رفتن به مطلب

مشکل سی پی یو های Pentium G

Recommended Posts

بعد از کلنجار با نرم افزار امنیتی security task manager اون چندتا اخطار رو بررسی کردم  مشکلی نداشتن . با آنتی ویروس خودم هم امتحان کردم هیچ مشکلی نبود .

خیلی ممنون دوست گرامی . منم فکر میکنم نباید ویروس باشه. آخه با فرمت کردن کل هارد که نمیشه بازم ویروس باقی بمونه :D

به نظر شما می تونه مشکل سخت افزاری داشته باشه دوستان؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خیلی ممنون دوست گرامی . منم فکر میکنم نباید ویروس باشه. آخه با فرمت کردن کل هارد که نمیشه بازم ویروس باقی بمونه :D

به نظر شما می تونه مشکل سخت افزاری داشته باشه دوستان؟

بعید نیست ، به یه متخصص سخت افزار نشون بدین . یه کار دیگه هم میشه انجام داد که 100درصد مطمئن بشید مشکل خرابی پردازنده هست یا نه : یه g2020 سالم پیدا کنید مثلا از تعمیرکارا یا فروشنده ها پرس و جو کنید و پردازنده مشابه پیدا کنید و اون رو هم امتحان کنید ، اگه مشکل درست شد یعنی پردازنده مشکل داره .

لینک به دیدگاه

بعید نیست ، به یه متخصص سخت افزار نشون بدین . یه کار دیگه هم میشه انجام داد که 100درصد مطمئن بشید مشکل خرابی پردازنده هست یا نه : یه g2020 سالم پیدا کنید مثلا از تعمیرکارا یا فروشنده ها پرس و جو کنید و پردازنده مشابه پیدا کنید و اون رو هم امتحان کنید ، اگه مشکل درست شد یعنی پردازنده مشکل داره .

به نظرتون ممکنه کلا سی پی یو من از اول مشکل داشته باشه؟ آخه از همون اول شرایط همین جوری بود فقط من زیاد توجه نمی کردم!

کلا اگه بخوام سی پی یو ارتقا بدم شما حداقل چی پیشنهاد می دین؟ :)  راستی رو مین من حداکثر سی پی یو های سری 3000 جواب میدن. :)

لینک به دیدگاه

با توجه به گرافیکی که دارین کلا خرید پردازنده قوی به حساب اینکه بازی ها رو راحت اجرا کنید چندان درست نیست ، فعلا سعی کنید همین پردازنده رو درست کنید نشد یه i3 ساده که به سوکت شما بخوره کفایت میکنه . بیشتر از 200 برای پردازنده هزینه نکنید . یه جورایی میشه گفت به اندازه قیمت کارت گرافیک برای پردازنده هم خرج کنید نه بیشتر ، البته فرض رو بر این گذاشتم که سنگین ترین برنامه هایی که اجرا میکنید بازی های کامپیوتری هستن . 

مادربرد شما قابلیت اورکلاک داره ؟ چه مدلی هست ؟

این تقریبا لیست تمام پردازنده های 1155 هست ، دقیق نگاه نکردم ولی اصلی هاشون هستن : http://www.asrock.com/support/cpu.asp?s=1155

لینک به دیدگاه

با توجه به گرافیکی که دارین کلا خرید پردازنده قوی به حساب اینکه بازی ها رو راحت اجرا کنید چندان درست نیست ، فعلا سعی کنید همین پردازنده رو درست کنید نشد یه i3 ساده که به سوکت شما بخوره کفایت میکنه . بیشتر از 200 برای پردازنده هزینه نکنید . یه جورایی میشه گفت به اندازه قیمت کارت گرافیک برای پردازنده هم خرج کنید نه بیشتر ، البته فرض رو بر این گذاشتم که سنگین ترین برنامه هایی که اجرا میکنید بازی های کامپیوتری هستن . 

مادربرد شما قابلیت اورکلاک داره ؟ چه مدلی هست ؟

این تقریبا لیست تمام پردازنده های 1155 هست ، دقیق نگاه نکردم ولی اصلی هاشون هستن : http://www.asrock.com/support/cpu.asp?s=1155

مادر بورد giga h61m-s2p هستش. دوست عزیز اگه سی پی یو ارتقا بدم گرافیکم ارتقا می دم.

به نظر شما i3-3240 برای گرافیک GTX 950 گلوگاه ایجاد میکنه؟

لینک به دیدگاه

مادر بورد giga h61m-s2p هستش. دوست عزیز اگه سی پی یو ارتقا بدم گرافیکم ارتقا می دم.

به نظر شما i3-3240 برای گرافیک GTX 950 گلوگاه ایجاد میکنه؟

آقا بابک با این قطعات آشنایی بهتری دارن .

به نظرم i3 3240 نگیرین به جاش i5 2400 بگیرین . i3 3240 نسبت به کاراییش قیمت مناسبی هم نداره . 2400 نشد 2300 هم خوبه . 

قیمت قطعات رو خودتون تقریبا میدونید حالا به لینک های زیر نگاه کنید :

3240 گرونتر هست ولی : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4160-vs-Intel-Core-i3-3240

بنچمارک های پایین صفحه رو مشاهده کنید ( البته بنچ های تک هسته ای گولتون نزنه ) : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2300-vs-Intel-Core-i3-4160

لینک به دیدگاه

به نظرم i3 3240 نگیرین به جاش i5 2400 بگیرین . i3 3240 نسبت به کاراییش قیمت مناسبی هم نداره . 2400 نشد 2300 هم خوبه . 

3240 گرونتر هست ولی : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4160-vs-Intel-Core-i3-3240

بنچمارک های پایین صفحه رو مشاهده کنید ( البته بنچ های تک هسته ای گولتون نزنه ) : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2300-vs-Intel-Core-i3-4160

@};- @};- @};- خیلی ممنون از شما دوست خوبم. @};- @};- @};-

اما متاسفانه اکثر دوستان عزیز i5-2400 رو 400 تومان می دن؟ به نظر شما خیلی گرون نیست؟ :-?

احتمالا 3240 چون قدیمی شده دیگه قیمتش پایین نیومده. :eek:

با این وضع فکر کنم کلا سیستمو عوض کنم برم یک i5-4460 بگیرم بهتر باشه. :D

لینک به دیدگاه

سلام. i3 خوبه ولي تو بازى هاى جديد مخصوصا gta لگ fps زياده. واسه 950 گلوگاه زياد نه ولي اگه i5 بزارى فريم دهي بيشترى خواهي داشت. مثلا خودم i3 3220 داشتم و با ارتقا اون 10-15 فريم تو gta بيشتر گرفتم. چند روز پيش هم 2400 رو با فن 380 گذاشتن و ميزان فريم دهيش هم با اين که قديميه اما خوبه و خودم که راضي هستم. i3 واسه گيم هاى سنگين شک نکن کم مياره, يکم بيشتر هزينه کني بهتره.

لینک به دیدگاه

سلام. i3 خوبه ولي تو بازى هاى جديد مخصوصا gta لگ fps زياده. واسه 950 گلوگاه زياد نه ولي اگه i5 بزارى فريم دهي بيشترى خواهي داشت. مثلا خودم i3 3220 داشتم و با ارتقا اون 10-15 فريم تو gta بيشتر گرفتم. چند روز پيش هم 2400 رو با فن 380 گذاشتن و ميزان فريم دهيش هم با اين که قديميه اما خوبه و خودم که راضي هستم. i3 واسه گيم هاى سنگين شک نکن کم مياره, يکم بيشتر هزينه کني بهتره.

خیلی ممنون از نظر شما دوست عزیز. :)

یعنی شما می گین i3 برای بازی خوبه و کم نمیاره؟اما متاسفانه رو مادربورد من فقط سری 2000 و 3000 جواب میده و سی پی یوهایی مثل i3-3240 قیمتشون نسبت به عملکرد بالایه.

به نظر شما بهتر نیست i5 بگیرم؟

ویرایش شده توسط hossein74
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از نظر شما دوست عزیز. :)

یعنی شما می گین i3 برای بازی خوبه و کم نمیاره؟اما متاسفانه رو مادربورد من فقط سری 2000 و 3000 جواب میده و سی پی یوهایی مثل i3-3240 قیمتشون نسبت به عملکرد بالایه.

به نظر شما بهتر نیست i5 بگیرم؟

سلام دوست عزیزم

اگر بودجه دارید چرا که نه i5 بگیرید، ولی اگر در توانتون هست برید سراغ یک i5‎ ‎4460 و یک مین ارزون قیمت h81 با گرافیک gtx ‎950.

اما اگر این ارتقا در توانتون نیست یک i5 از سری 2000 یا 3000 بگیرید، با یک گرافیک gtx ‎950 بگیرید.

موفق باشید.

3240 گرونتر هست ولی : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-4160-vs-Intel-Core-i3-3240

بنچمارک های پایین صفحه رو مشاهده کنید ( البته بنچ های تک هسته ای گولتون نزنه ) : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-2300-vs-Intel-Core-i3-4160

درود دوست عزیز

بابک جان که با پردازنده Celeron ‎1820 و گرافیک Gtx ‎960 مشکلی ندارند خدا رو شکر :D

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیزم

اگر بودجه دارید چرا که نه i5 بگیرید، ولی اگر در توانتون هست برید سراغ یک i5‎ ‎4460 و یک مین ارزون قیمت h81 با گرافیک gtx ‎950.

اما اگر این ارتقا در توانتون نیست یک i5 از سری 2000 یا 3000 بگیرید، با یک گرافیک gtx ‎950 بگیرید.

موفق باشید.

درود دوست عزیز

بابک جان که با پردازنده Celeron ‎1820 و گرافیک Gtx ‎960 مشکلی ندارند خدا رو شکر :D

خیلی ممنون آقای شادکام عزیز به خاطر راهنماییتون. @};- :x

مثبت هام تموم شده. یکی طلبتون :D

در مورد بابک جان هم خیلی وقت پیش می خواستم بهشون بگم سی پی یوتون گلوگاهه اما جرات نکردم ^#(^

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

منم به این مورد خیلی شک دارم :)

احتمالا با تنظیمات very very very low گلوگاه ننمیشه

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون آقای شادکام عزیز به خاطر راهنماییتون. @};- :x

مثبت هام تموم شده. یکی طلبتون :D

در مورد بابک جان هم خیلی وقت پیش می خواستم بهشون بگم سی پی یوتون گلوگاهه اما جرات نکردم ^#(^

خواهش میکنم حسین جان، کاری نکردم عزیزم.

میگم مثبت هات تموم شده، منفی هات که تموم نشده‏!؟ :D هر چه از دوست رسد خوش است :D

در مورد بابک جان مگه ایشون خدایی ناکرده لولو خرخره هستند که جرات نکردید :D

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم حسین جان، کاری نکردم عزیزم.

میگم مثبت هات تموم شده، منفی هات که تموم نشده‏!؟ :D هر چه از دوست رسد خوش است :D

در مورد بابک جان مگه ایشون خدایی ناکرده لولو خرخره هستند که جرات نکردید :D

این چه حرفیه دوست عزیز. مگه میشه به کسی که راهنماییم کرده منفی بدم. :eek:

بابک جان پسر خوب و باتجربه ای هستن. فقط کمی اخلاقشون تنده. :D

من 2 بار قبلا با ایشون بحث کردم. :) :D :wacko:

کلا به نظر می رسه این سری سی پی یو برای بازی مناسب نیستند.

لینک به دیدگاه

کلا به نظر می رسه سی پی یوم از همون اول خراب بوده.

سلام مطمئن باش.من مافیا1 رو با sempron 2200+  وmx4000 بازی میکردم مشکلی هم نداشتم

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز به نظر شما گرفتن یک سی پی یو i5 با مین بورد Giga H61m-S2p مشکلی نداره؟

آخه من دیروز از یک فروشنده پرسیدم گفت ((با اینکه i5 جواب میده برای این مدل سی پی یوها مناسب نیست و باید حتما عوضش کنم)) :blink:

من که به این راحتی ها به فروشنده ها اعتماد نمی کنم :D

لطفا شما دوستان عزیز نظراتتون رو بگین. :)

لینک به دیدگاه

این لیست همه سی پی یوهایی که مادربورد شما ساپورت می کنه :

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-H61M-S2P(rev._2.0).html

اینم سایت گیگابایت نوشته:

1. Support for Intel® Core™ i7 processors/Intel® Core™ i5 processors/ Intel® Core™ i3 processors/Intel® Pentium® processors/Intel®Celeron® processors in the LGA1155 package
ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز به نظر شما گرفتن یک سی پی یو i5 با مین بورد Giga H61m-S2p مشکلی نداره؟

آخه من دیروز از یک فروشنده پرسیدم گفت ((با اینکه i5 جواب میده برای این مدل سی پی یوها مناسب نیست و باید حتما عوضش کنم)) :blink:

فقط یه چیز یادت باشه که مادربردت قابلیت اورکلاک نداره ، یعنی خرید پردازنده های ضریب باز ( سری K ) زیاد فایده ای نداره مگر اینکه قیمت خوب پیدا کنی . 

لینک به دیدگاه

اون فروشنده بوووووق رو بیخال!

هیچ مشکلی نیست حسین جان و میتونی از پردازنده های i5 (با توجه به بوجه) سری 2000 و 3000 استفاده کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

فقط یه چیز یادت باشه که مادربردت قابلیت اورکلاک نداره ، یعنی خرید پردازنده های ضریب باز ( سری K ) زیاد فایده ای نداره مگر اینکه قیمت خوب پیدا کنی . 

خیلی ممنون از شما bighero7 عزیز. @};-

این موضوع رو نمی دونستم و با این حساب از سری k نمی گیرم.

خیلی لطف کردین. :clapping:

اون فروشنده بوووووق رو بیخال!

هیچ مشکلی نیست حسین جان و میتونی از پردازنده های i5 (با توجه به بوجه) سری 2000 و 3000 استفاده کنید.

موفق باشید.

خیلی ممنون دوست گلم. @};-

خیالم راحت شد.

ایندفعه مثبت داشتم. :D دیگه بدهی ندارم ^_^

اگه دفعه بعد مثبت نداشتم منفی می دم.خوبه؟ :D :wacko:

این لیست همه سی پی یوهایی که مادربورد شما ساپورت می کنه :

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-H61M-S2P(rev._2.0).html

اینم سایت گیگابایت نوشته:

1. Support for Intel® Core™ i7 processors/Intel® Core™ i5 processors/ Intel® Core™ i3 processors/Intel® Pentium® processors/Intel®Celeron® processors in the LGA1155 package

ممنون از لطف شما. زحمت کشیدین. @};-

لینک به دیدگاه

@};- @};- @};- از نظرات همه ی دوستان عزیز تشکر میکنم. @};- @};- @};-

:) همیشه موفق و سربلند باشید. :)

لینک به دیدگاه

با اجازه صاحب تاپیک  :-B  آقا سیستم من تو امضام هست،یه مشکل افتضاح دارم باش،وقتی COD 12 میزنم ،کلا گیم سنگین میره،چه رو مدیوم چه رو های یا اکسترا،یعنی مثلا هر دو ثانیه یه بار ریز هنگ میزنه،در حدی که فقط میفهمی ، یکمی هم که بازی میکنم صفحه سیاه یهو هنگ میکنه میمونه،باید با ALt+F4 بیای بیرون،رو گرافیک من یه ردیف LED هست با توجه به کار کشیدن روشن میشه،وقتی صفحه سیاهه هنگ میکنه گرافیک فوقش 2 چراغش روشنه ،اما سی پیو نگاه میکنم یهو 99 شده،یهو 20  :|

حالا سوال اینکه،نوشتی i3 برا 270x گلوگاه نمیشه ، مشکل من به سی پی یو ربطی نداره پس؟  :-?  (تو بازی رمم تقریبا 95 درصد پر میشه ،اما شخصا ندیدم 100 درصد بشه )

دوباره سلام دوستان گلم.

هادی آقا سوالی از دوستان پرسیدن؟ اما کسی جوابشون رو نداده :|

لطف کنین اگه اطلاع دارین جواب ایشون رو هم بدین. (*)  :big hug: 

یا علی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باسلام

گذشته از اینکه چه شخصی این صحبتو کرده بنظر صحبتش بیراهم نبوده 

درسته که مادربرد جواب میده ولی به هرحال باید یه تناسبی بین مادربرد و سی پی یو باشه 

اگر هیچ فرقی نداشت 

جدا از امکانات جانبی  ، همه مادربردهای با چیپ رده پایین و ارزون رو برای سی پی یوهای رده بالا گرونشون خرید میکردن!

لینک به دیدگاه

باسلام

گذشته از اینکه چه شخصی این صحبتو کرده بنظر صحبتش بیراهم نبوده 

درسته که مادربرد جواب میده ولی به هرحال باید یه تناسبی بین مادربرد و سی پی یو باشه 

اگر هیچ فرقی نداشت 

جدا از امکانات جانبی  ، همه مادربردهای با چیپ رده پایین و ارزون رو برای سی پی یوهای رده بالا گرونشون خرید میکردن!

خوب از لحاظ کارایی فرق چندانی نداره ، نهایت 5 درصد کاهش راندمان شاید داشته باشه . مادربرد های گرونتر قابلیت های بیشتر و کیفیت ساخت بهتری دارن که دلیل اصلی گرونیشون هست ، مادربرد این دوستمون هم مادربرد بدی نیست فقط سری H61 هست که برای پردازنده های ضریب باز مناسب نیست . 

آقا حسین حتما ارتقای رم رو هم در نظر داشته باشید 8 گیگ بشه بهتره ، البته فعلا باید تست کنید ببینید تو بازی های مورد نظر شما مصرف رم بالای 3.5 گیگ میره یا نه .

لینک به دیدگاه

با اجازه صاحب تاپیک :-B آقا سیستم من تو امضام هست،یه مشکل افتضاح دارم باش،وقتی COD 12 میزنم ،کلا گیم سنگین میره،چه رو مدیوم چه رو های یا اکسترا،یعنی مثلا هر دو ثانیه یه بار ریز هنگ میزنه،در حدی که فقط میفهمی ، یکمی هم که بازی میکنم صفحه سیاه یهو هنگ میکنه میمونه،باید با ALt+F4 بیای بیرون،رو گرافیک من یه ردیف LED هست با توجه به کار کشیدن روشن میشه،وقتی صفحه سیاهه هنگ میکنه گرافیک فوقش 2 چراغش روشنه ،اما سی پیو نگاه میکنم یهو 99 شده،یهو 20 :|

حالا سوال اینکه،نوشتی i3 برا 270x گلوگاه نمیشه ، مشکل من به سی پی یو ربطی نداره پس؟ :-? (تو بازی رمم تقریبا 95 درصد پر میشه ،اما شخصا ندیدم 100 درصد بشه )

درود دوست عزیز

یک Hotfix‏ و آخرین آپدیت بازی رو نصب کنید ایشالا مشکلتون حل بشه.

پ.ن: شرمنده چون با موبایل هستم نمی تونم لینک قرار بدم.

شادکام باشید. :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...