رفتن به مطلب

PCI Express 4.0

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من دارم یه کیس میبندم که البته فعلا قصد گرفتن کارت گرافیک رو ندارم و میخوام برای نسل بعدی گرافیک های انویدیا صبر کنم اما مشکلی که وجود داره اینه که قبلا شنیده بودم که PCI Express 4.0 قراره توی 2015-2016 معرفی بشه ولی فعلا که معرفی نشده اما مطمدن نیستم که برای نسل بعدی کارت های انویدیا از این درگاه استفاده میشه یا نه؟

تا اونجا که اطلاع داشتم هم گرافیک های نسخه 4 با نسخه 3 سازگار نخواهند بود.

دوستان کسی اطلاع دقیق داره؟ چون دوست ندارم یه سیستم ببندم با چند میلیون هزینه بعد بفهمم نمیتونم گرافیک بندازم روش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صبر کردن برا این جور چیزا=علافی

ببخشید توضیح بهتری به ذهنم نرسید :D

لینک به دیدگاه

صبر کردن برا این جور چیزا=علافی

ببخشید توضیح بهتری به ذهنم نرسید :D

نمیخوام صبر کم فقط میخوام مطمئن شم 6 ماه دیگه میتونم رو سیستم یه کار گرافیک به روز بندازم چون الان امکان تهیه گرافیک رو ندارم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیخوام صبر کم فقط میخوام مطمئن شم 6 ماه دیگه میتونم رو سیستم یه کار گرافیک به روز بندازم چون الان امکان تهیه گرافیک رو ندارم.

عزیز خیالت تخت یک شبه پی سی ای 4 نمیاد

لینک به دیدگاه

سخن بزرگان (ATA Mahmoodi)

در لحظه زندگی کنید و لذت ببرید چون فردا معلوم نیست چی پیش میاد

لینک به دیدگاه

عزیز خیالت تخت یک شبه پی سی ای 4 نمیاد

خب یه شبه نیست. من از 2011 دارم اخبارش رو میشنوم.

سخن بزرگان (ATA Mahmoodi)

در لحظه زندگی کنید و لذت ببرید چون فردا معلوم نیست چی پیش میاد

خب من که غیر این نمیگم.

میخواهم بدونم در اون لحظه ای که میخوام گرافیک بگیرم که حدودا تابستون سال دیگه میشه گرافیک ها به مادربرد من میخورن یا نه؟

لینک به دیدگاه

خب یه شبه نیست. من از 2011 دارم اخبارش رو میشنوم.

:-?  5 سال انتظار ؟

بعد خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز بعد از این همه صبر و حوصله باید بگم حتی اگه یک شبه این فناوری ساخته و وارد بازار جهانی بشه کلی طول میکشه بیاد ایران ،وقتی بیاد ایران مادربرد سازگار با این تکنولوژی یه سری دلال همیشه در صحنه قیمت فضایی میدن،بعد شما باید صبر کنی کارت گرافی که از این فناوری استفاده میکنه وارد بازار بشه و بعذشم دوباره داستان قیمت مادربرد تکرار میشه بدین تریتیب باید تا قیامت صبر کنید

پس بهتره وقتو تلف نکنی و در اولین فرصت هر چی دوست داری و میتونی بخری

و من الله توفیق

لینک به دیدگاه

نه صبر کنید تا اخر تابستون میاد فعلا سیستم نخرید

هیچ کاری نکنید

تا شیش هفت ماه دیگه نهایت یک سال یک سالو نیم دیگه میاد قول میدم بهتون نخرید سیستم

حتی من به خیلیا پیشنهاد میکنم اسکای لیک نگیرید چون دو سه ماه دیگه قدیمی میشه

به نظر من اصلا نباید سیستم خرید چون شیش ماه بعد اینتل یه سوکت جدید میده بیرون و قدیمی میشه و هیچی بهش نمیخوره . به همه هم پیشنهاد میکنم بیاید تولید کننده قطعات کامپیوتریو ضایع کنید اصلا سیستم نبندین که حالشون گرفته بشه . وقتی سیستم کامپیوتری نداشته باشی اونوقت تولید کننده های قطعات کامپیوتری نمیتونن به ریشمون بخندن بگن دیدی گرافیک PCI-E 4 دادم بیرون به مادربرد تو نمیخوره

شما که این همه صبر کردین یک سال دیگه هم به خاطر من صبر کنید میاد PCI-E 4

اکه نیومد هرچی خواستی بهم بگو

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال ساده پرسیدم!!!

کسی خبر داره نسل بعدی گرافیک انویدیا با درگاه 4 میاد یا 3؟

من در هر صورت این سیستم رو لازم دارم و الان باید بگیرم و میخواهم بدونم این سیستم میتونه گرافیک نسل بعد رو هم ساپورت کنه که بقیه قطعات رو قویتر بگیرم که بشه برای سیستم گیمینگ ازش استفاده کرد یا الان یه چیزی بگیرم که فقط کارم رو راه بندازه و سیستم گیمینگ رو بذارم همون موقع یکی دیگه بگیرم که خب گزینه اول هزینه کمتری داره و بیشتر با عقل جور در میاد.

حالا نمیدونم با کجاش مشکل دارید شما؟!!!

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال ساده پرسیدم!!!

کسی خبر داره نسل بعدی گرافیک انویدیا با درگاه 4 میاد یا 3؟

من در هر صورت این سیستم رو لازم دارم و الان باید بگیرم و میخواهم بدونم این سیستم میتونه گرافیک نسل بعد رو هم ساپورت کنه که بقیه قطعات رو قویتر بگیرم که بشه برای سیستم گیمینگ ازش استفاده کرد یا الان یه چیزی بگیرم که فقط کارم رو راه بندازه و سیستم گیمینگ رو بذارم همون موقع یکی دیگه بگیرم که خب گزینه اول هزینه کمتری داره و بیشتر با عقل جور در میاد.

حالا نمیدونم با کجاش مشکل دارید شما؟!!!

ما با همه جاش مشکل داریم

این انتظاری که شما داری میکشی فقط و فقط باید برای منجی حق حضرت مولی الموحدین لنگر زمینو آسمان امام عصر کشید اونم اگر 100% بهش اعتقاد دارید وگرنه 99% هم فایده نداره

آنچه ندارد عوض ای هوشیار عمر عزیز است غنیمت شمار

بخر بره بابا پی سی ای فورم کجا بود . پی سی ای فورو کجای دلم بزارم با این گندایی که اسکای لیک زده . با این تایمینگ بالای رمهای DDR4 . امضای بچه هارو ببین بجر یه سری عشق ارتقا  بقیه همه سوکت 1155 دارن

ببین نیازت چقدره بودجت چقدره خرید کن

یه نکته خیلی مهم . شما اگر دست دو با قیمت خوب بخری نه تنها ضرر نمیکنی سودم میکنی موقع فروش . من شیش سر خونوادرو با این حرکت دارم نون میدم

لینک به دیدگاه

ما با همه جاش مشکل داریم

این انتظاری که شما داری میکشی فقط و فقط باید برای منجی حق حضرت مولی الموحدین لنگر زمینو آسمان امام عصر کشید اونم اگر 100% بهش اعتقاد دارید وگرنه 99% هم فایده نداره

آنچه ندارد عوض ای هوشیار عمر عزیز است غنیمت شمار

بخر بره بابا پی سی ای فورم کجا بود . پی سی ای فورو کجای دلم بزارم با این گندایی که اسکای لیک زده . امضای بچه هارو ببین بجر یه سری عشق ارتقا  بقیه همه سوکت 1155 دارن

ببین نیازت چقدره بودجت چقدره خرید کن

یه نکته خیلی مهم . شما اگر دست دو با قیمت خوب بخری نه تنها ضرر نمیکنی سودم میکنی موقع فروش . من شیش سر خونوادرو با این حرکت دارم نون میدم

دقیقا کدوم انتظار رو میگید؟

نمیدونم واسه شما شاید هزینه مهم نیست و هر سال سیستم ارتقا میدی ولی من سیتم بگیرم تا 5-6 سال باهاش کار میکنم.

بعد اسکای لیک چه مشکلی داره؟ منم قراره اسکای لیک بگیرم. (غیر از داستان خم شدنش که عمومیت نداره و باگ هنگ کردنش که با آپدیت بایوس حل شد)

لینک به دیدگاه

داداش خود amd یا nvidia فعلا تصمیم نگرفتن که pci3 باشه یا 4 شما از جوونای ما چه سوالی میپرسی.... :)

لینک به دیدگاه

داداش خود amd یا nvidia فعلا تصمیم نگرفتن که pci3 باشه یا 4 شما از جوونای ما چه سوالی میپرسی.... :)

منی که خیلی وقته از دنیای کامپیوتر بی خبرم دارم اخبار اومدن نسل بعدی گرافیک های انویدیا رو طی 3-4 ماه آینده میشنوم بعد شما میگی خودشونم نمیدونن هنوز؟

هنوز گلکسی 7 نیومده دارن راجب مشخصات گلکسی 8 صحبت میکنند مگه میشه محصولی که 3 ماه دیگه میخواهد بیاد کسی ازش خبر نداشته باشه.

ممنون از دوستان من فکر کردم من بی اطلاع هستم خواستم از شما اطلاعات بگیرم

لینک به دیدگاه

دقیقا کدوم انتظار رو میگید؟

نمیدونم واسه شما شاید هزینه مهم نیست و هر سال سیستم ارتقا میدی ولی من سیتم بگیرم تا 5-6 سال باهاش کار میکنم.

بعد اسکای لیک چه مشکلی داره؟ منم قراره اسکای لیک بگیرم. (غیر از داستان خم شدنش که عمومیت نداره و باگ هنگ کردنش که با آپدیت بایوس حل شد)

انتظار انتظاره دیگه فرقی نمیکنه شما برای اومدن پی سی ای فور انتظار میکشید یه عده برای آمدن حضرت اقا که خب معلوم نیست کدام یک زودتر میان و هرکدام هم که آمدن قدمشان رو چشم من ولی اکثر مراجع گفتن همینجوری نشینید فقط انتظار بکشید پاشید به خلق الله خدمت کنید حالا شما نمیخواد به خلق الله خدمت کنید همین که به خودتون خدمت کنید با خرید یه سیستم کور ای فایو دست دوم سوکت 1155 یا 1150 (هزول) و همه بازیهای جدیدو باهاش بری کیف کنی کفایت میکنه بعدم با همون قیمت یا گرونتر بفروشید

اگر خواستی تخصص من همینه خریدو فروش قطعات دست دوم در محیط مجازی میتونم کمکت کنم بعد سیستم پیشنهادی منو مقایسه کن با سیستمی که میخوای اکبند از سوکت اسکای لیک بگیری ببین کدوم بهتره اونو بخر

پی سی ای فورم دورشو خط بکش برای همیشه

لینک به دیدگاه

منی که خیلی وقته از دنیای کامپیوتر بی خبرم دارم اخبار اومدن نسل بعدی گرافیک های انویدیا رو طی 3-4 ماه آینده میشنوم بعد شما میگی خودشونم نمیدونن هنوز؟

هنوز گلکسی 7 نیومده دارن راجب مشخصات گلکسی 8 صحبت میکنند مگه میشه محصولی که 3 ماه دیگه میخواهد بیاد کسی ازش خبر نداشته باشه.

ممنون از دوستان من فکر کردم من بی اطلاع هستم خواستم از شما اطلاعات بگیرم

ببخشید شوخی بود. داداش اگه تو سایتها بگردید و تفاوت کارایی pcie2 و pcie3 رو جویا شید متوجه میشید که این دوتا تفاوتی شاید در حد 0.5 درصد دارن.تازه تو بعضی تستها pcie2 بهتر ظاهر شده. حالا شما خودت حساب کن تفاوت 3 و 4 چقد میشه واینکه ارزش صبر کردن داره یا نه. 

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز pci e 4 هم بیاد کارت هاش با نسل سه هم سازگار چون شرکت سازنده به فکر سود هست نمیاد چیزی بزنه که اکثر کاربر ها از محروم هستند و دارن از نسل قدیمش استفاده میکنن اونا میان بازار بزرگتر در نظر میگیرن

حتی اگه pci e4 هم بیاد تا چندین سال پشتیبانی از نسل سه هست

بعدشم برای استفاده از pci e 4 باید پردازنده هم نسل چهار ساپورت بکنه که هنوز پردازنده ای معرفی نشده که پشتیبانی بکنه پس خیالتون راحت از تکنولوژی روز لذت ببرید

لینک به دیدگاه

ببخشید شوخی بود. داداش اگه تو سایتها بگردید و تفاوت کارایی pcie2 و pcie3 رو جویا شید متوجه میشید که این دوتا تفاوتی شاید در حد 0.5 درصد دارن.تازه تو بعضی تستها pcie2 بهتر ظاهر شده. حالا شما خودت حساب کن تفاوت 3 و 4 چقد میشه واینکه ارزش صبر کردن داره یا نه. 

موفق باشی.

چرا هیچکس متوجه نمیشه من چی میگم؟!!

اصلا بحث سر کارایی نیست.

من دارم یه سیستم جمع میکنم بدون گرافیک (فعلا پول گرافیک دادن ندارم و هدفم منتظر بودن برای نسل بعد نیست) حالا 6-7 ماه دیگه که پول دستم اومد میخواهم بدونم گرافیک نسل بعدی به مادربرد من میخوره یا نه؟ اصلا هم مهم نیست نسل 3 با 4 چقدر اختلاف کارایی داره فقط بخوره و با همین سرعت 3 کار کنه هم اوکی هست از نظر من.

فقط مشکل اینه طبق اخباری که من شنیدم گرافیک نسل 4 روی 3 سوار نمیشه اصلا.

دوست عزیز pci e 4 هم بیاد کارت هاش با نسل سه هم سازگار چون شرکت سازنده به فکر سود هست نمیاد چیزی بزنه که اکثر کاربر ها از محروم هستند و دارن از نسل قدیمش استفاده میکنن اونا میان بازار بزرگتر در نظر میگیرن

حتی اگه pci e4 هم بیاد تا چندین سال پشتیبانی از نسل سه هست

بعدشم برای استفاده از pci e 4 باید پردازنده هم نسل چهار ساپورت بکنه که هنوز پردازنده ای معرفی نشده که پشتیبانی بکنه پس خیالتون راحت از تکنولوژی روز لذت ببرید

ممنونم

با این که جواب من رو ندادید ولی تنها جواب منطقی بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اگه بر فرض محال هم در سال اینده نسل 4 معرفی بشه که بعید میدونم اصلا نسل 4ی وجود داشته باشه (انویدیا یه چیزی جدید معرفی کرده البته اشتباه نکرده باشم) باز هم گرافیک هارو میان بر اساس نسل قبل و جدید تولید می کنند تا یکی دو نسل مثل قدیم که درگاه agp بود یا یه چیزی دیگه بهش می گفتن وقتی pci اومد جایگزین بشه کارتها رو برای هر دو سوکت تولید می کردند تا یه مدت بعدش کلا دیگه سوکت pci جای اونرو گرفت... الانم اگه قرار باشه هم خوانی نباشه اینکارو می کنند... پس با خیال راحت سیستمتون رو خرید کنید...  ^_^

لینک به دیدگاه

سلام.

نه نگران نباش چون تو یه جا خوندم یه کسی از تکنسین های آنویدیا سوال کرده بود پردازنده 490k و مین z97 داره....بعد ازش پرسیده بود که این مشخصات با معماری پاسکال گلوگاه ایجاد میکنه یا نه؟ بش جواب داده بود که نه گلوگاه ایجاد نمیکنه به راحتی می تونی ازش استفاده کنی. :D  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...