رفتن به مطلب

مشورت در مورد خرید CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من واسه خرید cpu

بدجور دودل بودم

که ph x6 1055 بگیرم

یا 1090

آخر 1055 خریدم

اما هنوز دودل بودنم برطرف نشده

به نظرتون می صرفه این رو رد کنم بره و 1090 بگیرم یا نه ؟

کلا به نظرتون با توجه به اختلاف قیمت زیادی که دارن کدوم بهترن ؟

لینک به دیدگاه

1055 با 1090 تفاوتشون فقط تو فرکانس کاریه

پس شما بهترین انتخاب رو انجام دادین ، با کمی اورکلاک انگار 1090 یا حتی بالاتر از اون رو سیستمتونه. @};-

لینک به دیدگاه

1090 با 1055 دو تا تفاوت داره . اول از همه همون طور که دوستمون گفتن تفاوت در فرکانس است که مال 1090 3.2 گیگاهزتر و مال 1055 2.8 گیگاهرتز است . تفاوت دوم هم که بیشتر مورد توجه اورکلاکر هاست این است که 1090 یک پردازنده black edition است (ضریب فرکانس باز است) در حالیکه 1055 از سری معمولی است ( ضریب فرکانس قفل است).

اگر اصلا بحث اور کلا براتون مهم نیست همون 1055 بهترین خرید ممکنه است ولی اگر میخواهید اور خوبی بکنید پردازنده black edition به درد میخوره.

یک توضیح مختصری اینجا براتون میدم : برای اور 1055 شما فقط میتونید با افزایش FSB اور کنید چون ضریب پردازنده قفل است (Multiplier) . با اورکلاک از طریف FSB , رم و چیپ پل شمالی و جنوبی هم اور کلاک میشه و کلا کار یک خورده پیچیده تر میشه. در ضمن همه مادربردها توانایی افزایش FSB تا به مقدار بالایی رو ندارن به خصوص مادربردهای متوسط و ارزان قیمت و یا مدلهای قدیمیتر ! مثلا شما برای رسیدن به اور 4 گیگاهرتز رو 1055 باید FSB رو از 200 بیاری رو 286 که برای خیلی از مادربردهای متوسط و ارزون قیمت مقدور نیست و به مادربردهای قویتر و با کیفیتر نیاز است. البته استثنا هم داره ولی 90% مواقع جریان مون طوریه که گفتم ! در کل شما ممکنه مجبور شی هم رم و هم مادربرد رو عوض کنی تا بتوتی خوب اور کنی و محدودنشی !

از طرف دیگه برای اور 1090 چون شما میتونی با افزایش ضریب پردازنده اور کنی (Multiplier) دیگه نیازی به افزایش FSB نیست و دز نتیجه رم و پل شمالی و جنوبی هم اور نمیشن و اور کردن ساده تر است . البته مهمترین ویژگی این است که این پردازنده روی مادربردهای ارزون قیمت و میان قیمت و یا قدیمیترهم خیلی خوب اور میشه و رسیدن به فرکانسهای بالا سخت نیست مثل همن سیستم خود من که مادربرد GA-785GT-UD3H است که چیپ 785GT دلره !

همون طور که دیدید گزینه دوم بیشتر مد نظر کسانی است که میخوان اورککلاک کنن و خرج اضافی هم ممکنه نخوان بکنن و رم و مادربرد جدید بگیرن ! حالا با این توضیحات خودتون قضاوت کیند که بهترین خرید رو کردید یا خیر !

توجه : اگر مادربرد خوبی و قدرتمندی داشته باشید و رم خوبی هم (باس 1600) داشته باشید 1055 قابلیت اور بسیار بالایی داره و جلوی 1090 کم نمیاره .رو جفتشون رسیدن به 4 گیگاهرتز روشون مثل آب خوردنه !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

نه مهربون

من اهل اورکلاک نیستم

ولی سرعت پردازش واسم مهمه

تا حالا اورکلاک نکردم

چون تجربه نداشتم هیچوقت ریسک اورکلاک رو نکردم

سرعت پردازش اگه به 1090 برسه واسم کافیه

ram و مادربرد هم هنوز نگرفتم

مادربرد که سخت دنبال 870 asrock هستم و آخر هم گیرش میارم

و ram هم قطعا 4 گیگ با باس 1600 میگیرم اما معلوم نیست از کدوم برند بگیرم

لینک به دیدگاه

اگر کارت با برنامه هاست اون 400 مگاهرتزی اضافی تاثیر محسوسی نخواهد داشت و 3.2 با 2.8 خیلی فرق نمیکنه از این جهت که فرکانس تو برنامها مثل بازی تاثر نداره . ولی برای بازی هر چی فرکانس بالاتر باشه بهتر است و ممکنه با 1055 بسته به نوع بازی چند تا فریم از دست بدی ! که خیلی هم مهم نیست . برای من وسواسی شاید مهم باشه که چند تا فریم حتما باشه ولی بالای 60 قریم عملا دیگه فرقی تو بازی نداره چون 99% مانیتورهای بازار Refresh Rate شون 60 مگاهرتز است.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

1055 ,1090 از نظر کارایی برای اور خیلی بهم نزدیکند مگه بخوای با نیترو اور کنید وگرنه هردو با ایر تا 4 راحت اور میشند و در یک فرکانس کارایی مثه هم دارند و برای بیشتر از 4 هم اورشون واقعا خیلی سخت و پیچیده است

لینک به دیدگاه

ممنون

پس همین رو نگه میدارم

حالا لطفا بگید بنظرتون cpu cooler لازمه بگیرم یا نه ؟

لینک به دیدگاه

ممنون

پس همین رو نگه میدارم

حالا لطفا بگید بنظرتون cpu cooler لازمه بگیرم یا نه ؟

درود

کولر رو تهیه بفرمایید بهتر هستش حالا چه برای اور و چه برای اینکه پردازنده سیستمتون توی لود با فن استوک داغ نکنه و دچار افت کارایی نشه.

لینک به دیدگاه

درود

کولر رو تهیه بفرمایید بهتر هستش حالا چه برای اور و چه برای اینکه پردازنده سیستمتون توی لود با فن استوک داغ نکنه و دچار افت کارایی نشه.

آره

خودمم هم تصمیم خرید داشتم

یه hyper 212 می گیرم مشکلی که با ph 6x نداره ؟

فقط مونده مشکل مین برد @};- که گیر نمیاد

دوستان اگه یه زمان موفق به خرید ازراک 870 نشدم چی بجاش بگیرم ؟

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

به نظر من کولر رو Core Contact Freezer 120 برداری خیلی بهتره حدود 40 تومن هستش .

لینک به دیدگاه

آره

خودمم هم تصمیم خرید داشتم

یه hyper 212 می گیرم مشکلی که با ph 6x نداره ؟

فقط مونده مشکل مین برد sigh.gif که گیر نمیاد

دوستان اگه یه زمان موفق به خرید ازراک 870 نشدم چی بجاش بگیرم ؟

داداش خوب ازراک 890GXبگیر که بهتره

لینک به دیدگاه

داداش خوب ازراک 890GXبگیر که بهتره

دادا

این پول بیخودیه

به خاطر گرافیک آنبردش

که به درد من نمیخوره

لینک به دیدگاه

درود

حالا مگه چه فرقی بین cpu cooler ی که داخل خود پکیج amd هست با بقیه وجود داره ؟@};-

لینک به دیدگاه

حالا مگه چه فرقی بین cpu cooler ی که داخل خود پکیج amd هست با بقیه وجود داره ؟sigh.gif

وقتی دمای سی پی یو بره بالا سرعت فن هم میره بالا ونکته جالب اینجاست وقتی دور از4000 میره بالاتر صدای فن درمیاد یه صدای شبیه به صدای موتور هواپیما که ازفاصله چند متری هم شنیده میشه صدایی بسیاروحشتناک

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...