رفتن به مطلب

مقایسه ی سه کارت گرافیک ( نیاز به گیمر حرفه ای )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام . لطفا بدون تعصب و واقع بینانه نظرتون رو در مورد این سه کارت گرافیک و برتری هاشون نسبت به همدیگه بیان کنید . و همچنین مهم ترین ملاک های عملکرد بهتر کارت گرافیک رو میخواستم بدونم . این سه مدل مد نظرم هست . ( کاربری : گیمینگ )

GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5

vs

ASUS R9 390 DCIII OC STRIX GAMING 8GB GDDR5

vs

MSI R9 290X Lightning TriFrozr 4GB GDDR5

با تشکر

لینک به دیدگاه

و

اگر 4k بازی نمیکنی MSI R9 290X Lightning TriFrozr 4GB GDDR5

لینک به دیدگاه

و

اگر 4k بازی نمیکنی MSI R9 290X Lightning TriFrozr 4GB GDDR5

دوست عزیز میشه دلیل انتخابتون رو بفرمایید ( هر چه جامع تر بهتر )

لینک به دیدگاه

یه 970 گفتن منفی نداره :wacko:

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

390 بهتره علاوه بر این که کمی بهتر از 970 فریم میده و هم قیمت هستند تقریبا ، 8 گیگ رم داره که تو رزولیشن های بالاتر از 1080 احتمالا در اینده بهتر جواب میده .

لینک به دیدگاه

اینجا رو هم ببینید بد نیست

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=51697&page=7

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASUS R9 390 DCIII OC STRIX GAMING 8GB GDDR5  انتخاب برتر خواهد بود

دلیل هم مشخص است  390 و 390X از همه 290X ها بدون استثنا بهتر هستند چون 390 , 390X یک  چیپست رفرش هستند و  هم دمای بهتر و کنترل شده دارند که از همین رو اورکلاک کارخانه ای بهتری شده اند و هم رم بیشتری دارند - درسته که کلاً کارتهای این رده 8 گیگ رم به کارشون نمیاد ولی خوب رم بیشتر اینده نگرانه تراست- کارت جدید تربهتر است از کارتی که  1سال یا 19 ماه از عمرش گذشته است - طبیعی است که در این مقطع با توجه به رم بیشتر و نسخه جدیدتر بودن 390 تا حدودی  بهتر از 970 خواهند بود و  در این مقطع لااقل تا انویدیا به 970 دراپ قیمت بده من 390 و  رو به  خریدار پیشنهاد میدم-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

نمی دونم ایا با خرید کارت دسته 2 مشکل دارید یا خیر ولی یک کارت 980 به قیمتی بسیار عالی http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=42868&hl= یه نگاه بی اندازید 

اما من هم به شما 390 رو پیشنهاد می دهم دلیلش هم که اقا رضا کامل بالا اورده مهم تر از میزان رمش هست که اینده نگری تر هست 

ولی به نظر من شما اون کارت 980 دسته 2 رو تهیه کن شاید تخفیف هم دادن شما که داری 1570 برای 390 می دهید خوب یک کم هم به اون 980 فکر کن 

لینک به دیدگاه

۲۹۰ چون هم بصرفه تره هم بازده بالا تری داره بعدشم لایتنینگ تا خرخره اور میشه

ویرایش شده توسط dokygh
لینک به دیدگاه

سلام.اگه بخایم منصفانه نگاه کنیم و فن بازی در نیاریم تو بازیهای 1080 که احتیاج به رم بالاتر نیست 970 خوبه و چون اکثر بازیها با انودیا همکاری کردن 970 فعلا بهتر جواب میده ولی اگه بخای 2k یا بالاتر بازی کنی چون 390 8 گیگ هست بهتر و بیشتر فریم میگیری و بازیهای سال نو قطعاً تو 1080 بیشتر از 4g میخان الانم که چنتا بازی که تو همون 1080 اگه بخای رو الترا بازی کنی رم بالاتر از 4 میخان

مثل shadow of mordor,bo3,fallout4.

انتخاب با خودتون است.

لینک به دیدگاه

از موقعی که درایور جدید amd اومده همه طرفدار R390 8 gb شدن :)

قبلا همه میگفتن فقط 970

نظر منم مثل بقیه هست اگر فول اچ دی بازی میکنین 970 اگر بالاتر 390

لینک به دیدگاه

سلام به نظر من انودیا بگیر 980 چون هم واسه بازی ها آپدیت میده و یکم بروزتر از adm است

و یا همون 970 طبق گفته بقیه خوبه

موفق باشی :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

طبق معمول پیشنهاد 8 گیگ رو میدم به جای 4 گیگ ...!  ^_^

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه R9 390 هستش چون رم بالاتری داره ودر اینده مشکل نخواهی داشت.

اما در نظر داشته باشین که حداکثر مصرف R9 390 حدود 275 وات و مصرف GTX 970 حدود 145 وات هست که خیلی کمتره.

در کل به شما پیشنهاد می کنم اگه پاور بالایی دارین (بالای 600 وات) و مصرف برق براتون چندان اهمیتی نداره 390 گزینه بهتریه.

اما در غیر اینصورت 970 هم بسیار انتخاب خوبی هست.

290x هم نسبت به این دو تا ارزش خرید نداره.

لینک به دیدگاه

R9 390 بهترین انتخابه

از 970 سرتره . به نظرم از کارت 390X هم انتخاب بهتری میتونه باشه

کاملا نیاز رو برای بازی های امروزی برطرف میکنه . افت قیمت کمتری رو نسبت به کارت های بالاتر و گرونتر شامل میشه . بخاطر قیمت معقولانه تری که نسبت به مدل های بالاتر داره راحت تر خریدو فروش میشه و خیلی راحت میتونید با فروشش به سراق خرید نسل بعدی برید (کمترین ضرر در هنگام فروش شامل حالتون میشه)

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

با سلام . لطفا بدون تعصب و واقع بینانه نظرتون رو در مورد این سه کارت گرافیک و برتری هاشون نسبت به همدیگه بیان کنید . و همچنین مهم ترین ملاک های عملکرد بهتر کارت گرافیک رو میخواستم بدونم . این سه مدل مد نظرم هست . ( کاربری : گیمینگ )

GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5

vs

vs

با تشکر

Gigabyte R9 390 OC G1 Gaming WF 2X مسلما آینده نگر تر هست با رم 8 گیگ و راندمان عالی  +ULTRA DURABLE بودن 

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه به نظر بنده همین هست

چون هم رم کافی داره برای بازیهایی که در آینده میاد هم کاراییش نسبت به اون 2تای دیگه بهتره.مخصوصا گیم

از سری استریکس هم هست که دیگه هیچ.عالیه @};-

لینک به دیدگاه

فریم دهی 390 و 970 فرقی با هم نمیکنه. بعضی بازی ها 970 بالاتره بعضی بازیها هم 390؛ فقط هر چند وقتی یه سری بازیها مثل GTA و CoD Black Ops III و AC Syndicate پیدا میشن که بیش از 4 گیگ رم پر میکنن و

با تکنولوژی VSR شرکت AMD حتی اگر مانیتور Full HD هم داشته باشی میتونی تا رزولیشن 3200x1800 بازی کنی (نمیدونم DSR انویدیا چطور کار میکنه!). نتیجه اینکه 390 بهتره :D

لینک به دیدگاه

خوب کم بياره از رم ميگيره. درسته افت فرم هم پيدا ميکنه ولي مثلا اگه يه گيم 5000 مگ بخواد يا 6000 مگ , اون يکي دو گيگ رو از رم بگيره به خاطرش مگه چقدر افت فرم پيش مياد؟ من کارى به قدرت دو کارت ندارم , اما اگه من بودم 970 بر ميداشتم

انتخاب بين amd و nvidia صليغه ايه به نظرم. من خودم با amd و nvidia کار کردم , رنگ بندى nvidia بين 5850 و 660 که تست کردم , 660 بهتر بود و درخشندگيش بيشتر بود ( يکم ) , به علاوه 970 پاور 550 واسش کافيه ولي 390 حد اقل 700 ميخواد.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چرا دوستان میگن 8 گیگ رم؟ خب درسته 8 گیگ رم خیلی بهتره و اینده نگرانه تر هست. ولی الان سوال من اینه . این کارت قدرت  کافی رو در قبال 8 گیگ رمش داره؟!یعنی 8 گیگ رم برا 4k هم کافیه ولی به نظر شما این کارت قدرت بازی تو 4k رو داره؟ فکر میکنم  این کارت قدرتش اندازه 970 هست ولی حافظش بیشتر که میگن. به نظر من حافظش در برابر قدرتش خیلیه که فک میکنم اونقدر به کار نیاد.

لینک به دیدگاه

درود به همگی

دوستان این نظر شخصیه منه،

من از هر دو برند استفاده کردم و فکر میکنم الان در حال حاضر ارزش خرید amd خیلی بیشتره...

560ti,670,270x,285

الانم 960 دارم ولی نمیدونم چجوریه وقتی amd داری احساس خیلی خوبی داری و یه جوراییی خیالت راحت تره

الانم دارم به 390x فکر میکنم تنها دلیلی هم که هنوز تصمیم به خریدش نکردم اینه که 960 کارت خوبیه و خوشم اومده ازش

در کل به کارتا احساسی نگاه میکنم و تصمیم میگیرم و به این دوستمون توصیه میکنم 390 بگیره

[emoji5] [emoji5]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بحثهای تکراری ادامه داره...

ولی نظر بنده رو بخوای، میگم که برای گیمینگ، از کدوم بازی ها خوشت میاد؟؟ که ببینیم اسپانسرشون کدوم شرکت هستش، آیا Gamework در اون بازی ها بکار رفته؟ که 100 درصد گزینه اول 970 میشه با اینکه کارتهای دیگه از نظر قدرت پردازشی قویتر هستن...

اما یه بحثی الان هستش که امیدوارم اشتباه کنم ولی از انویدیا بعید نیست، اون هم از رده خارج کردن سری 900 هستش، بعداز اینکه سری جدید گرافیک هاش رو بده، فکر نمیکنم AMD هم به این زودی ها کارتهاش رو از رده خارج کنه...

در آخر اگه اهل اورکلاک هستی، بدون شک 290X Lightning گزینه عالی هستش، کارتهای سری 300 اونقدر جای اورکلاک ندارن، هر قدری که خنک کنندشون هم خوب باشه روی هوا دیگه بیشتر از این جای اورکلاک ندارن، اما اگه اهل اور نیستی، همون 390 DCIII خوب هستش، البته خود بنده 390 MSI Gaming رو ترجیح میدم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از نظراتتون .

کدوم مدل پاور پیشنهاد میکنید؟

حتما باید 700 یا 650 برای R9 390 کافیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...