رفتن به مطلب

مردم خرافی ایران

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تاپیکش رو تو یه سایتی زدم گفتم اینجا هم بگم
این موقع شب که دارم پست میزارم بخاطر این خرافات مردم عزیز کشورمون هست

ساعت3بامداد همین 2ساعت پیش چندین تماس تلفنی با من گفته شد که با فحش و ناسزا و اینکه اشتباه گرفته براش مسیج کردم و گذاشتمش تو بلک لیست

رفتم بخوام همش صدای ماشین میومد و صدای تق تق در!

خونه ی ما روبروی مسجد هست صداها بیشتر میشد میرفتن و میومدن

نکاه کردم دیدم مردم به در مسجد میکوبند و میرند!

مخم هنگ کرده بود که دیکه 3تا ماشین اومدن پیاد شدن دیگه نمیرفتن!!!دیگه صداها داشت کلافم میکرد خواستم زنگ بزنم پلیس چون قضیه مشکوک بود

رفتم داداشمو بیدار کردم گفتم داستان اینجوری که یه عکس از موبایلش نشون داد و که فتوای علما درباره ی یک عمل خرافی ماه ربیع هست و گفت من خودم تا دیشب خبر نداشتم تا اینو تو ویسگون دیدم:

چند سالى است در شب اول ماه ربیع‌الاول حرکتى در بعضى مساجد باب شده است، شائبه بدعت و یا ترویج نوعى خرافه در آن مى‌رود، ماجرا از این قرار است که در شب اول ماه ربیع‌الاول از حدود نیمه‌ شب تا اذان صبح افرادى که غالباً خانم‌ها هستند با در دست داشتن شمع پشت درب مساجد مراجعه و با کوبیدن به درب مساجد و خواندن اذکارى توسل جسته و حاجات خود را طلب مى‌نمایند، البته این عمل را تا هفت مسجد ادامه مى‌دهند و خصوصاً این حال توسل در هنگام اذان صبح به اوج خود مى‌رسد و معتقد هستند، بدین وسیله اتمام ماه صفر و آمدن ماه ربیع‌الاول را خبر مى‌دهند، نظر حضرتعالى در این باره چیست؟

معظم‌له فرمودند: عمل مذکور مستند روایى ندارد و شیوه‌اى قابل تأیید نیست. اگر چه اصل اذکار و ادعیه و طلب حاجات از خداوند متعال عمل پسندیده‌اى است، لکن اشکال در شیوه عمل به نحو یاد شده است، آقایان علماى اعلام (دامت افاضاتهم) و مؤمنین (ایدهم الله تعالى) با پند و اندرز و موعظه و نصیحت از رواج چنین رفتارهایى که چه بسا ممکن است منتهى به وَهْن مذهب گردد، جلوگیرى نمایند.

http://www.seratnews...اول-ربیع‌‌الاول

اکثر این آدما دختر های جوان بودن و من از ته دل برای اینها متاسفم!!نمیفهمند دارند در چه قرنی زندگی میکنند با یک غار نشین تفاوتی ندارند

اگر می خواید دعا بخوانید این همه کتاب و دعا هست چرا نصفه شب بخاطر یک عمل خرافی که متخصصین علوم دینی با اون مخالف هستند و اون رو جایز نمیدونند مزاحم دیگران میشید؟

خدا ازتون نگذره ما رو بیخواب کردید من ساعت8باید برم اداره پست خیر سرم می خوام چندتا سفارش ارسال کنم!خواببم نبرده!

اون هم با صدای تق تق در و ماشینهاتون ساعت3تا5بامداد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

سازنده ما را از نو بساز                   اما این بار از بنی  آدم مساز 

زموجودی بساز که هستیت را قدر بدانیم       اما در خرافه و دروغ خود را نغلطانیم

از اشعار خودم

ویرایش شده توسط my lion
لینک به دیدگاه

1 کلاغ 40 کلاغ خانوم ها هست دیگه :D

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

1 کلاغ 40 کلاغ خانوم ها هست دیگه :D

نخند من حرصم میگیره آخه چرااااااااااااااااا؟

what the hell :D

لینک به دیدگاه

چی بگم والا 

خدا شفاشون بده به جا این کارها دست یک بدبختی بگیرید از گشنگی نمیره

این همه بدبخت بیچاره دست یکیشون بگیرید دوزار کف دستشون بذارید 

( در ) مسجد حاجت میده ؟ خخخخخخخخخخخخخخخخ خداشفا بده  =))

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه این جور مسائل زیاده شده مردم وقتی درمونده میشند به هر دری میزنند تا حاجت بگیرند... !  *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

متاسفانه این جور مسائل زیاده شده مردم وقتی درمونده میشند به هر دری میزنند تا حاجت بگیرند... !  *dry#

دقيقا ميخواستم همين رو بگم!

لینک به دیدگاه

اکثر این مسخره بازیا و خرافات تو کشورهای جهان سومی اتفاق میوفته.... در واقع یکی از دلایل جهان سومی بودن کشورهایی مثل ما همینه. متاسفانه بزرگترین عیب ما هم همینه. کشورهای بزرگ و موفق در برابر مشکلات به علم و دانش و فرهنگ و از این دست موارد پناه میبرند ولی ما به خرافات و توهمات بی سر و ته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خرافات و اعتقادات عجيب و غريب تو کشور هاي پيشرفته هم جايگاه خودش رو داره و فقط مختص ما ايراني ها و جهان سومي ها نيست! 

لینک به دیدگاه

خرافات و اعتقادات عجيب و غريب تو کشور هاي پيشرفته هم جايگاه خودش رو داره و فقط مختص ما ايراني ها و جهان سومي ها نيست!

بله دقیقا همینو میخاستم بگم.نخوندین تعداد زیادی از جوان های غربی جذب گروهای ترورسیتی از جمله داعش شدن یا گروهای زیادی هستن که تو غرب شیطان پرست هستن این مورد مختص کشورهای جهان اول و دوم سوم نیست متاسفانه الان ما داریم تو عصر جاهلیت پیشرفته زندگی میکنیم.
لینک به دیدگاه

بله قطعا در کشورهای پیشرفته هم هست ولی به نظرتون در یک سطح؟! غالب رفتار های مردم ما متاثر از خرافات هست ولی در کشورهای پیشرفته علم و منطق غالب هست. منظورم اینه. مطمئن باشید غلظتی که ما در انجام خرافات داریم بسیار بیشتر از جهان اولی ها ست (نظر شخصی البته)...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله قطعا در کشورهای پیشرفته هم هست ولی به نظرتون در یک سطح؟! غالب رفتار های مردم ما متاثر از خرافات هست ولی در کشورهای پیشرفته علم و منطق غالب هست. منظورم اینه. مطمئن باشید غلظتی که ما در انجام خرافات داریم بسیار بیشتر از جهان اولی ها ست (نظر شخصی البته)...

big like

لینک به دیدگاه

نخند من حرصم میگیره آخه چرااااااااااااااااا؟

what the hell :D

عذر میخام رسما ***what the f

ملت جای گرفتن دست همدیگه چسبیدن به در و دستگیره مسجد و امامزاده

یکی نیست بگه از هردست بدی از همون دست میگیری

خوبی کن زنجیره خوبی به خودت منتهی میشه آخر مشکل خودت هم حل میشه

لینک به دیدگاه

کاری فقط به ایرانی ها ندارم اکثر مردم دنیا راحت طلب هستن و به جای اینکه برای اون چیزی که میخوان بهش برسن مبارزه کنن آویزونه این داستانا میشن....کم دانی و نادانی هم تو کشورهای جهان سوم سرسام آوره...

لینک به دیدگاه

اولی متاسفانه اینجا بیشتر خصوصا ایند که رنگ و بوی دینی هم به خودش میگیره، شما فقط سرچ کنید بنید چقدر امام زاده بی شجرنامه داریم بعد ملت میرن تراول 50 تومنی میندازند که حاجت بگیرند ، سوال اینجاست که فردی که دستش از این دنیا کوتاهه 50 تومنی به چه دردش میخوره و این که اگه طرف جایگاه والایی داشته بدون این نذر هم باید حاجت بده که البته فلسفه نذر و بحث در مورد طولانیه

بله دقیقا همینو میخاستم بگم.نخوندین تعداد زیادی از جوان های غربی جذب گروهای ترورسیتی از جمله داعش شدن یا گروهای زیادی هستن که تو غرب شیطان پرست هستن این مورد مختص کشورهای جهان اول و دوم سوم نیست متاسفانه الان ما داریم تو عصر جاهلیت پیشرفته زندگی میکنیم.

اونایی که رفتن جذب داعش شدن یا شیطان پرست به نظر من درگیر خرافات نبودند بیشتر به علت جهل و نداشتن اطلاعات کافی در امورد به واسطه یه سری از مبلیغن به ظاهر دینی اونطرف اب هست که سر منشع خیلی از اون انگلیس هست شیطان پرست ها که اصلا بحثشون جداست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خانومای ایرانی اگه انقد که فکره شفا گرفتن بودن فکره درست کردنه ذاتشون بودن الان دلار همون 700 تومن بود!!!

لینک به دیدگاه

رفقای عزیز ایراد به خانوما نگیرید.

کلا خرافات مرد و زن نمیشناسه و چیزی هست که یک جامعه رو قربانی خودش میکنه.

حوادث سال 2012 رو یادتونه؟ :) همون که قرار بود دنیا تموم بشه ...

این مورد هم اولین بار نیست و قطعا آخرین بار نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظرم بهتره آدم به چشم دلسوزی به اتاق نگاه کنه

اینکه ما صبح تا شب بگیم اونا مشکل دارن که اتفاقی نمییفته

یا بگیم خانوم ها این هستن و آقایون اون ....

مشکل برا همه هست و هر کسی به چیزی اعتقاد داره و نظر همه محترم

ما چقدر خودمون درست هستیم ؟؟؟؟

مثلا همه ما میگیم چقدر کمک خوبه و اگر شخص معروفی بره سگ 50 میلیونی بخره همه متهم می کنیم که میتونسته 50 تا خانواده رو یکسال نون بده

ولی خودمون کجای کاریم!!!

لوپ کلامم اینه به جای اینکه ایراد بگیریم به طرز رفتار هم نوع خودمون و بگیم عقب مونده هست و آفریقایی بیایم خودمون رو درست کنیم 

منظور من استارتر محترم نیست همین رفتارهای این مدلی ما دست کمی از قفل و زنجیر نداره 

تحمل کنیم دوستان و دعا کنیم خدا هدایتشون کنه این طوری اعصاب راحتی خواهیم داشت

و کلام آخرم اسلام دین شادی همه هست ما حتی اگر مورچه ای رو بی جهت اذیت کنیم بازخواست میشیم دیگه راحتی یه بنده خدا بماند که کجاست میخواد هر دینی داشته باشه یا دین نداشته باشه

همین  @};-  @};-  @};-  @};-

فداتوان بوس بوس

لینک به دیدگاه

دقيقا ميخواستم همين رو بگم!

ایضاً بنده

اگر راستش رو بخواهید این امور در بین کشور های پیشرفته بسیار رایجه اما در اکثر موارد به زندگی خودشون محدود میشه و تا بینشون زندگی نکنی دیده نمیشه .

مثال های زیادی داره مثلا اگر اشتباه نکنم ایکر کاسیاس ( دروازبان سابق رئال مادرید ) هر بار که گل میخورد ( و میخوره ) دستکشش رو باز میکرد و تیر دروازه رو لمس میکرد ( ؟؟؟ )

یا یهودی ها در روز شنبه اجاق گاز رو روشن ( شایدم خاموش ) نمیکردند . یا در موقع ازدواج خانوم ها با پاشون شیشه میشکنن !

یا در بعضی از جوامع ( اروپایی )اگر از یک در وارد جایی بشن از همون در هم خارج میشن و ... .

اتفاقا اروپایی های و سرخ پوست ها و کشور های آسیای شرقی ( چین ، ژاپن و ... ) بیشتر از همه درگیر خرافات بوده و هستند . این خرافات اکثرا در دنیای امروزی هم وجود دارن اما چون ضرری ندارن چندان به چشم نمیان !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

خانومای ایرانی اگه انقد که فکره شفا گرفتن بودن فکره درست کردنه ذاتشون بودن الان دلار همون 700 تومن بود!!!

متاسفانه ...

لینک به دیدگاه

اکثر این مسخره بازیا و خرافات تو کشورهای جهان سومی اتفاق میوفته.... در واقع یکی از دلایل جهان سومی بودن کشورهایی مثل ما همینه. متاسفانه بزرگترین عیب ما هم همینه. کشورهای بزرگ و موفق در برابر مشکلات به علم و دانش و فرهنگ و از این دست موارد پناه میبرند ولی ما به خرافات و توهمات بی سر و ته.

خداییش این حرفا شعار نیست عین حقیقته منته چرا بعضیا نمی خوان بفهمند!!!!

ملتی که از 3سرچ اولش همش سرگرمی باشه و مطالعه نداشته باشند آخر این میشه دست به دامان خرافات بشند و در همین مرحله ای که هستند بمونند

به اینا باید گفت لابد انگلیس و وسیه و هلند و المان ژاپن مسجد مخفی جهت برا آورده شدن نذر داشتن که ما نفهمیدیم!!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...