رفتن به مطلب

درباره نسل بعدی اینترنت همراه-------> 5G

amin110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

آمریکا

بله سرعت دانلود بین 2.7 و 2.8 مگابایت بر ثانیه تغییر می کرد. البته درست می گین به منطقه و آنتن دهی مکان هم خیلی بستگی داره من خونه ی خودم به زور سرعت دانلود به 500 کیلوبایت می رسه چون آنتن دهیش یه مقدار ضعیفه.

این دیگه ته سوتی بود چون آمریکا معمولا بدترین پینگ رو داره شما آمریکا هم زندگی بکنی داشتن پینگ 32رویاست

ایران باشی و با آمریکا پینگ 32!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بی خیال من اصلا باور کردم نمی خوام ادامه بدم!

------------------------------------------------------------

من الان برای اونایی که به پست صفحه ی قبلم منفی دادن ناراحتم =))

هیچوقت هیچوقت اینترنت های ماهوراه ای وایرلسی  پایدار نیستند آقا هر کی خواست منبع میدم دیگه چرا بیخودی منفی میدید! *dry# :mad:  سر علم رو که نمیشه کلاه گذاشت!!! *dry#

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دیگه ته سوتی بود چون آمریکا معمولا بدترین پینگ رو داره شما آمریکا هم زندگی بکنی داشتن پینگ 32رویاست

ایران باشی و با آمریکا پینگ 32!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بی خیال من اصلا باور کردم نمی خوام ادامه بدم!

------------------------------------------------------------

من الان برای اونایی که به پست صفحه ی قبلم منفی دادن ناراحتم =))

هیچوقت هیچوقت اینترنت های ماهوراه ای وایرلسی  پایدار نیستند آقا هر کی خواست منبع میدم دیگه چرا بیخودی منفی میدید! *dry# :mad:  سر علم رو که نمیشه کلاه گذاشت!!! *dry#

منظور شما از پایداری در چیه ؟ یعنی مثلا شرایط اب و هوایی روی قدرت سیگنال تاثیر بزاره ؟ بله درسته شرایط اب و هوایی خیلی روی سیگنال تاثیر میزاره

ولی ببینید درارتباط پوینت تو پوینت شما با مالتی پوینت لینک میزنید و حالا یک کانکشن هم دارید چون ارتباط شما دو طرفه هست با ضعیف شدن سیگنال دریافتی یا ارسالی ( با توجه به شرایط اب هوایی ) حداکثر تا 40 درصد روی لینک شما تاثیر میزاره

باتوجه به شرایط حداقل 50 مگ پهنای باند لینک شما هست . حالا تو بدترین شرایط اگه 40 درصد از پهنای باند شما کم کنیم یعنی 20 مگ برای شما 30 مگ ارتباط میمونه حالا اینو بیاریم تو فرمول به احتمال زیاد میانگین 40 مگ به شما میده

یعنی فقط 10 مگ از ارتباط شما رو تحت تاثیر قرارداده این 40 درصد که گفتم یعنی بدترین شرایط اب هوایی به عنوان مثال همین چندماه پیش تهران باد و باران و طوفان شده بود ما روی بدترین سیگنال دکل حدود 24 درصد تضعیف سیگنال داشتیم

این شرایط برای باند 5 گیگا هست . مثلا باند 24 گیگاهرتز با لینک های گیگابایت واقعا بی نظیر هستند ارتباطات بر بستر دریا یا فواصل طولانی یا ...

درسته که ارتباطات زیرساخت اینترنت رو به صورت کابل دراختیار داره ولی تمام isp ها داخل ایران اینترنت رو به صورت وایرلس دریافت میکنند تمام مراکز مخابراتی بر بستر وایرلس پهنای باند رو تامین میکنن و به دست شما میرسونن

خب شاید بپرسید شاید کارشون اشتباه هست و درخارج از کشور از اینترنت کابلی استفاده میکنن و ...

درخارج کشور هم به همین صورت هست ولی مثلا یک مرکز مخابراتی حداقل 40 تا لینک وایرلس داره در داخل مرکز این لینک هارو بالانس میکنه و پهنای باند رو کامل میکنه و لینک کامل رو به صورت کابلی دراختیار کاربر میزاره 

البته اونجا کلا استفاده ازدکل ممنوع هست و مثل ایران نیست هرکی بره برا خودش یک دکل با چهار پنج تا رادیو بزاره  :D

لینک به دیدگاه

منظور شما از پایداری در چیه ؟ یعنی مثلا شرایط اب و هوایی روی قدرت سیگنال تاثیر بزاره ؟ بله درسته شرایط اب و هوایی خیلی روی سیگنال تاثیر میزاره

ولی ببینید درارتباط پوینت تو پوینت شما با مالتی پوینت لینک میزنید و حالا یک کانکشن هم دارید چون ارتباط شما دو طرفه هست با ضعیف شدن سیگنال دریافتی یا ارسالی ( با توجه به شرایط اب هوایی ) حداکثر تا 40 درصد روی لینک شما تاثیر میزاره

باتوجه به شرایط حداقل 50 مگ پهنای باند لینک شما هست . حالا تو بدترین شرایط اگه 40 درصد از پهنای باند شما کم کنیم یعنی 20 مگ برای شما 30 مگ ارتباط میمونه حالا اینو بیاریم تو فرمول به احتمال زیاد میانگین 40 مگ به شما میده

یعنی فقط 10 مگ از ارتباط شما رو تحت تاثیر قرارداده این 40 درصد که گفتم یعنی بدترین شرایط اب هوایی به عنوان مثال همین چندماه پیش تهران باد و باران و طوفان شده بود ما روی بدترین سیگنال دکل حدود 24 درصد تضعیف سیگنال داشتیم

این شرایط برای باند 5 گیگا هست . مثلا باند 24 گیگاهرتز با لینک های گیگابایت واقعا بی نظیر هستند ارتباطات بر بستر دریا یا فواصل طولانی یا ...

درسته که ارتباطات زیرساخت اینترنت رو به صورت کابل دراختیار داره ولی تمام isp ها داخل ایران اینترنت رو به صورت وایرلس دریافت میکنند تمام مراکز مخابراتی بر بستر وایرلس پهنای باند رو تامین میکنن و به دست شما میرسونن

خب شاید بپرسید شاید کارشون اشتباه هست و درخارج از کشور از اینترنت کابلی استفاده میکنن و ...

درخارج کشور هم به همین صورت هست ولی مثلا یک مرکز مخابراتی حداقل 40 تا لینک وایرلس داره در داخل مرکز این لینک هارو بالانس میکنه و پهنای باند رو کامل میکنه و لینک کامل رو به صورت کابلی دراختیار کاربر میزاره 

البته اونجا کلا استفاده ازدکل ممنوع هست و مثل ایران نیست هرکی بره برا خودش یک دکل با چهار پنج تا رادیو بزاره  :D

اینا رو خودت گفتی من نمی خواستم بگم

من یادمه بارون میومد ایرانسل 3gدو خط میشد میپرید

بحث مهم برای خود من پینگ هست که نشون دهنده ی ارتباط قویه مثلا شما نمیتونی با 3gبری gta vآنلاین بزنی!چون وضعیتش وحشتناکه من 500تومن دادم مودم 4G tp linkخریدم الانم دارمش رایتل دارم دکل پشت دیوار خونمون هست

ایرانسل دارم همراه اول هم دارم ایرانسل گاهی اوقات 22مگ سرعت داره ولی این سرعتش بشدت متغییر هست!در حد 8مگ جا به جا میشه ولی ADSLمن 10مگ همیشه ثابت هست پینگش با اروپا 85تا100هست(پروفایل گیم شرکت شاتل رو خط بستن)

وقتی پینگ بالا باشه سرعت از سرور ها خارجی میاد پایین ولی من باADSL مشکلی با این قضیه ندارم

الان شاید بعضیا بگن این فقط برای بازیه!بعضی فکر میکنند 50مگ نت داشتن یعنی کاربر حرفه ای بودن!

هر وقت 3gو4Gتونستد پایدار باشند  و stream -broadcast-gaming onlineانجام بدن بعد شاید چندتا کاربر مثل من برند بخرند

این قضیه بیشتر برای سو استفاده ی شرکت های خارجی برای گرفتن اطلاعات سریعتر از کاربراست تا هر چی رو گوشی هست رو بهش دسترسی داشته باشند  تا کاملا اگاه باشند کجایی و اگه آب خوردی بفهمند،خود من اینطوری فکر میکنم

مثلا الان شما وایبر و تلگرام رو که می خواید نصب کنید اول مینویسه اطلاعات وای فای و شماره تلفن ها و اطلاعات تماس و مسیج هات رو میخونم پاک میکنم ویرایش میکنم ارسال هم میکنم در صورتی که ارسال کنم شارژت کم میشه

عکس میگیرم فیلم میگیرم بدون اجازه شخص شما!

حالا هر کی می خواد منفی بده من نظر خودم رو همه جانبه گفتم این نوع اینترنت بدرد مثال من نمیخوره حالا 10Gهم بیاد باز فرقی به حال من نداره

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...