رفتن به مطلب

مقایسه بین پردازنده ها

Recommended Posts

i7-5960X و  i7-6700k Skylake و i7-4790k به ترتیب کدوم یکی قوی تر و سریعتر هستند اگر از پردازنده گرافیکی چشم پوشی کنیم ؟ و کلا در مقایسه بین پردازنده ها به چه چیزهایی به ترتیب توجه کنیم تا بفهمیم کدوم یکی در رتبه بالاتری نسبت به بقیه قرار میگیرند؟

(کاریرد هم همه کار.بازی و کارهای گرافیکی و...)

سلام دوست عزیز پردازنده هایی که نام بردین به ترتیب قدرت و سرعت به ترتیب زیر هستن:

1 = i7 5960X

2 = i7 4790K

3 = i7 6700K

ببینید در مقایسه قدرت پردازنده ها موارد زیادی دخیل هستن مثل تکنولوژی ساخت، تعداد هسته، تعداد مدار، فرکانس پردازنده، میزان کش و ... 

سلام دوستان سیستم گیم من اینه

i3 4160

gtx 960 oc

corsair 8gb 1600

intel 128 ssd

میخواستم بدونم اگر Cpu رو تبدیل به i5 بکنم برای مثال 4460 چقدر توی

پرفورمنس تاثیر داره ؟ توی گیم

و اینکه ایا الان cpu بنده گلوگاه حساب میشه برای کارت 960 ؟

سلام دوست عزیز i5 4460 با 4 هسته و 6 مگ کش نسبت به i3 4160 با 2 هسته و 3 مگ کش در گیم به مراتب پرفورمنس بالاتری داره ...

ویرایش شده توسط EhsanCPU
لینک به دیدگاه

• ارسال 253
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

i7-5960X و  i7-6700k Skylake و i7-4790k به ترتیب کدوم یکی قوی تر و سریعتر هستند اگر از پردازنده گرافیکی چشم پوشی کنیم ؟ و کلا در مقایسه بین پردازنده ها به چه چیزهایی به ترتیب توجه کنیم تا بفهمیم کدوم یکی در رتبه بالاتری نسبت به بقیه قرار میگیرند؟

(کاریرد هم همه کار.بازی و کارهای گرافیکی و...)

فک کنم اینجوریه

5960

6700

4790

هرچند که آوردن 5960 تو مقایسه با اون دوتا موضوعیت نداره :)

بسته به کاربرد داره منتهی پارامترهایی مثل تعداد هسته و قابلیت hyperthreading و فرکانس هسته ها میتونه مهم باشه.. بعضیا تعداد هسته تو کارشون مهمه .. بعضیا نه فرکانس تک هسته ای براشون موضوعیت داره.. بعضیا به دلیل محدودیت حجم رم مجبور میشن سوکت عوض کنن (الان این 3 تایی که گفتین از لحاظ حداکثر حجم رم با هم فرق دارن) کلن نمیشه یه فرمول کلی ارایه داد مخصوصا وقتی پردازنده های سوکت های مختلف رو با هم دارین مقایسه میکنین

همه چی یجورایی بستگی به کاربرد شما داره ابتدا. کاربرد و بودجتون میتونه سوکتتونو مشخص کنه.. بعدش راحت تو سوکت مشخص میتونید پردازنده ها رو مقایسه کنید :cool:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

یه جا خوندم سی پی یو های sandy bridge مثلا i5-2500 حداکثر از رمهای 1333 پشتیبانی می کنن.

یعنی واقعا در صورتیکه مادربرد پشتیبانی کنه باز هم فرکانس روی 1333 میاد؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان.

یه جا خوندم سی پی یو های sandy bridge مثلا i5-2500 حداکثر از رمهای 1333 پشتیبانی می کنن.

یعنی واقعا در صورتیکه مادربرد پشتیبانی کنه باز هم فرکانس روی 1333 میاد؟ :-?

این فرکانس پایه هست، برای اینکه شما بتونی رمها رو در فرکانس بالاتر تست کنی باید 3 شرط برقرار باشه/

• مادربرد ساپورت کنه؛ به چیپست بر می گرده و اینکه رم تا چه فرکانس XMP ساپورت بشه.
  • رم توانایی رسیدن به فرکانس های بالا رو داشته باشه و فرکانس XMP براش تعریف شده باشه
  • پردازنده پشتیبانی کنه.

به شرط برقراری سه شرط بالا و با فرض اینکه پردازنده IMC خوبی داشته باشه نهایت فرکانسی که تقریبا میشه روی پلتفورم سندی بریج زد 2300 هست. اون هم با زدن بیس فرکانس چون نهایت نسبت تعریف شده(divider) در این پلتفورم 1:8 هست که معادل  mhz2133 هست.

لینک به دیدگاه

این فرکانس پایه هست، برای اینکه شما بتونی رمها رو در فرکانس بالاتر تست کنی باید 3 شرط برقرار باشه/

• مادربرد ساپورت کنه؛ به چیپست بر می گرده و اینکه رم تا چه فرکانس XMP ساپورت بشه.
  • رم توانایی رسیدن به فرکانس های بالا رو داشته باشه و فرکانس XMP براش تعریف شده باشه
  • پردازنده پشتیبانی کنه.

به شرط برقراری سه شرط بالا و با فرض اینکه پردازنده IMC خوبی داشته باشه نهایت فرکانسی که تقریبا میشه روی پلتفورم سندی بریج زد 2300 هست. اون هم با زدن بیس فرکانس چون نهایت نسبت تعریف شده(divider) در این پلتفورم 1:8 هست که معادل  mhz2133 هست.

خیلی ممنون از پاسختون. @};-

با مادربرد https://www.asus.com/Motherboards/H61MC/specifications/ و سی پی یو i5-2500 میشه از رم بالاتر از 1333 استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز پردازنده هایی که نام بردین به ترتیب قدرت و سرعت به ترتیب زیر هستن:

1 = i7 5960X

2 = i7 4790K

3 = i7 6700K

ببینید در مقایسه قدرت پردازنده ها موارد زیادی دخیل هستن مثل تکنولوژی ساخت، تعداد هسته، تعداد مدار، فرکانس پردازنده، میزان کش و ... 

سلام دوست عزیز i5 4460 با 4 هسته و 6 مگ کش نسبت به i3 4160 با 2 هسته و 3 مگ کش در گیم به مراتب پرفورمنس بالاتری داره ...

درود

i7 6700k از 4790k قطعا پردازنده بهتری هست @};- 

لینک به دیدگاه

درود

سلام دوست عزیز

ولی در سایت معتبر PassMark نسبت به 4790K امتیاز پائینتری گرفته امتیاز6700K دقیقا 206 امتیاز از 4790K پائینتره

خودتون میتونین ببینین

post-8452-0-53037400-1462896341_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

این هم مقایسه تخصصی سایت cpuboos

4790K VS 6700K

در این سایت هم 4790K امتیاز 8.1 و 6700K امتیاز 7.9 گرفته ...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

ولی در سایت معتبر PassMark نسبت به 4790K امتیاز پائینتری گرفته امتیاز6700K دقیقا 206 امتیاز از 4790K پائینتره

خودتون میتونین ببینین

attachicon.gif4790.jpg

احسان جان ملاک یک تست نیست؛ میانگین امتیازات cinbench، superPI، XTU، Wprime، Geekbench و... ملاک هست که پردازنده i7 6700k به دلیل imc قویتر، لیتوگرافی پایینتر، گرافیک مجتمع قویتر و در آخر قابلیت‌های بیشتر و توان اورکلاک بسیار بالا کاملا برتر از 4790k ظاهر میشه

http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_4790k/

http://hwbot.org/hardware/processor/core_i7_6700k/

در حالت ایر ، واترکولینگ و همچنین با استفاده از نیتروژن مایع 6700k عملکرد بهتری داره!

این هم مقایسه تخصصی سایت cpuboos

4790K VS 6700K

در این سایت هم 4790K امتیاز 8.1 و 6700K امتیاز 7.9 گرفته ...

متاسفانه سایت cpuboss و زیرمجموعه‌هاش اصلا و اصلا قابل اطمینان نیستن و به هیچ وجه نمیشه به نتایجشون اطمیمنان کرد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مطالبی که در مورد گرافیک مجتمع قویتر و قابلیت اورکلاک بهتر عنوان کردین کاملا درسته

ولی من فکر کردم دوستمون در حالت کلی سوال کردن

به نظر شما بررسی سایت cpuboos هم نادرسته ؟؟؟

4790K VS 6700K

بالاتر پاسخ دادم cpuboss مطالبی رو از سطح نت (بدون توجه به اعتبار آن‌ها) رو جمع آوری میکنه و در صفحه مقایسه نشون میده. چنین نتایجی قابل اطمینان نیستن و از هر یوزر حرفه‌ای اگر در مورد اعتبار این سایت بپرسید همین جواب رو به شما میده  @};-  (*) 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خودتون میتونین ببینین

attachicon.gif4790.jpg

درود 

درسته که خیلیا با توجه به چنین سایتهایی میگن که 4790 قویتره اما دلیل برتری 6700 فقط خود پردازنده نیست 

مثلا ی نمومه ش ساپورت رم پرسرعت و با فرکانس بیشتر ddr4 هستش 

و همچنین قابلیت اوورکلاک بهتر

6700 

درکل میشه گفت باندل 1151 بهتر از 1150 هست اینجوری فکر میکنم بهتر ازمقایسه دو پردازنده هست

ویرایش شده توسط sajad25
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

من خودم از سیستم پردازنده مدل اینتل استفقاده می کنم از نوع core i 3 که واقعا عالیه.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

امتیازات  کدوم از سایتهای زیر قابل اعتمادتره

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

یا

http://cpuboss.com/

ویرایش شده توسط ماهی 100
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان

من cpu i3 4160 رو دارم میدم به دوستم

میخواستم بپرسم ارزش داره که مادربرد رو هم عوض کنم و برم روی skylake ؟ و 6100 بگیرم ؟

در کل میخواستم بدونم 6100 بهتر هست یا 4170 ؟

و اینکه با یه 6100 میشه کارایی کامل از کارت 960 گرفت ؟

لینک به دیدگاه

با سلام به همه دوستان

برنامهء مقایسه نمیخواد که . کاملاً مشخصه که Amd از اینتل بهتره

ولی خوب این فقط یه نظر شخصیه ....

از چه نظر؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان لطفا اگر در مورد مقایسه پردازنده مطلب دارند بگزارند

با تشکر

AMD's Phenom processors

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

عالیه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان میخواستم بدونم این دو cpu چقدر با هم تفاوت دارن

intel i3-4160 processor  1150

intel I3-3210 cpu @ 3.20GHz  1155

کدوم بهتره  و دست دوم  تو لیون چند معامله میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان فقط خواستم بهتون بگم که بنده برای پیدا کردن یک سایت خوب برای بنچمارک خیلی تلاش کردن ولی بهترین اونها www.userbenchmark.com  هستش چون که هم میتونید نرم افزار شو دانلود کنید و ببینید ایا سیستمتون با هم مچ هست یا نه 

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان سایت هست معرفی کنید که توش بتونم پردازنده ها رو باهم مقایسه کنم ؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

با سلام
میخواستم بدونم سی پی یو AMD Athlon (tm) X4 620 Processor 2.60GHz قویتره یا

سی پی یو اینتل Core 2 Duo E8400؟!!
با تشکر
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من cpu amd athlon x3 425 2.7ghz داشتم آنلاک کردم به amd phenom x4 b25 2.7 ghz تبدیل شده

حالا این چه مدلی از cpu  هستش کدام مدل از پردازنده amd هستش

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، javadrock گفته است :

سلام دوستان

من cpu amd athlon x3 425 2.7ghz داشتم آنلاک کردم به amd phenom x4 b25 2.7 ghz تبدیل شده

حالا این چه مدلی از cpu  هستش کدام مدل از پردازنده amd هستش

درود

برنامه ی cpu z رو اجرا کن.

لینک به دیدگاه

داداش این مشخصاتش هستش

cpu amd athlon 425 کدام مدل از سی پی یو هستش که یک هستش قفل شدهup.jpg.92a972f025369f46e9a230a2573b6162.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

دوستان i5-6600k  VS  i5-7600k

اگر نسل 7 بهتر هست که ظاهرا هست چرا قیمت سری 6 بالاتره؟

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...