رفتن به مطلب

پایان عمر پایرسی PC

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

تیم کرک کننده بازی های مجهز به DRM موسوم به  3DMاعلام کرده است  فعلا اقدام به کرک هیچ بازی نخواهد کرد تا میزان تاثیر کرک نشدن بازی ها را بر فروششان بررسی کند.

جاست کاز3 بازی عرضه شده اسکوار انیکس هنوز هم کرک نشده  باقی مانده است و این در حالی است که تامب رایدر هم به نسخه جدید این قفل مجهز گشته است .آیا این پایان  بازی های مجانی روی PC خواهد بود؟

4aklkdssm44xu079nj.jpg

تیم کرک  3DM  گروه چینی کرک کننده حرفه ای ، که در سال گذشته توانست بازی های مجهز به  DRM دنوو رو کرک کند(مد مکس، متال گیر، دراگون ایج و...) که اخیراً گفته بود  "سیستم های زد پایرسی برروی محصولات  دیجیتالی PC تا سال 2018 آنقدر پیشرفته خواهند شد  که پایان عصر طلائی  بازی های مجانی را رقم خواهند زد " یک بیانیه جدید دیگر را بتازگی اعلام نموده است.

به نقل از تورنت فریک ، لیدر تیم 3DM با نام مستعار Bird sister  در بلاگ خودش اعلام نموده است این تیم کرک کردن بازی های سینگل پلیر را متوقف نموده تا میزان تاثیر کرک نشدن بازی را بر فروشش در بازارهای دنیا بسنجد.

"ما یک دیدار درون تیمی داشتیم و فعلا بازی های سینگل پلیر رو هک نمی کنیم." این خانم (جالبه که لیدر قوی ترین تیم pc پایرسی یک خانم است )اعلام کرده است تا سال آینده بازی ها و بازار و شرایط را بررسی میکنیم.

البته این بیانیه درحالی  اعلام شده است که  3DM در کرک کردن بازی اسکوار انیکس و اوالانچ یعنی  Just Cause 3  شکست سهمگینی خورده است . این بازی در کنار تامب رایدر از نسل دو سیستم کدگذاری Denuovo استفاده میکنند .bird sister اسمی از دنوو نبرده است ولی به این موضوع اشاره کرده است. شرکت های زیادی از این قفل استفاده میکنند و نسخه جدید آن برای اولین بار در بازی دراگون ایج Ea سال 2014 توانست برای مدت  طولانی کرک کنند ها را عقب براند.

استفاده از drm در ساختار محصولات pc  بحث داغ  جهان بازی شده است: از یک طرف UBI میگوید استفاده از سیستم های مثل drm ِدنوو قادر نیست که پایرسی را متوقف کند و از طرفی وارنر برادرز و اسکوار انیکس ترجیح میدهند روی  همه محصولات خود  از drm استفاده  کنند. توسعه دهنده ویچر 3 CD Projekt Red از هیچ DRM در ساختار محصولات خود استفاده نمیکند زیرا اعتقاد دارد  DRM بدترین چیزی است که برای صنعت بازی در ساالهای اخیر اتقاق افتاده است.

اگر نقدهای کاربران را در استیم برای بازی جاست کاز 3 بخوانیم متوجه می شویم که استفاده کنندگان اروپایی و امریکایی که اکثرا از محصولات اصلی استفاده میکنند نیز دل خویشی از DRM ندارند و ترجیج میدهند بازی مرتب مورد بررسی قرار نگیرد. ویچر 3 بدون هیچ قفلی عرضه شد و توانست به فروش خیره کننده 7 میلیون نسخه دست یابد -این نشان میدهد که وجود نداشتن قفل باعث ضرر آنچنانی برای شرکت های توسعه دهنده نخواهد بود . البته ویجر 3 بازی بزرگی بود ولی بازی مثل بتمن ارخام نایت که کلا بازی خیلی مهمی نبود و  نسخه PC ان بسیار بد پورت شده بود نیز از قفل DRM استفاده میکرد! و مشکلات خود بازی با مشکلات DRM ترکیب شده بود.

اینکه DRM پایان پایرسی در بازی های  PC  هست یا نه هنوز دقیقا معلوم نیست ولی یک چیز معلوم است:  کیف پول های خود را اماده کنید باید سری به بازارچه استیم بزنیم! زیرا در تورنت خبری از بازی های محبوب مان به صورت رایگان نیست!!

رضا قاسمی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 98
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

لعنت به روح تمام کار کنان دنوو و بس

به قول سی دی پراجکت  دنوو بد ترین اتفاقی بود که برای دنیای گیم رخ داد.

لینک به دیدگاه

اين سيستم ها درسته كه ايراد و دردسر براى حتي كسايي كه نسخه اوريجينال بازي رو دارن ايجاد ميكنه، اما بنظرم حتي ماها كه در ايران شرايط بد قيمت دلار و محدوديتهاي اينترنتي داريم، بايد در مورد موزيك، نرم افزار و بازي هاي رايانه اي كه واقعا ازشون لذت ميبريم پول پرداخت كنيم و از سازنده حمايت داشته باشيم، متاسفانه فرهنگش جا نيفتاده البته قبول دارم همون شرايط خاصي كه گفتم باعث شده حمايت ماها يكم برامون پرهزينه تموم بشه

من خودم همين بازي ويچر ٣ رو كه هيچ قفلي نداره و درنتيجه كرك هم نشده و ميشه از هرسايتي دانلودش كدر وبازي كرد و هيچ فرقي بين نسخه اونا با نسخه اوريجينال وجود نداره رو بازي كردم و واقعا اذت بردم و پي به زحمت و هنري كه براي ساختش انجام شده بود بردم براي همين مجدد نسخه اوريجينالشو خريدم و راضيم و احساس هن نميكنم كار بيهوده اي بوده، بايد مثل بقيه اون ٧ ميليون نفر كه خريدن احساس و فكرمونم تغيير بديم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این گرونی بازار قطعه جور کردن یک سیستم گیمینک کار هرکسی نیست

دیگه کی میتونه هزینه بازیهای ارجینال رو بده

پس برای خیلی ها مثل من باید گفت بدرود بازی های کامپیوتری

لینک به دیدگاه

چرا راههاي خوبي هست دوست من.

مثلا تقريبا تمام بازيهاي تحت نرم افزارهاي معروف مثل steam و origin هر چندوقت يكبار تخفيف اساسي ميخورن مثلا حتي از ٤٥ دلار به ٢ دلار، حتي در برنامه اوريجين گاهي بازي ها رايگان هم ميشن، كه اگه شما ليست بازي هاي محبوبتونو توي قسمت wishlist اين برنامه هاي اضافه كنيد هنگام تخفيف خوردن با ايميل بشما اطلاع ميده.

شما ميتوني مثلا يك شارژ ده دلاري استيم بخري و هنگام تخفيفاي حسابي بازي هاي محبوب باهاش خريد كني!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:crying: :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا راههاي خوبي هست دوست من.

مثلا تقريبا تمام بازيهاي تحت نرم افزارهاي معروف مثل steam و origin هر چندوقت يكبار تخفيف اساسي ميخورن مثلا حتي از ٤٥ دلار به ٢ دلار، حتي در برنامه اوريجين گاهي بازي ها رايگان هم ميشن، كه اگه شما ليست بازي هاي محبوبتونو توي قسمت wishlist اين برنامه هاي اضافه كنيد هنگام تخفيف خوردن با ايميل بشما اطلاع ميده.

شما ميتوني مثلا يك شارژ ده دلاري استيم بخري و هنگام تخفيفاي حسابي بازي هاي محبوب باهاش خريد كني!

برای اینطور بازیها باید اینترنت خوب داشت که خیلی ها مثل من اینو هم ندارن

شایدم یک قوطی بگیریم بعد بازیها رو کرایه کنیم

فکر کنم این بصرفه ترین راه برای ادمهایی مثل من باشه

لینک به دیدگاه

اگر اراده ای برای قفل گذاری روی برنامه ها باشه می شه دسترسی رو بست یا دست کم به شکل آزار دهنده ای محدود کرد.

نمونه ای که باهاش سر وکار داشته ام برنامه ی edius7 هست که هنوز پس از چند سال کرک پایداری براش نیامده.

برنامه سازها ترجیح می دن از محصول کرک شده شون استفاده بشه به حای محصول کرک شده ی رقیب.

لینک به دیدگاه

تخفیف میخوره 

اما خوب برای بازی خورها خوشایند نیست جای 10 بازی یک بازی انجام بدن  :D

من خودم پایرت خور هستم اما امسال چند باز اورجینال خریدم  :-? اما خیلی گرون در میاد ادم ورشکست میشه  :wacko:

در کل خبر خوبی نیست اینجا درامد کمه نمیشه اورجینال خرید یعنی در توان ما نیست وگرنه فرهنگ داشتن این حرفا یک حرف بی معنی هست :)

:crying: :crying: :crying: :crying:

:crying:  :(

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

حالا چه کنیم تو این وضع؟ :crying:

پول نداریم بازی بخریم چه برسه بخواییم اورجینال بخریم. :D

لینک به دیدگاه

هنوز بازی هایی هستند از این قفل استفاده نمی کنند خوب معمولا بازی های مطرح و پرطرفدار از این قفل استفاده می کنند PC یک خوبی که داره بازی زیاد براش منتشر میشه ولی خوب معمولا کسی زیاد دنبال این بازی ها نمی ره خودم دارم سعی می کنم بیشتر همین بازی های کوچک و بسیاز خوب تجربه کنم و لذت ببرم ولی باز از دست این قفل بسیار ناراحت هستم چیکار کنیم

لینک به دیدگاه

این DRM لذت بازی کردن Dragon Age3 رو از من گرفت، از بس که بازی کرک شده مشکل داشت حتی نمی شد درست و حسابی توی محیط بازی قدم زد.

ولی هیچوقت در روی یه پاشنه نمی چرخه، هر قفلی یه روزی کرک می شه هرچقدم که می خواد جولان بده فعلا  :|

لینک به دیدگاه

رضا جان گروه CPY هم بازی های Mad max , دراگون ایج و بتمن را کرک کرده بود . همگی این ها از نسل اول قفل دنوو استفاده می کردند پس میشه نتیجه گرفت قفل دنوو هک شدنی است ، مشکل از جای دیگریست .

شرکت های بازی سازی تصمیم گرفتن با خریدن و رشوه دادن به هکر ها از کرک شدن بازی ها جلو گیری کنند جز این مسئله ای نیست .

همه که پول ندارن برن بازی اورجینال بخرن جدای یه عده مرفهین بی درد که 200 هزار تومان براشون مثل پول خرد ته جیبشون میمونه ! و ماهی 10 تا بازی اورجینال از استیم و اوریجین میخرن ، اما قبول دارم باید به حقوق سازنده احترام گذاشت و بازی اورجینال خرید بالاخره اون هم زحمت کشیده تا یک بازی خوب بسازد اما برای مصرف کننده هایی که وسع مالیشون نمیرسه اصلا" صرف نمیکنه که بازی اورجینال بخرند .

اما تا کی بشینیم تا اجنبی ها برای ما کار انجام بدن چرا خودمون دست به کار نمیشیم برای کرک کردن بازی ها . مگه ما تو این کشور مهندس کامپیوتر نخبه کم داریم ؟ چرا کاری نمی کنند ؟

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خیلی هم خوب

Far Cry Primalبازی بعدی در خدمت Denuovo

بزودی شاهد موج عظیمی از کاهش قیمت کارت گرافیک ها در بازار داخلی میشیم وقتی قرار باشه بازی ها کرک نشن دیگه کارت گرافیک تیتان زد هم باشه بکار خیلی ها نمیادش مخصوصا در کشور عزیزمون که تقریباً هیچیکی قانون کپی رایت رو رعایت نمیکنه

خیلی ها میرن سمت کنسول ها ، بازی کردن با لگ در روزلیشن 900*1600  با هزینه کمتر و همچنین کم دردستر بودن خیلی بهتر از بازی نکردن هست برای خیلی از بازی باز ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ها حرص بازی ساز میخورند که چرا بازی اورجین نمیخوریم و فعلان

مگه بازی ساز بهت احترام میزاره و زبان فارسی جز زبانهای بازیه ؟!

همین یه سیستم زپرتی زورکی جمع کردیم

کی داره بیاد واسه یه بازی اونم بعد 10 دقیقه پاکش نکنه 200 تومن پول بده

فوقش بازی نمیکنیم :crying:

لینک به دیدگاه

خب دیگه دورانی که یسری بازی کیلویی میخریدن دیگه تموم شد

حالا مثل بقیه دنیا یک بازی بخرین و ازش لذت ببرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دیگه دورانی که یسری بازی کیلویی میخریدن دیگه تموم شد

حالا مثل بقیه دنیا یک بازی بخرین و ازش لذت ببرید

آخه بازی زبون پرشین یا پارسی یا فارسی نداره نمیفهمیم چی به چی هست بخریم برا چی

نهههههه منو ببین ملتفت شدی ؟

ببین من اگه قرار باشه 200 تومن پول بازی بدم میخوام بتلفیلد رو بدون هیچ محدودیتی با دوبله بهرام زند و منوچهر والی زاده و ...

بزنم(تزریق کنم) به رگ

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که خيلي وقته تو ترکم!!! :D

لینک به دیدگاه

با این وضعیت  نامعقول و غیر واقعی ارز -سرعت و گرانی اینترنت - دسترسی های محدود و *************************** غیره    خریدن  بازی ارجینال  امری بس دشوار و غیر قابل پذیرش

البته که این وضع کرک  بازی ها  امری برنامه ریزی شدست و گروهای کرکر هم در اون دخیل هستند ولی بلاخره شخص ویا موضوعی باعث بهم خوردن این برنامه میشه و روال به همین شکل باقی نمیمونه

ویرایش شده توسط mohamad2014
لینک به دیدگاه

اين سيستم ها درسته كه ايراد و دردسر براى حتي كسايي كه نسخه اوريجينال بازي رو دارن ايجاد ميكنه، اما بنظرم حتي ماها كه در ايران شرايط بد قيمت دلار و محدوديتهاي اينترنتي داريم، بايد در مورد موزيك، نرم افزار و بازي هاي رايانه اي كه واقعا ازشون لذت ميبريم پول پرداخت كنيم و از سازنده حمايت داشته باشيم، متاسفانه فرهنگش جا نيفتاده البته قبول دارم همون شرايط خاصي كه گفتم باعث شده حمايت ماها يكم برامون پرهزينه تموم بشه

من خودم همين بازي ويچر ٣ رو كه هيچ قفلي نداره و درنتيجه كرك هم نشده و ميشه از هرسايتي دانلودش كدر وبازي كرد و هيچ فرقي بين نسخه اونا با نسخه اوريجينال وجود نداره رو بازي كردم و واقعا اذت بردم و پي به زحمت و هنري كه براي ساختش انجام شده بود بردم براي همين مجدد نسخه اوريجينالشو خريدم و راضيم و احساس هن نميكنم كار بيهوده اي بوده، بايد مثل بقيه اون ٧ ميليون نفر كه خريدن احساس و فكرمونم تغيير بديم!

درود بر شما دوست گرامی

+1

کاری که انجام داده اید بسیار شایسته بوده

آفرین

ویرایش شده توسط mipmap2016
لینک به دیدگاه

آخه بازی زبون پرشین یا پارسی یا فارسی نداره نمیفهمیم چی به چی هست بخریم برا چی

نهههههه منو ببین ملتفت شدی ؟

ببین من اگه قرار باشه 200 تومن پول بازی بدم میخوام بتلفیلد رو بدون هیچ محدودیتی با دوبله بهرام زند و منوچهر والی زاده و ...

بزنم(تزریق کنم) به رگ

کلا بتلفیلد برای مولتی میخرن

نیازی به دوبله نداره

دوما اگه ایرانی ها اورج بخرن شما از کجا میدونی که شرکت بازی ساز نمیاد زبان فارسی هم اضافه کنه

بالاخره اونا باید یه استقبالی ببینن که زبان فارسی اضافه کنن

وقتی نود درصد توی ایران کپی میخرن خب معلومه پشتیبانی نمیکنن

ویرایش شده توسط agandûr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب کپی میخرن چون کپی ش میومد الان که دیگه کپی ش نمیاد اونم برای مثال گفتم بتلفیلد

همچنین زبان رسمی عزیزمون رو دست کم نگیرید کلی مخاطب داره در سرار جهان

همونجور که یوزر وظیفش پول دادن و خریدن محصول هست باید تولید کننده هم رعایت همه چی رو بکنه 100میلیون یوزر فارسی زبان فقط در ایران هست بغیر همسایگان پارسی زبان

کلا بچلونی این صد میلیون رو 1.5 میلیون نفر بازی رو با کنسول یا پی سی اگه خوب باشه بازی میکنن مثل اکثر کال اف ها

حالا حساب کنید خودتون چقدر میشه

لینک به دیدگاه

دوستانی که دم از بازی اوریجینال میزنند...

خداییش چندتا بازی رو بدون کرک و اصلی بازی کردید ؟!

از خودم شروع میکنم

1. 7 سال World Of Warcraft توی سرور اصلی بازی کردم .. 4 تا Expansion رو خریدم .. و هر 60 روز گیم تایم میخریدم براش

2. League Of Legends درسته بازی رایگان هست .. ولی برای دل خودم حداقل .. حداقلش فکر کنم نزدیک 200-250 یورو ( خورد خورد ) RP خریدم ..

3. Heroes Of Storm بازی محبوبم رو خریدم .. از Alpha داشتم بازی میکردم !

4. الانم که شاهکار Dice .. battlefield 4 رو دارم نسخه Premium بازی میکنم ...

به نظر من بازی آنلاین ارزش خریدن و هزینه کردن داره .. single پلیر هرچی باشه یه روز پایان داره ....

در ضمن داریم به دوره ای نزدیک میشیم که بازی های رایگان آنلاینی که قابلیت خرید درون بازی دارند زیاد میشه ..

مثل dota 2 - League of Legends - Hearthstone و خیلی از بازی ها ..

مثلا شما میتونی رایگان بازی کنی .. مثلا برای پیشرفت سریعتر نیازمند خرید پوینت دارید .. یا خرید اسکین کاراکتر مورد علاقه یا ...............

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقایون گذشته رو بیخیال بشید

الان رو باید حساب کنید

گزشته امکان بازی کردن بصورت کرک شده بود الان که نمیشه رو بهتره محک بزنید

لینک به دیدگاه

بهتر...

به جای بازی بریم به درس و مشق و کار و زندگی برسیم.

والا.. همه اش بازی همه اش بازی.

*dry# *dry# :D :D

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...