رفتن به مطلب

پر درآمدترین رشته کامپیوتری..

dante21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان یه سوال داشتم و خب هدف از سوال کسب درآمد و گذران زندگی هست.

من الان تو مرحله انتظار برای اعزام سربازی هستم و تا اون زمان چیزی حدود 7 ماه باید منتظر بمونم..

خواستم از این مدت حداکثر استفاده رو بکنم و سراغ یه رشته و شاخه از کامپیوتر برم...

از شبکه (سیسکو و مایکروسافت) گرفته تا فتوشاپ مهم نیست فقط بازار خوبی داشته باشه و حرفه ای شدن توش تضمین یه کار خوب..

ضمن پیشنهاداتون اگه موسسه مناسبی هم معرفی کنین ممنون میشم..

ممنون از نظراتتون @};-  @};-

پ.ن: رشته دانشگاهیم کامپیوتر و مرتبط نیست.

لینک به دیدگاه

اگر میخوایی توی زمینه کامپیوتر موفق باشی حتما و حتما باید کار کنی و باید ببینی علاقت توی چه قسمتی هست 

اگر دنبال برنامه نویسی هستی از همین الان یه کلاس خوب ثبت نام  کن و اصولی برو جلو برای مثال میتونی بری C# و SQL  یاد بیگری بعد بری html , asp . mvc اینارو یاد بگیری که خوب یه تایم 1 2 ساله داره تا فول بشی اگر 0 هستی بعدش میتونی بری زبانهای دیگه یاد بگیری

یا اگر دنبال شبکه هستی بری network+ و بعد mcse یا cisco اینا همش مبربوط به این میشه که شما از همین امروز شروع کنی خوبیه کامپیوتر اینه که تمومی نداره من دوستی دارم که حتی الان بعد این چیزایی که یاد گرفته میرفت روباتیک هم یاد میگرفت و برنامه نویسی ماشین یاد میگرفت یعنی میخوام بگم کلا باید تشنه ی یاد گیری باشی توی خدمت هم خیلی راحت میتونی خودتو بکشی بالا و بعد از خدمت یه کار خوب یا در حینش گیر بیاری 

اینم بگم با درس خوندنو دانشگاه رفتن چیزی یاد نمیگیری و صرفا مدرک داری 

برای یاد گیری هم یکسریا توی نت میچرخن یاد میگیرن یکسری کلاس میرن و جدیدا هم پر شده از این پکیجهای آموزشی که پروژه محور هست پیشنهاد من اینه که حتما هر چیزیرو که خواستی شروع کنی پروژه محور برو جلو نه اینکه خودتو درگیره قواعدو اصول برنامه نویسی باشی مثل آموزش دانشگاهی پروژه محور 

باز اگر موردی بود در خدمتم 

لینک به دیدگاه

سلام عزیر.

خوشبختم که شما هم به رشته ای که من در اون درس میخونم علاقه مند شدید.

الان کامپیوتر بیشترین قسمتش که سود داره متاسفتنه بخش بازارشه با بعضی از بازاری های واقعا بی مرام.

ولی بعد از این قسمت در حال حاضر اگه میخوا بری سراغ برنامه نویسی بهتره بری آموزش های تحلیل گری رو ببینی که مباحث نسبتا پیچیده ای هستن ولی میتونی واردو گروه های برنامه نویسی بشی در آینده به عنوان تحلیل گر بشی و توی پروژه هاشون کمکشون کنی;بخش برنامه نویسی اگه بتونی خودتو به یک گروه قوی برسونی میتونه خیلی سود آور باشه ولی اگه نمیتونی بهتره غید خرده کاری رو بزنی.

یه بخش پر سود تری هم هست که آموزش اولیش کمی هزینه داره ولی درامدش در حال حاضر خوبه اونم کار حرفه ای با شبکه و سرور هاست که میشه همون cisco و  microsft که اگه هزینه کلاساشو بتونی تامین کنی درآمدش در می آد.

یک بخش ساده هم هست که یه چند وقتی هست که داره مرسوم میشه و سود مناسبی هم داره و نسبتا مربوط به کامپیوتر و کمی هم شبکه هستش کاره دوربین های امنیتیه که درامد خوبی میتونه داشته باشه.

ولی کلا اگه دنبال آینده ای بهتره بری به دنبال یه علمی بالاتر از کامپیوتر چون کامپیوتر خودش یک کالاست و نحوه تولید و شناختن اعضاشه که میتونه آیندتو بسازه(الکترونیک علمیه که به نظر من و خیلی از استادامون علم آینده هستش و پول توشه)

لینک به دیدگاه

بیشترین درامد پول رضایت و... در اون بخشی از رشته کامپیوتر هست که شما بیشترین علاقه بهش دارین... ;)

شما اگه دیدی داری فقط روزتو شب میکنی بدون که اشتباهی در کارته.

در  کل ببین کدوم بخش بیشتر حال میکنی, همون بخش هم بیشترین درامد نسبت به باقی 100% خواهد داشت.

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

سلام عزیر.

خوشبختم که شما هم به رشته ای که من در اون درس میخونم علاقه مند شدید.

الان کامپیوتر بیشترین قسمتش که سود داره متاسفتنه بخش بازارشه با بعضی از بازاری های واقعا بی مرام.

ولی بعد از این قسمت در حال حاضر اگه میخوا بری سراغ برنامه نویسی بهتره بری آموزش های تحلیل گری رو ببینی که مباحث نسبتا پیچیده ای هستن ولی میتونی واردو گروه های برنامه نویسی بشی در آینده به عنوان تحلیل گر بشی و توی پروژه هاشون کمکشون کنی;بخش برنامه نویسی اگه بتونی خودتو به یک گروه قوی برسونی میتونه خیلی سود آور باشه ولی اگه نمیتونی بهتره غید خرده کاری رو بزنی.

یه بخش پر سود تری هم هست که آموزش اولیش کمی هزینه داره ولی درامدش در حال حاضر خوبه اونم کار حرفه ای با شبکه و سرور هاست که میشه همون cisco و  microsft که اگه هزینه کلاساشو بتونی تامین کنی درآمدش در می آد.

یک بخش ساده هم هست که یه چند وقتی هست که داره مرسوم میشه و سود مناسبی هم داره و نسبتا مربوط به کامپیوتر و کمی هم شبکه هستش کاره دوربین های امنیتیه که درامد خوبی میتونه داشته باشه.

ولی کلا اگه دنبال آینده ای بهتره بری به دنبال یه علمی بالاتر از کامپیوتر چون کامپیوتر خودش یک کالاست و نحوه تولید و شناختن اعضاشه که میتونه آیندتو بسازه(الکترونیک علمیه که به نظر من و خیلی از استادامون علم آینده هستش و پول توشه)

اگر میخوایی توی زمینه کامپیوتر موفق باشی حتما و حتما باید کار کنی و باید ببینی علاقت توی چه قسمتی هست 

اگر دنبال برنامه نویسی هستی از همین الان یه کلاس خوب ثبت نام  کن و اصولی برو جلو برای مثال میتونی بری C# و SQL  یاد بیگری بعد بری html , asp . mvc اینارو یاد بگیری که خوب یه تایم 1 2 ساله داره تا فول بشی اگر 0 هستی بعدش میتونی بری زبانهای دیگه یاد بگیری

یا اگر دنبال شبکه هستی بری network+ و بعد mcse یا cisco اینا همش مبربوط به این میشه که شما از همین امروز شروع کنی خوبیه کامپیوتر اینه که تمومی نداره من دوستی دارم که حتی الان بعد این چیزایی که یاد گرفته میرفت روباتیک هم یاد میگرفت و برنامه نویسی ماشین یاد میگرفت یعنی میخوام بگم کلا باید تشنه ی یاد گیری باشی توی خدمت هم خیلی راحت میتونی خودتو بکشی بالا و بعد از خدمت یه کار خوب یا در حینش گیر بیاری 

اینم بگم با درس خوندنو دانشگاه رفتن چیزی یاد نمیگیری و صرفا مدرک داری 

برای یاد گیری هم یکسریا توی نت میچرخن یاد میگیرن یکسری کلاس میرن و جدیدا هم پر شده از این پکیجهای آموزشی که پروژه محور هست پیشنهاد من اینه که حتما هر چیزیرو که خواستی شروع کنی پروژه محور برو جلو نه اینکه خودتو درگیره قواعدو اصول برنامه نویسی باشی مثل آموزش دانشگاهی پروژه محور 

باز اگر موردی بود در خدمتم 

ممنون از راهنمایی هاتون رضا و پویا عزیز ... نظر خود من شبکه هست چون فک میکنم برنامه نویسی هوش و وقت خیلی بیشتری میطلبه و منه 26 ساله خیلی وقت براش ندارم و از طرفی چون آشنا هم دارم...هم برای آموزش تو شرکت..هم شاید بند پ :D

البته خودم هیچی نمیدونم ازش فقط در این حد که سیسکو (سخت افزارش) هست مایکروسافت (نرم افزارش) البته همینم شک دارم :D

در مورد الکترونیک هم اطلاعاتی ندارم یعنی باید در حد یه رشته دانشگاهی و 4 ساله بخونم ؟

پوریا جان الان پکیج و دانشگاه جفتش شد پروژه محور... دانشگاه که نمیتونم برم ولی پکیج و موسسه عالی هستن باز که برای هر کدوم یه آدرس یا اسمی از این روش های اموزشی که گفتین بدین ممنون میشم

حالا باز اگه نظر دیگه ای دارید در مورد رشته... خوشحال میشم راهنماییم کنید و البته اگه موسسه ای هست که خیلی مطرح هست معرفی کنید ممنون میشم..

بیشترین درامد پول رضایت و... در اون بخشی از رشته کامپیوتر هست که شما بیشترین علاقه بهش دارین... ;)

شما اگه دیدی داری فقط روزتو شب میکنی بدون که اشتباهی در کارته.

در  کل ببین کدوم بخش بیشتر حال میکنی, همون بخش هم بیشترین درامد نسبت به باقی 100% خواهد داشت.

والا رشته لیسانس من اقتصاد کشاورزی هست و فوق هم زراعت به جفتش هم علاقه دارم اما زراعت پول فراوون میخواد(احداث گلخانه) و وقت که من جفتش رو ندارم  وقت هم به دلیل سربازی.

اقتصاد کشاورزی هم باید پایان خدمت داشته باشی تا وارد اداره یا بانک یا حتی حوضه قضاایش بشی

ویرایش شده توسط dante21
لینک به دیدگاه

چی ؟

دلالی :|

ولی این مباحث بیشتر تو کشورهای خارجی خوبه و تو ایران، کامپیوتر هم مثل بقالی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...