rms اسپیکرای لاجیتک کمی غیر واقعی هست وبیشتر از اون چیزی که درج میشه و یه جورایی بحث تبلیغاتی داره اما اسپیکرا و حتی لوازم دیگش اونقدری خوب و با کیفیت هست که خط بطلان بکشه به بخشی ازعرایض شما !
شما به هیچ عنوان نمیتونی این رو ثابت کنی که ادیفایر بی نهایت بهتر از لاجیتکه ! گوش و سلیقه ی شنوایی هرکسی تو انتخاب اسپیکر تایین میکنه که چه سیستمی رو میپسنده....اعداد و ارقام روی کاغذ هرچقدر هم درست باشه نمیتونه ملاک برتری باشه و باید صدای هر سیستم رو شنید و تازه در صورتی که شما بگی مثلا این سیستم صدای بهتری میده نظر من متفاوت باشه و به گوشم یه سیستم دیگه صدای زیباتری داشته باشه. اگه کاملا نظر شما همین باشه که ادیفایر تحت هر شرایطی بهترین اسپیکر هست  باید بگم دارید جانبدارانه و غرض ورزانه نظر میدید و شاید از فنهای متعصب ادیفایر هستید . منم چندین مدل ادیفایر داشتم و اینجوری نیست که آشنایی نداشته باشم با این برند و خدای نکرده هیچوقت از روی عمد و تو انتخاب یه قطعه الکترونیکی بدشو نمیگم . بر اساس تجربه میگم مدلهای خوبی مثل r351-r501-r401 -s 5.1 -x 750 رو داشتم و چون دوستم نمایندگی ادیفایر داشت همش تو مغازش تست صدا میگرفتم از اسپیکرای خیلی خوب و مدلا بالاش مثل 730 و 550 که اون موقع های اند های ادیفایر بود و الان 760d جدیدترین مدلش هست که اپتیکال هم میخوره ...... در مجموع طبق تجربه ای که داشتم به نظرم تفکیک صدای ادیفایر کمی بهتر هست به خاطر اینچ بیشتر میدرنجها و ام دی اف بودن ستلایتها که تو ولوم بالا صدای با کیفیت تری به شما میده و صدا پرتاب نمیشه اما از ووفرهای بهتر و باکیفیت تر لاجیتک هم نمیشه به سادگی گذشت و بیس بسیار زیباتری نسبت به ادیفایر به شما میده . امیدوارم بیس 5500 لاجیتک رو مثلا با سی 3 یا سی 6 یا da5000 پرو که جزء اسپیکرهای خوب ادیفایر هست مقایسه کنید تا متوجه برتری کامل 5500 بشید . حتی در مقایسه با 730 و 550 هم که هر 3 اسپیکر ساب 10 اینچی دارن 5500 بیس بهتری به شما میده و بخاطر پورت بودن قدرت خیلی بیشتری داره
بنده به شخصه بین هر 3 برند دوست داشتنی و با کیفیت کریتیو و ادیفایر و لاجیتک . لاجیتک روانتخاب میکنم و بعد کریتیو و گزینه آخر ادیفایر و هیچ برندی رو غیر این 3 مورد قبول ندارم
البته مدلهای خاص و رده بالا منظورم هست که کاملا ارزش خرید داره مثل 623-2300-5500-906-5300-5450

موفق باشید

اختلاف نظر بهترین محرک برای پیشرفت بشره دوست من.

در مورد لاجیتک اولین خطتون نظر رو جلب میکنه :"" اینم قبول دارم که rms اسپیکرای لاجیتک کمی غیر واقعی هست وبیشتر از اون چیزی که درج میشه و یه جورایی بحث تبلیغاتی داره ""

به نظرشما اگر من یه محصول با کیفیت بسازم و مطمعن باشم از خودم میام دربارش به شما دروغ بگم برای فروشش؟ خیر شرکتی که میدونه جنسی که ساخته معرکس هچ وقت دروغی درباره محصولش نمیگه.

سلیقه ها کاملا متفاوت هستن و این اختلاف سلیقه کاملا طبیعیه ولی این نمیتونه باعث بشه که شما از اصل کار دور بشی مثل اینکه شما بگی من پراید میخرم سلیقم به پراید میخوره پس 206 ماشین بدیه که به سلیقم نمیخوره. توصیه میکنم پست شماره 5 این تاپیک

رو مطالعه کنید.

بنده نمیگم لاجیتک بده صد در صد ویژگی های خوب داره از جمله اینکه به دلیل ستلایت پلاستیک و ووفر پلاستیک در قسمت میدرنج پرتاب بالایی داره و اون رو ایده ال میکنه برای گیم هنوزم صدای z906 تو بازی کال اف تو گوشمه واقعا لذت بخشه. ولی تو بحث موزیک کل دنیا اعتراف کردن که اصلا لاجیتک خوب نیست مشکل داره. تو بحث امپ خیلی مونده تا به سطح بالایی از دیتیل برسه. تو بحث درایورها هم همینطور شما چند مورد سراغ داری که لاجیتک میدرنج غیر کاغذ یا متعلقاتش زده باشه؟ فک کنم خودشم کنار اومده که کار من گیمه پس طیف گیمر ها رو به بهترین شکل راضی کنم ، موزیک پسندا هیچ جای دنیا اسپیکر لاجیتک نمیخرن.

یه چیزیم هست به شخصه چون هم تو اپارتمان زندگی میکنم و هم تو خونه شخصی هم تو شهر متفاوت از جمله همین قمی که شما ساکنی تجربه کردم

بیس قوی چیزی جز اذیت نداره شاید یه مدت دلچسب باشه ولی بعدش دردسرهاش شرو میشه از نگاه چپ چپ اعضای خونه تا همسایه ها و ... بیشترین بیسی که تو خونه شنیدی با چی بوده؟

من با ساب 15 اینچ ماشین تو خونه موزیک گوش میکردم یه مدل خیلی زیادی وقتی فروختمش متوجه شدم هیچکس از حضور اون قطعه خوشحال نبوده جز خودم!

تو موزیک باید بتونی همه صدا ها رو با هم هماهنگ و نزدیک به هم کنی اگر بیس به صدا قالب بشه شما نصف دیتبل هایی که موزیسین براش تلاش کرده و هنر به خرج داده رو متوجه نمیشی.

در کل هر دو برند ادیفایر و لاجیتک محترم ان و جزو خوب های بازار ما هستن ولی من همیشه گفتم که لاجیتک برای گیم و تا حدودی فیلم بهتر از ادیفایره ولی تو موزیک اصلا نمیتونه حرفی داشته باشه جلوی ادیفایر.

موفق و پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

اختلاف نظر بهترین محرک برای پیشرفت بشره دوست من.

در مورد لاجیتک اولین خطتون نظر رو جلب میکنه :"" اینم قبول دارم که rms اسپیکرای لاجیتک کمی غیر واقعی هست وبیشتر از اون چیزی که درج میشه و یه جورایی بحث تبلیغاتی داره ""

به نظرشما اگر من یه محصول با کیفیت بسازم و مطمعن باشم از خودم میام دربارش به شما دروغ بگم برای فروشش؟ خیر شرکتی که میدونه جنسی که ساخته معرکس هچ وقت دروغی درباره محصولش نمیگه.

سلیقه ها کاملا متفاوت هستن و این اختلاف سلیقه کاملا طبیعیه ولی این نمیتونه باعث بشه که شما از اصل کار دور بشی مثل اینکه شما بگی من پراید میخرم سلیقم به پراید میخوره پس 206 ماشین بدیه که به سلیقم نمیخوره. توصیه میکنم پست شماره 5 این تاپیک

رو مطالعه کنید.

بنده نمیگم لاجیتک بده صد در صد ویژگی های خوب داره از جمله اینکه به دلیل ستلایت پلاستیک و ووفر پلاستیک در قسمت میدرنج پرتاب بالایی داره و اون رو ایده ال میکنه برای گیم هنوزم صدای z906 تو بازی کال اف تو گوشمه واقعا لذت بخشه. ولی تو بحث موزیک کل دنیا اعتراف کردن که اصلا لاجیتک خوب نیست مشکل داره. تو بحث امپ خیلی مونده تا به سطح بالایی از دیتیل برسه. تو بحث درایورها هم همینطور شما چند مورد سراغ داری که لاجیتک میدرنج غیر کاغذ یا متعلقاتش زده باشه؟ فک کنم خودشم کنار اومده که کار من گیمه پس طیف گیمر ها رو به بهترین شکل راضی کنم ، موزیک پسندا هیچ جای دنیا اسپیکر لاجیتک نمیخرن.

یه چیزیم هست به شخصه چون هم تو اپارتمان زندگی میکنم و هم تو خونه شخصی هم تو شهر متفاوت از جمله همین قمی که شما ساکنی تجربه کردم

بیس قوی چیزی جز اذیت نداره شاید یه مدت دلچسب باشه ولی بعدش دردسرهاش شرو میشه از نگاه چپ چپ اعضای خونه تا همسایه ها و ... بیشترین بیسی که تو خونه شنیدی با چی بوده؟

من با ساب 15 اینچ ماشین تو خونه موزیک گوش میکردم یه مدل خیلی زیادی وقتی فروختمش متوجه شدم هیچکس از حضور اون قطعه خوشحال نبوده جز خودم!

تو موزیک باید بتونی همه صدا ها رو با هم هماهنگ و نزدیک به هم کنی اگر بیس به صدا قالب بشه شما نصف دیتبل هایی که موزیسین براش تلاش کرده و هنر به خرج داده رو متوجه نمیشی.

در کل هر دو برند ادیفایر و لاجیتک محترم ان و جزو خوب های بازار ما هستن ولی من همیشه گفتم که لاجیتک برای گیم و تا حدودی فیلم بهتر از ادیفایره ولی تو موزیک اصلا نمیتونه حرفی داشته باشه جلوی ادیفایر.

موفق و پیروز باشید.

بله دوست عزیز من همیشه واقعیت رو میگم و دلیلی نداره بیخودی از چیزی تعریف کنم ....
اون بحث rms هم به سیاست خود تولید کننده برمیگرده اما من اونقدری این برند رو قبول دارم که بهش کاملا اطمینان میکنم و با خیال راحت خرید میکنم
همینطور که در کل دنیا فقط به طور مثال میگم فروش زد 2300 و زد 5500 لاجیتک به اندازه 80% فروش اسپیکرهای ادیفایر هست ! پس درجه محبوبیت محصول رو هم در نظر بگیرید که اگر صرفا بد بودن و یا برای موزیک خوب نبودن چرا اینقدر کلیپ ازشون تو یوتوب هست و اینهمه فروش داشته ! یعنی شما میفرمایید این حجم از خریداران بدون آگاهی از خوب عمل نکردن در پخش موزیک خرید کردن ؟!!  بماند که تو رنکینگهای معتبر هم عنوان کسب کردن .....

شما میفرمایید مقداری در فیلم ! من از شما میپرسم اسپیکری که تاییدیه بسیار سخت thx رو داره مقداری در فیلم خوبه انصافا ؟! بدون شک بهترین در فیلم و گیم هست و منم قبول دارم در موزیک عالی نیست اما کاملا راضی کننده هست
اینکه هیچ جای دنیا موزیک پسندا لاجیتک نمیخرن هم بسیار فرضیه غلطی هست ! بر چه اساس و مدرکی میگید ؟! تو فرومها اگر دیدید که این معیار مناسبی نیست و نمیشه اینو به طور دقیق ثابت کرد

ب هیچ عنوان دردسر و مشکلی برای نه خونواده و نه همسایه ها نداشتم و اتفاقا خونواده گاهی میگن ولوم بده تا ما هم صدای موزیک بشنویم !
اصلا هم اذیت کننده نبوده برای بنده و اینکه چندین ساله مدلای مختلف اسپیکر رو داشتم و اکثرا هم با صدای بلند موزیک گوش میدم . ساب 15 تو خونه! اونم قطعه ای که مربوط به سیستم صوتی ماشین هست خب چه کاریه .... من اصلا قصدم کل کل کردن از نظر حجم بیس و اینکه بیشترین بیسی که تو خونه شنیدم با چی بوده و .... ندارم ! بحث سر اینکه قدرت بیس زیاد باشه نیست و من اسپیکر پی سی مورد حرفم هست و میگم این برند رو دوست دارم کاملا هم راضی هستم از تجربش نسبت به ادیفایرهایی که داشتم
اتفاقا تو موزیک به صدا خیلی حساس هستم و طوری تنظیم میکنم که تمام جزییات رو بشنوم و ب همراه کارت صدایی که دارم با یه سری تنظیمات صدای خیلی خوبی میگیرم و راضیم
تو پست قبلی گفتم . به نحوه برخورد و کنار اومدن شما خیلی بستگی داره سیستم صوتی که دارید و اونقدری ک ه شما میفرمایید تفاوتی نداره به نظر من

نمیخوام این بحث باعث اذیت دوستان بشه
چیزی که با تجربه به دست آوردم گفتم نه کمتر و نه بیشتر
چون هر 2 برند رو داشتم عرض کردم و هیچ تعصبی رو برندها ندارم

موفق باشید

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alirezamrl گفته است :

در 2 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام،

با مطالعه ی نوشته های شما و تجربه ی چندین ساله ام در زمینه ی ساختن تقویت کننده های صدای دست ساز(DIY Amplifiers)، گفتن چند نکته به نظرم لازم بود.

1. با فرض ورودی یکسان صدا، بر خلاف بیشتر تصورات، تقویت کننده ی صدا نقش بیشتری در حفظ کیفیت صدای ورودی ایفا می کند و علاوه بر آن عاملی تعیین کننده در کیفیت صدای خروجی است.

2. با فرض ورودی یکسان صدا و استفاده از تقویت کننده ی یکسان صدا، بر خلاف قدرت و حساسیت بلندگو، مشخصات و کیفیت سیم پیچی درون هسته ی مغناطیسی، نوع هسته، جنس اجزای سازنده ی بلندگو(از قبیل پارچه، کاغذ فشرده، پلاستیک، فیبرکربن، لایه های انباشته شده با مواد معدنی و ...) و عایق بندی آن تاثیری فراتر از دیگر موارد دارند.

3. استفاده از خازن های جامد در تقویت کننده های صدا، با این که در فرکانس های بالا صداهای دقیق تری ارائه می دهند، با این حال گرمی و لطافت خازن های الکترولیتی را با خود به همراه ندارند.

4. کارت های صوتی مطرح شده در این موضوع، هر اندازه هم که حرفه ای باشند، به دلیل استفاده از خازن های جامد و به خصوص استفاده از تقویت کننده های صدای کارخانه ای(op-amp)، تاثیر بسیار کمتری در مقایسه با استفاده از تقویت کننده ی صدایی با کیفت بهتر دارند.

5. هرگز! کیفیت صدای تقویت کننده های صدای کلاس D به کیفیت و رسایی تقویت کننده های صدای کلاس های A،AB،B نمی رسند. تقویت کننده های صدای کارخانه ای(op-amp) همگی از خانواده ی تقویت کننده های صدای کلاس D هستند. تنها دلایل استفاده ی رایج از تقویت کننده های صدای کلاس D، فضای اشغالی بسیار کمتر آن ها و بازدهی بیشتر آن ها در مقایسه با دیگر کلاس ها و در نتیجه تولید گرمای کمتر آن ها است که نیاز به خنک کنندگی فعال را از بین می برد.

6. قدرت و حساسیت بلندگوها تنها بر روی کاغذ ارزش دارند و معیار اصلی برای سنجش کیفیت آن ها گوش انسان است. بلندگوهایی با قدرت زیاد و حساسیت های بالای 100db وجود دارند. با این وجود، با کیفیت ترین و گران ترین بلندگوهای صدا قدرتی معمولی و حساسیتی حدود 86db دارند.

7. استفاده از جعبه و عایق بندی بلندگو و محاسبه ی ابعاد دقیق جعبه از دیگر عوامل بسیار موثر بر کیفیت و انتخاب بازه ی فرکانس های خروجی است.

8. تنها در صورتی از فواید استفاده از کارت صوتی می توان بهره برد که دست کم تعدادی از پیش نیازهای پخش صدایی با کیفتی خوب فراهم شده باشند.

تصویر نمونه ای از کارت صوتی حرفه ای برای تدوین موسیقی در استودیو افزوده شد.(تصویر کوچکتر نمایی از جانب کارت صوتی است که بزرگی خازن ها و فضای اشغال شده ی بین دو درگاه را نشان می دهد.)

1.thumb.png.539d3ec5337b26543df5c50e60167ca7.png

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

با مطالعه ی نوشته های شما و تجربه ی چندین ساله ام در زمینه ی ساختن تقویت کننده های صدای دست ساز(DIY Amplifiers)، گفتن چند نکته به نظرم لازم بود.

.....

بی نهایت عالی بود دوست من.
بسیار لذت بردم.
ممنون.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

1. با فرض ورودی یکسان صدا، بر خلاف بیشتر تصورات، تقویت کننده ی صدا نقش بیشتری در حفظ کیفیت صدای ورودی ایفا می کند و علاوه بر آن عاملی تعیین کننده در کیفیت صدای خروجی است.

2. با فرض ورودی یکسان صدا و استفاده از تقویت کننده ی یکسان صدا، بر خلاف قدرت و حساسیت بلندگو، مشخصات و کیفیت سیم پیچی درون هسته ی مغناطیسی، نوع هسته، جنس اجزای سازنده ی بلندگو(از قبیل پارچه، کاغذ فشرده، پلاستیک، فیبرکربن، لایه های انباشته شده با مواد معدنی و ...) و عایق بندی آن تاثیری فراتر از دیگر موارد دارند.

3. استفاده از خازن های جامد در تقویت کننده های صدا، با این که در فرکانس های بالا صداهای دقیق تری ارائه می دهند، با این حال گرمی و لطافت خازن های الکترولیتی را با خود به همراه ندارند.

4. کارت های صوتی مطرح شده در این موضوع، هر اندازه هم که حرفه ای باشند، به دلیل استفاده از خازن های جامد و به خصوص استفاده از تقویت کننده های صدای کارخانه ای(op-amp)، تاثیر بسیار کمتری در مقایسه با استفاده از تقویت کننده ی صدایی با کیفت بهتر دارند.

5. هرگز! کیفیت صدای تقویت کننده های صدای کلاس D به کیفیت و رسایی تقویت کننده های صدای کلاس های A،AB،B نمی رسند. تقویت کننده های صدای کارخانه ای(op-amp) همگی از خانواده ی تقویت کننده های صدای کلاس D هستند. تنها دلایل استفاده ی رایج از تقویت کننده های صدای کلاس D، فضای اشغالی بسیار کمتر آن ها و بازدهی بیشتر آن ها در مقایسه با دیگر کلاس ها و در نتیجه تولید گرمای کمتر آن ها است که نیاز به خنک کنندگی فعال را از بین می برد.

6. قدرت و حساسیت بلندگوها تنها بر روی کاغذ ارزش دارند و معیار اصلی برای سنجش کیفیت آن ها گوش انسان است. بلندگوهایی با قدرت زیاد و حساسیت های بالای 100db وجود دارند. با این وجود، با کیفیت ترین و گران ترین بلندگوهای صدا قدرتی معمولی و حساسیتی حدود 86db دارند.

7. استفاده از جعبه و عایق بندی بلندگو و محاسبه ی ابعاد دقیق جعبه از دیگر عوامل بسیار موثر بر کیفیت و انتخاب بازه ی فرکانس های خروجی است.

8. تنها در صورتی از فواید استفاده از کارت صوتی می توان بهره برد که دست کم تعدادی از پیش نیازهای پخش صدایی با کیفتی خوب فراهم شده باشند.

تصویر نمونه ای از کارت صوتی حرفه ای برای تدوین موسیقی در استودیو افزوده شد.(تصویر کوچکتر نمایی از جانب کارت صوتی است که بزرگی خازن ها و فضای اشغال شده ی بین دو درگاه را نشان می دهد.)

1.thumb.png.539d3ec5337b26543df5c50e60167ca7.png

سلام
خیلی ممنون از اطلاعات دقیق و مفید شما

تو قسمت 5 فرمودین که ....
. هرگز! کیفیت صدای تقویت کننده های صدای کلاس D به کیفیت و رسایی تقویت کننده های صدای کلاس های A،AB،B نمی رسند. تقویت کننده های صدای کارخانه ای(op-amp) همگی از خانواده ی تقویت کننده های صدای کلاس D هستند. تنها دلایل استفاده ی رایج از تقویت کننده های صدای کلاس D، فضای اشغالی بسیار کمتر آن ها و بازدهی بیشتر آن ها در مقایسه با دیگر کلاس ها و در نتیجه تولید گرمای کمتر آن ها است که نیاز به خنک کنندگی فعال را از بین می برد.
در تایید فرمایشات شما
 تو اسپیکرهای قدیمی لاجیتک مثل 2300 آمپ کلاس a-b استفاده شده اما در نسخه ای که جایگزین این اسپیکر شده یعنی زد623 آمپ کلاس d .... 
حالا فرمودین تقویت کننده های صدای کارخانه ای یعنی در 2300 و 5500 هم آمپ کلاس d هست ؟!!!! من بعید میدونم . با توجه به نشانه های شما مبنی بر تولید گرمای بیشتر و با توجه به خنک کننده های پشت ساب مطمئنا کلاس a و ab هستند
دقیقا پشت ساب همین 2300 خنک کننده تعبیه شده و تو ولوم های بالا عالی عمل میکنه

در اسپیکر 5500 هم که بعد از 2300 تولید شده دقیقا به همین صورت هست فقط در ابعاد بزرگتر و خنک کننده های بزرگتر
در اسپیکر 5500 مقاومت تو ولوم های بالا و حتی در حالت بوست بی نظیر عمل میکنه و کوچکترین دیستورشن در  صدای بیس نداریم .... البته من با کارت صوت تیتانیوم اچ دی تست کردم و با ریلتک آنبرد بعد از 50% ولوم صدا و تفکیک صدا بهم میریخت !

بازم تشکر و سپاس به خاطر مطالب خوبتون

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، alirezamrl گفته است :

تو اسپیکرهای قدیمی لاجیتک مثل 2300 آمپ کلاس a-b استفاده شده اما در نسخه ای که جایگزین این اسپیکر شده یعنی زد623 آمپ کلاس d .... 
حالا فرمودین تقویت کننده های صدای کارخانه ای یعنی در 2300 و 5500 هم آمپ کلاس d هست ؟!!!! من بعید میدونم . با توجه به نشانه های شما مبنی بر تولید گرمای بیشتر و با توجه به خنک کننده های پشت ساب مطمئنا کلاس a و ab هستند

سلامی از نو،

معادل فارسی مناسبی برای op-amp: Operational amplifier نیافتم. به این دلیل از واژه ی تقویت کننده کارخانه استفاده کردم. شاید تقویت کننده ی مجتمع واژه ی مناسب تری باشد. در صورتی که واژه ی مناسبی یافتید، لطفا بنده را نیز آگاه سازید.

amp1.thumb.jpg.bffe49adc2825a1e1bb96db709b7c0ea.jpgamp2.jpg.c63b24f11d6386bcb24fbc8a59b253ac.jpgamp3.jpg.e68155ea5440b106771873a24fe038e2.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلامی از نو،

معادل فارسی مناسبی برای op-amp: Operational amplifier نیافتم. به این دلیل از واژه ی تقویت کننده کارخانه استفاده کردم. شاید تقویت کننده ی مجتمع واژه ی مناسب تری باشد. در صورتی که واژه ی مناسبی یافتید، لطفا بنده را نیز آگاه سازید.

amp1.thumb.jpg.bffe49adc2825a1e1bb96db709b7c0ea.jpgamp2.jpg.c63b24f11d6386bcb24fbc8a59b253ac.jpgamp3.jpg.e68155ea5440b106771873a24fe038e2.jpg

بله خیلی ممنون از شما دوست گرامی

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلامی از نو،

سلام دوست من.

فک کنم همون اوپ امپ بهتر باشه! ما هم واژه ای پیدا نکردیم براش مثل تلویزیون! و همین اوپ امپ میگفتیم بهش زمانی که خیلی فعالتر بودم تو این زمینه ها.

تصویر سمت چپ برای شرکت بوربراون هست که از بهترین تولید کننده های دنیاس. dac های فوق عالی و با دقتی هم میسازه.

تفاوت امپ کلاس d یا دیجیتال با a.b کاملا درسته. ولی چند سالی هست که برای امپ مونو که سفارشی شده برای فرکانس پایین یا ساب ووفر هست کلاس d استفاده میشه به دلیل عدم نیاز به دقت بالا. اکثر غریب به اتفاق شرکت های مطرح دنیا مثل فوکال و  بوز و گرند زیرو و ... امپ مونوهای بالای 2k واتشون کلاس d هست البته که سایز امپ 4k وات کلاس a.b فک کنم اندازه یه خودرو کامل بشه به همین دلیله که کلاس d تو وات بالا بیشترجا افتاده. ولی عوال دیگه مثل گرمای کمتر و صرف اقتصادی بیشتر و ... هم تاثیر داشته.

درباره بحث گرما هم که دوستمون گفتن مصرف کمتر کلاس d و بازده بیشترش به این معنی نیست که اصلا گرما تولید نمیکنه. بلکه گرما تولید میکنه ولی مثل کلاس a,b نیست که به بخاری تبدیل بشه ولی بازم هیت سینک لازم داره برای وات بالا هیت سینک بزرگ هم لازم داره. از روی هیت سینک نمیشه فهمید امپی کلاس d هست یا a,b چون هردوشون هیت سینک لازم دارن با عکس برد و نقشه امپ کلاس امپ مشخص میشه.

البته بهترین صدارو امپ های لامپ خلا دارن که قیمت های بی نهایت بالایی دارن! حتی تو صنعت امپ خودرو هم گرند زیرو یه سری تولید کرد که امپ زیر 40 واتش حدود 20 میلیون پولش بود!! دیدنش هم هوش از سر ادم میبرد چه برسه شنیدن و لمس صداش...

اون قسمت حساسیت و بلندی صدا من چون هم تو بحث سیستم صوتی خودرو کار کردم و هم خونگی اکثرا میکس میکنم! تو خونه ما به صدای بلند نیاز نداریم برعکس خودرو! تو خونه دیتیل بیشتر شنده میشه برعکس خودرو! تو خونه به وات بالا نیاز نداریم برعکس خودرو. در اخر هم اینکه اکوستیک خونه به شدت بهتر از خودرو هست و دیتیل رو خیلی بهتر تحویل گوش میده تا خودرو.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، alirezamrl گفته است :

سلام
همینطور که دوستمون کامنت پایین توضیح دادن هیچ ربطی به هم ندارن
شاید لاجیتک وات اسپیکرهاشو یه کم غیر واقعی بزنه اما در مقایسه سی 3 و 623 بنده هر 2 رو تست کردم و ساب 623 کاملا قویتر از سی 3 عمل میکنه و بیس بسیار زیباتری به شما میده
اما در تفکیک صدا و جزییات و صرفا برای موزیک سی 3 بهتر عمل میکنه ولی نه در حدی که شما کلا بیخیال اسپیکر خوبی مثل 623 بشی . هر اسپیکری نقاط ضعف و قوت داره و نمیشه بگیم فلان اسپیکر برتری کامل داره نسبت به دیگری...... حتما هم برای این اسپیکرا باید کارت صوت خوب استفاده کنی تا کیفیت واقعی خودشو نشون بده
در مقایسه کلی من 623 رو ترجیح میدم (موزیک-گیم-فیلم)
البته از حرفام برداشت بد نشه . سی 3 و کلا برند ادیفایر بسیار دوست داشتنی و باکیفیت هست ولی در انتخاب اسپیکر سلیقه ی شخصی هست مثل انتخاب خواننده ای که دوست داریم

سپاس

سلام خیلی ممنون شما که صدای این دو رو شنیدی صدای سابش چقدر از c3 بیشتر بوده یا صدای ستلایتاش؟

ادیفایر c3 کیفیت صدای ستلایتش رو دوس دارم ولی به نظر من بیس خشکی میزنه با صدای سابش حال نمی کنم نمیدونم z623 هم همینطوره سابش یا نه؟

z623 هم میخواستم بخرم ولی توییتر نداره منصرف شدم گفتم شاید تو موزیک راضیم نکنه

کارت منم تیتانیوم اچ دی هست نمیدونم میشه از این طریق نبود توییتر رو جبران کرد با تنظیماتش یا نه

اسپیکرای 5.1 کاناله تو موزیک فقط  دو تا از ستلایتاش صدا میاد یا نه هر 5 تا کار میکنه چطوریه؟خخخ

ویرایش شده توسط saeid33
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...