رفتن به مطلب

اخبار پردازنده ها و حافظه ها

Recommended Posts

مجید جان از دوستان خوب بنده هستند و از وقتی با ایشون آشنا شدم خبری نبوده که بذارن و بنده امتیازی بهشون ندم , منتی هم نداره , تنها راحیه که میتونم از زحمات این دوست خوبمون قدردانی کنم.

مجید جان ادامه بده و مطمئن باش همیشه کسایی هستند که قدر زحمتی که میکشی رو بدونن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجید جان از دوستان خوب بنده هستند و از وقتی با ایشون آشنا شدم خبری نبوده که بذارن و بنده امتیازی بهشون ندم , منتی هم نداره , تنها راحیه که میتونم از زحمات این دوست خوبمون قدردانی کنم.

مجید جان ادامه بده و مطمئن باش همیشه کسایی هستند که قدر زحمتی که میکشی رو بدونن

:o

@};-@};-@};-

واقعا شرمندم کردید! راستش من اصلا انتظار ندارم ازم تشکر بشه! من فقط بر اساس علاقه خودم فعالیت میکنم! خوشحالم که این همه دوست خوب اینجا پیدا کردم و همین برام کافیه!

شاد و پیروز باشید!@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویدیویی روی سایت DonanimHaber قرار گرفته که درباره بولدوزر 8150 و بنچمارک ها و اورکلاک آن هست!

لینک:

http://www.donanimha...eo-inceleme.htm

تصاویر بیشتر:

bd_01.jpg

bd_02.jpg

bd_03.jpg

bd04.jpg

bd05.jpg

bd06.jpg

bd07.jpg

bd08.jpg

bd09.jpg

bd013.jpg

ظاهرا نتیج قبلی از سایت رومانیایی حقیقت داشته! جالب اینجاست که دیگه مقایسه ای با 980 نمیکنن و فقط 2600! چون از نظر روانی قیمت 2600 نزدیک تر به 8150 هست و اورکلاک بولدوزر هم جلب توجه میکنه! تا جایی که من متوجه شدم تو خیلی از تست ها 8 هسته شناسایی نمیشن!

این نتایج باعث نگرانی تعداد زیادی از طرفداران AMD شده و امیدوارم که نتایج رسمی بهتر از این باشه!

post-8238-080942800 1318274192_thumb.png

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

دوستان طبق گفته خود amd cpu بولدوزر امروز یعنی 10 اکتبر عرضه شده با این اوصاف کسی می دونه این cpu ها کی وارد بازار ایران میشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینتل اعلام کرده 9 تا از پردازنده های موبایل رو باز نشسته میکنه!

اینها: i5-560M, i5-560UM, i5-580M, Core i7-640M, i7-660LM, i7-680UM, i7-740QM, i7-840QM, and i7-940XM پردازنده هایی هستند که فقط تا 5 آوریل 2012 می شه اونا رو سفارش داد! وتا 12 اکتبر 2012 هم تحویل خواهد شد!

intel_logo-181x168-custom1.jpg

لینک: http://www.cpu-world...nd_i7_CPUs.html

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت پردازنده های بولدوز 1 روز مونده به موعد فروش !

مثلا FX 4100 که یک 4 هسته ای هست در آلمان فقط 115 یورو بفروش خواهد رسید! که این قیمت حدود 35 یورو کمتر از Core i5 2300 هست! البته هنوز نمیشه این 2 رو با هم مقایسه کرد! اما قیمتش جذاب بنظر میرسه!

مدل FX - 6100 که یک 6 هسته ای هست فقط 162 یورو! رقیب هم قیمت این پردازنده از شرکت اینتل یک مدل 4 هسته ای بنام 2400 Core i5 هست!

مدل FX 8150 هم که بنچمارک هایی از آن درز کرده فقط 229 یورو قیمت خواهد داشت! رقیب آن Core i7 2600 هست که 30 یورو ازش گرونتره!

FX 8120 هم 189 یورو خواهد بود!

باید صبر کرد تا نتایج جامعی از عملکرد این پردازنده ها بیرون بیاد و بعدش میتوان درباره برنده این رقابت قضاوت کرد!

لینک:

http://www.fudzilla.com/processors/item/24428-amd-zambezi-chips-show-up-in-eu-listings

ترجمه خودم!

لینک به دیدگاه

تو این یکی دو روز دوستان مطالبی از چند سایت گذاشتن که پردازنده AMD FX-8150 رو با intel 2600k مقایسه کرده بود و نشون داده بود که AMD FX-8150 عملکر پایینی داره . مطلبی که در زیر اومده از سایت CPU-World ترجمه کردم . این مطلب نشون میده که دیگران هم نسبت به این پردازنده مشکوک شدن . ولی هنوز به طور 100% عملکرد ضعیف اون رو تایید نکردن .

اولین پیش نمایش AMD FX-8150 در اینترنت نمایان شد

کمتر از 2 روز به عرضه رسمی پردازنده های سری FX شرکت AMD ، باقی مانده است . در حالیکه قیمت و مشخصات پردازنده های جدید به خوبی مشخص شده ، در مورد عملکرد آنها نمی توان چنین حرفی زد . سری FX بر اساس معماری بولدوزر ساخته شده است ، به این معنی که 2 تا 4 ماژول بر روی یک die بسته شده اند . هر ماژول دارای 2 هسته میباشد که برخی منابع را باهم به اشتراک می گذارند . مانند واکنش و رمزگشایی مدارها ، واحد ضریب شناور و حافظه نهان L2 . به اشتراک گذاری منابع به تراشه های بولدوزر اجازه می دهد تا مصرف کمتری داشته باشند و اندازه die هم کاهش یابد ، ولی عملکرد هسته را هم کاهش میدهد . AMD ادعا کرد که عملکرد یک هسته اشتراکی هنوز هم بهتر از عملکرد یک هسته جدای K10 Stars خواهد بود . هنوز ندیدیم که چقدر عملکرد هسته های جدید و کل پردازنده خوب است ، و بنچمارکهای مقدماتی که در 2 روز گذشته منتشر شده اند ، دلگرم کننده نیستند .

سایت Lab501 یک پیش نمایش از ریز پردازنده FX-8150 ارسال کرد که شامل چند بنچمارک تک و چند رشته ای بود و آنرا با Intel Core i7-2600K مقایسه کرد . لیست ناقص نتایج بنچمارک FX-8150 در زیر ارائه شده است :

Handbrake 0.9.5 - 213.9

IrfanView 4.3 - 29.7

Cinebench R11.5 - 6.01

AIDA 1.80 CPU (PhotoWorxx) - 51555

AIDA 1.80 CPU (Sin/Julia) - 2638

WPrime 1.55 32M - 8.845

SuperPi 1.5 - 20.545

3DMark 2011 - 6538

3DMark 2011 (Physics) - 7248

اگر این نتایج درست باشند ، خیلی نا امید کننده هستند . از هر جهت ، FX-8150 با 8 هسته و فرکانس بالاتر باید به طور محسوسی در پردازش های چند رشته ای از پردازنده Phenom II X6 قدیمی سریعتر باشد . اما FX-8150 در بنچمارک WPrime 1.55 از مدلهای Phenom II X6 1090T و 1100T کندتر بود ، که اشاره به عملکرد پایین هسته های بولدوزر دارد . FX-8150 به مقدار کمی در تست Cinebench R11.5 از Phenom II X6 1100T سریعتر بود . در اعمال تک رشته ای مانند Super Pi 1.5، پردازنده FX-8150 پشت سر 3 پردازنده برتر AMD X6 قرار گرفت .

در مقایسه با Core i7-2600K ، پردازنده FX-8150 در همه بنچمارکهای منتشر شده کندتر بود . جای تعجب نیست و این را به راحتی میتوان از روی قیمت گذاری این پردازنده استنباط کرد . FX-8150 با قیمت رسمی 245 دلار که 20% کمتر از i7-2600K است ، عرضه خواهد شد و ما انتظار نداریم که FX-8150 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرانتر اینتل داشته باشد . به طور کلی Core i7-2600K بین 2 تا 25 درصد عملکرد بهتری در بنچمارکهای چند رشته ای و تا 100 درصد عملکرد بهتر در بنچمارک های تک رشته ای داشت . اگر ما قیمت ارزانتر FX-8150 را در نظر بگیریم ، عملکرد چند رشته ای آن قابل قبول به نظر می رسد . البته این بنچمارک ها ابتدایی هستند و برای قضاوت در مورد عملکرد FX-8150 ، بهتر است برای بنچمارک های رسمی بیشتر صبر کنید .

منتشر شده در تاریخ : Tuesday October 11, 2011

نویسنده : Gennadiy Shvets

منبع : www.cpu-world.com

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Celeron 867

پردازنده ای 2 هسته ای با فرکانس 1.3 گیگا هرتز و 17 وات مصرف هست و قراره جانشین Cleron 857 در Q1 2012 خواهد بود!

این پردازنده از Intel HD graphics با فرکانس گرافیکی 350 مگا هرتز و تا 1000 مگاهرتز در حالت اورکلاک عمل خواهد کرد! 2 مگابایت حافظه کش !

پشتیبانی از 1333MHz DDR3 هم از قابلیت های این پردازنده هست! طراحی این پردازنده بر اساس سندی بریج هست! قیمت برای فروش هم 134 دلار اعلام شده!

لینک:

http://www.fudzilla.com/processors/item/24422-new-17w-tdp-celeron-in-q1-12

ترجمه خودم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

نقشۀ راه AMD در بخش پردازنده ها

تا سال 2014

در یک نگاه

7yb6zwfcj38i4evm46xg.jpg

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اینجا هم میتونید بنچ های بولدوزر8150 رو تو تامز هاردور که یکی از معتبر ترین سایت ها از دیدگاه خیلی از دوستان هست مشاهده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تحلیل من از بولدوزر 8150 اینکه اصلا در سطح توقع من نبود و من احساس میکنم هنوز خیلی برنامه ها نمیتونن بدرستی از 8 هسته ای ها استفاده کنن.(البته من در حد تحلیل نیستم و این عملکرد نسبتا ضعیف بولدوزر تقریبا حالم رو گرفته.)

یعنی احتمال داره بازم AMD تو پردازنده هاش تغییراتی اعمال کنه که بهتر از این باشه.و یه چیز دیگه اینکه باید منتظر 4 هسته ای ها و 6 هسته ای ها بشینیم تا ببینیم اونا چه نمایشی دارن.

با تشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده های بولدوزر و مشخصات آنها:

AMD_FX-8150-3th.jpg

اونایی که قیمت دارن یا ریلیز شدن و یا در حال ریلیزن.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه لینک از بنچمارکهای بولدوزر که خیلی موشکافانه هست نسبت به بقیه سایتها.

لینک شما

برای من خیلی جالبه برای شما چی؟wink.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پلنگ سیاه و پلنگ برفی رم های جدید Apacer

شرکت اپیسر 2 محصول جدید تولید کرده! ا کیت که 2*4GB در باس های 1600 و 2133 مگاهرتز هست!

Apacer-2.jpg

پلتگ سیاه یک رم DDR3 با باس 1600و تایمینگ CL9 - 9 - 9 - 27 و با یک هیت سینک خنک کننده طراحی شده!

Apacer-6.jpg

حافظه دوم که ملقب به پلنگ برفی هست!باس 2133 عرضه شده با طراحی PCB , تایمینگ CL9 - 11 - 9 - 27 و بدون هیت سینک عرضه شده!

Apacer-1.jpg

New Black Panther a

Apacer-3.jpg

New Black Panther b

Apacer-4.jpg

New Black Panther (C)

Apacer-5.jpg

Snow Leopard a

Apacer-8.jpg

Snow Leopard b

Apacer-7.jpg

منبع اصلی : EXPreview

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پلنگ سیاه و پلنگ برفی رم های جدید ADATA

منبع اصلی : EXPreview

ترجمه خودم

درود

اصلاح کن Apacer یا Adata؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

As X79 Looms, Corsair Release 32GB Dominator Quad-Channel Kit

اولین رم چهار کاناله جهان!;)

این رم بصورت کیت 4 تایی عرضه شده! 4 تا 8 گیگ!

باسش هم 1866 هست!

مخصوص سوکت X79 اینتل هست که قراره در نوامبر رونمایی بشه!

DHX+ heatsinks

The Dominator 32GB Quad Channel kit (part number CMT32GX3M4X1866C9)

0i9j8g86vqt9gou4o1uk.jpg

operates at 1.5V and is designed to run at 1866MHz, with 9-10-9-27 C9 timing

97cdaqm6wf5y7wgshvie.jpg

این رم در همین اکتبر آماده شده برای خرده فروشی! قیمتش هم 999 دلار اعلام شده!:-?

اطلاعات بیشتر:

http://www.corsair.c.../dominator.html

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرکت AMD در حال آماده کردن ریوایژن B3 پردازنده های بولدوزر هست!

AMDFXb3revizyon_dh_fx57.jpg?119b56

شرکت AMD در حال آماده کردن ریوایژن B3 پردازنده های بولدوزر هست! پردازنده های بولدوزر فعلی B2 هستند! شاید به همین خاطر بود که AMD چند بار مجبور شد، زمان عرضه این پردازنده ها رو به تاخیر بیاندازد!

هنوز اطلاعات دقیقی از این بروز رسانی خاص که در این نسخه جدید، منتشر نشده است ، بنابراین کار آسانی نیست که پیش بینی کنیم ، تغییرات ناشی از آن در ویرایشهای B3 بلدوزر چه خواهد بود! مثلا ویرایشهای پردازنده های Phenom II از C2 به C3 تقویت قابل توجهی در عملکردشون داشت! به همین ترتیب ممکن است تجدید نظر B3 بلدوزر پردازنده های FX یک شرایط بهتر حرارتی و ... در بر داشته باشه!. البته ، برای پاسخ به این پرسش ها ، باید کمی صبر کنیم.

منبع اصلی:

http://lenzfire.com/...prepared-61624/

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Intel Sandy Bridge-E Processors are limited to Six Cores

اینتل اعلام کرد، پردازنده های جدیدش بنام Sandy Bridge - E که برای سوکت LGA2011 آماده شده فعلا بیش از 6 هسته نخواهند داشت! اما اینتل خبر داد که پردازنده های 8 هسته ای از این خانواده را برای سرورها و ورک استیشن ها استفاده میکنند، اسم این پردازنده ها Sandy Bridge-EP Xeon خواهد بود! اینتل گفت، پردازنده های 8 هسته ای و بالاتر مناسب سرورها و.. هستند و 6 هسته فعلا جوابگوی تمام نیازهای سیستم های رومیزی خواهد بود!

S09123882.jpg

مورد دیگر TDP است، به این صورت که پردازنده های Sandy Bridge-EP Xeon که حدود 150 وات مصرف میکنند ، حداکثر تا فرکانس 3.1Ghz محدود خواهند شد! اما 6 هسته ای های دسکتاپ به راحتی در فرکانس 3.3 – 3.6 Ghz عمل خواهند کرد، تازه Turbo Boost هم دارن و با این شرایط 130 وات مصرف میکنند! پس این میزان مصرف اضافه و فرکانس پایین مناسب برای سیستم های دسکتاپ نخواهد بود!

بر اساس اخبار اینتل این پردازنده ها Core i7 3960X, 3930K and the Quad Core 3820K درQ4 2011 یا 1 ماه بعدش رونمایی خواهند شد!

اینتل پردازنده i7 3980X که اولین 8 هسته ای دسکتاپ خود است را در Q2 2012 رونمایی خواهد کرد!

منبع اصلی:

ترجمه خودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخصات پردازنده های سرور Xeon E5-2400 series

rksuf5kdqzit790o97vb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

Team Group New Xtreem Dark and LV Kits

s2byvngmy6zulhkf9mf5.jpg

kya7kzjidr586sa2o4s.jpg

rzsb1zuy2iml8sbgtnif.jpg

برای دریافت مشخصات بیشتر می توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

سایت اصلی

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده های سرور کلاس بولدوزر که قوی ترین آنها Opteron 6200 با نام تجاری "Interlagos" شتاخته می شوند. Opteron ها از چهار CPU ، و ترکیب حداکثر تا 16 هسته پشتیبانی میکنند.

L_Opteron_6200_specs_in_HP_DL165_server_datasheet.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جزئیات بیشتر درباره

Cortex-A15 که با تکنولوژی 20 نانومتری ساخته شده.

S2011101911120801.jpg

S2011101911120810.jpg

لینک به دیدگاه

بیشترین مقدار مصرف Ivy Bridge فقط 77 وات است

از اسلاید هایی که به تازگی بدست آمده ، جزئیات تازه ای از پردازنده های جدید اینتل موسوم به Ivy Bridge منتشر شد . به نظر میرسد اینتل روند نام گذاری Core i3 , i5 , i7 راادامه داده است . با این تفاوت که رقم اول کد از 2 به 3 تغییر کرده . همچنین در این اسلایدها جزئیاتی در مورد مصرف پردازنده ها مشخص شده است . مثلا پردازنده top-end این سری فقط 77 وات مصرف دارد ، در حالی که پردازنده مشابه سری سندی بریج 95 وات مصرف داشت . با توجه به تکنولوژی 22 نانومتری و ترانزیستورهای 3 بعدی به کار رفته در این پردازنده ها ، گفته شده بود که پردازنده های Ivy Bridge به مقدار 50 درصد مصرف کمتری نسبت به پردازنده های سری سندی بریج با همان فرکانس کاری و یا 37 درصد فرکانس ببیشتر با همان مقدار مصرف دارند .

یک محاسبه ساده ریاضی نشان میدهد که پایین آمدن مصرف از 95 به 77 برابر 19 درصد است که یعنی میتوان نتیجه گرفت فرکانس 23 درصد افزایش پیدا میکند . این میتواند بهمعنی فرکانس 4.2 گیگاهرتز برای Core i7-3600K و یا 4 گیگاهرتز برای Core i5-3500K باشد .

همچنین جزئیاتی در مورد هماهنگی سری Ivy Bridge با چیپست های اینتل منتشر شده است . گفته میشود پردازنده های Ivy Bridge با چیپهای Q67 , Q65 و B65 سوکت 1155 هماهنگی ندارند و کار نمیکنند . چیپست های Z68 , P67 , H67 و H61 با این پردازنده ها مشکلی نداشته و به خوبی کار میکنند .

post-59-0-92750700-1319058620_thumb.jpg

post-59-0-50952300-1319058648_thumb.jpg

منبع : http://www.bit-tech....-have-77w-tdp/1

این ترجمه خلاصه خبر بود . درصورت تمایل برای دیدن خبر کامل به لینک بالا سر بزنید . موفق باشید .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...