رفتن به مطلب

سوال درباره اصالت رم های KingSton HyperX FURY

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام از کسی دوستان راجع به اصالت رم های سری 

KingSton HyperX FURY 

چیزی میدونه ؟؟؟ من با گارانتی ایمانتک این مدل رو  (

KingSton HyperX FURY 8GB DDR3 1866MHz Single Channel Ram

)  قیمت گرفتم : 150 تومن ! یکم قیمتش با باس 1866 نمیخونه بنظرم ! نظر شما چیه ؟؟؟ 

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

KingSton HyperX FURY 

)  قیمت گرفتم : 150 تومن ! یکم قیمتش با باس 1866 نمیخونه بنظرم ! نظر شما چیه ؟؟؟ 

خوب قیمتش همینه دیگه!

قیمت 4 گیگش 85 تومنه که 2 تا 4 گیگ میشه حدود 170 تومن!

طبیعتا قیمت 8 گیگ کمتر از قیمت 2 تا 4 گیگ خواهد بود...

*نسخه 8 گیگ رو لیون موجود نداره ولی رایانصبا 160 قیمت زده!(قیمت های رایان صبا معمولا خیلی بیشتر از بازار هست)

اگه ناراحتی که ارزون گرفتی، شماره کارت بفرستم بقیش رو برای من واریز کن :D 

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

KingSton HyperX FURY 

معمولا سازندگان رم چیپ های مرغوب تر رو اصطلاحا هندپیک یا دست چین می کنن و روی رمهای سری بالا تر که معمولا فرکانس بالا و پتانسیل اورکلاک بالایی هم دارند می گذارند. بعد از یک دوره چیپ های ضعیف تر میمونه روی دست سازنده. سازنده که چیپ های با کیفیت رو روی سری بهتر سوار کرده و حسابی سود کرده سعی می کنه با پایین اوردن قیمت ؛ جذابیت خرید چیپ های پایین تر رو بالا ببره.

این رمها بخصوص سری های جدیدترش  صرفا خالی کردن انواع مختلفی از همون چیپ هاست که گفتم!

در بدو ورود این سری  چیپ ها اکثرا ساخت هاینیکس و از سری MFR بود که خیلی خوب فرکانس میزدن و بعضا 2666 هم با تایم منطقی کار می کردن! ولی به مرور گذشت زمان همه طور چیپی روی این رمها سوار شد مثلا مایکرون و بعضا دیده شد که  از یک سازنده چند مدل چیپ متفاوت روی رم سوار شده مثلا AFR و EFR روی یک ماژول! این نشون میده که شرکت هرچی که ته انبارش مونده رو داره مونتاژ می کنه تا بره سراغ نسل بعدی ...

لینک به دیدگاه

خوب قیمتش همینه دیگه!

قیمت 4 گیگش 85 تومنه که 2 تا 4 گیگ میشه حدود 170 تومن!

طبیعتا قیمت 8 گیگ کمتر از قیمت 2 تا 4 گیگ خواهد بود...

*نسخه 8 گیگ رو لیون موجود نداره ولی رایانصبا 160 قیمت زده!(قیمت های رایان صبا معمولا خیلی بیشتر از بازار هست)

اگه ناراحتی که ارزون گرفتی، شماره کارت بفرستم بقیش رو برای من واریز کن :D 

:D

معمولا سازندگان رم چیپ های مرغوب تر رو اصطلاحا هندپیک یا دست چین می کنن و روی رمهای سری بالا تر که معمولا فرکانس بالا و پتانسیل اورکلاک بالایی هم دارند می گذارند. بعد از یک دوره چیپ های ضعیف تر میمونه روی دست سازنده. سازنده که چیپ های با کیفیت رو روی سری بهتر سوار کرده و حسابی سود کرده سعی می کنه با پایین اوردن قیمت ؛ جذابیت خرید چیپ های پایین تر رو بالا ببره.

این رمها بخصوص سری های جدیدترش  صرفا خالی کردن انواع مختلفی از همون چیپ هاست که گفتم!

در بدو ورود این سری  چیپ ها اکثرا ساخت هاینیکس و از سری MFR بود که خیلی خوب فرکانس میزدن و بعضا 2666 هم با تایم منطقی کار می کردن! ولی به مرور گذشت زمان همه طور چیپی روی این رمها سوار شد مثلا مایکرون و بعضا دیده شد که  از یک سازنده چند مدل چیپ متفاوت روی رم سوار شده مثلا AFR و EFR روی یک ماژول! این نشون میده که شرکت هرچی که ته انبارش مونده رو داره مونتاژ می کنه تا بره سراغ نسل بعدی ...

دقیقا میخواستم به همین گفته های شما برسم - بس یک سیاستی بشت برده هست - مرسی از اطلاعاتتون 

در بدو ورود این سری  چیپ ها اکثرا ساخت هاینیکس و از سری MFR بود که خیلی خوب فرکانس میزدن و بعضا 2666 هم با تایم منطقی کار می کردن! ولی به مرور گذشت زمان همه طور چیپی روی این رمها سوار شد مثلا مایکرون و بعضا دیده شد که  از یک سازنده چند مدل چیپ متفاوت روی رم سوار شده مثلا AFR و EFR روی یک ماژول! این نشون میده که شرکت هرچی که ته انبارش مونده رو داره مونتاژ می کنه تا بره سراغ نسل بعدی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D

دقیقا میخواستم به همین گفته های شما برسم - بس یک سیاستی بشت برده هست - مرسی از اطلاعاتتون 

البته فقط و فقط مسئله هندپیک کردن نیست!

مثلا شرکت کورسیر در رمهای 1600 سری Vengeance خودش اومد از چیپEFR شرکت هاینکیس استفاده کرد! در این سری با ولتاژ پایین تر (1.5 ولت) سعی شد که بهینگی در مصرف داشته باشن و تایمشون هم گشاد نشه و استاندارد بمونه (9-9-9) ولی اتفاقی که افتاد مشخص شد این چیپ ها اصلا قابلیت دستیابی به فرکانس های بالاتر از این محدوده رو ندارند و غالبا پتانسل اورکلاک مناسبی ندارند ! حتی با تایم گشادتر.

بنده خودم یک مورد تست کردم اصلا ولتاژ بالای 1.62-1.63 بوت نمی کرد! یعنی ولتاژ هم نمی گرفت و میشه گفت این چیپ در نوع خودش افتضاحی بود...

شاید براتون جالب باشه بدونید که بنده از همین سری فیوری ماژول های 4 گیگ سری اول رو دارم که تایم و فرکانس و ولتاژ استانداردشون به این صورت هست:

10-11-10

1866

1.5V

حالا تایم و فرکانس و ولتاژی که بنده اعمال کردم و به صورت کاملا پایدار و امن دارم 24/7 استفاده می کنم!

9-10-10

2133

1.66V 

یعنی فرکانس بالا تر و تایم تنگ تر به واسطه کمی افزایش ولتاژ که در رنج استاندارد DDR3 ها هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...