رفتن به مطلب

ایا این گرافیک عادی هست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بغل کیس باید به سمت داخل باشه!(هوای خنک رو مستقیم به روی گرافیک بفرسته)

پشت کیس هم فن به سمت خارج قرار بدید، اینطوری دما بالا نمیره...

خلاصه:

بالا/پشت کیس به سمت بیرون.

جلو/کنار/پایین کیس به سمت داخل.

بغل کیس زمانی حرف شما درسته که فن زیر گراف بیوفته و هوای خنک رو بده به فن گراف

تو این کیس روی گراف میوفته و وقتی میده داخل تداخل میشه و گرم تر

تست شده!

در مورد پشت چون به دیوار نزدیک هست پشت فن پشتی گرم هست و اگه فن باشه اون گرما میره رو پشت گرافیک و گراف گرم تر میشه

اگرم به داخل باشه که کلا تهویه کیس به هم می خوره

لذا اونو استفاده نکردم

کلا تهویه خوبی رو پردازنده هست و نیازی به فن پشتی نمی بینم

کیس و اوردم اینور با فن پشتی و بدون فن پشتی هیچ تاثیری رو دما نداره!

ممنون

من مدل رفرنس این کارت رو داشتم (7970) از 83 بالاتر نمیرفت این مدل فکر نکنم بیشتر از 75 درجه بره...کارت شما مشکل داره...

دوست عزیز داریم در مورد r9 280x صحبت می کنیم ها نه 7970!

دوبار رو نمودار افتر کلیک کن خطی میشه

بنظرم رو خطی بهتره سرعت فن ها هی یک درصد یک درصد بالاپایین نمیشه!

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

موافق نیستم

خوب چه ایرادی داره 1% 1% کم یا زیاد شه؟

اگه ایرادی داشت که این همه شرکت تو این حالت فن هاشون رو درست نمی کردند!

لینک به دیدگاه

من با fallout 4با آخرین حد تنظیمات دمای کارت 43تا55

CPUدما33تا43

لینک به دیدگاه

تهویه مشکل داره ! چرا؟

چون میتونه به دلیل اینکه فن پشت رو برداشتی و فن رو در رو معکوس کردی باشه و البته چون که کیس در کنار و کنج دیوار قرار داره و از زیر ،راست وعقب فضاش بسته است حرکت بدی نیست چون در این صورت حروجی فن پشتی به دیوار میخوره و در اطراف کیس پخش میشه و همچنین گرمای اتاق هم به این مسئله اضافه میشه حالا به نظر من بهتره جای کیس رو عوض کنی و در حالتی قرار بدی که در پشت کیس و کنار فضای کافی داشته باشی تا بتونی فن رو در رو برعکس کنی و فن پشت رو هم ببندی و این نکته رو هم توجه کن در این حالتی که الآن هست گرمایی که فن های گرافیک از روی هیت سینک به بیرون کیس هدایت میکنن هم به دیوار میخوره و برگشت داره رو قسمت پشتی کیس که به بدنه خود کارت هم تاثیر میذاره و همچنین خروجی پاورت که چون به ورودی خود پاور در زیر کیس هم نزدیکه میتونه باعث ایجاد چرخه ی هوای گرم بین ورودی و خروجی و روی قطعات پاور بشه و در یه کلام بهتر بگم کیس توی یه حالت خف قرار داره!حتما جای کیس رو عوض یا جابجاش کن مطمئنن تاثیر گذار خواهد بود و همچنین جریان مثبت و منفی هوا رو در داخل کیس بررسی کن و ببین هماهنگی بین ورود و خروج هوا وجود داره یا نه؟!

اینم نظرو پیشنهاد بنده بود امیدوارم مفید واقع بشه. @};-

لینک به دیدگاه

بغل کیس زمانی حرف شما درسته که فن زیر گراف بیوفته و هوای خنک رو بده به فن گراف

تو این کیس روی گراف میوفته و وقتی میده داخل تداخل میشه و گرم تر

تست شده!

چطوری فن بغل روی گرافیکه؟

تو عکس کاملا مشخصه فاصله فن تا کف کیس کمتر از 10 سانتی متر هست و 100% گرافیک ارتفاش بیشتره...

درضمن با این کار شما دارید فشار هوای اطراف گرافیک رو کاهش میدید و این خودش تاثیر منفی روی سیستم کولینگ گرافیک داره.

در کل باید چند کار انجام بدید:

1:فن در کیس رو به سمت داخل تغییر جهت بدید!

2:به پشت کیس یک فن به سمت بیرون اضافه کنید!

3:فاصله کیس از دیوار رو افزایش بدید (حداقل 5 سانتی متر بیشتر ازچیزی که حالا هست)

میتونید تو گوگل عبارت "pc case airflow guide" رو جستجو کنید(مخصوصا بخش تصاویر) چندین و چند عکس و راهنما پیدا میکنید که تقریبا در تمام موارد فن بغل کیس به سمت داخل هست.

لینک به دیدگاه

من با fallout 4با آخرین حد تنظیمات دمای کارت 43تا55

CPUدما33تا43

کارتتون 280x هست؟ فکر نکنما!

لینک به دیدگاه

کارتتون 280x هست؟ فکر نکنما!

نه بابا با970 :D

لینک به دیدگاه

تهویه مشکل داره ! چرا؟

چون میتونه به دلیل اینکه فن پشت رو برداشتی و فن رو در رو معکوس کردی باشه و البته چون که کیس در کنار و کنج دیوار قرار داره و از زیر ،راست وعقب فضاش بسته است حرکت بدی نیست چون در این صورت حروجی فن پشتی به دیوار میخوره و در اطراف کیس پخش میشه و همچنین گرمای اتاق هم به این مسئله اضافه میشه حالا به نظر من بهتره جای کیس رو عوض کنی و در حالتی قرار بدی که در پشت کیس و کنار فضای کافی داشته باشی تا بتونی فن رو در رو برعکس کنی و فن پشت رو هم ببندی و این نکته رو هم توجه کن در این حالتی که الآن هست گرمایی که فن های گرافیک از روی هیت سینک به بیرون کیس هدایت میکنن هم به دیوار میخوره و برگشت داره رو قسمت پشتی کیس که به بدنه خود کارت هم تاثیر میذاره و همچنین خروجی پاورت که چون به ورودی خود پاور در زیر کیس هم نزدیکه میتونه باعث ایجاد چرخه ی هوای گرم بین ورودی و خروجی و روی قطعات پاور بشه و در یه کلام بهتر بگم کیس توی یه حالت خف قرار داره!حتما جای کیس رو عوض یا جابجاش کن مطمئنن تاثیر گذار خواهد بود و همچنین جریان مثبت و منفی هوا رو در داخل کیس بررسی کن و ببین هماهنگی بین ورود و خروج هوا وجود داره یا نه؟!

اینم نظرو پیشنهاد بنده بود امیدوارم مفید واقع بشه. @};-

بله فکر کنم باید جای کیس رو عوض کنم

البته من میزم رو فقط زمستونا این شکلی هست و فصل های دیگه کیس سمت راست هست و تقریبا فضا بهتر میشه

چطوری فن بغل روی گرافیکه؟

تو عکس کاملا مشخصه فاصله فن تا کف کیس کمتر از 10 سانتی متر هست و 100% گرافیک ارتفاش بیشتره...

درضمن با این کار شما دارید فشار هوای اطراف گرافیک رو کاهش میدید و این خودش تاثیر منفی روی سیستم کولینگ گرافیک داره.

در کل باید چند کار انجام بدید:

1:فن در کیس رو به سمت داخل تغییر جهت بدید!

2:به پشت کیس یک فن به سمت بیرون اضافه کنید!

3:فاصله کیس از دیوار رو افزایش بدید (حداقل 5 سانتی متر بیشتر ازچیزی که حالا هست)

میتونید تو گوگل عبارت "pc case airflow guide" رو جستجو کنید(مخصوصا بخش تصاویر) چندین و چند عکس و راهنما پیدا میکنید که تقریبا در تمام موارد فن بغل کیس به سمت داخل هست.

من حرف شما رو قبول دارم

الان از بغل گراف داره هوای گرم با شدت زیاد میده بیرون (دقیقا روی فن) اگه فن به سمت داخل باشه اون هوای گرم بر نمیگرده رو گرافیک؟

لینک به دیدگاه

من مدل رفرنس این کارت رو داشتم (7970) از 83 بالاتر نمیرفت این مدل فکر نکنم بیشتر از 75 درجه بره...کارت شما مشکل داره...

7970 رفرنس شما فرکانس حدود 900 مگاهرتز داشته با ولتاژ کمتر

اما کارت ایشون نسخه OC هست ولتاژ بیشتر و فرکانس بیشتری داره پس گرما هم بیشتره.!

تنها به واسطه افزایش فرکانس و صرف نظر از ولتاژ فرکانس این کارت روی همین کولر از از 970 به 1170 برسه حدودا 6 الی 8 درجه افزایش دما داره.

من نسخه 280 همین کارت رو داشتم دمام بدون اورکلاک 72 بود با اورکلاک به حدود80 میرسید.

نسخه 280X هم حدود 74 تا 76 درجه بود. این تست ها همگی در داخل بازی و تست سنگین 3DMark11 انجام شده بود.

اما باید بگم کلا این سری از کارت های msi نسخه Gaming کلا مشکل حرارتی دارن. کولر اصلا جوابگو این کارت نیست.

لینک به دیدگاه

بله فکر کنم باید جای کیس رو عوض کنم

البته من میزم رو فقط زمستونا این شکلی هست و فصل های دیگه کیس سمت راست هست و تقریبا فضا بهتر میشه

من حرف شما رو قبول دارم

الان از بغل گراف داره هوای گرم با شدت زیاد میده بیرون (دقیقا روی فن) اگه فن به سمت داخل باشه اون هوای گرم بر نمیگرده رو گرافیک؟

ببینید وقتی فن به سمت داخل هست، هوای کاملا تازه رو در اختیار سیستم کولینگ گرافیک قرار میده تا بتونه ازش استفاده کنه!

ولی در شرایط فعلی شما مقداری از هوای گرم رو تخلیه میکنید، ولی در جایگرینی این هوای گرم با هوای تازه مشکل پیش میاد!

خلاصه روش معمول و رایج اینه که فن های زیر/بغل/جلوی کیس هوای تازه رو به داخل کیس هدایت کنند و فن های بالا/عقب کیس هوای گرم رو خارج کنند.

لینک به دیدگاه

ببینید وقتی فن به سمت داخل هست، هوای کاملا تازه رو در اختیار سیستم کولینگ گرافیک قرار میده تا بتونه ازش استفاده کنه!

ولی در شرایط فعلی شما مقداری از هوای گرم رو تخلیه میکنید، ولی در جایگرینی این هوای گرم با هوای تازه مشکل پیش میاد!

خلاصه روش معمول و رایج اینه که فن های زیر/بغل/جلوی کیس هوای تازه رو به داخل کیس هدایت کنند و فن های بالا/عقب کیس هوای گرم رو خارج کنند.

post-8280-0-62591800-1451591776_thumb.jpg

این تصویر کارت هست

ببنید الان اون قسمتی که اسپری کردم شدیدن کارت هوارو فوت می کنه بیرون حتی وقتی کلا فن درب رو در میارم

وقتی فن هوا رو میده تو کارت گرم تر میشه (تست کردم)

اون هوا گرمو میکشه بیرون و هوای تازه از طرف جلو کیس قسمت هارد وارد کارت میشه

البته یه ایده هم الان به ذهنم رسید فکرر کنم اون فوق العاده بشه اینکه نصف فن رو مسدود کنم

تست می کنم میگم

اون حالت های معمول بعله مثلا رو gts 250 یا 450 اینا خوب بود ولی رو 280ز چون کارت بغلش مسدود نیست بدتر میشه

ممنون که وقت میزارین

لینک به دیدگاه

بالای کیس خروجی داره 

بغل کیس که خروجی گزاشتین باعث میشه هوای گرم خوب بیرون نره یا خاموشش کن یا ورودی

اگه تعداد یا شدت ورودی ها بیشتر از خروجی ها باشه تهویه کیس داغون میشه همیشه باید تعداد فن هایی که هوا رو خارج میکنن بیشتر باشن ولی نه هرجایی بغل کیس مال ورودی هست

خودم r9 390 سافایر دارم تو سنگین ترین بازی ها هم دما 60 درجه هست با دور فن 30

لینک به دیدگاه

بالای کیس خروجی داره 

اگه تعداد یا شدت ورودی ها بیشتر از خروجی ها باشه تهویه کیس داغون میشه همیشه باید تعداد فن هایی که هوا رو خارج میکنن بیشتر باشن ولی نه هرجایی بغل کیس مال ورودی هست

کیس تو حالت عادی 2 تا فن بغل داره 1 فن جلو قسمت هارد

یکی بالا یکی پشت برای خروج چطوری تعداد ورودی باید از خروجی بیشتر باشه؟

3 به 2 هست که!

منم 2 به 2 کردم!

اگه فن بغل هوارو بده تو که باز تعداد ورودی ها بیشتر میشه

حرفاتون متناقض هست!

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

attachicon.gif441.jpg

این تصویر کارت هست

ببنید الان اون قسمتی که اسپری کردم شدیدن کارت هوارو فوت می کنه بیرون حتی وقتی کلا فن درب رو در میارم

وقتی فن هوا رو میده تو کارت گرم تر میشه (تست کردم)

اون هوا گرمو میکشه بیرون و هوای تازه از طرف جلو کیس قسمت هارد وارد کارت میشه

البته یه ایده هم الان به ذهنم رسید فکرر کنم اون فوق العاده بشه اینکه نصف فن رو مسدود کنم

تست می کنم میگم

اون حالت های معمول بعله مثلا رو gts 250 یا 450 اینا خوب بود ولی رو 280ز چون کارت بغلش مسدود نیست بدتر میشه

ممنون که وقت میزارین

فکر کنم دلیل این موضوع رو فهمیدم!(البته تاکید میکنم "فکر میکنم" و مطمعن نیستم)

عرض کیس کمه و وقتی فن روش سوار میشه بین فن و گرافیک فاصله کم میمونه و هوای گرم نمیتونه فرار کنه...

مثلا من همچین مشکلی ندارم! و عرض کیس من 20mm بیشتره!(x3 هست کیس من)

اگه امکان اضافه کردن یه فن به پایین کیس رو داشته باشی، مطمعنا نتیجه خیلی بهتری میگیری.

روش تستش هم خیلی ساده هست، شما فن رو از سمت خارج کیس نصب کنید تا هوا رو به داخل بفرسته و تست کنید!(خود فن خارج کیس قرار داشته باشه)

اگه مشکل اینی باشه که من گفتم، احتما در چنین شرایطی باید نتیجه بهتری بگیرید!

*من پیشنهاد نمیکنم قسمتی از فن رو مسدود کنی، چون شدیدا نویز تولید میکنه...

بالای کیس خروجی داره 

من فکر نمیکنم همچین رابطه ای صحیح باشه!

لینک به دیدگاه

صحیح هست اگه فن های ورودی بیشتر باشه خوب هوا بیرون نمیره

عرض کیس کمه و وقتی فن روش سوار میشه بین فن و گرافیک فاصله کم میمونه و هوای گرم نمیتونه فرار کنه...

اگه امکان اضافه کردن یه فن به پایین کیس رو داشته باشی، مطمعنا نتیجه خیلی بهتری میگیری.

روش تستش هم خیلی ساده هست، شما فن رو از سمت خارج کیس نصب کنید تا هوا رو به داخل بفرسته و تست کنید!(خود فن خارج کیس قرار داشته باشه)

من فکر نمیکنم همچین رابطه ای صحیح باشه!

درسته

شما نگاه کنین بیشتر کیس ها خروجی هاش بیشتر از ورودی هاش هست 

شما اگه فقط یک خروجی داشته باشین و هیچ ورودی نداشته باشین حتی از تو سوراخ های خود کیس هوا وارد میشه و از اون فن خروجی میره بیرون ولی وقتی  فقط یک ورودی داشته باشین و خروجی نباشه خیلی سخت هوا خارج میشه کاملا هم واضع هست 

خیلی از کیس ها وقتی از مغازه میخرین فقط یک فن خروجی دارن

ویرایش شده توسط mortezadime
لینک به دیدگاه

صحیح هست اگه فن های ورودی بیشتر باشه خوب هوا بیرون نمیره

درسته

شما نگاه کنین بیشتر کیس ها خروجی هاش بیشتر از ورودی هاش هست 

شما اگه فقط یک خروجی داشته باشین و هیچ ورودی نداشته باشین حتی از تو سوراخ های خود کیس هوا وارد میشه و از اون فن خروجی میره بیرون ولی وقتی  فقط یک ورودی داشته باشین و خروجی نباشه خیلی سخت هوا خارج میشه کاملا هم واضع هست 

خیلی از کیس ها وقتی از مغازه میخرین فقط یک فن خروجی دارن

دوست عزیز

مهم فقط ورود هوا نیست که!

مهم اینه که این هوایی که وارد میشه کنترل شده باشه و در جهتی جریان داشته باشه که بهترین کارایی رو به کاربر بده!

وگرنه همه میدونن داخل کیس که پلمپ نشده که هیچ هوایی وارد نشده و ...

یک مشکل دیگه ای که وقتی ورودی هوا ضعیف باشه (یا کلا نباشه) اینه که فشار هوای داخل کیس کاهش پیدا میکنه و این بطور مستقیم در کارایی سیستم کولینگ تاثیر منفی داره!

*هرچند این کاهش فشار خیلی کمه، ولی تاثیرش رو نمیشه نادیده گرفت!

لینک به دیدگاه

کارت من 390x HIS هست تو سنگین ترین بازی ها با حداکثرتنظیمات ممکن دماش بین 65 تا 74 درجه هست من سیستم تهویه هوای کیسم نسبتا خوبه یه فن قوی زیرش گذاشتم که رو خنک کردن کارت تاثیر داره اما حدودا دو سه درجه یه مشکلی که من دارم اینه که بعضی بازیا سرعت فن مثلا رو 48 یا 53 ثابت میشه و دما تا 79 درجه هم بالا میره ولی وقتی افتر برن فعال هست سرعت فن اتوماتیک میشه و دما حداکثر دیگه رو71 تا 74 میره تا 78 هم میرسه گاهی ولی فقط چند ثانیه و دوباره پایین میاد یکم برام عجیبه ( البته احتمالا مشکل از درایور هست )در کل تو برندای که کارت گرافیک AMD کار می کنن سافایر و HIS جزو خنکترین ها هستن و کارتای Gigabyte و  Asus جزو داغترین ها هستن ( یعنی دمای کارت بطور معمول بالای 80 درجه هست ) البته کارت شما MSI هست که در زمینه کارت گرافیک AMD خیلی خوب کار می کنه و به نظرم نباید چنین دمایی داشته باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

مهم اینه که این هوایی که وارد میشه کنترل شده باشه و در جهتی جریان داشته باشه که بهترین کارایی رو به کاربر بده!

یک مشکل دیگه ای که وقتی ورودی هوا ضعیف باشه (یا کلا نباشه) اینه که فشار هوای داخل کیس کاهش پیدا میکنه و این بطور مستقیم در کارایی سیستم کولینگ تاثیر منفی داره!

مگه من گفتم فقط میزان ورود و خروج هوا پست قبل گفتم از کجا وارد بشه از کجا خارج بشه

لینک به دیدگاه

بله کمتر از یک سانت فاصله داره

روشی که گفتین رو تست نکردم ولی فکر کنم بهتر باشه اونی که گفتین با عقل جور در میاد

ولی خوب نمیشه که فم رو کلا بیرون زد

خز میشه

دوست عزیز

تایید میشه

لینک به دیدگاه

بله کمتر از یک سانت فاصله داره

روشی که گفتین رو تست نکردم ولی فکر کنم بهتر باشه اونی که گفتین با عقل جور در میاد

ولی خوب نمیشه که فم رو کلا بیرون زد

خز میشه

تایید میشه

خوب معلومه نمیشه فن رو بطور همیشگی بیرون کیس نصب کرد!

ولی با این کار، حداقل متوجه میشیم مشکل اصلی چیه، و بعدش سعی میکنیم برای اون مشکل راه حل پیدا کنیم...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...