رفتن به مطلب

ارتقا یا خرید SSD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان

حدود 250 میخواستم خرج سیستم کنم و ارتقا بدم که به این فکر افتادم که SSD بخرم

به نظرتون اگه گرافیک 7790 رو بفروشم و 250 بذارم روش و GTX950 بخرم بهتره یا اینکه یه SSD بخرم ؟

لینک به دیدگاه

درود

کارتون با سیستم چیه ؟؟ بقیه قطعات سیستم چی هستش ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

توی امضام هستن که !

8gb ram 1600mhz (2x4)

radeon hd7790 1gb gddr5

core i3 3240 @3.4ghz

p8b75-v asus

همه کاری هم با سیستم میکنم

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

ب نظر من اگه اولویت گیم هستش که گراف رو اظافه کن وگرنه ssd

لینک به دیدگاه

اگ بازی میکنی گرافیک چون هارد تاثیر مستقیمی روی بازی نداره فقط در لود کردن اولیه 

لینک به دیدگاه

صد در صد در خرید گرافیک شک نکن ssd فقط مدت زمان لودینگ رو کم میکنه.

لینک به دیدگاه

میتونی 960 دست دو بخری 950 دردی دوا نمیکنه

لینک به دیدگاه

SSD بخر، هيچ چيز به اندازه SSD به سيستم جون تاره نميده.

لینک به دیدگاه

SSD بخر، هيچ چيز به اندازه SSD به سيستم جون تاره نميده.

سلام ارمین جان عزیز

یه سوال خیلی حیاتی داشتم

ازونجایی ک من توی کار Mix ویدیو و این چیزا هستم ، میخواستم بدونم آیا SSD روی سرعت خروجی گرفتن After effect به نظرتون تاثیر داره ؟

من دقت کردم وقتی خروجی میگیره تقیریبا هیچ سخت افزاری روی لود نیست ! واقعا نمیدونم از چی استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

سلام ارمین جان عزیز

یه سوال خیلی حیاتی داشتم

ازونجایی ک من توی کار Mix ویدیو و این چیزا هستم ، میخواستم بدونم آیا SSD روی سرعت خروجی گرفتن After effect به نظرتون تاثیر داره ؟

من دقت کردم وقتی خروجی میگیره تقیریبا هیچ سخت افزاری روی لود نیست ! واقعا نمیدونم از چی استفاده میکنه

من با افترافکت زیاد کار نکردم! ولی بعیده SSD تاثیری در این مورد داشته باشه...

و بازم میگم زیاد با افترافکت اطلاع ندارم، ولی تو بعضی نرم افزار ها که پردازش GPU محور رو پشتیبانی میکنن اینطوری میشه!

مثلا ساده تری مثالش Xilisoft Video Converter Ultimate هست که پردازش GPU محور رو ساپورت میکنه، و وقتی فعالش میکنم سرعتش چندین برابر میشه، ولی گرافیک حتی 5% هم لود نمیشه...

ممکنه افتر افکت هم همین مورد رو داشته باشه! یعنی پردازش روی گرافیک باشه، ولی مثل CPU لودش بالا نره...

لینک به دیدگاه

سلام ارمین جان عزیز

یه سوال خیلی حیاتی داشتم

از تاسک منجر نگاه کنین ببینین هارد میره زیر فشار؟ رم رو هم چک کنید.

کلا برخی نرم افزار ها بهینه نمیشن و ربطی به سخت افزار نداره

لینک به دیدگاه

برای گیم گرافیک .

اگر نرم افزار گرافیک محور استفاده میکنی باز هم گرافیک .

اگر همه کار میکنی ssd

کمبت 10 رو میری ؟؟؟؟

پس گرافیک بگیر .

لینک به دیدگاه

سلام ارمین جان عزیز

یه سوال خیلی حیاتی داشتم

من با افترافکت زیاد کار نکردم! ولی بعیده SSD تاثیری در این مورد داشته باشه...

و بازم میگم زیاد با افترافکت اطلاع ندارم، ولی تو بعضی نرم افزار ها که پردازش GPU محور رو پشتیبانی میکنن اینطوری میشه!

مثلا ساده تری مثالش Xilisoft Video Converter Ultimate هست که پردازش GPU محور رو ساپورت میکنه، و وقتی فعالش میکنم سرعتش چندین برابر میشه، ولی گرافیک حتی 5% هم لود نمیشه...

ممکنه افتر افکت هم همین مورد رو داشته باشه! یعنی پردازش روی گرافیک باشه، ولی مثل CPU لودش بالا نره...

اس‌اس‌دی روی سرعت افتر افکت تاثیر داره. بسته به سنگینی پروژه از  دیسک به عنوان کش استفاده می‌کنه که اس‌اس دی اونجا اثرگذاره. تنطیمات کش ازedit-->preferences-->media & disk cache در دسترس‌ه و به طور پیشفرض روی درایو c هست.

گرافیک در نرم‌افزارهای تدوین و جلوه سازی بیشتر برای دیدن پیشنمایش به کار می ‌آد. برای خروجی گرفتن هم بستگی به ویژگیهای پروژه و نرم‌افزار موثره. افترافکت از ame برای خروجی گرفتن استفاده می‌کنه که بسته به کارت گرافیک می‌شه تنظیم کرد از gpu استفاده بشه یا نه.

در هر حال ندیده ‌ام دمای گرافیک  یا میزان درگیر شدنش زیاد بشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

اس‌اس‌دی روی سرعت افتر افکت تاثیر داره. بسته به سنگینی پروژه از  دیسک به عنوان کش استفاده می‌کنه که اس‌اس دی اونجا اثرگذاره. تنطیمات کش ازedit-->preferences-->media & disk cache در دسترس‌ه و به طور پیشفرض روی درایو c هست.

گرافیک در نرم‌افزارهای تدوین و جلوه سازی بیشتر برای دیدن پیشنمایش به کار می ‌آد. برای خروجی گرفتن هم بستگی به ویژگیهای پروژه و نرم‌افزار موثره. افترافکت از ame برای خروجی گرفتن استفاده می‌کنه که بسته به کارت گرافیک می‌شه تنظیم کرد از gpu استفاده بشه یا نه.

در هر حال ندیده ‌ام دمای گرافیک  یا میزان درگیر شدنش زیاد بشه.

گمونم جایی خوندم که ssd میتونه در بسیاری از نرم افزار ها به راحتی تا 30 درصد موثر باشه .

یک نکته مهمی که در مورد ssd هست اینه که از ssd حتی قبل از بالا اومدن ویندوز استفاده میشه . اما گرافیک فقط توی گیم و تعداد محدودی نرم افزار !!!

از لود شدن ویندوز تا یاز کردن مرورگر اینترنت ، از اجرای یک آهنگ ( سرعت باز شدن پلیر ) تا سرچ در سیستم و ... ssd در حال کار کردنه اما گرافیک نه !!!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

گمونم جایی خوندم که ssd میتونه در بسیاری از نرم افزار ها به راحتی تا 30 درصد موثر باشه .

یک نکته مهمی که در مورد ssd هست اینه که از ssd حتی قبل از بالا اومدن ویندوز استفاده میشه . اما گرافیک فقط توی گیم و تعداد محدودی نرم افزار !!!

از لود شدن ویندوز تا یاز کردن مرورگر اینترنت ، از اجرای یک آهنگ ( سرعت باز شدن پلیر ) تا سرچ در سیستم و ... ssd در حال کار کردنه اما گرافیک نه !!!

اینم در نظر بگیرید که تمام برتری های SSD با 5~6 ثانیه صبر با یک HDD معمولی هم بدست میاد!

ولی اگه گرافیک نیاز باشه، صبر بکار نمیاد دیگه...

لینک به دیدگاه

اینم در نظر بگیرید که تمام برتری های SSD با 5~6 ثانیه صبر با یک HDD معمولی هم بدست میاد!

ولی اگه گرافیک نیاز باشه، صبر بکار نمیاد دیگه...

دقیقا با فکر کردن به همین مورد تاحالا ssd خریداری نکردم

و اینو هم بگم که هارد من سریع ترین هارد hdd در بازار هست و بنچمارکش تا 220mb/s هم میره

یعنی تفاوتی که من از کوچ کردن ازین هارد به ssd میکنم خیلی کمتر از تفاوتی هست که کسی که از یه هارد قدیمی و کند hdd با سرعت 50 مگ به ssd میبینه

لینک به دیدگاه

سلام ارمین جان عزیز

یه سوال خیلی حیاتی داشتم

بله دوست خوبم، ببنید وقتی SSD روی سیستم باشه، هر برنامه ای که سهمی از سرعت هارد دیسک داره، قطعا" با وجود SSD سرعتش بیشتر خواهد شد. افتر افکت هم در هنگام دادن خروجی نیازمند سرعت بالای حافظه ی دائمی است، حالا بسته به پروژه ممکنه از Pagefile هم استفاده کنه که در اینجا قطعا" وجود یک SSD حیاتی خواهد بود.

SSD روی همه چیز تاثیر مثبت داره. کمترین تاثیرش روی بازی ها است که به سریعتر لود شدن مراحل بازی محدود میشه. در بقیه موارد، حتی گشت زنی در اینترنت رو هم سریعتر و راحت تر میکنه.

لینک به دیدگاه

و اینو هم بگم که هارد من سریع ترین هارد hdd در بازار هست و بنچمارکش تا 220mb/s هم میره

یعنی تفاوتی که من از کوچ کردن ازین هارد به ssd میکنم خیلی کمتر از تفاوتی هست که کسی که از یه هارد قدیمی و کند hdd با سرعت 50 مگ به ssd میبینه

این نوع تفکر، اشتباه هست!

شما یه بنچمارک بگیرید و مقدار IOPS رو بررسی کنید (با HDtune pro میتونید این کار رو انجام بدید!)

بعد مقدار بدست اومده رو با SSD ها مقایسه کنید...

99% برتری SSD ها به مقدار IOPS مربوطه نه سرعت رید و رایت.

لینک به دیدگاه

این نوع تفکر، اشتباه هست!

شما یه بنچمارک بگیرید و مقدار IOPS رو بررسی کنید (با HDtune pro میتونید این کار رو انجام بدید!)

بعد مقدار بدست اومده رو با SSD ها مقایسه کنید...

99% برتری SSD ها به مقدار IOPS مربوطه نه سرعت رید و رایت.

میدونم عزیز ، من مقایسه نکردم HDD م رو با SSD ها ! خوب این مقایسه مشخصاً غلطه

منظورم این بود که HDD م نسبت به HDD های خیلی از دوستان بهتره

چون دوستان هارد های ضعیفی دارن سرعت لود سیستمشون داغونه و وقتی SSD میگیرن و چند ثانیه سیستم لود میشه کیف میکنن

من در حال حاضر بدون SSD ، سرعت لود سیستمم از وقتی که کلید Power رو میزنم تا وقتی که دیگه هیچ process یی سیستم نداره و کامل لوده 8 ثانیه هست

بله دوست خوبم، ببنید وقتی SSD روی سیستم باشه، هر برنامه ای که سهمی از سرعت هارد دیسک داره، قطعا" با وجود SSD سرعتش بیشتر خواهد شد. افتر افکت هم در هنگام دادن خروجی نیازمند سرعت بالای حافظه ی دائمی است، حالا بسته به پروژه ممکنه از Pagefile هم استفاده کنه که در اینجا قطعا" وجود یک SSD حیاتی خواهد بود.

SSD روی همه چیز تاثیر مثبت داره. کمترین تاثیرش روی بازی ها است که به سریعتر لود شدن مراحل بازی محدود میشه. در بقیه موارد، حتی گشت زنی در اینترنت رو هم سریعتر و راحت تر میکنه.

ممنون آرمین عزیز

نهایت تلاشمو میکنم ببینم میتونم gtx950 دست دو با قیمت مناسب پیدا بکنم یا نه

اگه پیدا نکنم SSD میگیرم ..

درمورد SSD هم نظرم روی 850 سامسونگ هست ، میگن بهترین توی بازار همینه، درست مگین دیگه ؟!

لینک به دیدگاه

ممنون آرمین عزیز

نهایت تلاشمو میکنم ببینم میتونم gtx950 دست دو با قیمت مناسب پیدا بکنم یا نه

اگه پیدا نکنم SSD میگیرم ..

درمورد SSD هم نظرم روی 850 سامسونگ هست ، میگن بهترین توی بازار همینه، درست مگین دیگه ؟!

بله سری 850 سامسونگ

لینک به دیدگاه

دقیقا با فکر کردن به همین مورد تاحالا ssd خریداری نکردم

ببین امیر جان !

درسته که اگر گرافیک ضعیف باشه در بازی مشکل ایجاد میکنه  اما در نهایت تاثیر ssd در اکثر برنامه ها بیشتره ( بنده خدا تو به سایت خودت سر نمیزنی و میگی وقت ندارم اون وقت میخوای بازی کنی ؟؟؟ :mad: :mad: :mad:  )

در کل بازی = کارت گرافیک

ssd = روان بودن و سریعتر بودن کل سیستم !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...