رفتن به مطلب

شرکت AMD ، پشتیبانی از کارت گرافیک های سری 5000 و 6000 را به تاریخ پیوند داد

Recommended Posts

gs7qs5pypfgl25gwsre.jpg

شرکت AMD در طی انتشار درایور گرافیکی جدید خود (موسوم به Crimson که دیروز منتشر شد)، دست به حرکت نچندان قابل پیشبینی زد: شرکت AMD دیگر از کارت گرافیک های سری 6000 و 5000 پشتیبانی نمی کند. با اینکه این کارت ها از DirectX 11 پشتیبانی کامل می کنند، ولی شرکت AMD دیگر برای آنها درایورهای جدید را در آینده عرضه نخواهد کرد.

آخرین درایوری که کارت گرافیک های دو سری مذکور از آن می توانند استفاده کنند، درایور نسخه 15.7.1 WHQL است. ولی با این حال، کسانی که می خواهند از درایور جدید Crimson استفاده کنند، می توانند نسخه ی Beta از این درایور را با مدل Legacy GPU استفاده کنند. گویا شرکت AMD قصد دارد تنها بر روی کارت گرافیک های با معماری Graphics CoreNext یا همان GCN تمرکز کند (کارت گرافیک های سری 7000 و بالاتر).

شما می توانید درایو Crimson نسخه Beta را از این لینک دانلود کنید.

منبع: techpowerup

مترجم: مجتبی حیدرزاده

لینک به دیدگاه

نیما خان، تسلیت عرض می کنم، گویا کارت شما هم به تاریخ پیوست...

ولی AMD باید یه استثنا برای کارت HD 5450 قائل میشد  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:laughing:  :laughing:  :laughing:

نامرد یهو از پشت خنجر زد بهم، فکر می کردم تا سری جدید دووم بیارن... شاید یه درایور مخصوص 6870 و 5450 داد بیرون ! :D

اقا لینک درایور برا ویندوز 10 64 بیت بتا رو اگه داری بزارمن چیز شکن ندارم  :(

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

:D

به نظرم 5450 رو amd بصورت اختصاصی برای ایرانیا زده بود :D

95درصد این کارت در دست کاربرای ایرانیست :D

لینک به دیدگاه

:laughing:  :laughing:  :laughing:

نامرد یهو از پشت خنجر زد بهم، فکر می کردم تا سری جدید دووم بیارن... شاید یه درایور مخصوص 6870 و 5450 داد بیرون ! :D

اقا لینک درایور برا ویندوز 10 64 بیت بتا رو اگه داری بزارمن چیز شکن ندارم  :(

بفرما، امیدوارم تسکین درد این خنجر بشه  :D

http://www.guru3d.com/files-get/amd-radeon-software-crimson-edition-download,2.html

لینک به دیدگاه

درایور جدید بیاد که چی بشه؟ :D

اینا زمان خودشون بهینه نشدن ،نوشدارو بعد از مرگ سهراب اثر نداره

لینک به دیدگاه

یکی از بدترین اخباری که امروز شنیدم و البته قبل ترش خودم با نصب درایور جدید تا حدی شک کرده بودم

لینک به دیدگاه

خوب اين كه برا اونور آبيا چيز ناراحت كننده اى كه نيست هيچ اونا خوشحال هم ميشن كه هميشه تو آبديت به سر ميبرن مارو بگو با دلار رو به 4000 تومنى و نوسانات شديد و فلشهاى قرمز رو به بالاى ليون و استرس اين زندگى چه كنيم....

لینک به دیدگاه

خوب اين كه برا اونور آبيا چيز ناراحت كننده اى كه نيست هيچ اونا خوشحال هم ميشن كه هميشه تو آبديت به سر ميبرن مارو بگو با دلار رو به 4000 تومنى و نوسانات شديد و فلشهاى قرمز رو به بالاى ليون و استرس اين زندگى چه كنيم....

"فلشهاى قرمز رو به بالاى ليون" این مورد و خیلی خوب آومدی!

لینک به دیدگاه

تابستان امسال کارت 5750 ۱۷۵ تومن فروختم خطر از بیخ گوشم گذشت اگر نفروخته بودم الان ۵۰ تومنم نمیخریدن

خدایا شکرت

بلاخره amd از nvida یه چیزای داره یاد میگیره

باز خوبه amd کارت های ۵ سال پیشو از رده خارج کرد

Nvida بعد از سری ۹۰۰ با سری ۷۰۰ همین کارو کرد

به طوری که 780ti دیگه حرفی برای گفتن نداره

لینک به دیدگاه

یادش بخیر قبلا یه 5550 داشتم خیلی دوست میداشتم

ای ام دی زمان سری 4 و 5 واقعا ترکوند.

لینک به دیدگاه

یادش بخیر قبلا یه 5550 داشتم خیلی دوست میداشتم

ای ام دی زمان سری 4 و 5 واقعا ترکوند.

اره زمان ۴۰۰۰ 4670 ترکوند با قیمت مناسبش

زمان ۵۰۰۰ 5770 ترکوند با قیمت مناسبش

اما یه نکته داشت اونم اینه که اون موقع ati بود که تونست بترکونه amd که شد همه چی از هم پاشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بفرما، امیدوارم تسکین درد این خنجر بشه  :D

http://www.guru3d.com/files-get/amd-radeon-software-crimson-edition-download,2.html

دستت درد نکنه  @};-

زیاد ناراحتی نداره قبلشم همین وضع بود برا ما ها دیگه عادت کردیم نه که تا قبلش هر هفته اپدیت میومد بعدم با اون اپدیت زیرو رو میشد قدرت کارتهای ما... فرقی به حال ما نمی کرد فقط دلخوشی بود ، خیلی وقته داره فقط برا gcn  برروز رسانی میده از همون موقعه که دایرکتس 12 معرفی شد برای کارتهای 7000 به بالا الان تنها ساپورت درایوریش رو حذف کرد خیال همه راحت شد رفت...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

سلام

با این که شرکت انودیا سری های قدیمشو از رده خارج کرده ولی فراموششون نکرده و براش آپدیت ویندوز 10 میده و هنوزم ازشون همایت می کنه پس اینطور که معلومه انودیا بیشتر به کارت ها اهمیت میده

وقتی وارد سایت انودیا هم بشید می تونید تمامی سری ها رو ببنید و آپدیت های مورد نظرشون رو دریافت کنید

ممنون

موفق باشین :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

:D

به نظرم 5450 رو amd بصورت اختصاصی برای ایرانیا زده بود :D

95درصد این کارت در دست کاربرای ایرانیست :D

بله. متاسفانه بیشتر افراد اطلاعات کمی در مورد کارت گرافیک دارن و حافظه گرافیک رو مد نظر قرار می دن!

تقصیری هم ندارن. چون فروشنده ها می گن مثلا این گرافیک 2 گیگه  همینو بردار ...........

متاسفانه 5450 هم به خاطر همین بی اطلاعی که فروش زیادی تو ایران داره.(با اینکه خیلی قدیمی شده به وفور تو بازار پیدا میشه) :(

لینک به دیدگاه

یکی از یوزرهای Guru3D هم یه تاپیک با عنوان "AMD حیا کن..." (یا همون "AMD شرم بر تو...") زده و بعد از مذمت این حرکت غافلگیر کننده انتظار داشته که بقیه یوزرهای سایت

ازش حمایت کنند ولی بقیه که اکثرا کارت رده بالاتر دارن (حتی کسانی هم که nVidia دارن!) این حرفش رو بی منطق دونستن. خلاصه کلام اینکه آقا این کارتا مال 5-6 سال قبله

نباید انتطار داشت تا مدتهای طولانی AMD خودشو به خاطر اینا عقب نگه داره. به هر حال شتریه که دیر یا زود در خونه همه ما میخوابه!

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

طرف سیستم اورده براش بازی بریزم.میگم گرافیکت چیه میگه تازه گرفتم خیلی قویه وفروشنده گفته همه بازیارو اجرا میکنه.  

حالا اورده تا 5450 2گیگ رو سیستمشه.واقعا فروشنده ها از نفهمی مشتری نهایت استفادرو میبرن..البته بعضی فروشنده ها بلا نسبت دوستای لیونی خودشون نفهمن..

از ماست که بر ماست کلا هر چی سرمون بیاد حقمونه خودمون کردیم
لینک به دیدگاه

اخه 5450 مگه چقدر پرفورمنس داره که بخواى براش اپديت بزارى :D تو بگو با اپديت , پرفورمنسش دو برابر بشه باز هم کمه چه برسه به کمتر از دو برابر. در کل فاتحمه سلوات :D

لینک به دیدگاه

دوران خوبی بود.دم amd گرم...من که با کارتم کلی حال کردم و کلی خاطره داره تا چند سالی مشکلی نداشتم تا اینه از نزدیک 1.5 سال پیش یهو خیلی مشکل دار شد نسل جدید بازی ها اومد و سازنده ها هم گند زدن تو بازی ها از لحاظ بهینگی...ولی تا قبل اون موقع همه چی عالی بود.خلاصه تا اینجاشم دمش گرم.ولی 2 ساله درایوراش هیچ بهبودی رو برای کارتم ایجاد نمیکرد...دادن و ندادنش فرقی نمیکنه.همین که ویندوز 10 رو ساپورت کنه کافیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ورژن بعدی نوبت سری 7000 هست! :laughing:

حالا جدا از شوخی، بعید میدونم که حالا حالاها، این سری رو از رده خارج بکنه، چون معماری GCN هستش، هنوز AMD واسش برنامه داره، ولی اگه از رده خارج کنه به سود خودش هستش، اونوقت مجبور میکنه که کسانی که این کارتهارو دارن، برن کارتهای سری جدیدترش رو بخرن...

لینک به دیدگاه

منم فکر نکنم حالا حالا از رده خارج بشه و حداقل دو تا سه سال دیگه بذنامه داره تاز داره روی درایوراش کار میکنه.

لینک به دیدگاه

ولی AMD باید یه استثنا برای کارت HD 5450 قائل میشد :D

اره واقعا موافقمگ من خودم 10 تا سیستم گیم نت کافی نت دارم با همین گرافیک
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...