رفتن به مطلب

سوال در مورد 970 و 290x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

َشما با کارتای AGP انویدیا کار کردی ؟ یادم نیست کدوم مشکل بود ولی یادمه زد 10 تا FX-5500 که جز قوی ترین های AGP عه سوزوند AMD در زمینه گرافیک تازه کاره و از سال 2010 تا الان داره فعالیت می کنه همه سازنده اول کارشون از این مشکلات دارن

:-?

لینک به دیدگاه

باسلام

بازی کجا بود دوست گرامی که دنبال کارت گرافیک میگردید

دیگه بازی ها کرک نمیشن :crying: :crying: :crying:

اینا همه جو قبل خرید کارت هست

بعدش که میخرید زیاد براتون تفاوت نمیکنه

بازی های جدید که کرک نمیشن بازی های قدیمی هم که حال نمیدن :crying: :crying: :crying:

390

970

و

...

نگران کرک نباش xD

تحریما باز شده 

ارز ارزون بشه دیگ نیازی به کرک نیست 

لینک به دیدگاه

این open cl چیه؟

970 1.1 هست 390 2.0؟

دوستان این سوال ما جا مونده انگار

این open cl تو فریم ریت بازی تاثیرداره؟

لینک به دیدگاه

دوستان این سوال ما جا مونده انگار

این open cl تو فریم ریت بازی تاثیرداره؟

تا جایی که من شنیدم زیاد روی فریم ریت تاثیر نداره 

لینک به دیدگاه

آره این قدر پیشرفت کرده که نمیتونه واسه گرافیک‌های قدیمیش واسه ویندوز 10 درایور بده :D

من کارت قبلیم HD 5450 بود، ویندوز 10 رو هم باهاش نصب کردم  :|  هیچ مشکلی هم نداشت  ^_^

درضمن نمی دونم پیگر خبرها هستید یا نه، ولی بهتره یه نگاهی هم به بخش Nvidia در این خبر بندازی: http://lioncomputer.ir/news/1541/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگران کرک نباش xD

تحریما باز شده 

ارز ارزون بشه دیگ نیازی به کرک نیست 

ارز که ارزون نمیشه

کرک هم دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره

اینور اونور میشه اما بازم کرک میشه

دست بالای دست زیاد ه و...

لینک به دیدگاه

سلام من جای استارتر بودم این عروسکو میخریدم! :x

http://dfmrendering.com/online-shopping/amd-radeon-hd-gaming-graphic-cards/msi-r9-290x-lightning-4gb-gddr5.html

اوووووووووووف

همینو با سر برین بخرین!!!!!!!!!!!

مدتیه اکثر بازیا افتاده دست انویدیا .... درایور گیم ردی میده ... ای ام دی باید اول بازی منتشر بشه بعد اپتیمایز کنه تو این بازی ها ... به خاطر همین استارتر و فریم ریت کمتر تو بنچ ها به ضرر ای ام دی تموم میشه!!!

دیشب GTA:V رو تست کردم فکم چسبید زمین!!!

very high msaa off fxaa on شلوغی شهر 100%

تو شهر در 2K فریم ریت 40-50 تجربه کردم و در سندی شور و خارج شهر یه مسابقه RACE میدادیم با دوستان ، فریم ریت رو 60 تکون نمیخورد ( یه ذره بالا پایین 58-62 ) از لحاظ استارتر انویدیا معمولا بهتر عمل میکنه ، ولی من از 290 trix راضیم خیلی خوب ونرمه فریم ریت ...

به یاد میارم اقای قاسمی مدیر بخش گیمینگ انجمن ، GTA:V رو تو 2k باg1 970 تست کرده بودن فریم ریتشون تو بارون وسط خیابون 40 بود حدودا .... من اون زمان چک کردم مثل ایشون بود .... الان با درایور کریمزن تا 50 میره ... خارج شهر هم 60 فریم اکثر جاها و جاهای سنگین هم 40 ( 2k )

290X Lighting هم گولاخیه ... از دست ندین :دی

ولی باز اگه فقط 1080p نظرتون باشه شاید 970 evga بهتر باشه . . . بازی ها هم اکثرا تایتل انویدیا هستن اینم امتیاز دیگه . . .

ای ام دی مشکلی نداره ... فقط دما و مصرف بیشتره اونم نسخه غیر رفرنس خوب بگیرین مشکل دما رو اصلا احساس نمکنین ..... بحث درایور هم گفتم انویدیا گیم ردی هست و تا بازی اومد درایورش زودتر خودش اومده و بنچ ها ای ام دی خراب میکنه ولی یکی دو هفته بعدش ای ام دی درایور میده تا حد امکان اپتیمایز میکنه .... مثال هم زدم مثلا GTA:V مقایسه کارت خودم و 970

g1

انتخاب با شما ....

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

من کارت قبلیم HD 5450 بود، ویندوز 10 رو هم باهاش نصب کردم  :|  هیچ مشکلی هم نداشت  ^_^

درضمن نمی دونم پیگر خبرها هستید یا نه، ولی بهتره یه نگاهی هم به بخش Nvidia در این خبر بندازی: http://lioncomputer.ir/news/1541/

قبلش شما ترجمه کنید من خونده بودم تو سایت techpowerup و guru3d

درایور قدیمترها رو نداره عزیر مثل سری 4000 لپتاپو.

اوووووووووووف

همینو با سر برین بخرین!!!!!!!!!!!

مدتیه اکثر بازیا افتاده دست انویدیا .... درایور گیم ردی میده ... ای ام دی باید اول بازی منتشر بشه بعد اپتیمایز کنه تو این بازی ها ... به خاطر همین استارتر و فریم ریت کمتر تو بنچ ها به ضرر ای ام دی تموم میشه!!!

دیشب GTA:V رو تست کردم فکم چسبید زمین!!!

very high msaa off fxaa on شلوغی شهر 100%

تو شهر در 2K فریم ریت 40-50 تجربه کردم و در سندی شور و خارج شهر یه مسابقه RACE میدادیم با دوستان ، فریم ریت رو 60 تکون نمیخورد ( یه ذره بالا پایین 58-62 ) از لحاظ استارتر انویدیا معمولا بهتر عمل میکنه ، ولی من از 290 trix راضیم خیلی خوب ونرمه فریم ریت ...

به یاد میارم اقای قاسمی مدیر بخش گیمینگ انجمن ، GTA:V رو تو 2k باg1 970 تست کرده بودن فریم ریتشون تو بارون وسط خیابون 40 بود حدودا .... من اون زمان چک کردم مثل ایشون بود .... الان با درایور کریمزن تا 50 میره ... خارج شهر هم 60 فریم اکثر جاها و جاهای سنگین هم 40 ( 2k )

290X Lighting هم گولاخیه ... از دست ندین :دی

ولی باز اگه فقط 1080p نظرتون باشه شاید 970 evga بهتر باشه . . . بازی ها هم اکثرا تایتل انویدیا هستن اینم امتیاز دیگه . . .

ای ام دی مشکلی نداره ... فقط دما و مصرف بیشتره اونم نسخه غیر رفرنس خوب بگیرین مشکل دما رو اصلا احساس نمکنین ..... بحث درایور هم گفتم انویدیا گیم ردی هست و تا بازی اومد درایورش زودتر خودش اومده و بنچ ها ای ام دی خراب میکنه ولی یکی دو هفته بعدش ای ام دی درایور میده تا حد امکان اپتیمایز میکنه .... مثال هم زدم مثلا GTA:V مقایسه کارت خودم و 970

g1

انتخاب با شما ....

احسنت بر شما، یک سری آدم فن AMD نمیخوان قبول کنن انویدیا بهتره  :D یک مثبت برای شما.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

قبلش شما ترجمه کنید من خونده بودم تو سایت techpowerup و guru3d

درایور قدیمترها رو نداره عزیر مثل سری 4000 لپتاپو.

احسنت بر شما، یک سری آدم فن AMD نمیخوان قبول کنن انویدیا بهتره  :D یک مثبت برای شما.

در مورد درایور ، یادمه با اومدن ویندوز 10 انویدیا مشکل داشت نه ای ام دی :-?

با هیچ کدوم از برادران جن سن هانگ و راجا کودوری صحبتی جهت اسپانسر بودن و گرفتن کارت رایگان نداشتم :laughing:

چیزی که فکر میکردم درسته رو گفتم تا به دوستمون کمکی کرده باشم  ... :D @};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

با هیچ کدوم از برادران جن سن هانگ و راجا کودوری صحبتی جهت اسپانسر بودن و گرفتن کارت رایگان نداشتم :laughing:

چیزی که فکر میکردم درسته رو گفتم :D @};-

چیزی که فکر میکردم درسته رو گفتم تا به دوستمون کمکی کرده باشم  ... :D @};-

از شما بعید بود اینو نگاه کنین:

https://community.amd.com/thread/196434

لینک به دیدگاه

از شما بعید بود اینو نگاه کنین:

https://community.amd.com/thread/196434

من چیزی فکر میکنم درسته رو میگم دوست گلم :D

Scaling on Windows 10 with Legacy Radeon HD 4600 ؟

4600؟

بنچ های افزایش کارایی هم نگاه کنین ای ام دی با وین10 بهتر بود ...

اینم نگاهی بندازین

https://forums.geforce.com/default/topic/856761/geforce-drivers/windows-10-display-driver-feedback-thread-7-16-15-/11

http://www.theregister.co.uk/2015/07/28/windows_10_update_nvidia_driver_conflict/

خیلییییییی جالبه تا یک مشکل کوچیک برای درایور ای ام دی پیش بیاد همه سایت های خبری منفجر میشه :laughing: 

ولی اخرین باگ درایور های انویدیا جایی گزارش نشد .... ( با اخرین hotfix مشکل حل شده! )

97325071427562380964.jpg

لینک به دیدگاه

من چیزی فکر میکنم درسته رو میگم دوست گلم :D

Scaling on Windows 10 with Legacy Radeon HD 4600 ؟

4600؟

بنچ های افزایش کارایی هم نگاه کنین ای ام دی با وین10 بهتر بود ...

اینم نگاهی بندازین

https://forums.geforce.com/default/topic/856761/geforce-drivers/windows-10-display-driver-feedback-thread-7-16-15-/11

http://www.theregister.co.uk/2015/07/28/windows_10_update_nvidia_driver_conflict/

خیلییییییی جالبه تا یک مشکل کوچیک برای درایور ای ام دی پیش بیاد همه سایت های خبری منفجر میشه :laughing:

ولی اخرین باگ درایور های انویدیا جایی گزارش نشد .... ( با اخرین hotfix مشکل حل شده! )

97325071427562380964.jpg

جسارت نباشه شما مثل اینکه متنو اصلاً نخوندید و فقط به عنوان توجه کردید:

لینک زیرو هم ببینید داکیومنت خود amd گفته سری 4000، 3000 به طور کامل ساپورت نمیشه بعد شما میگید amd با ویندوز 10 مشکلی نداره:

https://community.amd.com/docs/DOC-1313

The following Discrete AMD Radeon™ Graphics products support up to WDDM 1.1 and DirectX® 10.1:

• ATI Radeon™ HD 4000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 4000 Series Graphics
  • ATI Radeon™ HD 3000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 3000 Series Graphics
  • ATI Radeon™ HD 2000 Series /ATI Mobility Radeon™ HD 2000 Series Graphics

These graphics products must be installed using display driver version: 8.970.100.9001. This driver is provided as a courtesy and only available via Windows Update. Please enable Windows Update and allow it to detect and install the appropriate driver.

NOTE: ATI Radeon™ HD 4000/ATI Mobility Radeon™ HD 4000, ATI Radeon™ HD 3000/ATI Mobility Radeon™ HD 3000, and ATI Radeon™ HD 2000/ATI Mobility Radeon™ HD 2000 Series Graphics reached peak performance optimization on October, 2013. No additional driver releases are planned for these products.

Windows® 10 will install the default Microsoft® Basic Display Driver (MBDD) for these graphics adapters. MBDD provides basic display functionality (low resolutions and color) on a single monitor but DOES NOT support:

• Display scaling control
  • Multiple displays
  • Display rotation
  • Video capture
  • Power settings
  • VSync control
  • Brightness control on integrated display panels
  • AMD Catalyst™ Control Center
لینک به دیدگاه

لینک زیرو هم ببینید داکیومنت خود amd گفته سری 4000، 3000 به طور کامل ساپورت نمیشه بعد شما میگید amd با ویندوز 10 مشکلی نداره:

The following Discrete AMD Radeon™ Graphics products support up to WDDM 1.1 and DirectX® 10.1:

These graphics products must be installed using display driver version: 8.970.100.9001. This driver is provided as a courtesy and only available via Windows Update. Please enable Windows Update and allow it to detect and install the appropriate driver.

NOTE: ATI Radeon™ HD 4000/ATI Mobility Radeon™ HD 4000, ATI Radeon™ HD 3000/ATI Mobility Radeon™ HD 3000, and ATI Radeon™ HD 2000/ATI Mobility Radeon™ HD 2000 Series Graphics reached peak performance optimization on October, 2013. No additional driver releases are planned for these products.

Windows® 10 will install the default Microsoft® Basic Display Driver (MBDD) for these graphics adapters. MBDD provides basic display functionality (low resolutions and color) on a single monitor but DOES NOT support:

• Multiple displays
  • Display rotation
  • Video capture
  • Power settings
  • VSync control

• Multiple displays
  • Display rotation
  • Video capture
  • Power settings
  • VSync control

درسته ببخشین فقط عنوان رو خوندم

پس مشخص شد هر دو مشکل داشتن =))

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

انویدیا بهتره . ای ام دی مصرف بیشتر گرمای بیشتر و با بعضی بازیهایی که فیزیس میخوره جور در نمیاد.در ضمن این رم بگم 970 از 390 بهتره

دلیلش اینکه 960 با 1000 ترانزیستور از 380 که 1750 هسته داره فقط 4 تا 5 درصد ضعیف تره .حالا اینجا 970 نسبت به 960 اندازه 660 هسته بیشتر شده که قدرتش رو یک نیم برابر بیشتر کرده .حالا اگه 390 بخواد به اندازه ای که 970 با 960 فاصله داشت ترانزیستور بگیره باید 1000 هسته بگیره که که به فاصله 960 و 970 برسه که ما شاهد این موضوع نیستیم .

درنتیجه من صدرصد میگم انویدیا بهتره

Sent from my HUAWEI Y320-U30 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...