رفتن به مطلب

اخبار مادربردها و چیپست ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یک سوالی برام پیش اومده!

پردازنده های ryzen گرافیک داخلی ندارن. پس چرا مادربوردهای am4 پورت خروجی تصویر دارن ؟؟!!

لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

سلام ، دوستان مابین این پنج مادربرد  کدام یک برای پردازنده i7-8700K مناسبتر هست ؟

1- ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING

2- ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING

3-  ASUS ROG STRIX Z370-G GAMING

4-- MSI Z370 GAMING M5

5-MSI Z370 GAMING PRO CARBON AC

ممنون و متشکرم.

ویرایش شده توسط حمید رضا احمدی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان
خوبید انشاالله ؟
میخوام مادربورد انتخاب کنم 
بهترین چیپست چی پیشنهاد میدین با آینده نگری بالا ، یه چیزی مثل z97 خودم که ۵ سال داره کار میکنه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

سلام دوستان
خوبید انشاالله ؟
میخوام مادربورد انتخاب کنم 
بهترین چیپست چی پیشنهاد میدین با آینده نگری بالا ، یه چیزی مثل z97 خودم که ۵ سال داره کار میکنه.

درود جناب رحمانشاهی

با توجه به محدودیت تنوع بردهای z370 و تغییر مدام پلتفرمهای اینتلی تصمیم گیری دشوار است. در واقع سوکت ۱۱۵۰ عمر کمتری از ۷۷۵داشت و ۱۱۵۱ هم عمر کمتری از ۱۱۵۰. به علاوه برای ۱۱۵۱ همه بردها برای همه ی پردازنده های این سوکت قابل استفاده نیستند. افزایش ناگهانی قیمتها را نیز باید در نظر گرفت. آینده ی پلتفرم رایزن هم قابل پیش بینی نیست. در هر حال اگر انگیزه بروز بودن برای مدت بیشتری است گمان نکنم عملی باشد. به نظرم اگر پلتفرم کنونی پاسخگوی نیازت است دست نگه داشتن و سرکردن با z97 تا زمانی که جهش قابل توجهی در صنعت سخت افزار پیسی رخ دهد، بهترین گزینه است.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود جناب رحمانشاهی

دست نگه داشتن و سرکردن با z97 تا زمانی که جهش قابل توجهی در صنعت سخت افزار پیسی رخ دهد، بهترین گزینه است.

سلام و درود خدمت عزیز بزرگوار آقای بهمنیان 

واقعا پاسخ ها و راهنمایی های شما بنده را در بسیاری از شرایط کمک کرده ، خیلی خیلی ممنونم.

خودمم متوجه این تغییر و تحولات بی معنی سوکت و چیپست ها شده ام و واقعا انتخاب همچنین خرید در این شرایط به امید کارکرد چند ساله ریسک بزرگیست ، بنا بر پیشنهاد شما ترجیه میدم منتظر بمانم.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در در 20 خرداد 1396 در 14:12، ultramin گفته است :

پردازنده های ryzen گرافیک داخلی ندارن. پس چرا مادربوردهای am4 پورت خروجی تصویر دارن ؟؟!!

اگه هنوز به جواب نرسیدین :) باید بگم که

این جمله همیشه درست نیست بله پردازنده هایی مثل R5 1600 و R7 2700 و... واحد گرافیکی داخلی یا iGPU ندارن ولی خب سری پردازنده هایی با پسوند G رایزن که از نسل دوم معرفی شدن و نکته جالبه که معماری نسل قبل رو دارن مثل R5 2400G یا R5 3200G واحد گرافیکی بر پایه معماری VEGA در خودشون دارن که اگه شما اون پردازنده ها رو نصب کنین روی مادربرد از خروجی مادربرد تصویر میگیرین. 

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال من تا جایی که خودم دستگیرم شد مادربرد بنده یعنی GIGABYTE AB350-GAMING 3 از نسل جدید پشتیبانی خواهد کرد و من هم آپدیت بایوس رو انجام دادم ولی چندین مقاله دیدم که گفته بودن چیپست های سری 300 از نسل سوم رایزن پشتیبانی 100 درصدی نمیکنن و کلا خیلی دودل شدم و راستش بیشتر برای اطمینان دارم میپرسم که آیا مادربرد از نسل سوم رایزن پشتیبانی میکنه؟! 

ویرایش شده توسط Amir Homayoon
لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

سلام دوستان

مادربردم asrock z97x killer هست قسد خریدن ssd m2 دارم سوالم اینه که این مادربرد از تکنولوژی nvme  پشتیبانی می کند یا خیر؟بایوس را اپدیت کردم و در توضیحات بایوس نوشته که از این تکنولوژی پشتیبانی می کند

Screenshot (1).png

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 1 فروردین 1387 در 23:55، MR PC گفته است :

درود

دوستان لطف کنند اخبار مربوط به مادربرد و چيپست ها رو در اين تاپيک قرار دهيد.

نخستین تصاویر منتشر شده از این مادربرد که ظاهرا برای پردازنده های 45 نانومتری Nehalem کمپانی اینتل و دارای طراحی سوکت پردازنده LGA1366 و دارای پل جنوبی ICH10 رو تقدیم شما میکنم

bloomfield1_499x374_d37424f4a090517464e996d45ca3dbfa.jpg

تصویر بزرگتر و واضحتر

bloomfield2_499x374_54ee3032974b559a58952392ff979c82.jpg

تصویر بزرگتر و واضحتر

foxconn%20LGA%201366%2004.jpg

عالیfoxconn%20LGA%201366%2002.jpg

foxconn%20LGA%201366%2003.jpg

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در 20 خرداد 1396 در 14:12، ultramin گفته است :

سری G گرافیک دارند

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

سلام

بین مادربرد های سری b460 ایسوس چه تفاوتی به غیر از تعداد اسلات هست

انتخاب خودم ارزون ترینشه m-k. مثلا با m-a یا plus یا گیگا hd3 تفاوتی تو راندمان یا گلوگاه شدن دارن؟

با این قطعات میخوام بخرم i5 10400f و دوتا رم 8گیگ 3000 cl16 بعدا هم کارت 3060ti یا معمولی

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، HAM3D گفته است :

سلام

بین مادربرد های سری b460 ایسوس چه تفاوتی به غیر از تعداد اسلات هست

انتخاب خودم ارزون ترینشه m-k. مثلا با m-a یا plus یا گیگا hd3 تفاوتی تو راندمان یا گلوگاه شدن دارن؟

با این قطعات میخوام بخرم i5 10400f و دوتا رم 8گیگ 3000 cl16 بعدا هم کارت 3060ti یا معمولی

معمولا به جز همین موارد جزئی آپشنالی یا مثلا هیتسینگ متفاوت یا پشتیبانی rgb و ... از لحاظ کلیت ماجرا با هم تفاوتی ندارن. البته اینم دیده شده که در نتایج بنچمارک با قطعات مشابه ولی مادربردهای هم رده متفاوت مادربردی نسبت به مادربرد دیگه برتری داشته ولی این برتری آنچنان بزرگ و محسوس نیست.

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

درود دوستان عزیز
من یه مادربرد مدل 760GM-P23 (FX) دارم
در این صفحه زده پشتیبانی رم تا 1333
Specification 760GM-P23 (FX) | MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation
ولی در این صفحه زده تا 1600
https://storage-asset.msi.com/file/t.../TR10_2443.pdf
کدام درسته؟
البته من بایوس مادربرد رو به آخرین نسخه آپدیت کردم
https://www.msi.com/Motherboard/760G...block-download
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...