رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب و خرید کیس فوق حرفه ای

اشتراک گذاری

بخرم یا نخرم ؟  

17 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا شما پیشنهاد میکنید که HAF X را بخرم ؟

2. 2. اگر نخرم ؛ از بین این چهار کیس ، کدام کیس را انتخاب کنم ؟

• GREEN Infinity
    • GREEN X3
    • CoolerMaster HAF 932
    • CoolerMaster HAF 922
    • انتخاب کیس دیگر

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام .

از دوستان و اساتید راهنمایی میخوام .

چقدر پیشنهاد میشه کیس HAF X نسبت به قیمتش ؟

خودم اول خواستم Infinity بگیرم ، یکی از دوستام که خودش داشت گفت نگیر ؛ گفت یا HAF 932 بگیر یا HAF 922 بگیر . گفتم آب من با CoolerMaster تو یه جوب نمیره ؛ بعد خواستم GREEN X3 بگیرم که نسبت به قیمتش کارایی بسیار زیادی داره .

اما حالا که HAF X اومده ، چشمم از گیرین آب نمیخوره . اما قیمت بسیار زیادی داره ؛ ولی میخوام یه چیزی باشه که کم نیاد ، مخصوصا تو تحویه .

با این حساب ؛ خرید HAF X به قیمت 250 تومان ، سوده یا ضرر ؟ کارمم گیم و یه مقدار اورکلاک هست ، به خاطر همین تحویه و دما برام خیلی مهمه .

البته سیستم فعلی من آشغاله ؛ E2200 , 9400 GT , 2 GB 800MHz و ... . اما به فکر ارتقا دادن شدیدش هستم ؛ بیشتر منتظر DDR IV و Core i9 هستم . ولی فعلا بعد از کیس که الویت اول هست ، بعدش میخوام به ترتیب اینارو بگیرم : پاور GP1235B ، هارد W.D 2 TB Black ، گرافیک EVGA GTX 460

یه چند تا سوال دیگه :

1 - مثل Infinity از این فیلتر های ضد غبار داره ؟

2 - مثل Infinity از این زد لرزش ها و کم صدا هست ؟

3 - پاور GREEN GP1235B توش راحت جا میشه ؟

درضمن ، میخوام بدونم HAF X چه ایراد هایی داره و نقصاش چیه ؟

به قیافش هم نمیومد مثل HAF 932 از این لوله کشی ها داشته باشه ، درسته ؟

شرمنده انقدر سوال میپرسم !

ممنون .

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

عزیز شما اولویت اولت کیس هست؟ به نظر من که اولویت هاتو عوض کن. کیس 250 تومنی بخری پول برا باقی قطعات کم بیاری چه فایده داره

در ضمن تا اونجا یادم هست ddr4تاریخ عرضه 2012 فکر کنم اعلام شده یعنی حدود 1 سال دیگه. بعد تا بیاد تا قیمتش متعادل بشه تا بورد ها و قطعات هماهنگش بیاد فکر کنم یه یک سالی هم این ها زمان ببره.

فکر کنم شما حداکثر میزان بودجت و کاربردت و این که اهل اورکلاک هستی یا نه رو مشخص کنی بهتر می شه قطعات پیشنهاد داد تا اینجوری

شما اومدی هیچ قطعه و کاربردی مشخص نکردی بعد گفتی این پاور و کیس برام خوبه؟ این جوری که نمی شه نظر داد

ویرایش شده توسط hostironi
لینک به دیدگاه

به نظر من شما X3‌گرين رو بگير . زياد براي كيس هزينه كردن اشتباه هست در اوركلاك قطعات تهويه مناسب تاثير داره ولي به اندازه فاحشي اختلاف دما بين اين كيس وجود ندارد . ژس نتيجه عقلاني انتخاب قيمت كمتر و هزينه بيشتر روي ديگر قطعات هست .

لینک به دیدگاه

مگه میخواد چقد اورش کنی ؟

مگه دو سه تا گرافیک وحشتناک داغ ببندی وگرنه واسه تهویه سی پی یو و .... نیازی به شاهکار نیست

250 واسه کیس احتمالا پروازم باید بکنه تا شما بیاید قطعات دیگه رو بگیرید هزار مدل کیس بهتر اومده

لینک به دیدگاه

از دید من باید ببنید که اندازه قطعاتی که میخواید در این کیس اسمبل کنید چقدر هستش و اگر از قطعات سایز بزرگ مثل مادربوردهای UD9 و امثال اون میخواید استفاده کنید و یا از کارت 480 میخواید ببندید حتما از کیسهای بزرگتی باید استفاده کنید تا کاملا این قطعات جا بشه توش و گرنه اگر قطعاتتون اونقدر نیستش هر کسی بخرید از دید من مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

با سلام ..

دوست عزیز HAF-X کامل ترین کیس بازار هست .. در خریدش شک نکنید چرا که با توجه به هزینه ای که برای این کیس میکنید یک کیس فوق العاده تهیه کردید بدون کوچک ترین شک !

کوچکترین مشکلی با قطعات حال حاظر در بازار نداره و همینطور که جناب حسینی عرض کردند با مادربردهای بزرگی مثل UD9 یا EVGA 4WAY کوچکترین مشکلی نداره و به راحتی میتونید این قطعات رو در داخل این کیس نصب کنید ..

کیس به روز و عالی هست و تمام استانداردها در این کیس رعایت شده و دارای نظم فوق العاده ای در حین اسمبل هست ..

اما در جواب سوال هاتون :

تمام قسمت های این کیس فیلتر گرد و غبار داره .

بدون شک همینطور هست .

به راحتی . @};-

به شخصه کوچکترین ایرادی در این کیس ندیدم.

لوله کشی ؟

اگر منظورتون قابلیت نصب واترکولینگ هست باید بگم که از این نظر هم هیچ مشکلی وجود نداره و به راحتی قابل استفاده هست .. در کل HAF-X یک کیس فول تاور بی نقص هست به نظر من.

u1la64ndqr8j7sjfri72.jpg

ixtl5ndkxhk01e887wg.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از دید من باید ببنید که اندازه قطعاتی که میخواید در این کیس اسمبل کنید چقدر هستش و اگر از قطعات سایز بزرگ مثل مادربوردهای UD9 و امثال اون میخواید استفاده کنید و یا از کارت 480 میخواید ببندید حتما از کیسهای بزرگتی باید استفاده کنید تا کاملا این قطعات جا بشه توش و گرنه اگر قطعاتتون اونقدر نیستش هر کسی بخرید از دید من مشکلی پیش نمیاد .

مادربردو که فعلا نمیتونم انتخاب کنم ؛ به دلیل ساپورت رم و CPU که هنوز نیومدن ، اما گرافیکو GTX 460 ور میدارم تا فعلا کارمو تو گیم رابندازن . منم همینو میگم جناب حسینی ؛ میخوام کیسی بگیرم که قطعات آینده هم راحت توش جابشن و مجبور به تعویض کیس نباشم .

عزیز شما اولویت اولت کیس هست؟ به نظر من که اولویت هاتو عوض کن. کیس 250 تومنی بخری پول برا باقی قطعات کم بیاری چه فایده داره

در ضمن تا اونجا یادم هست ddr4تاریخ عرضه 2012 فکر کنم اعلام شده یعنی حدود 1 سال دیگه. بعد تا بیاد تا قیمتش متعادل بشه تا بورد ها و قطعات هماهنگش بیاد فکر کنم یه یک سالی هم این ها زمان ببره.

فکر کنم شما حداکثر میزان بودجت و کاربردت و این که اهل اورکلاک هستی یا نه رو مشخص کنی بهتر می شه قطعات پیشنهاد داد تا اینجوری

شما اومدی هیچ قطعه و کاربردی مشخص نکردی بعد گفتی این پاور و کیس برام خوبه؟ این جوری که نمی شه نظر داد

بله متسفانه ، اول کیس هست ؛ دیگه خودتون میدونید که دما ، تحویه و گدروخاک چقدر تو عمر کیس تاثیر داره . به خاطر همین اول میخوام کیس ، بعدشم پاورو بگیرم .

درست میفرمایین ؛ تا یک سال دیگه DDR IV وتا سال بعدش ساپورتراش میان تو بازار ؛ پس من دوسال وقت دارم که پولمو بیشتر کنم . تا بشه یه چیزی حدود 3 / 4 میلیون که دارم میرم دانشگاه بتونم بهترین مدلهاشو همون اول بگیرم .

بله ؛ حداکثر بودجه درحال حاضر 500 تومان ، کارمم که گفتم ... گیم ( هاردکُر ) و اورکلاک ، ماه دیگه هم میخوام بگیرم قطعاتو دیگه .

چرا دیگه کارو که گفته بودم ! لابد کارمم هم حرفه ای هست که 1235 پاورو انتخاب کردم !!

راستی چرا falcon نمی گیری ؟

طراحی ظاهرش اصلا بدلم نشست .

ـــــــــــــــــ

تو این پنج تا کیسی که گفتم ؛ اول که همون HAF X وبعدشم Infinity از همه جهت راضیم میکنه . X3 طراحی بیرونیش بد نیست ولی داخلش یه مثدار جالب نبود . HAF 932 / 922 هم طراحی بیرونشون جالب نیست و داخلشون خو بوده ولی USB3 جلو ندارن و قیمتشون هم نسبت به کاراییشون بالاست .

لینک به دیدگاه

روی Antec 1200 هم فکر کن

Antec_1200_Pics_005.jpg

cabletidydr8.jpg

5 فن 2000 دور به همراه یه فن 23 سانتی 1000 دور که همه هم قابلیت تنظیم دور رو دارن.از هر جهت عالیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روی Antec 1200 هم فکر کن

5 فن 2000 دور به همراه یه فن 23 سانتی 1000 دور که همه هم قابلیت تنظیم دور رو دارن.از هر جهت عالیه

مشتی ، این که USB3 نداره !

لینک به دیدگاه

با سلام .

از دوستان و اساتید راهنمایی میخوام .

چقدر پیشنهاد میشه کیس HAF X نسبت به قیمتش ؟

خودم اول خواستم Infinity بگیرم ، یکی از دوستام که خودش داشت گفت نگیر ؛ گفت یا HAF 932 بگیر یا HAF 922 بگیر . گفتم آب من با CoolerMaster تو یه جوب نمیره ؛ بعد خواستم GREEN X3 بگیرم که نسبت به قیمتش کارایی بسیار زیادی داره .

اما حالا که HAF X اومده ، چشمم از گیرین آب نمیخوره . اما قیمت بسیار زیادی داره ؛ ولی میخوام یه چیزی باشه که کم نیاد ، مخصوصا تو تحویه .

با این حساب ؛ خرید HAF X به قیمت 250 تومان ، سوده یا ضرر ؟ کارمم گیم و یه مقدار اورکلاک هست ، به خاطر همین تحویه و دما برام خیلی مهمه .

البته سیستم فعلی من آشغاله ؛ E2200 , 9400 GT , 2 GB 800MHz و ... . اما به فکر ارتقا دادن شدیدش هستم ؛ بیشتر منتظر DDR IV و Core i9 هستم . ولی فعلا بعد از کیس که الویت اول هست ، بعدش میخوام به ترتیب اینارو بگیرم : پاور GP1235B ، هارد W.D 2 TB Black ، گرافیک EVGA GTX 460

یه چند تا سوال دیگه :

شرمنده انقدر سوال میپرسم !

مشتی ، این که USB3 نداره !

طبق گفته ها خودتون شما اسمی از USB نیاوردین.

اگه USB3 بخای از همین برند تقریبن با همین شکل ظاهری و کولینگ DF-85 Dark هست

یه مقدار هم لحن صحبتتون رو درست کنید بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق گفته ها خودتون شما اسمی از USB نیاوردین.

اگه USB3 بخای از همین برند تقریبن با همین شکل ظاهری و کولینگ DF-85 Dark هست

یه مقدار هم لحن صحبتتون رو درست کنید بهتره

وقتی میگم فوق حرفه ای ، یعنی باید همه فن حریف باشه دیگه !

بعد اینا تو ایران موجود هست ؟ همین DF-85 که یه دونه USB3 داره ، زده 199.95$ ؛ این برسه ایران که میشه 250 / 300 که !!

درضمن ، شرمنده اگه بهتون برخورد ؛ ولی چیز خاصی هم نبودا !!!

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

ببینید فوق حرفه ای و همه فن حریف که خودتون میگید با بحث قیمت تناقض دارن.

به فرض شما تا حالا موبایلی رو دیدی که همه چیز داشته باشه و هم قیمتش مناسب باشه؟!!!!

اگر دنبال کیس تمام کمال میگیردین شاید حتا همین HAFX یا DF85 هم به درد شما نخوره. ولی به خاطر بازار محدود مجبوریم انتخاب کنیم.

با مواردی که شما میخیان فقط همین دو گزینه HAF X و DF85 میمونه. HAFX که 250 تومن هست و DF رو هم فک کنم کولینگ سیس بتونه براتون بیاره یا شایدم داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید فوق حرفه ای و همه فن حریف که خودتون میگید با بحث قیمت تناقض دارن.

به فرض شما تا حالا موبایلی رو دیدی که همه چیز داشته باشه و هم قیمتش مناسب باشه؟!!!!

اگر دنبال کیس تمام کمال میگیردین شاید حتا همین HAFX یا DF85 هم به درد شما نخوره. ولی به خاطر بازار محدود مجبوریم انتخاب کنیم.

با مواردی که شما میخیان فقط همین دو گزینه HAF X و DF85 میمونه. HAFX که 250 تومن هست و DF رو هم فک کنم کولینگ سیس بتونه براتون بیاره یا شایدم داشته باشه

اگه دقت کرده باشین ؛ من تو سوالم اولا حرف از قیمت نزدم ، دوما گفتم 500 بودجه دارم ( یعنی اگه 50 تومان بدم برای کیس باقی قطعاتو میگیرم ، اگه 500 تومان بدم کیس خب قطعه ای هم نمیگیرم ) ، سوما وقتی میگم فوق حرفه ای پس قیمت آخرین ملاک هست ( مگه اینکه میگفتم کیس خوب با این رنج قیمت ... ) .

بحث موبایل یه چیز دیگس ؛ نه مبایلیو میشه پیدا کرد که همه چیز داشته باشه قیمتش هم بالا باشه ( یه ایرادی دارن بالاخره ) ، نه موبالیو میشه پیدا کرد که اصلا چیزی نداشته باشه و قیمتش هم پایین باشه ( حداقل یه زنگومیشه باهاش زد ) ، نه چیزی که شما گفتین میشه ( میشه قضیه : هرچقدر پول بدی آش میخوری ) .

منم همینو میگم ؛ مثلا HAF X چی نداره که از تمام و کمال بودنش کسر میکنه ؟

همین دیگه ؛ با 250 تومان اگه HAF X رو کسی بخره خوبه یا چیز دیگه بخره ؟ که البته چیزی در حد همین باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لوله کشی ؟

اگر منظورتون قابلیت نصب واترکولینگ هست باید بگم که از این نظر هم هیچ مشکلی وجود نداره و به راحتی قابل استفاده هست .. در کل HAF-X یک کیس فول تاور بی نقص هست به نظر من.

نه منظورم مثل HAF 932 هست . مثل این دوستمون که لوله کش آورده براش نصب کرده !

post-6642-023651000 1290061844_thumb.jpg

داره از این چیزا HAF X هم ؟

لینک به دیدگاه

نه منظورم مثل HAF 932 هست . مثل این دوستمون که لوله کش آورده براش نصب کرده !

post-6642-023651000 1290061844_thumb.jpg

داره از این چیزا HAF X هم ؟

درود

دوست عزیز واتر کولینگ رو باید جدا تهیه بفرمایید و پس از نصب کردن واتر بلاک ها بر روی قطعات مورد نظر در سیستم و نصب کردن لوله ها با مکان مورد نظر به وسیله بست هایی که جز متعلقات خود دستگاه واتر کولینگ هست و اطمیان از فیکس بودن و عدم نشتی مایع کولانت رو وارد دستگاه میکنید و استفاده میکنید و نیازی به لوله کش هم نیست و باز خود کیس هم باید مکانهای مناسب برای رد شدن لوله های سیستم واتر کول و نصب سایر اجزای کولینگ مثل فن-رادیاتور داشته باشه که هاف ایکس از این جهات کامل هست و هیچ مشکلی نداره.شاید تنها ایرادی که بشه در اولین نظر به این کیس گرفت اینه که سایز کیس خیلی بزرگ هست و شاید رو هر میزی جا نشه

i129744_coolant.png

tt850i-3.jpg

tt850i-2.jpg

tt850i-1.jpg

لینک به دیدگاه

همونطور که MR PC عزیز عرض کردند هیچ مشکلی در استفاده از واترکولینگ نخواهید داشت .. و یکی از نکات فوق العاه مثبت این کیس وجود فیلتر های گرد و خاک حتی در سقف کیس هستند که در صورت برعکس نصب شدن فنها برای خنک کردن رادیاتور , گرد و خاک به شدت کاهش پیدا میکنه ...

در کل این کیس بهترین در بازار هست .. حتی نکات مثبتی که HAF X داره خیلی بیشتر از DF-85 هست و به راحتی میشه تشخیص داد که کدوم کیس بهتر هست از هر نظر ... کولر مستر واقعا کیس ساز بزرگی هست در خرید کیس های کولر مستر کوچکترین تردیدی نداشته باشید خصوصا سری های HAF که واقعا شاهکار هستند .

856spc053.jpg

366spc064.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از آقای خسروی و حاج رضا .

- پس خیالم راحت باشه از بابت لیکوئید کولینگ ، بعد این مایع هه از بین نمیره ؟ بخار نمیشه ؟ فکرنکنم بشه . ها ؟

- آینده نگیری کیس چه جوبیه ؟ تا 5 / 6 سال دیگه جواب گو هست برای ساپورت قطعات ؟ یهو یه گرافیکی نیاد به جای 29 سانت ، 39 سانت باشه جانشه توکیس ؟

- مادربرد های آشغال هم توش جا میشه ، موقت ؟ مثل G31 ؟

- این پنل جلوش که ازش هار میاد بیرون دقیقا کارش چیه ؟ مگه خودش e-SATA نداره ؟

- دوتا قطعه توش بود که نفهمیدم چین ! یکی اون تیکه آهنی که جلوی پاوره ، یکی هم اونی که بالای این آهنه هست و برای فن گرافیکا هستش ؛ مشکلی تو سیم کشی و نصب قطعات ایجاد نمیکنن ؟ دقیقا کارشون چیه ؟

- تواین عکس پایین فن های شماره 3 و 5رو باید خدمون تهیه کنیم ؟ یا همه فن ها روش هست ؟

feature5.jpg

- آخرین سوال و مهم ترین سوالم ! رنگ این LED های فناش قابل تعویض هست ؟ مثلا الان که قرمزه ، یه رنگ دیگه باشه ؛ سفید مثلا . میشه ؟

بازم ممنون به خاطر راهنماییتون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از آقای خسروی و حاج رضا .

- پس خیالم راحت باشه از بابت لیکوئید کولینگ ، بعد این مایع هه از بین نمیره ؟ بخار نمیشه ؟ فکرنکنم بشه . ها ؟

- آینده نگیری کیس چه جوبیه ؟ تا 5 / 6 سال دیگه جواب گو هست برای ساپورت قطعات ؟ یهو یه گرافیکی نیاد به جای 29 سانت ، 39 سانت باشه جانشه توکیس ؟

- مادربرد های آشغال هم توش جا میشه ، موقت ؟ مثل G31 ؟

- این پنل جلوش که ازش هار میاد بیرون دقیقا کارش چیه ؟ مگه خودش e-SATA نداره ؟

- دوتا قطعه توش بود که نفهمیدم چین ! یکی اون تیکه آهنی که جلوی پاوره ، یکی هم اونی که بالای این آهنه هست و برای فن گرافیکا هستش ؛ مشکلی تو سیم کشی و نصب قطعات ایجاد نمیکنن ؟ دقیقا کارشون چیه ؟

- تواین عکس پایین فن های شماره 3 و 5رو باید خدمون تهیه کنیم ؟ یا همه فن ها روش هست ؟

feature5.jpg

- آخرین سوال و مهم ترین سوالم ! رنگ این LED های فناش قابل تعویض هست ؟ مثلا الان که قرمزه ، یه رنگ دیگه باشه ؛ سفید مثلا . میشه ؟

بازم ممنون به خاطر راهنماییتون .

با این همه توقعی که شما از یه case داری بهتره کلا بی خیال کیس بشی چون کیسی که شما میخوای هنوز ساخته نشده:-j یه open bench بگیر نه مشکل جا داری نه فن . گرافیک 1 متری هم روش جا میشه Oh%20Go%20On.gif @};-@};-

لینک به دیدگاه

اینجور که متوجه شدم شما فعلا قصد ارتقا هم نداری و منتظر ddr4 هستی. به نظرم کیس هم بزار همون موقع بخر. با این سرعت تغییرات سریع و آپدیت شدن قطعات کامپیوتر تا اون موقع این کیس هم قدیمی می شه و کیس های بروز تری می یاد.

یا پاوری بخری که اون موقع توان اون سیستم رو داشته باشه. تا اون موقع مطمئنا تکنولوژی هایی یا خروجی های مخصوصی به پاور اضافه می شه که این پاور هم دیگه به کارت نمی یاد

کلا با این قضیه که یه سری قطعه رو الان بخری به امید این که 2 سال بعد ارتقا بدی. اصلا موافق نیستم.

اگه باز چند ماه بود خوب بود اما سال نه.

الان قطعه ای می خری که اصلا بهش نیاز نداری بعد مجبوری مفت رد کنی تا چیز بروز همون موقع رو بخری

ویرایش شده توسط hostironi
لینک به دیدگاه

حالا این کیس HAFX تو ایران هست قیمتش چقدره

دریا کامپیوتر که نمایندگی cooler master هست آورده ؟

دریا کامپیوتر

HAFX خیلی بهتر از haf932 هست اشکالات haf932 برطرف شده در حقیقت نسخه بهینه سازی شده haf932 هست.

البته تو ایران زیاد کیسهای حرفه ایی زیاد نیستند ولی توی بنچ مارکهایی که تو سایتهای خارجی دیدم

کیسهای lianli همیشه حتی از کولر مستر هم یک سرو گردن بالاتر هستند.

LIAN LI

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا این کیس HAFX تو ایران هست قیمتش چقدره

دریا کامپیوتر که نمایندگی cooler master هست آورده ؟

دریا کامپیوتر

بله ، اومده ؛ لیون کامپیوتر هم آورده ، 250 تومان هم قیمت داره .

دریا کامپیوتر بره جلو بوق بزنه بابا ! از دنیا عقبه .

لینک به دیدگاه

دوست گلم کیسهای کولر مستر رو دریا میاره و ما هم از اونها تهیه میکنیم عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش اول باید نمایندگی بیاره بعد بده به قروشنده ها:-?:o:oOh%20Go%20On.gifOh%20Go%20On.gifOh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش اول باید نمایندگی بیاره بعد بده به قروشنده ها

آخه نیست که توسایتش زده ...

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...