رفتن به مطلب

پاسخ: آیا تعویض خمیر کارت گرافیک باعث ابطال گارانتی میشه؟

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

این سوالی بود که سر فروش یه کارت که خمیرش با LU تعویض شده بود داستان شد، برا همین من از پشتیبان  آواژنگ پرسیدم و ایشون هم بعد از سوال از واحد گارانتی، اعلام کردن باز کردن کولر باعث ابطال گارانتی میشه.

پس مهم نیست که بعد تعویض خمیر کارت مشکلی نداشته باشه اما اگه کارش به گارانتی بخوره، گارانتی باطل میشه و خدماتی تحت گارانتی ارائه نمیشه. بنابراین در خرید کارت هایی که خمیرشون تعویض شده دقت کنید.

هدف صرفاً اطلاع رسانی بود تا در موقع خرید و فروش به مشکل برنخورید.

با تشکر از مسئول پشتیبانی آواژنگ @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

همین کارو بنده هم انجام دادم دداش.یکی از دوستام توی خدمات پس از فروش آواژنگ هست و ازش پرسیدم و گفت اینکار 100% گارانتی رو باطل میکنه

ولی کسی که کارتشو توی تاپیک برای فروش گذاشته بود و خمیر کارتشو عوض کرده بود توی کتش نمیرفت که اینکار گارانتی رو باطل میکنه

جالب اینکه میخواست بخاطر دادن اطلاعات غلط بنده به مدیر انجمن شکایت کنه :wacko:

دمت گرم داداش  @};-

ویرایش شده توسط omidvar777
لینک به دیدگاه

این مسئله رو به صراحت توی کارت گارانتیشون گفتن:

موارد خارج از ضمانت:

انجام هر گونه تعمیرات و دستکاری توسط افراد غیر مجاز.

افراد غیر مجاز هم یعنی هر کسی به جز مسئولان فنی آواژنگ.

frua_20151209_175048_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین کارو بنده هم انجام دادم دداش.یکی از دوستام توی خدمات پس از فروش آواژنگ هست و ازش پرسیدم و گفت اینکار 100% گارانتی رو باطل میکنه

ولی کسی که کارتشو توی تاپیک برای فروش گذاشته بود و خمیر کارتشو عوض کرده بود توی کتش نمیرفت که اینکار گارانتی رو باطل میکنه

جالب اینکه میخواست بخاطر دادن اطلاعات غلط بنده به مدیر انجمن شکایت کنه :wacko:

دمت گرم داداش  @};-

لطفاً لینک تاپیک رو حذف کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا در مورد این مطلب تا به حال در گیری زیادی بین فروشندگان و خریداران کارت ها در همین فروم به وجود آمده که اگر اشتباه نکنم یک مورد 980 گیگا با گارانتی آواژنگ هم برای فروش گذاشته بودن و خمیرش با Liquid Ultra تعویض شده بود و فروشنده زیر بار نمیرفت که این کار گارانتی رو باطل میکنه.

با این شفاف سازی خبات دیگه میشه با اطمینان گفت که حد اقل در مورد گارانتی آواژنگ ، این کار باعث ابطال گارانتی میشه و دیگه هیچ صحبتی در موردش وجود نداره و این تاپیک میتونه به عنوان مدرک برای اثبات این قضیه مورد ارجاع قرار بگیره.

ممنون از خبات عزیز @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از جناب رضایی عزیز بابت پیگیری

تاپیک به اشتباه قفل شده بود و مشکلی نداره @};-

لینک به دیدگاه

درود
طبق صحبتی که با دوست و استاد بسیار عزیزم جناب کریمی در پیام خصوصی داشتم..
عرض کردم که کم و بیش دوستان با کار و حرفه بنده آشنا هستن .. من نزدیک به 6 سال هست که در بازار کامپیوتر و لپتاپ مشغول به کار و انجام وظیفه هستم .. عمده کارمم تعمیرات تخصصی و پشتیبانی گارانتی شرکت های مختلف بوده ..

یادمه اوایل سال 94 بود دوست عزیزی قصد فروش یک عدد کارت GTX 980 داشتن که خمیرش رو تعوض کرده بودن .. و همین موارد و سوالات پیش اومده بود ..
منم تصمیم گرفتم همچین کاری انجام بدم ..
با دوستان عزیزم در پشتیبانی آواژنگ تماس گرفتم و موضوع رو مطرح کردم ... از اونجایی که همکار بودیم ایشون امر کردن که اگر خمیر تعویض بشه گارانتی باطل نمیشود به شرط اینکه .. بیایی شرکت با هم تعویض کنیم ولی پیشنهاد میکنم که شخصا اینکار رو نکنید و به گارانتی ارجاع بدید  !
چون 
1. نسبت به درد سرش ارزش نداره

2. خمیری که شرکت استفاده میکنه جوابش رو پس داده .. ( حتی اگر ضعیف تر از موارد دیگه ای عمل میکنه )

من کاملا بی طرف این موضوع رو بیان میکنم   و تجربه شخصی خودم رو بیان کردم !

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

درود

طبق صحبتی که با دوست و استاد بسیار عزیزم جناب کریمی در پیام خصوصی داشتم..

عرض کردم که کم و بیش دوستان با کار و حرفه بنده آشنا هستن .. من نزدیک به 6 سال هست که در بازار کامپیوتر و لپتاپ مشغول به کار و انجام وظیفه هستم .. عمده کارمم تعمیرات تخصصی و پشتیبانی گارانتی شرکت های مختلف بوده ..

یادمه اوایل سال 94 بود دوست عزیزی قصد فروش یک عدد کارت GTX 980 داشتن که خمیرش رو تعوض کرده بودن .. و همین موارد و سوالات پیش اومده بود ..

منم تصمیم گرفتم همچین کاری انجام بدم ..

با دوستان عزیزم در پشتیبانی آواژنگ تماس گرفتم و موضوع رو مطرح کردم ... از اونجایی که همکار بودیم ایشون امر کردن که اگر خمیر تعویض بشه گارانتی باطل نمیشود به شرط اینکه .. بیایی شرکت با هم تعویض کنیم ولی پیشنهاد میکنم که شخصا اینکار رو نکنید و به گارانتی ارجاع بدید !

چون

1. نسبت به درد سرش ارزش نداره

2. خمیری که شرکت استفاده میکنه جوابش رو پس داده .. ( حتی اگر ضعیف تر از موارد دیگه ای عمل میکنه )

من کاملا بی طرف این موضوع رو بیان میکنم و تجربه شخصی خودم رو بیان کردم !

اکثرا اورکلاکرها خمیر گرافیک رو تعویض میکنن اونم برا اینکه از clu استفاده کنن گارانتی هم قبول نمیکنه خمیری به جز اونیکه خودش استفاده میکنه به گرافیک بزنه
لینک به دیدگاه

سلام دوستان نظر بنده و کسایی که خمیر تعویض کردن این هست که.در صورت خرابی کارت میشه دوباره خمیر کارت رو با یه خمیر که رنگ مشابه خمیر اصلی کارت رو داره عوض کرد و بعد به گارانتی برد! برای جا نموندن جای پیچگوشتی هم میشه به ورق کاغذ یا چیزی شبیه به اون رو بین پیچ گوشتی و پیچ قرار بدن تا ردی از جای پیچ گوشتی نمونه!؟..کسی هست بتونه این شبهه رو برطرف کنه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان نظر بنده و کسایی که خمیر تعویض کردن این هست که.در صورت خرابی کارت میشه دوباره خمیر کارت رو با یه خمیر که رنگ مشابه خمیر اصلی کارت رو داره عوض کرد و بعد به گارانتی برد! برای جا نموندن جای پیچگوشتی هم میشه به ورق کاغذ یا چیزی شبیه به اون رو بین پیچ گوشتی و پیچ قرار بدن تا ردی از جای پیچ گوشتی نمونه!؟..کسی هست بتونه این شبهه رو برطرف کنه؟؟

درود

خمیری که توسط دست و روش های معمولی اعمال میشه قابل تشخیصه. معمولاً (و نه لزوماً) خمیر اصلی یه حالت 4 گوش خاصی روی خنک کننده به جا میزاره . مگه اینکه طرف حرفه ای باشه.

البته نصب کولر بعد از خمیر زدن خیلی رو این اثر تاثیر داره و اگه کمی کولر رو برا بستن پیچ ها جابجا کنی حسابی تابلو میشه.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام

من یه لپ تاپ دارم که ۴ یا ۵ تا پیچ پشتش سفت ( محکم) کردم و جای دستکاری هست ولی باز نشده 

حالا گارانتی شاملش میشه یا نه ؟ 

بابت آپ تاپیک هم معذرت 

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، milad.gamer گفته است :

سلام

من یه لپ تاپ دارم که ۴ یا ۵ تا پیچ پشتش سفت ( محکم) کردم و جای دستکاری هست ولی باز نشده 

حالا گارانتی شاملش میشه یا نه ؟ 

بابت آپ تاپیک هم معذرت 

چون گارانتی ما دنبال بهنونه برای شونه خالی کردن هستند به احتمال زیاد شامل نمیشه

لینک به دیدگاه

msi گارانتیش باطل میشه ( گرین )   صد در صد اطمینان دارم

ولی اگر ببری برای گارانتیش خودشون عوض میکنن و گارانتی باطل نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، ATER گفته است :

msi گارانتیش باطل میشه ( گرین )   صد در صد اطمینان دارم

ولی اگر ببری برای گارانتیش خودشون عوض میکنن و گارانتی باطل نمیشه.

در 31 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

چون گارانتی ما دنبال بهنونه برای شونه خالی کردن هستند به احتمال زیاد شامل نمیشه

برای اثبات باید لپ تاپ ببرم تهران دفتر مرکزی گارانتی ؟ چون میگن باید برچسب بزنه روش

بابت پاسخ ممنون

ویرایش شده توسط milad.gamer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...