رفتن به مطلب

تاپیک اورکلاک AMD

Recommended Posts

قبل از شروع بهتره بگم که این کلاب با کلوپ طرفدارران AMD که توسص MR.PC عزیز ایجاد شد متفاوت است . اینجا هدف پست نتایج اورکلاک خود است و اگر هم تمایل داشتید توضیح مختصری در مورد نحوه اورکلاک خود بدهید . همچنین میتوانید نتایج به دست امده توسط دوستان خود را مشاهده کرده و اگر پردازنده مشابهی دارید به اطلاعات سود مندی دست بیابید.
-----------------------------------------------------------------------------------
تاپیک اورکلاک AMD

آموزش نحوه ثبت اورکلاک

ابتدا نیاز است که چند برنامه را دانلود کنید. این برنامه ها بسیار کم حجم هستند.
برنامه ثبت اورکلاک
cpu-z
شما به منظور ثبت و تایید اورکلاک خود به این برنامه نیاز خواهید داشت.
-----------------------

نحوه ثبت اورکلاک
مشخصات زیر را در پست خود قرار دهید:
User Name:
CPU Model:

CPU Speed:
CPU Voltage:
RAM Speed:
Motherboard:
Cooling:
CPU_Z Validation link:

همان طور که میبینید شما به یک CPU_Z validation به منظور تایید اورکلاک خود احتیاج خواهید داشت که با استفاده از برنامه که دانلود کردید ایجاد میشود. نحوه استفاده در زیر توضیح داده شده و بسیار اسان است.
نحوه استفاده:
بعد از ثبت اورکلاک خود و وارد شدن به ویندوز به منظور ثبت اورکلاک این برنامه را باز کرده و گزینه Validation را بزنید و در صفحه جدید باز شده در قسمت بالا اسم خود را تایپ کرد و سپس گزینه submit را بزنیدو بعد از چند دقیقه در جستجو گر اینترنتی شما صفحه جدیدی باز خواهد شد که ادرس ان صفحه رو به منظور ثبت اور کلاک پست خواهید کرد.
605348439306453.jpg

نمونه validation
http://valid.canardp....php?id=1419470

حالا اور کلاک شما ثبت شده و در لیست قرار خواهید گرفت.
---------------------------------------------------
نکات قابل توجه:
- شما با هر تعداد پردازنده متفاوت میتوانید نتایج اورکلاک خود را ثبت کنید.
- اگر با پردازنده مشابه به نتایج بهتری در اورکلاک بعدی خود رسیدید ان را پست کرده تا نتایج شما در لیست به روز شود.
- حتما نوع تست پایداری اورکلاک خود را بنویسید. مثلا 3 ساعت تست Prime95 یا 25 دور از تست Intel Burning Test یا 5 ساعت بازی سنگین و..................
-اگر در مورد اورکلاک خود کمی هم توضیح بدهید برای کاربران دیگر ممکن است بسیار مفید واقع شود ولی به هیچ عنوان این یک اجبار نیست.
-حتما نوع خنک کننده و مدل ان را بنویسید. مثلا استفاده از کولر همراه پردازنده یا Green tower 10 یا مدل های دیگر
- فعلا فقط لیست پردازندهای جدیدتر در لیست قرار دارد ولی با پست اورکلاک پردازندهای سری قدیمیتر برای انها در لیست جای باز خواهد شد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Phenom II Series

AMD Phenom II X6

User Name: luches
CPU Speed: 4120 MHz
CPU Model: AMD Phnom II X6 1090T / PH-0
CPU-Z Validation : http://valid.canardp....php?id=1419470
پست اورکلاک
---------------------

AMD Phenom II X4

AMD Phenom II X2

---------------------------------------------------------------------------------------------
Athlon II Series

Athlon II X4

Athlon II X3

Athlon II X2

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Phenom Series

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

• ارسال 70
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با اجازه بزرگترها و حرفه ترها کلاب رو افتاح میکنم :-?

User Name: luches

CPU Model: AMD Phnom II X6 1090T / PH-0

CPU Speed: 4120 MHz

CPU Voltage: 1.45v

RAM Speed: Kingstone DDR3 @ 1339 MHz(7-8-8-24-1t)

Motherboard: Gigabyte MA785GT-UD3H

Cooling: Cooler Master Hyper Z-600 ( 2 x 12cm Zalman F3 fan 1800rpm + pull& push)

CPU_Z Validation link : http://valid.canardp....php?id=1419470

تست پایداری : 2 ساعت تست OCCT

25 دور تست intel burning test

25 دور تست LINx

1 ساعت تست prime95

5 ساعت بازی 2 Battlefiled : bad company

دما تو حات بیکار 23 درجه و در حالت لود 50 درجه بود.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلامبا نرم افزار خاصی این کار را کردید یا به صورت دستی و اگه دستی میشهبگید چطوری این کا را میکنید من خودم میخوام از AMD OVER DRIVE استفاده کنم سیستم خنک کننده شما چی بوده

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
  • 4 هفته بعد...

احتمالا پست اول ناقص هست

من دقیقا این مدل:

http://valid.canardpc.com/2664634

رو دارم میخوام اگر بشه یمقدار اورش کنم

حالا چطوری نمیدونم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سالار جان مدتی نمیتونن به اینجا سربزنند.

اگر تا فردا بعداز ظهر اجازه بدید میتونم کامل راهنمایی کنم.چون امتحان دارم و نمیتونم کامل در خدمتتون باشم.

برای شروع پستهای این تاپیک رو با دقت مطالعه کنید :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15518

خیلی از نکات گفته شده.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
  • کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

این چطوره post-11230-0-21465800-1369758088_thumb.jpg

http://hwbot.org/submission/2384079_http://hwbot.org/submission/2384079_

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

الان که با w prime خوده Hwbot  تست زدم تو همون تنظیمات از 61 ثانیه به 57 شانیه کاهش پیدا کرد 

http://hwbot.org/submission/2384191_atisoc0936_wprime___32m_sempron_le_1100_57sec_46ms?recalculate=true

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
الان که با w prime خوده Hwbot  تست زدم تو همون تنظیمات از 61 ثانیه به 57 شانیه کاهش پیدا کرد 

http://hwbot.org/submission/2384191_atisoc0936_wprime___32m_sempron_le_1100_57sec_46ms?recalculate=true

درود و خسته نباشید خدمت دوست عزیز

برای اینکه نتیجه یکم بهتر بشه حالت تم ویندوز رو روی کلاسیک بگذارید و همچنین تمام برنامه های غیر ضروری رو غیر فعال کنید.سپس از داخل تسک منیجر پروسس explrer.exe رو هم ببندید و بعد تست بگیرید.

دوباره نتیجه رو بگدار اینجا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حدود نیم ثانیه هم تو این حالت کم شد بدونه اکسپلورر

post-11230-0-11353400-1369812951_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان واسه تست w prime  اگه فوت کوزه گری ای چیزی بلدین بگین تا ما هم یاد بگیریم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توئیک خواستی نداره (فوت کوزه گری)دوستمون همه توئیک هاش رو گفت تقریبا ...

لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید خدمت دوست عزیز

برای اینکه نتیجه یکم بهتر بشه حالت تم ویندوز رو روی کلاسیک بگذارید و همچنین تمام برنامه های غیر ضروری رو غیر فعال کنید.سپس از داخل تسک منیجر پروسس explrer.exe رو هم ببندید و بعد تست بگیرید.

دوباره نتیجه رو بگدار اینجا.

ماشالا اقا محمد :دی

داداش برو تو کار HD 2000  :دی

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام به همه دوستان عزیز.

دوستان گل سی پی یو من فنوم 555 هست و انلاکش کردم به 4 هسته ای.

فرکانس پایه مادربرد 200 و ضریب پردازنده روی 20 گذاشتم که می شه 4000 که در قسمت اورکلاک بایوس همین رقم رو نشون میده،ولی وقتی وارد ویندوز و cpu-z می شم این رقم رو 2500 نشون میده.

مشکل از کجاست عزیزان؟

41493049563476308688.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

بچه ها من سی پی یو phenom 555 دارم به من گفتن  این cpu دو تا هسته غیر فعال داره من اگه این دو تا هسته رو فعال کنم تو گیم خیلی تاثیر داره؟؟؟؟ و چه جوری باید فعال کنم من هیچی از اورکلاک نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

وقتی ریستارت میکنی و توی محیط بوت هستی توی قسمت لوگوی مادربرد اون پایین توضیحاتی نوشته برای مادربردهای Asus با زدن کلید 4 ، اون دوهسته آزاد میشه و برای اطمینان از این که 4 هسته درحال کارهستن وارد ویندوزکه میشید با اجرای task manager 4 هسته فعال قابل رویت هست!

دراجرای بازی ها مثلا تاثیر داره و ازاون موقع به بعد سی پی یوی شما از x2 555 به b55 تغییر نام میده!!!

لینک به دیدگاه

درود

وقتی ریستارت میکنی و توی محیط بوت هستی توی قسمت لوگوی مادربرد اون پایین توضیحاتی نوشته برای مادربردهای Asus با زدن کلید 4 ، اون دوهسته آزاد میشه و برای اطمینان از این که 4 هسته درحال کارهستن وارد ویندوزکه میشید با اجرای  هسته فعال قابل رویت هست!

دراجرای بازی ها مثلا تاثیر داره و ازاون موقع به بعد سی پی یوی شما از x2 555 به b55 تغییر نام میده!!!

مادربورد من M.B ELITE A785GM-AD3 هست باز هم باید کلید 4 رو بزم.میترسم بزنم داغونش کنم :D  اگه اون دو هسته فعال شد باعث بالا رفتن دمای بیش از حد cpu نمیشه؟؟ میشه درموردtask manager 4 توضیح بدین که چی هست؟

لینک به دیدگاه

مادربورد من M.B ELITE A785GM-AD3 هست باز هم باید کلید 4 رو بزم.میترسم بزنم داغونش کنم :D  اگه اون دو هسته فعال شد باعث بالا رفتن دمای بیش از حد cpu نمیشه؟؟ میشه درموردtask manager 4 توضیح بدین که چی هست؟

بنده با این مادربدر شما کار نکردم ولی احتمالا همین طور باشه!

مشکلی ایجاد نمیکنه!نگران نباش عدد 4 رو بزن توی لوگوی مادربرد درحال بوت ببین چه توضیحاتی هست!

تاثیر زیادی روی دما نداره  شاید 2درجه!

درمورد task manager ، منظور اینه که برایا ینکه مطمئن بشین که چهارهسته آزاد شده و درحال فعالیت هست ، توی محیط ویندوز task manager  رو باز کنید و توی منوی

performance تعداد هسته های درحال کار پردازنده نشون داده میشه!اگرچهارجدول بود چهارهسته فعال هست!

الان اگه نگاه کنید در task manager درهمان منوی performance دو پنرجه دحال پردازش هست که نمایان گر دو هسته فعال هست!

لینک به دیدگاه

من یه phenom x3 710 دارم با مین sapphire amd770 

تو بایوس nb ht fsb و ضزیب فرکانس رم رو پیدا نمیکنم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟ 

http://pro-clockers.com/motherboards/21-sapphire-pure-crossfirex-770-amd-am2-motherboard.html?start=3

شنیدم 4 هسته هم آنلاک میشه کولرش خوب 6 تا لوله داره میشههه یعنیی ؟

لینک به دیدگاه

من یه phenom x3 710 دارم با مین sapphire amd770 

تو بایوس nb ht fsb و ضزیب فرکانس رم رو پیدا نمیکنم کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟؟ 

http://pro-clockers.com/motherboards/21-sapphire-pure-crossfirex-770-amd-am2-motherboard.html?start=3

شنیدم 4 هسته هم آنلاک میشه کولرش خوب 6 تا لوله داره میشههه یعنیی ؟

توی عکس هایی کهداخل لینک خودتون هست ردیف چهار فرکانس رم و ولتاژ پردازنده رو به شما نشون میده!

لینک به دیدگاه

ht مقادیر مشخص داره که برای amd دو رو بر 2ghz باید ست بشه پس فقط مقدارشو رو 2 ghz تنظیم میکنیم ضریبی نیست که من از 10 بکنم مثلا 8  ؟؟؟؟

و همین طور برای رم ؟؟؟    (یعنی اگر من ثابت 800 کنم به نظر شما  با افزایش fsb نمیره بالا؟؟؟؟

nb که کلا نیست خوب با افزایش fsb که همین طور میره بالا!!!!

لینک به دیدگاه

شما قصد دارید اورکلاک کنید؟هم سی پی یو و هم رم رو؟

مدل دقیق و فرکانس رم رو عنوان کنید!

شما روی 800 بذاری روی همون فرکانس کارمیکنه

لینک به دیدگاه

بله تا حدودی البته اگه بدون ولتاژ دادن بتونم به فرکانس قابل قبولی برسم 

crucial ballistix 4-4-4-12 800mhz 2*2gb

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...