رفتن به مطلب

مایکروسافت پشتیبانی از پردازنده های آینده را به ویندوز 10 محدود می کند.

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

9heo_3.jpg

مایکروسافت اعلام کرد که با شروع ویندوز 10، از این پس برای جدیدترین پردازنده ها، فقط بر روی آخرین پلتفرم ویندوز پشتیبانی نرم افزاری ارائه می کند. این امر بیش از پیش کاربران را مجبور به ارتقا سیستم عامل خود برای استفاده از جدیدترین تکنولوژی های نسل نوین پردازنده ها می کند.

در طول سال های گذشته، همزمان با عرضه یک پردازنده جدید، مایکروسافت نرم افزارهای پشتیبانی برای آن را در هر نسخه از سیستم عامل های پشتیبانی شده ارائه می کرد. این بروزرسانی ها برای اجرای هر چه بهتر و روان تر سیستم عامل در موقع ارائه سخت افزار جدید به شدت مهم بودند مانند بروزرسانی هایی که درکنار پردازنده های پنتیوم 4 برای تمییز هسته های مجازی از هسته های کامل پردازنده ها ارائه شد. یکی از جدیدترین نمونه های این بروزرسانی ها برای پردازنده های بولدوزر AMD ارائه شد که نصف هسته های پردازنده را چیزی شبیه هسته های مجازی نشان گذاری می کند تا ویندوز بتواند وظایف پردازشی را به صورت یکسان و یکپارچه تری بین واحدها تقسیم کند.

تری مایرسُن، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت در بلاگ خود نوشت:"برای حرکت به جلو، از این پس برای هر پردازنده جدیدی که معرفی می شود، باید جدیدترین پلتفرم ویندوز را برای پشتیبانی در اختیار داشته باشید. این امر این امکان را به ما می دهد که در عین حفظ بالاترین سطح اطمینان پذیری و سازگاری بین نسل قبلی پلتفرم و پردازنده، تمرکز خود را بر روی تعامل عمیق بین ویندوز و پردازنده های آینده قرار دهیم. به عنوان مثال ویندوز 10 تنها پلتفرم ویندوز پشتیبان پردازنده های "Kaby Lake" اینتل و "8996" کوالکام و "Bristol Ridge" شرکت AMD خواهد بود."

2ubf_4.png

هنگامی که پردازنده های "Skylake" اینتل عرضه شد، ویندوز های 7، 8، 8.1 و ویندوز 10 همه به صورت یکسان بروزرسان های مربوط را دریافت کردند اما هنگامی که جانشین "Skylake" یعنی "Kaby Lake" و "Bristol Ridge" شرکت AMD عرضه شود مایکروسافت تنها ویندوز 10 را برای پشتیبانی آنها به روز خواهد کرد. اگر از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید، هنوز هم می توانید از این پردازنده های بهره ببرید اما ممکن است شاهد ناپایداری، افزایش مصرف و بازده کمتر نسبت به ویندوز 10 باشید.

حتی با وجود بروزرسانی های انجام شده و پشتیبانی ویندوز 7 از Skylake، مایکروسافت ادعا می کند که تاثیرات منفی استفاده از یک سیستم عامل قدیمی تر نسبت به ویندوز 10 از هم اکنون به خوبی قابل لمس است.

طبق ادعای مایرسُن:" در مقایسه با کامپیوترهای مجری ویندوز 7، اگر شما Skylake را با ویندوز 10 استفاده کنید، از 30 برابر قدرت گرافیک بهتر و 3 برابر عمر باتری بیشتر به علاوه امنیت بی نظیر محافظ مدارکی که توسط پردازنده شبیه سازی می شود، بهره می برید."

همچنین این امر پردازنده های SoC* ساخت کمپانی هایی همچون سامسونگ و کوالکام را که در دستگاه های مبتنی بر ویندوز قرار می گیرند را نیز در بر می گیرد. مایکروسافت عنوان کرد کسانی که از سیستم عامل های قدیمی تر و پردازنده های Skylake استفاده می کنند باید برای مهاجرت به ویندوز 10 در آینده ای نزدیک آماده شوند زیرا مایکروسافت از ارائه بروزرسانی های مربوط به Skylake از 17 جولای 2017 در این سیستم عامل ها خودداری خواهد کرد.

wz03_5.jpg

تغییر سیاست مایکروسافت و انتخاب این تغییر در شروع ویندوز 10 جالب به نظر می سد. با وجود اینکه ممکن است مزایای ملموسی در ارتقا به ویندوز 10 وجود داشته باشد، اما ظاهرا مایکروسافت به شدت خواهان فراگیر شدن ویندوز 10 است که حتی آن را رایگان ارائه می کند. قبلا اطلاعاتی درباره میزان داده هایی که مایکروسافت از ویندوز 10 برای تبلیغات جمع آوری کرده منتشر شد و به نظر می رسد این حرکت مایکروسافت نیز راه دیگری برای مجاب کردن مشتریان به استفاده از ویندوز 10 است.

اگر می خواهید از Skylake یا Kaby Lake و یا پردازنده های Zen شرکت AMD بهره کافی ببرید، ظاهرا مجبور به حرکت به سوی ویندوز 10 هستید.

Source: Tom's Hardware

TRICKSTER.png

-------------------------------------------------------------------------------------

Silicon On Chip :*

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از اولم باید همین کارو می کردن، یعنی چی تکنولوژی صد سال پیش رو هنوز دارند استفاده می کنند و باعث میشن ناخوداگاه تکنولوژی ارومتر پیش بره ... !  :Peace Sign:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درودبر مستر بکائیان با خبرهای جنجالی

مایکرو همچین کاری نمیکنه چون الان نزدیک 55 درصد کاربرا ویندوز 7 سیستم عامل pc شون هست و مثل بنده تمایلی به ارتقا به ویندوز مزخرف 10 روندارند

لینک به دیدگاه

TNX

FEED US MORE :D

@};-  حتما...

درود

از اولم باید همین کارو می کردن، یعنی چی تکنولوژی صد سال پیش رو هنوز دارند استفاده می کنند و باعث میشن ناخوداگاه تکنولوژی ارومتر پیش بره ... !  :Peace Sign:

درود بر شما. @};-

دقیقا. قطار پیشرفت برای کسی صبر نمی کنه (چی گفتم!!!... :laughing: )

درودبر مستر بکائیان با خبرهای جنجالی

مایکرو همچین کاری نمیکنه چون الان نزدیک 55 درصد کاربرا ویندوز 7 سیستم عامل pc شون هست و مثل بنده تمایلی به ارتقا به ویندوز مزخرف 10 روندارند

سُلام اَستا... چِکَر مِنی؟ از ای وَرا؟

ایشتُو نِکنَ؟ خاب مدیرشَ دِ اینجی گوفتَ، تازَ اگر تا حالَ ویندوز 10 نصب نِکیدَیی برای ای بیَ کی مجبور نِبیَ یی، حالَ از ای ب بعد نصب مِنی به به و چه چه اُم مِنی :D  (دوستان لهجه نیشابوریه سعی نکنین چیزی ازش بفهمین که وقتتونو تلف میکنین :laughing: )

لینک به دیدگاه

موسسه IDC: بیشتر کاربران ویندوز 10 از آن رضایت کامل دارند

در ابتدای ماه جاری میلادی، مایکروسافت با ارائه جزئیات جالب در رابطه با استفاده کاربران از ویندوز 10 اعلام داشته آنها فقط در یک ماه (دسامبر 2015) بالغ بر 11 میلیارد ساعت از این سیستم عامل استفاده نموده اند.

شرکت ساکت ردموند با استناد به این رقم و همچنین گزارش هایی که پیش از این نیز در مورد کاربران پلتفرم یاد شده منتشر گشته بودند، ادعا نموده کاربران از این نسخه ی ویندوز رضایت بیشتری دارند و این ورژن محبوب تر از نمونه های قبلی به نظر می رسد.

در همین راستا بد نیست یادآوری نمائیم، اخیرا موسسه تحقیقاتی IDC نیز گزارشی منتشر نمود که نشان می داد کاربران زیادی از ویندوز 10 بهره می گیرند و کاملا هم از آن راضی هستند. این بررسی در نتیجه نظرسنجی از یک هزار کاربر و طرح سوال های مربوط به پلتفرم مورد بحث و رضایت مشتری ها صورت پذیرفته بوده.

یکی از سوال های پرسیده شده از کاربران در این تحقیق این بوده که از کدام نسخه ویندوز استفاده می نمایند و بیشترین آراء به نسخه 10 این پلتفرم داده شده که حدودا 30 درصد از کل پاسخ ها را در بر می گرفته. نسخه های 7 و 8 ویندوز نیز در این نظر سنجی، به ترتیب 28 و 27 درصد از آراء را به خود اختصاص داده بودند.

همچنین باید بگوئیم بیش از 60 درصد از کاربران ویندوز 10 در پاسخ به اینکه تا چه اندازه از ویندوز خود رضایت دارند نیز گزینه «مطلوب» یا «خیلی مطلوب» را انتخاب نموده بودند و فقط 10 درصد آن را «نامطلوب» می دانستند.

در این راستا بد نیست اشاره کنیم که این نخستین باری نیست که شرکتی غیر از خود مایکروسافت اعلام نموده که کاربران از جدیدترین نسخه سیستم عامل این شرکت رضایت کامل دارند، در تابستان گذشته نیز شرکت پایش رسانه های اجتماعی Brandwatch اظهار داشته بود واکنش مشتریان به ویندوز 10 مثبت بوده.

البته بد نیست یادآوری کنیم این پلتفرم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و این امر نیز می تواند در محبوبیت بیشتر آن نسبت به ورژن های پیشین تاثیرگذار بوده باشد.

منبع

لینک به دیدگاه

ویندوز 8.1 بهتر بود اما الان که یه جورایی اجباری 10 استفاده می کنم خیلی هم بد نیست فقط منو استارت مترو استایل 8.1 رو بیشتر دوست داشتم کار کردن باهاش برام راحت تر بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عجب سیاست باحالی بکارمیبره این مایکروسافت. بهترین سیاستی که میتونست برای ارتقای سیستم عاملش استفاده کنه اینه که بیاد برای ویندوز جدیدش دوتا نسخه منتشر کنه یکی ویندوزبا تمامی اپلیکیشنها وسرویسها جهت استفاده در موبایل وتبلت مخصوص این کاربران ودومی مخصوص کاربران دسکتاپ که بدون اپلیکیشنها وسرویسهای اضافی ویندوزکه بدرد کاربرنمیاد.

اینجوری اکثرکاربران نسخه های قدیمی میل وعلاقه بیشتری برا اپگرید نشون میدادن تا الان که داره تبلیغات رامیندازه. :)

لینک به دیدگاه

من رو PC داشتم و امروز رو لپتاپ نصب کردم نسل 1 COREi5  با همون برنامه های نصب شده از قبل رو براه تر کار میکنه

هاردو ولی مثل ویندوز اصلی خودش 7 ساتا 1 میشناسه نمیدونم چرا اینطوریه

لینک به دیدگاه

attachicon.gif1.jpg

مایکروسافت اعلام کرد که با شروع ویندوز 10، از این پس برای جدیدترین پردازنده ها، فقط بر روی آخرین پلتفرم ویندوز پشتیبانی نرم افزاری ارائه می کند. این امر بیش از پیش کاربران را مجبور به ارتقا سیستم عامل خود برای استفاده از جدیدترین تکنولوژی های نسل نوین پردازنده ها می کند.

در طول سال های گذشته، همزمان با عرضه یک پردازنده جدید، مایکروسافت نرم افزارهای پشتیبانی برای آن را در هر نسخه از سیستم عامل های پشتیبانی شده ارائه می کرد. این بروزرسانی ها برای اجرای هر چه بهتر و روان تر سیستم عامل در موقع ارائه سخت افزار جدید به شدت مهم بودند مانند بروزرسانی هایی که درکنار پردازنده های پنتیوم 4 برای تمییز هسته های مجازی از هسته های کامل پردازنده ها ارائه شد. یکی از جدیدترین نمونه های این بروزرسانی ها برای پردازنده های بولدوزر AMD ارائه شد که نصف هسته های پردازنده را چیزی شبیه هسته های مجازی نشان گذاری می کند تا ویندوز بتواند وظایف پردازشی را به صورت یکسان و یکپارچه تری بین واحدها تقسیم کند.

تری مایرسُن، مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت در بلاگ خود نوشت:"برای حرکت به جلو، از این پس برای هر پردازنده جدیدی که معرفی می شود، باید جدیدترین پلتفرم ویندوز را برای پشتیبانی در اختیار داشته باشید. این امر این امکان را به ما می دهد که در عین حفظ بالاترین سطح اطمینان پذیری و سازگاری بین نسل قبلی پلتفرم و پردازنده، تمرکز خود را بر روی تعامل عمیق بین ویندوز و پردازنده های آینده قرار دهیم. به عنوان مثال ویندوز 10 تنها پلتفرم ویندوز پشتیبان پردازنده های "Kaby Lake" اینتل و "8996" کوالکام و "Bristol Ridge" شرکت AMD خواهد بود."

attachicon.gif2.png

هنگامی که پردازنده های "Skylake" اینتل عرضه شد، ویندوز های 7، 8، 8.1 و ویندوز 10 همه به صورت یکسان بروزرسان های مربوط را دریافت کردند اما هنگامی که جانشین "Skylake" یعنی "Kaby Lake" و "Bristol Ridge" شرکت AMD عرضه شود مایکروسافت تنها ویندوز 10 را برای پشتیبانی آنها به روز خواهد کرد. اگر از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید، هنوز هم می توانید از این پردازنده های بهره ببرید اما ممکن است شاهد ناپایداری، افزایش مصرف و بازده کمتر نسبت به ویندوز 10 باشید.

حتی با وجود بروزرسانی های انجام شده و پشتیبانی ویندوز 7 از Skylake، مایکروسافت ادعا می کند که تاثیرات منفی استفاده از یک سیستم عامل قدیمی تر نسبت به ویندوز 10 از هم اکنون به خوبی قابل لمس است.

طبق ادعای مایرسُن:" در مقایسه با کامپیوترهای مجری ویندوز 7، اگر شما Skylake را با ویندوز 10 استفاده کنید، از 30 برابر قدرت گرافیک بهتر و 3 برابر عمر باتری بیشتر به علاوه امنیت بی نظیر محافظ مدارکی که توسط پردازنده شبیه سازی می شود، بهره می برید."

همچنین این امر پردازنده های SoC* ساخت کمپانی هایی همچون سامسونگ و کوالکام را که در دستگاه های مبتنی بر ویندوز قرار می گیرند را نیز در بر می گیرد. مایکروسافت عنوان کرد کسانی که از سیستم عامل های قدیمی تر و پردازنده های Skylake استفاده می کنند باید برای مهاجرت به ویندوز 10 در آینده ای نزدیک آماده شوند زیرا مایکروسافت از ارائه بروزرسانی های مربوط به Skylake از 17 جولای 2017 در این سیستم عامل ها خودداری خواهد کرد.

attachicon.gif3.jpg

تغییر سیاست مایکروسافت و انتخاب این تغییر در شروع ویندوز 10 جالب به نظر می سد. با وجود اینکه ممکن است مزایای ملموسی در ارتقا به ویندوز 10 وجود داشته باشد، اما ظاهرا مایکروسافت به شدت خواهان فراگیر شدن ویندوز 10 است که حتی آن را رایگان ارائه می کند. قبلا اطلاعاتی درباره میزان داده هایی که مایکروسافت از ویندوز 10 برای تبلیغات جمع آوری کرده منتشر شد و به نظر می رسد این حرکت مایکروسافت نیز راه دیگری برای مجاب کردن مشتریان به استفاده از ویندوز 10 است.

اگر می خواهید از Skylake یا Kaby Lake و یا پردازنده های Zen شرکت AMD بهره کافی ببرید، ظاهرا مجبور به حرکت به سوی ویندوز 10 هستید.

*: Silicon On Chip

منبع: Tom's Hardware

دقیقا میخواستم همین پوستو بزارم رو هوا زدیش :D

ممنون دوستانو آگاه کردی LIKE

لینک به دیدگاه

اینام از ویران خودرو و ساپیا یاد گرفتن چطوری انحصار برقرار کنند احتمالا تا چند وقت دیگه شاهد 980ti جدید با فیس لفت جدید و قیمت 5 ملیون باشیم :-?

باز خوبه هنوز بقیه هنر هایی ما رو یاد نگرفتن

جدا از شوخی من از 7 راضیم ویندوز 10 پیچیده کردند و به نظرم برای کاربر عادی مکافاته

البته این نظر منه ~x(

لینک به دیدگاه

سایت Guru3D به نقل از Neowin ادعا کرده که این سیاست نه تنها برای پردازنده ها، که برای تمام قطعات، از طرف مایکروسافت به کار گرفته میشه :eek:

لینک به دیدگاه

سایت Guru3D به نقل از Neowin ادعا کرده که این سیاست نه تنها برای پردازنده ها، که برای تمام قطعات، از طرف مایکروسافت به کار گرفته میشه :eek:

خوب بشه!!

چی میشه دقیقا ؟؟!! :-? :-?

یعنی هر سخت افزار جدید تو بازار میاد مجبوریم ویندوز 10 داشته باشیم درسته ؟

خوب مثلا کسی که fury x داره قطعا dx12 هم میخواد خودش خواه ناخواه میره سراغ win10 :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

دقیقا میخواستم همین پوستو بزارم رو هوا زدیش :D

ممنون دوستانو آگاه کردی LIKE

خواهش می کنم دوست عزیز. ^_^

خوب بشه!!

چی میشه دقیقا ؟؟!! :-? :-?

یعنی هر سخت افزار جدید تو بازار میاد مجبوریم ویندوز 10 داشته باشیم درسته ؟

خوب مثلا کسی که fury x داره قطعا dx12 هم میخواد خودش خواه ناخواه میره سراغ win10 :D

واقعیتشو بخوای من که خودم از موقعی که نسخه های پیش نمایش 10 اومد دیگه 8.1 نصب نکردم، اما همین که شما می گی برای DX 12 باید 10 نصب کرد احتمالا خودش یه سیاسته و کلا اینکه همه که گیمر نیست اما از سخت افزارهای جدید استفاده می کنن و از اینکه به اجبار خواسته باشن مهاجرت کنن خیلی خوششون نمیاد (اما احتمالا مزیت این سیاست از معایبش بیشتره)

لینک به دیدگاه

من خودم از روز اول که ویندوز 10 اومد دارم استفاده میکنم و راضی هستم.

ولی بد جور مشکوک میزنه. این رایگان بودنو آپدیتهای اجباریو حجم اینترنت خوردن بی دلیلو گیر دادن مایکروسافت به ارتقا به ویندوز 10 و الانم همین مطلب و ...

بد مشکوکم. :-? :blink:

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

حالا اگه مایکروسافت کاره ای نبود در تعیینش و فقط اینتل اینطوری بود دوستانِ AMD حملات هوایی و زمینی و زیر زمینی رو آغاز میکردن و اگه AMD اینطوری بود هم برعکس....

ممنون از مطلبتون

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

On 1/23/2016 at 11:16 PM, Adel Urmia said:

من خودم از روز اول که ویندوز 10 اومد دارم استفاده میکنم و راضی هستم.

ولی بد جور مشکوک میزنه. این رایگان بودنو آپدیتهای اجباریو حجم اینترنت خوردن بی دلیلو گیر دادن مایکروسافت به ارتقا به ویندوز 10 و الانم همین مطلب و ...

بد مشکوکم. :-? :blink:

خیلی خیلی  زیاد موافقم 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Farjam گفته است :

حالا اگه مایکروسافت کاره ای نبود در تعیینش و فقط اینتل اینطوری بود دوستانِ AMD حملات هوایی و زمینی و زیر زمینی رو آغاز میکردن و اگه AMD اینطوری بود هم برعکس....

ممنون از مطلبتون

درود بر استاد بزرگ :D

وظیفست...

نمیدونم امروز خبرها رو دنبال کردی یا نه، اتفاقاً امروز خبر رسمیش اومد که مثل اینکه واقعاً مایکروسافت این تصمیمشو عملی کرده... پشتیبانی کامل پردازنده های Sky Lake و Zen فقط با ویندوز 10 خواهد بود...

نمی دونم چرا اینقدر با سطحی نگری از اینتل انتقاد میشه؟  همیشه فقط به همون 10 درصد پیشرفت در هر نسل توجه میشه و اصلاً به جنبه های متفاوت قضیه دقت نمیشه!

(البته این چیزی که گفتم ربطی به این مطلب نداشت ولی چون این موضوع خیلی آزارم میده گفته از یه تریبونی استفاده کنم و بیانش کنم... :D)

لینک به دیدگاه

البته این عدم ارائه درایو و بهینه سازی برای ویندوز های قدیمی به معنی عدم کارکردن پردازنده های سری جدید در ویندوز قدیمی نخواهد بود

اگرچه بقول یکی از عزیزان کلا ویندوز 10 طراحی و ساخته توسط عزیزان sadists

:D

( sadists  به کسانی میگن که از زجر کشیدن دیگر لذت میبرند)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

ویندوز 10 ویندوز خوبیه ولی یادم میاد وقتی نصبش کردم سر اینکه به راحتی نمیشد مصرف اینترنت رو محدود کرد نزدیک بود سرمو بکوبم به مانیتور

آدمو مجبور به آپدیت نکنن و باگهاش رو رفع کنن ویندوز خوبیه. اما اینکه خیلی کارش درست بود نیمی از کابراش به 8.1 کوچ نمیکردن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...