رفتن به مطلب

اخبار پردازنده ها و حافظه ها

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ایول پل جنوبی رو زده sb850 یعنی روی سوکت AM3 هم سوار میشه نیازی به تعویض مادر برد ندارم@};-

لینک به دیدگاه

اشتباه زده . چون این مادربورد AMD SB950 controlle داره . نه 850 @};-? @};- نکنه فیک باشه ؟ ;)

لینک به دیدگاه

@};- یک جای کار می لنگه . تایمینگ 2-16-2-26 . مکس TDP 56W @};- سالار از کجا معلوم فرکانس رو از روی باگ نگرفته باشن ;)

لینک به دیدگاه

عزیزان این ES هست که CPU_Z باگی نشون میده والا فرکانس 100% ولید هست......... دوستان عزیز CHEW یک اورکلاکر شناخته شده هست و 15 ساله داره اور میکنه و نمیاد فک بزنه !

پوریا میدونم فن اینتلی و از این حرفا ولی دور دوره AMD هست و دیگه.............................. Oh%20Go%20On.gif . وقته شما و اینتل بیای بشینید کنار گود XD

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

چرا برای این مادربورد پل جنوبی رو 850 زده ؟ مگه 950 نیست ؟ اونم از باگ CPU-z هست ؟ @};-? البته من از اور کلاک سر در نمیارم . فقط این مورد به نظرم جالب اومده @};-

لینک به دیدگاه

وقتی با پردازنده ES تست میشه شما چنان باگهایی میبینی که باورت نمیشه. یه بار تو یک تست زده بود TDP پردازنده 8150 برابر 275w وات هست یعنی مادبرد و سوکت ذوب میشن !!!!!!!!!!!! ^^ پردازنده ES همینه عزیزم و تو خوندن اطلاعات بسیار باگی هست. از طرف دیگر اون پل جنوی احتمالا از بایوس مادربرد هست که با CPU-Z به مشکل خورده واشتباه میخونه !

لینک به دیدگاه

حالا جالب شد ... ادامه مقاله رو تو techspot خوندم. تو 3 تا تست اورکلاکی برای نشان دادن قدرت اوربولدوزر تو این کنفرانس انجام دادن تو تست اول که مربوط به قدرت اور روی ایر با ایر کولینک شده راحت 4.8 گیگاهرتز رو با هر 8 تا هسته کاملا پیادار بوده !!! فعلا بنچمارک خبری نیست ولی کاملا مشخصه قدرت اور بولدوزر خدا از اب دراومده ^^

لینک به دیدگاه

پوریا میدونم فن اینتلی و از این حرفا ولی دور دوره AMD هست و دیگه.............................. Oh%20Go%20On.gif . وقته شما و اینتل بیای بشینید کنار گود XD

سالار جان یعنی میخوای بگی اینتل بیکار میشینه و میذاره AMD جولان بده ؟ @};- یعنی برنامه ای نداره ؟ ;) من فکر میکنم این رکورد نهایتش 2-3 ماه پا بر جا میمونه . سری 2011 بیاد دوباره AMD باید سری جدید معرفی کنه . البته یک مورد به نفع AMD هست . اون هم اینه که روی هر سوکتش مدلهای متنوعی از CPU رو معرفی میکنه . از خیلی ارزون تا خیلی گرون . ولی اینتل روی 2011 مدل ارزون فکر نمیکنم داشته باشه @};-?

اشتباه رو ویرایش کردم @};-

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سوکت 2011 بود حامد جان . من سعی می کنم اظهار نظر نکنم ولی یک چیزی بوده که AMD اینقدر تاخیر انداخته توی عرضه این محصول و بعید می دونم پلت فرم های تست تا ورود 2011 از روی سندی سوئیچ کنن روی بولدوزر !!! بعدشم مکس فریکونسی با 2 کور دلیل بر تست پاس کردن 8 کور توی مثلاً 7 گیگاهرتز نیستش . تجربه سابق هم روی 6 هسته ای های AMD کمی شک من رو بیشتر می کنه .

الان بحثی که هست اینه که این پردازنده آیا بهتر از سندی عمل می کنه یا خیر ؟ اون هم با شک و تردید ، که آیا آره یا نه ... راستیتش من نمی تونم در این رابطه هیچ چیزی رو پیش بینی کنم ولی ، چیزی رو که احتمال بسیار بسیار زیاد میدم اینه که امکان نداره این پردازنده ها بتونن عملکرد سوکت 2011 رو داشته باشند .

نبایستی تعصبی به موضوع نگاه کرد ، واقعاً کار AMD خوب بوده ولی بایستی صبر کرد و دید ...

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

اولین عکسها از خنک کنندۀ Sandy Bridge 2011 به نمایش گذاشته شد

مشاهدۀ عکسها

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

سوکت 2011 بود حامد جان . من سعی می کنم اظهار نظر نکنم ولی یک چیزی بوده که AMD اینقدر تاخیر انداخته توی عرضه این محصول و بعید می دونم پلت فرم های تست تا ورود 2011 از روی سندی سوئیچ کنن روی بولدوزر !!! بعدشم مکس فریکونسی با 2 کور دلیل بر تست پاس کردن 8 کور توی مثلاً 7 گیگاهرتز نیستش . تجربه سابق هم روی 6 هسته ای های AMD کمی شک من رو بیشتر می کنه .

الان بحثی که هست اینه که این پردازنده آیا بهتر از سندی عمل می کنه یا خیر ؟ اون هم با شک و تردید ، که آیا آره یا نه ... راستیتش من نمی تونم در این رابطه هیچ چیزی رو پیش بینی کنم ولی ، چیزی رو که احتمال بسیار بسیار زیاد میدم اینه که امکان نداره این پردازنده ها بتونن عملکرد سوکت 2011 رو داشته باشند .

نبایستی تعصبی به موضوع نگاه کرد ، واقعاً کار AMD خوب بوده ولی بایستی صبر کرد و دید ...

ممنون پوریا جان . اشتباه رو تصحیح کردم @};-

من هم موافقم که AMD خیلی خوب عمل کرده . ولی باید کارایی این پردازنده ها رو هم تو شرایط کاری عادی دید . نه اینکه فقط اورکلاک رو ملاک قرار داد . هنوز هم خبر و بنچمارکی در این مورد نیومده . احتمال اینکه این پردازنده ها بتونن با پردازنده های 1155 هم سطح و یا از پردازنده های فعلی بالاتر باشن هست . ولی با پردازنده های 2011 ، همونطور که پوریا گفت به احتمال خیلی زیاد فاصله دارن . البته بازهم باید صبر کرد و دید @};-

لینک به دیدگاه

پویا بله در مورد قدرت شما درست میگید عزیزم .. من از دید اورکلاکینگ داشتم میگفتم اینتل باید بیرون گرد بشینه و اشارم به ماکس فرکانس بود. با اومدن استپینگ جدید بولدوزر میشه انتظار فراتر از 9000 مگاهرتز رو هم داشت و حکمرانی چندین دهه سلرون بالاخره تموم شد ^^ . بسیار بعیده انیتل بتونه پردازنده ای بیرون بده که به اون رکوردا برسه حداقل که تو سندی اینطور بوده و ما فقط یک دونه 6 گیاهرتز تو دینا دیدم و دوره سلرون ها هم که دیگه تموم شده ! اینتل باید خواب رسیدن به 9000 مگاهرتز و این حرفا رو ببنیه چون مهنسی ساختش مثل بنز cold bug داره و وال فرکانس هم که داره و.......................

در مورد قدرت تا بنچمارک نبینم قضاوت نمیکنم ^^

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سالا جان من چون اطلاعی ندارم سوال میکنم . یعنی سلرون اینتل تو فرکانس رکورد زده بود ؟ الان که اینتل 4 مدل سلرون جدید 1155 معرفی کرده یعنی اینکه بازهم امکانش هست که این رکورد رو بشکنه ؟ لیستش رو تو صفحه 60 همین تاپیک گذاشتم .

لینک به دیدگاه

سالا جان من چون اطلاعی ندارم سوال میکنم . یعنی سلرون اینتل تو فرکانس رکورد زده بود ؟ الان که اینتل 4 مدل سلرون جدید 1155 معرفی کرده یعنی اینکه بازهم امکانش هست که این رکورد رو بشکنه ؟ لیستش رو تو صفحه 60 همین تاپیک گذاشتم .

حامد جان رکورد تا قبل از بولدوزر دست سلرون های قدیمی اینتل بود ، سری های 356 و 352 یعنی 3.33 و 3.2 گیگاهرتزی های سوکت 775 . چون قدیمی تر ها قدرت پردازش نداشتند و لود کمتری بخاطر این ضعف پردازشی که روی تک کور پردازنده بود رسیدن به فرکانس بالا راحت بود . کلاً معماری عوض شد و اولویت برای سازنده ای مثل اینتل رفت روی قدرت پردازشی و پردازش چند نخی و هایپرتریدینگ و نخ های مجازی و ... که این امر باعث شد تا پردازنده 1366 مثل 980X با 6 کور در فرکانس 5900 در حالت 3 کاناله معادل بشه با پردازنده 1155 مثل 2600K با 4 کور در فرکانس 5700 در حالت 2 کاناله . انصافاً هم هنر بزرگی کرد اینتل .

حالا من هم حرفم همینه که رسیدن به فرکانس بالا معیاری بر برتری نیست . @};- @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان خبر های خوش!

22 سپتامبر 4 تا از بولدوزر ها سر میرسن!

8150

8120

6100

4100

البته همونطور که حدس میزدم به تعداد محدود! بین 30 تا 90 تا برای هر کدوم ! احتمالا فقط تو آمریکا!

بنچمار کهایی هم منتشر شده:

Finally AMD Bulldozer Official Benchmarks Released

fx-bench.jpg

Intel Core i5 2500 vs AMD bulldozer FX 8120

AMD as usual targets the price / performance segment. Currently when we consider $200 segment the best pick is second generation Core i5 processors and second generation Core i7 processors occupies $300 segment. So AMD is attempting to dominate in $250 and $200 segment. The scenario makes us to remember the time when Phenom II X4 series occupied the best price / performance in $200 segment (before Sandy Bridge was released). Now let us get to the present scenario.

AMD Bulldozer vs Intel Core i5 Processor – Handbrake Benchmark

The first comparator compared a AMD FX microprocessor, whose model number was not disclosed, but presumably it is the FX-8100 or FX-8120, against an Intel Core i5, which is presumably the 2400 or 2500/K. For this comparison AMD has used the Handbrake application running a conversion of a short video of 5 minutes in standard definition. Microprocessor AMD FX made the conversion up to 223 frames per second, while the Intel Core i5 did only up to 188 frames per second. So AMD FX CPU showed 19% higher performance than Intel Core i5 processors, although it is noteworthy that Handbrake does not make use of the processor as intensive as other multi-core applications such as Cinebench benchmark.

AMD Bulldozer vs Intel Core i7 – Dirt 3 Benchmark

The second comparison was made between the same CPU, AMD FX vs Intel Core i7 980X, both systems were equipped with 2 video cards based on AMD Radeon HD 6970 GPU configured in 2-Way CrossFireX mode, running a game Dirt 3 in a resolution of 2560 × 1600. The system with AMD FX CPU was running the test up to 82.8 frames per second, while the system with Intel Core i7 980X executed up to 80.9 frames per second.

AMD Bulldozer Benchmark result doesn’t seem to be much Impressive!

So here too the system based on the AMD FX CPU achieved a 2.3 % higher performance, which although does not sound so good, because Hardware Info presumes that the optimizations presented in CrossFireX 990FX AMD chipset might have influenced that result. So we have to wait a little bit to see the complete performance of AMD bulldozer processors.

لینک به دیدگاه

چیپ های جدید اینتل و تئوری لپ تاپ هایی با باتری مادام العمر

post-59-054504600 1316257773_thumb.jpg

شما هم جز گروهی هستید که فکر می کنند پردازنده های جدید سندی بریج هنوز باعث اتلاف باتری لپ تاپ می شود؟ خب، تنها کافی است ۲ سال صبر کنید. آنگاه احتمالا لپ تاپ هایی ارائه خواهد شد که نه تنها با یک بار شارژ ۲۴ ساعت کار می کنند، بلکه می توانند با استفاده از نور اتاق هم باتری خودشان را شارژ کنند.

هفته گذشته اینتل معماری جدید Haswell را برای پردازنده های آینده خود رونمایی کرد. با استفاده از ترانزیستورهای سه بعدی ۲۲ نانومتری، اولین چیزی که توسط Haswell امکان پذیر می گردد، کاهش مصرف یک چیپ x86 به اندازه پردازنده های ARM است. و این یعنی یک بار شارژ باتری لپ تاپ برای تمام روز و یا اینکه برای ۱۰ روز حالت استندبای.

البته این همه داستان نیست. پردازنده با معماری Haswell تقریبا ۲۲ برابر کمتر از پردازنده های فعلی اینتل انرژی مصرف می کند، به اندازه ای که به راحتی می توان با انرژی یک سلول خورشیدی نیروی آن را تامین کرد. اینتل برای نشان دادن میزان مصرف بسیار کم پردازنده جدید، یک کامپیوتر ویندوزی با پردازنده Haswell را به نمایش گذاشت که تنها با یک سلول خورشیدی کار می کند.

از نظر تئوری این پردازنده با معماری جدید بدان معنی است که لپ تاپ های آینده بدون توجه به کاربردشان، دیگر محدودیتی به نام شارژ باتری نخواهند داشت. اگر هم که مانند لپ تاپ جدید سامسونگ به سلول خورشیدی مجهز باشند، هیچ گاه نیاز به شارژ باتری نخواهند داشت.

البته پردازنده های Haswell نسل دوم بعد از سندی بریج هستند. سال آینده باید منتظر چیپ های Ivy Bridge باشیم و در سال ۲۰۱۳ پردازنده های Haswell را خواهیم دید. به نظر می رسد بالاخره اینتل از مصرف زیاد پردازنده هایش خسته شده و تصمیم دارد به هر شکلی شده پردازنده های ARM را از رده خارج کند.

منبع : نارنجی

لینک به دیدگاه

درود

بر اساس منابع توزیع کننده پردازنده های ای ام دی قیمت پردازنده 8 هسته ای FX 8150

در حدود 30 دلار کاهش یافت و به قیمت 245 دلار عرضه خواهد شد

76a.jpg

.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Core i7 2700K در راه است

34951143088816327225.jpg

پس از عرضه موفق پردازنده‌هاي ضريب باز سوکت 1155 توسط اينتل، اين شرکت اقدام به عرضه پردازنده Core i7-2700K کرده است. هدف از ارايه 2700K جهت مقابله با پردازنده 8150 از سري FX شرکت AMD‌ است. طبق گفنه اينتل، پردازنده 2700K از 4 هسته با فرکانس 3.5 گيگاهرتز برخوردار است که با وجود فناوري Turbo Boost فرکانس آن به 3.9 گيگاهرتز مي‌رسد. هنوز قيمتي از سوي اينتل ارايه نشده، اما بر‌اساس گمانه‌زني‌ها اين محصول قيمتي مشابه با پردازنده 8150 شرکت AMD خواهد داشت (245 دلار) البته ارائه اين غول اينتل، سبب کاهش قيمت پردازنده‌هاي 2500K و 2600K نيز خواهد شد.@};-

منبع : مجله سخت افزار

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه نگاهی به این لینک بندازید.

چرا اینتل این سوکت 2011 هاش تو بازی ضعیف عمل کردن. @};-? @};-

لینک به دیدگاه

درود

بنچمارکهای عملکرد فوقالعاده پردازنده 8 هسته ای 8150 در برابر پردازنده فعلی 2600 K و 980X

116a.jpg

116c.jpg

116d.jpg

116b.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Core i7 2700K در راه است

34951143088816327225.jpg

پس از عرضه موفق پردازنده‌هاي ضريب باز سوکت 1155 توسط اينتل، اين شرکت اقدام به عرضه پردازنده Core i7-2700K کرده است. هدف از ارايه 2700K جهت مقابله با پردازنده 8150 از سري FX شرکت AMD‌ است. طبق گفنه اينتل، پردازنده 2700K از 4 هسته با فرکانس 3.5 گيگاهرتز برخوردار است که با وجود فناوري Turbo Boost فرکانس آن به 3.9 گيگاهرتز مي‌رسد. هنوز قيمتي از سوي اينتل ارايه نشده، اما بر‌اساس گمانه‌زني‌ها اين محصول قيمتي مشابه با پردازنده 8150 شرکت AMD خواهد داشت (245 دلار) البته ارائه اين غول اينتل، سبب کاهش قيمت پردازنده‌هاي 2500K و 2600K نيز خواهد شد.;)

منبع : مجله سخت افزار

ظاهرا قیمتی در حدود 330 تا 350 دلار براش در نظر گرفتن! و تا 1 ماه دیگه میاد!

منبع: http://www.techspot.com/news/45590-intels-core-i7-2700k-arrives-next-month-for-330-350.html

لینک به دیدگاه

قیمت 331 دلار براش در نظر گرفته شده که در کوارتر 4 سال 2011 عرضه می شه .

لینک شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

افزایش کارایی یک APU تا 50% در ویندوز 8 نسبت به ویندوز 7

plataform.jpg

spec.jpg

نرم افزار 3DMark 11 و جدول 3DMark Vantage

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

منبع: Expreview

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD سه روز پیش اعلام کرد که درآمد تا پایان 1 اکتبر 2011 بین 4 تا 6% نسبت به 3 ماهه دوم سال جاری افزایش داشته! اما قبلا پیشبینی کرده بود که این افزایش درآمد 10%(2-)(2+) خواهد بود!

علاوه بر این شرکت اعلام کرد سود ناخالص در این مدت بین 44 تا45 % خواهد بود! اما قبلا پیشبینی کرده بود این رقم 47% است!

این نتایح در درجه اول بخاطر عملکرد تکنولوژی 32 نانومتری و مسائل مربوط به تولید GLOBALFOUNDRIES در شهر Dresden !

کارخانه ی آلمان در عرضه "Llano تعلل کرد وعرضه محدودی داشت! علاوه بر این تامین 45 نانومتری ها کمتر از انتظار بود! دلیل پیچیدگی در سراسر هر دو گره های فن آوری، مربوط به استفاده از ابزارهای رایج بود!

AMD همچنان همکاری نزدیک با شریک کلیدی خود شرکت GLOBALFOUNDRIES برای بهبود عملکرد 32 نانومتری ها دارد تا سبب جلب رضایت مشتری ها و افزایش تقاضا در این عرصه شود!

دلیل دیگر این کاهش سود نسبت به پیشبینی ها ، تاخیر در محموله های پردازنده های سرور جدید یعنی "Interlagos"هست که در کواتر سوم سال جاری از پیشبینی های رسمی رخ داد!

بزودی آمار مالی مربوط به AMD در 3 ماهه چهارم سال جاری منتشر خواهد شد!

منبع: TechpowerUp

amd.gif

فروش آنلاین یکی از بولدوزرها شروع شد:

FX-4100اولین پردازنده از این سری هست که آماده فروش شده! قیمت تعیین شده برای اون هم 180 دلار هست! قیمت از 179 تا 189 تو سایت ها متغیره!

Stock Frequency of the CPU is 3.6Ghz and Turbo Boost Frequency would be 3.8Ghz, Rated TDP is 95W and the processor would feature a 32Nm Zambezi-FX Architecture coupled with 8MB L3 Cache and 4MB L2 Cache

9-29-2011-2-11-15-PM-635x136.jpg

اینم سایت های سفارش:

کد: http://www.shopblt.com/cgi-bin/shop/shop.cgi?action=thispage&thispage=011003000503_BLA5679P.shtml&order_id=!ORDERID !

کد: http://www.provantage.com/amd-fd4100wmw4kgu~7AAMD2MC.htm

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسل بعدی FX-Series چه خواهد بود؟

amd2ndbulld_2a_dh_fx57.jpg

این سری با بولدوزر آغاز شده و با کد PileDriver ادامه راه خواهد داد! PileDriver به معنی تیرکوب هست که شبیه مفهوم بولدوزر هست!

بقیه جزئیات بطور کامل در تصویر آمده!

منبع: DonanimHaber

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...