رفتن به مطلب

فن کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی  

من یک گارت گرافیک NVIDIA GeForce FX 5500 دارم. میخواستم ببندمش رو یک سیستم قدیمی منتها فنش از کار افتاده میخواستم با یه هزینه کم یه فن ارزان قیمت زیر 10000 هزار تومان بخرم قدرت و مشخصات فن زیاد برام مهم نیست چون هم کارت گرافیک قدیمی هست هم اینکه ازش نمیخوام زیاد کار بکشم

اگه همچین مدلی هست میشه معرفی کنید اگر با این قیمت پیدا نمیشه میشه بگید از کجا میتونم یه فن دست دوم تو همین قیمت ها بخرم منظورم اینترنتیه

در ضمن فن خودش یه رشته از سیم پیچی داخلش پاره شده قابل تعمیر هست که همین مال خودشو تعمیر کنم

ممنون

ویرایش شده توسط takvand
لینک به دیدگاه

سلام به همگی  

من یک گارت گرافیک NVIDIA GeForce FX 5500 دارم. میخواستم ببندمش رو یک سیستم قدیمی منتها فنش از کار افتاده میخواستم با یه هزینه کم یه فن ارزان قیمت زیر 10000 هزار تومان بخرم قدرت و مشخصات فن زیاد برام مهم نیست چون هم کارت گرافیک قدیمی هست هم اینکه ازش نمیخوام زیاد کار بکشم

اگه همچین مدلی هست میشه معرفی کنید اگر با این قیمت پیدا نمیشه میشه بگید از کجا میتونم یه فن دست دوم تو همین قیمت ها بخرم منظورم اینترنتیه

در ضمن فن خودش یه رشته از سیم پیچی داخلش پاره شده قابل تعمیر هست که همین مال خودشو تعمیر کنم

ممنون

درود

یه عکس از کارتت و فنش بگیر و اندازه پیجهای فن رو که پیچ شده روی برد بگیرید ببینم چی کار میتونم بکنم

لینک به دیدگاه

با سلام

من خودم یدونه کارت گرافیک قدیمی دارم که فنش سوخت فن های جدید هم بهش نمخورد یا اگرم می خورد جنس درجه 3 موجد بود که زود می سوخت

واسه همین خودم دست به کار شدم و یه فنه خفن براش ساختم به این ترتیب که فن خراب را از رو هیت سینک کارت گرافیک در آوردم و یه فن 4 یا 5 سانتی کیس روش کار گذاشتم که البته ترتیب پیچهای فن جدید به هیچ عنوان به کارت گرافیک نمیخورد و مجبور شدم با کش ببندم به اینصورت که یه سر کش رو گره زدم و از سوراخ فن و از دوره کارت گرافیک رد کردم و دوباره به سوراخ دوم گره زدم !

و در مورد دور فن که بالا بود و صدای زیادی میداد با روش تغییر رشته های سیم از 12 ولت به 3 ولت دورش رو کم کردم و بیصدا شد و سرعت فن هم از فن اورجینال بیشتر .cool.gifparty.gif

لینک به دیدگاه

تکوند عزیز فکر میکنم شما هم چنین کاری مثل دوستمون انجام بدید راه مناسبیه .

در ضمن هرمز جان واقعا اگه اسمت هرمزه میدونستید که یکی از کمیابترین اسمهای دنیا رو دارید ؟ و بنده کشته و مرده این اسم هستم

لینک به دیدگاه

درود خدمت آقای حسینی عزیز

شما لطف داری دوست من بله اسمه قشنگیه و از همه مهمتر اسمه یه معلم که دوست پدرم بود و در اوایل انقلاب به خاطر اعتقاداتش اعدام میشه و پدرم به احترام اون دوست مظلومش اسم منو هرمز میذاره!

لینک به دیدگاه

از دوستان خیلی خیلی ممنونم مخصوصا هرمز خان 

چشم همین الان یه عکس ازش میذارم

لینک به دیدگاه

سعیدخان بفرمایید

post-7279-084195000 1288777660_thumb.jpg

post-7279-081177600 1288777785_thumb.jpg

post-7279-031034000 1288777836_thumb.jpg

درضمن من خودم یه نمیچه خلاقیتی به خرج دادم هرچی فسفر مغزم داشت سوزندم یه فن 120 میلیمتری رو سینک کارت گرافیک نصب کردم که سیستمم وقتی شبانه روز کار میکنه دمای سینک کارت فکر کنم زیر صفر. اینم عکسش منتها من میخوام یه فن اندازه فن قبلیش جایگزین قبلی کنم 

post-7279-011106600 1288781785_thumb.jpg

ویرایش شده توسط takvand
لینک به دیدگاه

سعیدخان بفرمایید

post-7279-084195000 1288777660_thumb.jpg

post-7279-081177600 1288777785_thumb.jpg

post-7279-031034000 1288777836_thumb.jpg

درضمن من خودم یه نمیچه خلاقیتی به خرج دادم هرچی فسفر مغزم داشت سوزندم یه فن 120 میلیمتری رو سینک کارت گرافیک نصب کردم که سیستمم وقتی شبانه روز کار میکنه دمای سینک کارت فکر کنم زیر صفر. اینم عکسش منتها من میخوام یه فن اندازه فن قبلیش جایگزین قبلی کنم

post-7279-011106600 1288781785_thumb.jpg

من هم برای یک کارت گرافیک NVIDIA 6200 LE از همین روش اسفاده کردم. کارت گرافیک اصلی فقط یک هیت سینک بزرگ داشت که بدون فن بود. من فن 8 سانتی رو با چسب متصل گردم. برای تست تاثیر بر روی دما کارت گرافیک رد با نرم افزار تحت استرس 100 درصد گذاشتم و دما رو مونیتور کردم. وقتی از فن اسفاده نشده بود حد اکثر دما به 81 رسید @};- ولی با اسفاده از فن حداکثر 48 درجه بود.;)

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

فنهای کوچیکتر هم تو بازار پیدا میشه مثلا 5 سانت

حالا اگر دورش بالا بود میتونی به این روش دور فن رو بیاری پایین که هم لرزش کمتری داشته یاشه هم صدای کمتر

برای این کار ابتدا یک شاخه از پاور خود را که بی استفاده مانده انتخاب کنید. این موضوع که سیمها را به کدام یک از سیمهای پاور اتصال میدهدید، به سرعت مدنظر شما بستگی دارد.

در واقع شما سه نوع انتخاب دارید :

سرعت پائین ( 5+ ولت ) – سرعت متوسط (7+ ولت) – سرعت بالا (12+ ولت)

ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چگونه به ولتاژ 7 ولت دست خواهید یافت، در حالیکه پاور چنین ولتاژی ندارد.

اینجا ابتکار عمل به میان می آید! اگر شما یک سیم را به ولتاژ 12 ولت و یک سیم دیگر را به سیم 5 ولت وصل کنید، شما به ولتاژ 7 ولت دست پیدا کرده اید! (7=5-12)

برای سرعت پائین شما باید رشته مشکی فن را به سیم مشکی پاور وصل کنید. همچنین رشته قرمز (یا زرد) فن را به سیم قرمز پاور وصل کنید.

همانطور که گفته شد، در این حالت شما به ولتاژ 5 ولت میرسید.

برای سرعت متوسط، رشته مشکی فن را به سیم قرمز پاور و رشته قرمز (یا زرد) فن را به سیم زرد پاور وصل کنید. در این حالت به ولتاژ 7 ولت دست خواهید یافت.

و در آخر برای داشتن سرعت بالا، شما دو راه خواهید داشت:

راه اول : رشته های فن را به کانکتور اصلی خود برگردانید و به مادربرد وصل کنید!

راه دوم : رشته مشکی فن را به رشته مشکی پاور و رشته قرمز (یا زرد) فن را به سیم زرد پاور وصل کنید.

لینک به دیدگاه

من يك فن msi دارم ميگردم پيداش كردم 8 تومن مال شما

لینک به دیدگاه

سلام به همگی.

تکوند جان. فکر کنم حدود یکسال پیش یه کیس ارتقایی داشتم که گرافش همین 5500 بود که سوخته بود ولی فنش سالم بود اگه هنوزم می خوای بگردم پیدا کنم واست.

ویرایش شده توسط MKH
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...