رفتن به مطلب

مشکل هارد کامپیوتر و به صدا در آمدن در حین بازی

dish_network
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز

من این روزها به یک مشکلی برخوردم که واقعا عصابمو بهم زده زمانی که من میخواستم نرم افزار اس کیو ال سرور نصب کنم یک جاهایی از مراحل پایانی نصب برنامه به نظر هارد کامپیوتر سود می کشید البته نمیشه گفت سود یک صدا خاصی که بعد از نصب اس کیو ال دیگه این صدا رو پخش نمیکرد و اصلا هیچ مشکلی نداشتم حالا بعد از چند مدت رفتیم یک بازی نصب کردیم در حین بازی شروع به صدا کردن میکنه این سیستم من که من هنوز مطمئن نیستم که این صدا برای هارد یا چیز دیگه که ار کسی میتونه کمکم کنه من صدای که پخش میشه رو ضبط کنم و با حجم بسیار کم آپلود کنم

غیر از اون بعضی موقعه ها سیستم من وقتی که روشن میکنم حالت اینکه هاردیا یک چیزی داره به چیزی میخوره صدا بدی میده و این صدا ادامه داره تا زمانی که ریست کنم درست بشه البته این مورد دوم زیاد برام مهم نیست مورد اول برام مهم که کاملا صدا فرق میکنه و زمان که دارم بازی مورد علاقه خودم بازی میکنم پخش میشه البته بازی رو چند جا نصب کردم و پاک کردم منظورم درایو ها مختلف هم باز هم در حین بازی شروع به صدا میکنه

خیلی ممنون میشم کسی کمکم کنه

با تشکر

لینک به دیدگاه

نمونه از صدایی که در زمان بازی پخش میشه اتچ کردم بعد از دو دقیقه از شروع بازی شروع به صدا میکنه

Sound clip 06.rar

لینک به دیدگاه

درود .

ابتدا ورودتون به انجمن گفتگوی لیون رو تبریک می گم . فایل صوتی که گذاشتید زیاد واضح نبود ولی شباهت زیادی به صدای پلاترهای هارد داشت .

محبت کنید ابتدا مدل دقیق هاردتون رو ذکر کنید سپس نرم افزار HD Tune رو از پیوست همین پست دانلود و یک تست بگیرید و ازش عکس بندازید و توی همین تاپیک قرار بدید تا اگه مشکل از هاردتون هست بتونیم بهتر راهنماییتون بکنیم .

hdtune_255.rar

لینک به دیدگاه

سلام آقای پوریا مجید هستم از لیون پوش

خیلی ممنون که به این صورت پاسخ دادید من دقیقا مدل هاردمو نمیدونم اما فکر کنم مکستور 500 گیگ باشه که بالا نرم افزار نوشته شده نرم افزار که لطف کردی نصب کردم و یک عکس گرفتم ازعمکرد هارد تو بازی هم رفتم ولی هنوز شروع به سود کشیدن نکرد اگر راهنماییم کنی که مدل دقیقا هارد از روی سیستم خدمتون عرض کنم ممنون میشم

با تشکر

post-252-043092800 1289588704_thumb.png

تصویر از عمکرد هارد در زمان پخش صدا هارد

post-252-090046200 1289589283_thumb.jpg

ویرایش شده توسط dish_network
لینک به دیدگاه

مخلصم مجید جان . چرا زودتر نگفتی !!!

اگه اشتباه نکنم عکس اولی که گذاشتی ، وسط تست رفتی داخل بازی ؟ البته توی عکس دوم هم CPU Usage داری . یک بار دیگه برنامه رو ران کن ، این بار تا پایان تست هیچ کاری با سیستم نکن ( سیستم کاملاً در حالت IDLE باشه ).

نظر و احتمال خیلی زیادی که می دم اینه که این صدای هاردت هست . البته توی تست دومی که گذاشتی مشکل چندانی ندیدم . احتمال بسیار زیاد مشکل از پلاترهای هاردت هست ، که معمولاً به دلیل کج قرار گرفتن هارد داخل کیس ، یا ضربه ناگهانی به کیس (وقتی که سیستم روشن هست) یا نوسان برق و عدم تغذیه مناسب از جانب پاور این اتفاق می افته .

به دلایلی که همه می دونن ، تکنولوژی تعمیر در این موارد رو نداریم ، پس اگه هنوز گارانتی داره و اطلاعات روش زیاد واست ارزش نداره ببرش گارانتی . یا یه جوری تحملش کن :-j معمولاً یکی دو سال بعد از این جور سروصداها که از هارد بلند می شه ، هارد دیسک در مرحله استارت اولیه هم دچار مشکل می شه و با چند بار زور زدن شروع به کار می کنه ، این یعنی که از عمر هارد دیسکتون چند صباحی بیشتر باقی نمونده ........ @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

مخلصم مجید جان . چرا زودتر نگفتی !!!

اگه اشتباه نکنم عکس اولی که گذاشتی ، وسط تست رفتی داخل بازی ؟ البته توی عکس دوم هم CPU Usage داری . یک بار دیگه برنامه رو ران کن ، این بار تا پایان تست هیچ کاری با سیستم نکن ( سیستم کاملاً در حالت IDLE باشه ).

نظر و احتمال خیلی زیادی که می دم اینه که این صدای هاردت هست . البته توی تست دومی که گذاشتی مشکل چندانی ندیدم . احتمال بسیار زیاد مشکل از پلاترهای هاردت هست ، که معمولاً به دلیل کج قرار گرفتن هارد داخل کیس ، یا ضربه ناگهانی به کیس (وقتی که سیستم روشن هست) یا نوسان برق و عدم تغذیه مناسب از جانب پاور این اتفاق می افته .

به دلایلی که همه می دونن ، تکنولوژی تعمیر در این موارد رو نداریم ، پس اگه هنوز گارانتی داره و اطلاعات روش زیاد واست ارزش نداره ببرش گارانتی . یا یه جوری تحملش کن :-j معمولاً یکی دو سال بعد از این جور سروصداها که از هارد بلند می شه ، هارد دیسک در مرحله استارت اولیه هم دچار مشکل می شه و با چند بار زور زدن شروع به کار می کنه ، این یعنی که از عمر هارد دیسکتون چند صباحی بیشتر باقی نمونده ........ @};-

مرسی پوریا جان

بله دقیقا حدست درست بود

گارانتی که مال دو سال پیش نمیدونم هنوز گارنتی داره یا نه اما بهترین همون پیشنهادی که دادی اینه هارد بکاپ بگیرم ازش یک هارد نو از آقای حسینی بخرم این هارد ضربه خوره احتمالا 450 گیگ توش فایل دارم که خیلی برام مهمه

عکس سوم بدون دست زدن به سیستم

post-252-049315800 1289594501_thumb.jpg

باتشکر

ویرایش شده توسط dish_network
لینک به دیدگاه

وقتي هاردي صداي ناهنجار ميده به اين معناست يا شروع يك مشكل مكانيكي هست يا مشكل برق رساني درست دارد . البته نيمي از مشكلات هارد ها هم به دليل عدم تغذيه درست از پاور سيستم ميباشد

لینک به دیدگاه

سلام هارد منم موقع خوندن و نوشتن خیلی صدا میده و حس میکنم سرعتش اومده پایین چیکارش کنم مرسی ازکمکتون

post-7232-038173700 1289683702_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...