رفتن به مطلب

سوال از دوستان : کدوم کارت گرافیکها از فرکانس144 هرتز مانیتورها پشتیبانی میکنن؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر من GTX 960 کارت گرافیک مناسبی هست و فکر نکنم با 144 hz مشکلی داشته باشه

فرستاده شده از GT-S7582ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

باید مانیتور 144hz ساپورت کنه من با 980ti و مانیتور Vg278he گزینه 144روشن هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

HDMI داره ولی اینطوری که من فهمیدم با این مدل کابل 144 هرتز به دست نمیاد

بله همینطوره چون بنده هم تست کردم با دو مدل HDMI ولی مانیتور بنده با کابل DVI DUAL اون فرکانس رو ارائه میده 

و نهایتا کابل DISPLAYPORT که البته مانیتور بنده نداره 

به نظر من GTX 960 کارت گرافیک مناسبی هست و فکر نکنم با 144 hz مشکلی داشته باشه

سلام خدمت شما 

شما از این گرافیک رو سیستمتون دارید ؟ 

باید مانیتور 144hz ساپورت کنه من با 980ti و مانیتور Vg278he گزینه 144روشن هست

درود 

دوست گلم تو پست اول و پستهای قبلی که گفتم مانیتور ساپورت میکنه و موضوع و سوال چیز دیگریست 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

سلام

من کارت 980ti دارم و با dvi وصل به مانیتور

تا انجا که من میدانم با کارت 960 میتوانید در بعضی از گیمها از ساپورت 144hz استفاده کنید

لینک به دیدگاه

من الان روی سیستمم gtx960 نصبه و همه بازی ها رو عالی جواب میده فکر نکنم با 144hz مشکل داشته باشه چون خروجی HTMI II دو داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان روی سیستمم gtx960 نصبه و همه بازی ها رو عالی جواب میده فکر نکنم با 144hz مشکل داشته باشه چون خروجی HTMI II دو داره

درود 

متشکرم دوست عزیزم بابت راهنماییون 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام و درود خدمت همه دوستان و عزیزان / امیدوارم حالتون خوب باشه 

دوستان همونطور که از عنوان تایپیک مشخص هست میخوام بدونم کدوم کارت گرافیکها از فرکانسهای بالای 60هرتز پشتیبانی میکنن 

من همینک از گرافیک آنبرد پردازنده i5 6500 استفاده میکنم که متاسفانه از 60هرتز به بالا رو پشتیبانی نمیکنه و بنده هم برای لذت بردن 

از مانیتورم که ریفرش ریتش 144هرتز هست به ناچار مجبورم یک عدد گرافیک خوش قیمت خریداری کنم مثل مدل GTX 960 یا مدل R9 380

که هم قدرت قابل قبولی دارند و هم قیمتشون مناسبه ، ولی قبل از خرید میخوام مطمئن بشم که این دو مدل از فرکانسهای بالای 60هرتز پشتیبانی میکنن یا نه ؟ 

Thank%20You-6.jpg

مدل مانیتورتون چی هست ؟

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل مانیتورتون چی هست ؟

سلام 

BENQ XL2411Z 

لینک به دیدگاه

برای اونایی که هنوز 144hz رو امتحان نکردن و دارن با 60hz و 75 کار میکنن پیشنهاد میکنم حتما 144 بگیرید مخصوصا تو بازی کاملا تفاوت مشخصه و خیلی تاثیر داره

درضمن باید حواستون باشه که fps بازیتون 120 به بالا باشه وگرنه اگه با fps 60 با مانیتور 144 بازی کنید تفاوتی احساس نمیکنید باید fps شما بالا باشه پس کارت گرافیک قوی لازم داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای بنده خیلی جالب هستش، دوستان از 120 فریم و 144 فریم صحبت میکنن، شاید من چیزی بارم نیست و اشتباه میکنم؟؟؟؟

144 فریم برای اجرای 3D هستش و اگه دوستان بدونن، برای 3D شما دو تصویر دارید که هر کدوم با 75 فریم(144 تقسیم بر 2 در حقیقت) اجرا میشن روی مانیتور، ولی قضیه اینجاست که کارت گرافیک احتیاج به کارکرد فوق العاده سنگینی پیدا میکنه که اگه بازی رو مثلا در حالت عادی(2D روی مانیتور) با 65 فریم اجرا میکرده، در حالت 3D اون فریم کاهش زیادی پیدا میکنه و به 40 یا حتی پایینتر هم میرسه...

البته یه سری از بازی ها 3D Built in در موتور گرافیکیشون هستن مثل Crysis 3 که اختلاف فریم بالایی در حالت 3D و 2D ندارن...

اما برای دوستانی که میگن تفاوتی احساس نمیشه، باید بگم که سخت در اشتباه هستن، تفاوت بین 50 و 60 فریم و 60 و 70 فریم، فوق العاده بالا هستش و کاملا بر روی چشم ها تاثیر میزاره به نحوی که باعث میشه از خستگی چشمها کاسته بشه(برای چشمهاتون هرچه فریم بالاتر باشه، خستگی و ضررش کمتر هستش)...

برای 3D و فریم بالای 60 بنده به شما کارتهای انویدیارو پیشنهاد میدم عطا خان، چون به دلیل Smart Vsync خیلی بهتر میشن در بازیها وقتی فریم بالاتر از 60 میره، ولی خوب Tearing توی تصویر اتفاق میوفته در حالت 3D و مشکلات خاص خودش رو داره بازی کردن در حالت 3D، متاسفانه مانیتور شما ساپورت G-Sync یا Free Sync هم نیست که بتونید از این قضیه در برید، البته شاید بتونید کیت جدای G-Sync رو برای این مانیتور بخرید...

واسه صفحه دسکتاپ هم فریم شما چه 24 باشه و چه 144 هیچ فرقی دیده نمیشه(البته در مانیتورهای جدید، CRT ها که دنیای خودشون رو داشتن)...

البته واسه دیدن فیلم 3D هم شما باید توجه کنید که کمتر فیلمی با نرخ فریم بالاتر از 29.97 ساخته میشه و هیچ فیلیمی ندیدم که نرخ فریم 144 (بالاتر از 60) داشته باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

برای بنده خیلی جالب هستش، دوستان از 120 فریم و 144 فریم صحبت میکنن، شاید من چیزی بارم نیست و اشتباه میکنم؟؟؟؟

144 فریم برای اجرای 3D هستش و اگه دوستان بدونن، برای 3D شما دو تصویر دارید که هر کدوم با 75 فریم(144 تقسیم بر 2 در حقیقت) اجرا میشن روی مانیتور، ولی قضیه اینجاست که کارت گرافیک احتیاج به کارکرد فوق العاده سنگینی پیدا میکنه که اگه بازی رو مثلا در حالت عادی(2D روی مانیتور) با 65 فریم اجرا میکرده، در حالت 3D اون فریم کاهش زیادی پیدا میکنه و به 40 یا حتی پایینتر هم میرسه...

البته یه سری از بازی ها 3D Built in در موتور گرافیکیشون هستن مثل Crysis 3 که اختلاف فریم بالایی در حالت 3D و 2D ندارن...

اما برای دوستانی که میگن تفاوتی احساس نمیشه، باید بگم که سخت در اشتباه هستن، تفاوت بین 50 و 60 فریم و 60 و 70 فریم، فوق العاده بالا هستش و کاملا بر روی چشم ها تاثیر میزاره به نحوی که باعث میشه از خستگی چشمها کاسته بشه(برای چشمهاتون هرچه فریم بالاتر باشه، خستگی و ضررش کمتر هستش)...

برای 3D و فریم بالای 60 بنده به شما کارتهای انویدیارو پیشنهاد میدم عطا خان، چون به دلیل Smart Vsync خیلی بهتر میشن در بازیها وقتی فریم بالاتر از 60 میره، ولی خوب Tearing توی تصویر اتفاق میوفته در حالت 3D و مشکلات خاص خودش رو داره بازی کردن در حالت 3D، متاسفانه مانیتور شما ساپورت G-Sync یا Free Sync هم نیست که بتونید از این قضیه در برید، البته شاید بتونید کیت جدای G-Sync رو برای این مانیتور بخرید...

واسه صفحه دسکتاپ هم فریم شما چه 24 باشه و چه 144 هیچ فرقی دیده نمیشه(البته در مانیتورهای جدید، CRT ها که دنیای خودشون رو داشتن)...

البته واسه دیدن فیلم 3D هم شما باید توجه کنید که کمتر فیلمی با نرخ فریم بالاتر از 29.97 ساخته میشه و هیچ فیلیمی ندیدم که نرخ فریم 144 (بالاتر از 60) داشته باشه...

داداش از اونجایی که ظاهرا شما خودت مانیتور 3d داری اگه میشه این سوال من رو هم جواب بدی ممنون میشم

من الان یه مانیتور 144hz مال Asus دارم که بیشتر برای refresh rate بالاش گرفتم و برای 3d بودنش نگرفتم و الان با 144hz دارم استفاده میکنم و راضیم

فقط من الان اگه بخوام از قابلیت 3d مانیتور هم استفاده کنم فقط کافیه عینک 3d بگیرم ؟ اولا که چه عینکی بگیرم که خوب باشه بعدش باید چیکار کنم ؟ یه فیلم 3d بگیرم و دانلود کنم اگر عینک رو بزنم 3d میشه ؟ اخه اینطوری فرقش با مانیتور های 60hz چیه ؟ یعنی اگه با یه مانیتور 

60hz همین فایل رو دانلود و با عینک نگاه کنم چه فرقی داره ؟

کارت گرافیکم هم gtx 770 sli هست و قویه و مانیتور 1080p

البته فقط در مورد نوشتتون هم من فقط یک نکته رو بگم که برای کار با desktop هم تفاوت بین 144hz با refresh rate های پایین تر کاملا واضح هست و شما یک صفحه ویندوز رو جابجا بکنید کاملا نشون میده البته من نمیدونم منظورتون از فریم ریت صفحه دستکتاپ چیه چون قاعدتا باید فریم بالای داشته باشه هرچقدر هم گرافیک ضعیف باشه

ویرایش شده توسط omidelf
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش از اونجایی که ظاهرا شما خودت مانیتور 3d داری اگه میشه این سوال من رو هم جواب بدی ممنون میشم

من الان یه مانیتور 144hz مال Asus دارم که بیشتر برای refresh rate بالاش گرفتم و برای 3d بودنش نگرفتم و الان با 144hz دارم استفاده میکنم و راضیم

فقط من الان اگه بخوام از قابلیت 3d مانیتور هم استفاده کنم فقط کافیه عینک 3d بگیرم ؟ اولا که چه عینکی بگیرم که خوب باشه بعدش باید چیکار کنم ؟ یه فیلم 3d بگیرم و دانلود کنم اگر عینک رو بزنم 3d میشه ؟ اخه اینطوری فرقش با مانیتور های 60hz چیه ؟ یعنی اگه با یه مانیتور 

60hz همین فایل رو دانلود و با عینک نگاه کنم چه فرقی داره ؟

کارت گرافیکم هم gtx 770 sli هست و قویه و مانیتور 1080p

البته فقط در مورد نوشتتون هم من فقط یک نکته رو بگم که برای کار با desktop هم تفاوت بین 144hz با refresh rate های پایین تر کاملا واضح هست و شما یک صفحه ویندوز رو جابجا بکنید کاملا نشون میده البته من نمیدونم منظورتون از فریم ریت صفحه دستکتاپ چیه چون قاعدتا باید فریم بالای داشته باشه هرچقدر هم گرافیک ضعیف باشه

متاسفانه خیر بنده مانیتور 3D در حال حاضر ندارم، ولی بجاش TV رو دارم که 240 هرتز هستش...

در مورد عینک هم، چند مورد بیشتر نیست، بستگی به کارت گرافیکتون هم میتونم بگم که 2 مورد بیشتر نیست برای انویدیا...

شما نگاه کنید که مانیتور 60 هرتز وجود نداره اصلا که 3D باشه(البته یه سبک خاص 3D هست که کاربرد نداره) و همه از 120 هرتز شروع میشن...

تنها فرقش در بازی دیده میشه و فیلم نگاه کردن همونطور که گفتم فیلم با نرخ فریم بالا که بخواد تاثیری ایجاد کنه وجود نداره...

لینک به دیدگاه

من دوتا سوال برام پیش اومده وقتی همه پستای این تاپیکو خوندم

من و خیلی از شماها مانیتورامون نهایت رفرش ریتی که ساپورت میکنه 60 هستش

gh68jkchf9hcfanvqo6o.jpg

مثلا من یک فیلم دارم که تو هر ثانیه 100 تصویر متفاوت نشون میده یا یه بازی داشته باشم که ازش خروجی 100 فریم در ثانیه بگیرم . کارت گرافیکم بگیریم GTX970 باشه

حالا دقیقا همون فیلمو از یه جای دیگه تهیه کردم که تو هر ثانیه 60 تصویر متفاوت نشون میده یا یه کارت گرافیک دیگه خریدم که تو هرثانیه میتونه 60 فریم خروجی بده (دقیقا با همون تنظیمات که با گرافیک بالا 100 فریم میگرفتم . جزئیات داخل option بازی یکیه فقط چون گرافیک ضعیفتر گرفتم فریم از 100 اومده رو 60)

سوال من اینه که با توجه به اینکه مانیتور من ریفرش ریت 60 داره ایا من تفاوتی در این دو حالت بالا که گفتم حس میکنم یا نه ؟

سوال دوم هم اینه که چشم انسان حداکثر قابلیت تشخیص چند تصویر متفاوت در ثانیه رو داره ؟ 30 ؟ 60 ؟ 100 ؟ 144 ؟ 200 ؟ 240 ؟ 300 ؟

متشکر

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

من دوتا سوال برام پیش اومده وقتی همه پستای این تاپیکو خوندم

من و خیلی از شماها مانیتورامون نهایت رفرش ریتی که ساپورت میکنه 60 هستش

gh68jkchf9hcfanvqo6o.jpg

مثلا من یک فیلم دارم که تو هر ثانیه 100 تصویر متفاوت نشون میده یا یه بازی داشته باشم که ازش خروجی 100 فریم در ثانیه بگیرم . کارت گرافیکم بگیریم GTX970 باشه

حالا دقیقا همون فیلمو از یه جای دیگه تهیه کردم که تو هر ثانیه 60 تصویر متفاوت نشون میده یا یه کارت گرافیک دیگه خریدم که تو هرثانیه میتونه 60 فریم خروجی بده (دقیقا با همون تنظیمات که با گرافیک بالا 100 فریم میگرفتم . جزئیات داخل option بازی یکیه فقط چون گرافیک ضعیفتر گرفتم فریم از 100 اومده رو 60)

سوال من اینه که با توجه به اینکه مانیتور من ریفرش ریت 60 داره ایا من تفاوتی در این دو حالت بالا که گفتم حس میکنم یا نه ؟

سوال دوم هم اینه که چشم انسان حداکثر قابلیت تشخیص چند تصویر متفاوت در ثانیه رو داره ؟ 30 ؟ 60 ؟ 100 ؟ 144 ؟ 200 ؟ 240 ؟ 300 ؟

وقتی یک گلوله از یک تفنگ اسباب بازی شبیک میشه میتونم ببینم گلوله رو و حتی جاخالی بدم بهم نخوره ولی وقتی از یک تفنگ واقعی شلیک میشه نمیتونم . چشم انسانها تا چند تصویر متفاوت در ثانیه را میتواند تشخیص دهد ؟

متشکر

اگه refresh rate مانیتورتون 60 باشه اگه fps بالاتر بره تفاوتی احساس نمیکنید

ابزار هایی برای vsync هم طبق این قاعده عمل میکنند , وقتی vsync رو روشن میکنید fps بازی حداکثر اندازه refresh rate مانیتورتون میشه چون اگه بالاتر بره باعث ایچاد Tearing میشه البته Vsync یادمه باعث ایجاد یه ذره delay میشد برای همین برای بازی هایی

مثل cs 1.6 اگه حرفه ای بازی میکنید بدون vsync بازی کنید بهتره

در مورد حداکثر قابلیت چشم انسان هم بحث زیاده خیلی ها میگفتن بالاتر از 30 یا 60 رو احساس نمیکنه در صورتی که کاملا غلط است و من بین 60 و 144 تفاوت رو کامل احساس میکنم و الان امکان نداره با مانیتور زیر 144 بازی کنم دیگه چون احساس میکنم نسبت به 144 انگار لگ داره ( باید خودتون امتحان کنید تفاوت رو ببینید )

برای همین حداقل تا 144 رو میتونه چشم احساس کنه ولی بالاتر رو من تجربه نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط در جواب سوالتون میگم که چشم انسان تا 24 فریم رو میتونه ببینه، ولی مشخصا وقتی بازی یا حتی فیلمی با فریم بالاتر رو مشاهده میکنید، کاملا براتون مشخص هستش، دلیلش واسه بنده هم مشخص نیست...

لینک به دیدگاه

اگه refresh rate مانیتورتون 60 باشه اگه fps بالاتر بره تفاوتی احساس نمیکنید

ابزار هایی برای vsync هم طبق این قاعده عمل میکنند , وقتی vsync رو روشن میکنید fps بازی حداکثر اندازه refresh rate مانیتورتون میشه چون اگه بالاتر بره باعث ایچاد Tearing میشه البته Vsync یادمه باعث ایجاد یه ذره delay میشد برای همین برای بازی هایی

مثل cs 1.6 اگه حرفه ای بازی میکنید بدون vsync بازی کنید بهتره

در مورد حداکثر قابلیت چشم انسان هم بحث زیاده خیلی ها میگفتن بالاتر از 30 یا 60 رو احساس نمیکنه در صورتی که کاملا غلط است و من بین 60 و 144 تفاوت رو کامل احساس میکنم و الان امکان نداره با مانیتور زیر 144 بازی کنم دیگه چون احساس میکنم نسبت به 144 انگار لگ داره ( باید خودتون امتحان کنید تفاوت رو ببینید )

برای همین حداقل تا 144 رو میتونه چشم احساس کنه ولی بالاتر رو من تجربه نکردم

خیلی خیلی ممنونم از جوابتون

پس اگر بخواهیم از یه مانیتور گرونقیمت 27 اینچ 144 هرتز که دو ملیون براش پول میدیم درست استفاده کنیم باید گرافیک خیلی قدرتمندی بگیریم (980ti) که بازی ویچر 3 روی تنظیمات الترا بهمون حدود 144 فریم خروجی بده و از اونجایی که شدنی نیست مجبوریم تنظیماتو بیاریم low و این سوال پیش میاد که اگر با 60 هرتز بازی کنیم روی حداکثر تنظیمات بهتره یا اینکه روی تنظیمات low با 144 هرتز ؟ شما کدومو انتخاب میکنید ؟

یا 2 ملیون پول مانیتور بدیم باهاش کانتر استریک بازی کنیم !!!!  8-X

یا اینکه اصلا ایا فیلم هایی هم هستن که 144 یا حداقل 120 تصویر در ثانیه نشون بدن تا من بتونم از مانیتور 144 هرتزم استفاده کنم یا همه فیلم ها 30 فریم هستن ؟

الان کنسولای نسل هشتمی همه 30 فریم خروجی میدن نهایت فریمشون هم فکر کنم 60 باشه

دقیقا این 144 هرتز کجا به درد میخوره ؟ موقعی که یک پنجره رو روی دسکتاپ جابجا میکنیم ؟

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...