رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام، من میخواستم یک سیستم جدید بخرم ولی قیل از اون چندتا سوال داشتم تو تصمیم گیری دچار مشکل شدم اگه اجازه بدین بپرسم

1-اول میخواستم بودنم یک سیستم معمولی چقدر میتونه بی وقفه کار کنه، یعنی مثلا اگه دو سه شبانه روز یکسره روشن باشه یا مثلا روزی حدود 20 ساعت روشن باشه برای سیستم مشکلی پیش میاد اگه آره میشه بگید فرق سیستم هایی که قیمتشون در حد همین سیستم های معمولی و بعنوان سرور شبانه روز روشن هستند چیه؟

2-میخواستم یک توضیح کامل در مورد مچ بودن قطعات سیستم بدید. خوب اگه من خودم بخوام یه سیستم ببندم از کجا بدونم این قطعات با هم مچ هستند و بعدا به مشکل نمی خورند یا همین فروشنده های چطوری میفهمند سیستمی که بستند قطعاتش با هم مچ هست و درست کار میکنه؟

3-و در آخر اگه یک راهنمایی کامل بکنید که با بودجه حداکثر 500/000 هزار تومان چه سیستمی میتونم بخرم البته این سیستمی که میخوام بخرم باید چندتا خصوصیت رو حتما داشته باشه: 1-اولا من این سیستم رو برای D-O (Stream Sniffing) از طریق ماهواره (کارت دی وی بی ) میخواستم برای همین سیستم میخوام که روزی حداقل 20 ساعت مدام کار کنه . بعد از کارت گرافیک نسبتا خوبی هم داشته برای بازی البته نه به صورت حرفه ای فقط در حد متوسط2-پردازنده ش باید هم سیستم 64 بیتی رو ساپورت کنه هم 32 بیتی3- مادر بوردش حتما یک شکاف داشته باشه.

خیلی خیلی ببخشید که طولانی شد. در ضمن اگه میشه سیستمی که پیشنهاد میکنید قیمت حدودی هر کدوم از قطعاتشو رو هم بگید. بازم ممنونم

در ضمن منظورم از سیستم فقط خود قطعات کیس بود منهای مانیوتور،کیبورد،موس و اسپیکر 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من حدود 2 سال پیش دو تا کیس جمع کردم یکیش با مبلغ حدود 400 تومن که یه سیستم کاملا معمولی و ضعیف بود.تو این دو سال به غیر از یکی دو ماه بقیه مواقع فقط وقتایی خاموش بود که برق رفته بود!:-?هیچ مشکلیم پیش نیومده.در مورد قطعات دوستان دیگه وارد ترن توضیح می دن;)

لینک به دیدگاه

سلام، من میخواستم یک سیستم جدید بخرم ولی قیل از اون چندتا سوال داشتم تو تصمیم گیری دچار مشکل شدم اگه اجازه بدین بپرسم

1-اول میخواستم بودنم یک سیستم معمولی چقدر میتونه بی وقفه کار کنه، یعنی مثلا اگه دو سه شبانه روز یکسره روشن باشه یا مثلا روزی حدود 20 ساعت روشن باشه برای سیستم مشکلی پیش میاد اگه آره میشه بگید فرق سیستم هایی که قیمتشون در حد همین سیستم های معمولی و بعنوان سرور شبانه روز روشن هستند چیه؟

2-میخواستم یک توضیح کامل در مورد مچ بودن قطعات سیستم بدید. خوب اگه من خودم بخوام یه سیستم ببندم از کجا بدونم این قطعات با هم مچ هستند و بعدا به مشکل نمی خورند یا همین فروشنده های چطوری میفهمند سیستمی که بستند قطعاتش با هم مچ هست و درست کار میکنه؟

3-و در آخر اگه یک راهنمایی کامل بکنید که با بودجه حداکثر 500/000 هزار تومان چه سیستمی میتونم بخرم البته این سیستمی که میخوام بخرم باید چندتا خصوصیت رو حتما داشته باشه: 1-اولا من این سیستم رو برای D-O (Stream Sniffing) از طریق ماهواره (کارت دی وی بی ) میخواستم برای همین سیستم میخوام که روزی حداقل 20 ساعت مدام کار کنه . بعد از کارت گرافیک نسبتا خوبی هم داشته برای بازی البته نه به صورت حرفه ای فقط در حد متوسط2-پردازنده ش باید هم سیستم 64 بیتی رو ساپورت کنه هم 32 بیتی3- مادر بوردش حتما یک شکاف داشته باشه.

خیلی خیلی ببخشید که طولانی شد. در ضمن اگه میشه سیستمی که پیشنهاد میکنید قیمت حدودی هر کدوم از قطعاتشو رو هم بگید. بازم ممنونم

در ضمن منظورم از سیستم فقط خود قطعات کیس بود منهای مانیوتور،کیبورد،موس و اسپیکر 

1-سیستم معمولی برای کاری که شما در نظر داری باید حتما قطعات مناسبی با کولینگ مناسبی داشته باشه که عمر بیشتر داشته باشه سیستم و بعد از کارکرد طولانی به علت گرمای قطعات افت کارایی نداشته باشه.کولر سی پی یو باید مناسب تهیه کنید و به فن استوک اکتفا نکنید.رم هم حتما با کیفیت و هیتسینک دار مناسب باشه.تهویه کیس هم بحث خاص خودش رو داره

مچ شدن بیشتر یک اصطلاح رایج شده در بازار هست که شما اگر اطلاعات مناسب سخت افزاری داشته باشید بهتر میتونید در مورد این واژه نظر بدید ، در کل وقتی شما از بودجتون به نحو احسنت در خرید استفاده کنید همون مچ بودن رو انجام دادید.

با توجه به موارد مد نظر شما با این بودجه

cpu:phenom II X4 955 BE=172

mb:asrock 880 GXH/ usb 3=133

VGA:HD 4670 /1gig=92

ram:4 gig 1333 kingmax=104

power:535=66

HDD=500=49

dvd rw:1270 hp=29

cpu cooler:hyper 212 +=42

case:دلخواه

حدود 700 در میاد این .اگر زیاده میتونید از سی پی یو phenom 2 X2 550 استفاده کنید حدود 70 میاد پایینتر

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...